справа № 631/1327/24
провадження № 3/631/592/24
12 вересня 2024 року селище Нова Водолага
Суддя Нововодолазького районного суду Харківської області Мащенко Світлана Василівна, розглянувши в залі судових засідань № 1 приміщення суду матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця села Знам'янка Нововодолазького району Харківської області, громадянина України (паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Нововодолазьким РС ГУДМС України в Харківській області 30.06.2016),
із реєстраційним номером картки платника податків НОМЕР_2 ,
який непрацевлаштований, без утриманців,
зареєстрований та проживає за адресом: АДРЕСА_1 ;
за вчинення правопорушень, передбачених частиною 4 статті 121 і частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
14.08.2024 року о 18 годині 13 хвилин ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки - автомобілем марки «ВАЗ 2106», державний номерний знак НОМЕР_3 , по польовій дорозі до села Просяне з села Знам'янка в стані наркотичного сп'яніння, що підтверджує медичний висновок № 29 від 14.08.2024 року, виданий КНП «НОВОВОДОЛАЗЬКА ЦЛ», чим порушив вимоги пункту 2.9 «а» Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001 року (зі змінами та доповненнями), за що передбачена відповідальність частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Також, 14.08.2024 року о 18 годині 13 хвилин ОСОБА_1 керував транспортним засобом - автомобілем марки «ВАЗ 2106», державний номерний знак НОМЕР_3 , із відсутніми позаду бризговиками, які передбачені конструкцією транспортного засобу, вчинене повторно протягом року згідно з постановою серії ЕНА № 1039309 від 29.11.2023 року за частиною 1 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, чим порушив вимоги пункту 31.4.7 «е» Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001 року (зі змінами та доповненнями), за що передбачена відповідальність частиною 4 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, 15.08.2024 року о 10 годині 35 хвилин ОСОБА_1 керував транспортним засобом - автомобілем марки «ВАЗ 2106», державний номерний знак НОМЕР_3 , по вулиці Гагаріна поблизу будинку № 20 селища Нова Водолага Харківського району Харківської області, з явними ознаками наркотичного сп'яніння а саме: звужені зіниці очей, які не реагують на світло, порушення мови. Від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння у визначеному законом порядку відмовився, чим порушив вимоги пункту 2.5 Правил дорожнього руху затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001 року (зі змінами та доповненнями), за що передбачена відповідальність частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Нарешті, 15.08.2024 року о 10 годині 35 хвилин ОСОБА_1 керував транспортним засобом - автомобілем марки «ВАЗ 2106», державний номерний знак НОМЕР_3 , по вулиці Гагаріна поблизу будинку № 20 селища Нова Водолага Харківського району Харківської області, із відсутніми позаду бризговиками, які передбачені конструкцією транспортного засобу, вчинене повторно протягом року згідно з постановою серії ЕНА № 1039309 від 29.11.2023 року за частиною 1 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, чим порушив вимоги пункту 31.4.7 «е» Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001 року (зі змінами та доповненнями), за що передбачена відповідальність частиною 4 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Зазначені протоколи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення проступків, передбачених частиною 4 статті 121 та частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що надійшли до Нововодолазького районного суду Харківської області й постановами судді Мащенко С. В., прийнятими 20.08.2024 року та 12.09.2024 року, об'єднанні в одне провадження.
Правопорушник ОСОБА_1 до судді з'явився, свою вину у вчиненні проступків, передбачених частиною 4 статті 121 та частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, визнав повністю та просив суворо не карати.
Крім повного визнання ОСОБА_1 своєї вини, його винність у вчиненні інкримінованих адміністративних правопорушень також доведена й всіма зібраними, наданими судді та дослідженими нею доказами у їх сукупності.
Так, відповідно до приписів статті 251 Кодексу України про адміністративне правопорушення доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Отже, сукупністю даних Протоколу про адміністративне правопорушення (серії ААД № 838284), складеного 15.08.2024 року інспектором СРПП відділення поліції № 3 Харківського РУП № 1 Головного управління Національної поліції в Харківській області старшим лейтенантом поліції Токар Т. С.; Протоколу про адміністративне правопорушення (серії ААД № 838283), складеного 15.08.2024 року інспектором СРПП відділення поліції № 3 Харківського РУП № 1 Головного управління Національної поліції в Харківській області старшим лейтенантом поліції Токар Т. С.; Протоколу про адміністративне правопорушення (серії ААД № 838303), складеного 15.08.2024 року інспектором СРПП відділення поліції № 3 Харківського РУП № 1 Головного управління Національної поліції в Харківській області старшим лейтенантом поліції Калашником В. В.; Протоколу про адміністративне правопорушення (серії ААД № 838703), складеного 15.08.2024 року інспектором СРПП відділення поліції № 3 Харківського РУП № 1 Головного управління Національної поліції в Харківській області старшим лейтенантом поліції Калашником В. В.; фотознімків та даних СD-дисків, доданих до них, підтверджуються обставини, місце та час вчинення правопорушень.
Також Постановою про накладання адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі (серії ЕНА № 2832835), винесеною 14.08.2024 року інспектором СРПП відділення поліції № 3 ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області лейтенантом поліції Глуздієм В. О., ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення 14.08.2024 року адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статі 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за керування транспортним засобом без страхового полісу, чим порушив пункт 2.1 «г» Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001 року (зі змінами та доповненнями) із накладенням на нього адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 425,00 гривень.
Також Постановою про накладання адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі (серії БАВ № 199061), винесеною 15.08.2024 року інспектором СРПП відділення поліції № 3 ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області старшим сержантом поліції Шарапою К. С., ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення 15.08.2024 року адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статі 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за керування транспортним засобом без страхового полісу, чим порушив пункт 2.1 «г» Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001 року (зі змінами та доповненнями) із накладенням на нього адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 425,00 гривень.
Також Постановою про накладання адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі (серії ЕНА № 1039309), винесеною 29.11.2023 року поліцейським СРПП відділення поліції № 3 ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області старшим сержантом поліції Пугачовим Є. О., ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення 29.11.2023 року адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статі 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за керування транспортним засобом «ВАЗ 21013», державний номерний знак НОМЕР_4 , на якому не працювали зовнішні світлові прибори а саме: не працюють задні габаритні вогні в темний час доби,- із накладенням на нього адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 340,00 гривень.
З рапорту інспектора СРПП відділення поліції № 3 ХРУП № 1 Головного управління Національної поліції в Харківській області лейтенанта поліції Глуздія В., поданого 18.08.2024 року на ім'я начальника відділення поліції № 3 Харківського РУП № 1 Головного управління Національної поліції в Харківській області підполковника поліції Глущенка Аркадія, убачається, що 14.08.2024 року за адресою: польова дорога в село Просяне,- під час патрулювання в складі екіпажу ГРПП «Караван 37», виявлено та зупинено транспортний засіб - автомобіль марки «ВАЗ 2106», державний номерний знак НОМЕР_3 , за допомогою проблискових маячків синього та червоного кольору за порушення пункту 31.4.7 «е», а саме: водій ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , керував транспортним засобом без передбачених конструкцією транспортного засобу бризговиків позаду. При перевірці було встановлено, що останній вчинив дане правопорушення повторно, протягом року. Під час спілкування з водієм виявлено ознаки стану наркотичного сп'яніння, а саме: неприродна блідість, поведінка, що не відповідає обстановці, тому йому було запропоновано пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння в медичному закладі, на що ОСОБА_1 погодився та був доставлений до КНП «НОВОВОДОЛАЗЬКОЇ ЦЛ». За результатом медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння отримано медичний висновок № 29 від 14.08.2024 року, відповідно до якого водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом - автомобілем марки «ВАЗ 2106», державний номерний знак НОМЕР_3 , в стані наркотичного сп'яніння, у зв'язку із чим інспектором СРПП старшим лейтенантом поліції ОСОБА_2 складено протокол адміністративне правопорушення за порушення пункту 2.9 «а» Правил дорожнього руху України, за частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
З рапорту інспектора СРПП відділення поліції № 3 ХРУП № 1 Головного управління Національної поліції в Харківській області старшого лейтенанта поліції Калашника В. В., поданого 15.08.2024 року на ім'я начальника відділення поліції № 3 Харківського РУП № 1 Головного управління Національної поліції в Харківській області підполковника поліції Глущенка Аркадія, убачається, що ним спільно з поліцейським СРПП старшим сержантом поліції ОСОБА_3 під час несення служби 15.08.2024 року та патрулювання по вулиці Гагаріна поблизу будинку № 20 селища Нова Водолага виявлено та зупинено автомобіль марки «ВАЗ 2106», державний номерний знак НОМЕР_3 , у якого були відсутні передбачені конструкцією грязезахисні фартухи і бризковики, що є порушенням підпункту 31.4.7. «е» Правил дорожнього руху України. В ході спілкування з водієм ОСОБА_1 , у нього виявлені ознаки наркотичного сп'яніння, а саме: поведінка, яка не відповідає дійсності, підвищена жвавість, зіниці очей звужені, не реагують на світло. Водієві запропоновано пройти обстеження на стан наркотичного сп'яніння у встановленому законодавством порядку у найближчому медичному закладі, але водій відмовився.
Відповідно до висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарський препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 29, складеного 14.08.2024 року о 19 годині 19 хвилин черговим лікарем ОСОБА_4 , ОСОБА_1 перебуває у стані наркотичного сп'яніння.
Згідно з направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, складеним 15.08.2024 року, ОСОБА_1 був доставлений інспектором СРПП відділення поліції № 3 Харківського РУП № 1 Головного управління Національної поліції в Харківській області старшим лейтенантом поліції Калашником В. В. до «НОВОВОДОЛАЗЬКА ЦЛ», де водій відмовився від проходження огляду на встановлення ступеню сп'яніння.
З письмових пояснень ОСОБА_1 від 15.08.2024 року вбачається, що він проживає за адресом: АДРЕСА_1 ,- 14.08.2024 року він їхав на автомобілі марки «ВАЗ 2106», державний номерний знак НОМЕР_3 , через польову дорогу поблизу села Просяне, не порушуючи правил дорожнього руху. Був зупинений працівниками поліції, які при перевірці документів виявили відсутність страхового полісу. Також у поліцейських виникла підозра, що він вживав наркотичні препарати. Зазначив, що дійсно останній раз курив марихуану приблизно 23.07.2024 року. Поліцейські запропонували проїхати до медичного закладу для здачі аналізів на вміст наркотичних речовин на, що він погодився, і вони проїхали до «НОВОВОДОЛАЗЬКОЇ ЦРЛ». Після того, як він здав аналізи, його відпустили та повідомили, щоб він з'явився в медичний заклад о 08 годині ранку. 15.08.2024 року він приїхав, та при ньому та працівниках поліції був зроблений аналіз його сечі, яку він здавав і в якій було виявлено марихуану. З результатами погодився та свою провину визнає в повному обсязі.
Пунктом 2.5 Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001 року (зі змінами та доповненнями) закріплений обов'язок водія на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Пунктом 2.9 «а» цих же Правил водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Також пунктом 31.4.7 «е» вказаних Правил дорожнього руху України забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством за наявності таких технічних несправностей і невідповідності таким вимогам, а саме відсутності передбаченого конструкцією бамперу або заднього захисного пристрою, грязезахисних фартухів і бризковиків.
Отже, оцінивши матеріали справи та наведені докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, своєчасному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, вважаю факт вчинення ОСОБА_1 правопорушень, передбачених частиною 4 статті 121 та частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доведеним, а тому він підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 , є його щире розкаяння.
Обставиною, що обтяжує відповідальність ОСОБА_1 , є перебування в стані наркотичного сп'яніння під час вчинення 14.08.2024 року правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, майнової шкоди проступком не заподіяно.
У відповідності до припису частини 2 статті 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Отже, виходячи з санкцій норм права, за вчинення яких притягається правопорушник ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, а саме:
а) частини 4 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка тягне за собою накладення штрафу в розмірі від п'ятидесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців або адміністративний арешт на строк від п'яти до десяти діб;
б) частини 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік, і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,-
суддя доходить обґрунтованого висновку про те, що більш серйозним правопорушенням, з числа вчинених ним, є саме проступок, кваліфікований за частиною 1 статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відтак, при накладенні стягнення за адміністративне правопорушення, суддя враховує характер вчинення правопорушень, ступень вини, майновий стан, особу правопорушника, а також обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність винного, й вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення в виді штрафу в межах, установлених санкцією частиною 1 статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 1000 х 17 гривень = 17000,00 гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Визнаючи ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накладаючи на нього адміністративне стягнення у виді штрафу, слід вирішити питання про стягнення з нього й судового збору.
Так, відповідно до вимог статті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. При цьому розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Таким законом, що встановлює правові засади справляння судового збору, є Закон України «Про судовий збір» № 3674-VІ від 08.07.2011 року (із змінами та доповненнями), частина 1 та пункт 5 частини 2 статті 4 якого передбачають, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір у сумі, яка дорівнює 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, в якому він справляється.
Пунктом 9 частини 1 статті 40 Бюджетного кодексу України № 2456 - VІ від 08.07.2010 року (із змінами та доповненнями) визначено, що розмір прожиткового мінімуму на відповідний бюджетний період у розрахунку на місяць на одну особу, а також окремо для основних соціальних і демографічних груп населення визначається Законом про Державний бюджет України.
Відповідно до приписів абзацу 3 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» № 3460-IX від 09.11.2023 року, з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб встановлений в сумі 3028,00 гривень.
Таким чином, у зв'язку із накладенням на ОСОБА_1 адміністративного стягнення, з нього слід стягнути й судовий збір на користь держави у розмірі 605,60 гривень, із розрахунку: 0,2 х 3028 гривень = 605,60 гривень.
Приймаючи постанову, суддя також вважає за необхідне зазначити, що пунктом 160 частини 1 Указу Президента України «Про реорганізацію місцевих загальних судів» № 451/2017 від 29.12.2017 року шляхом реорганізації (злиття) Валківського районного суду, Коломацького районного суду та Нововодолазького районного суду Харківської області утворено Валківський окружний суд - у Валківському, Коломацькому та Нововодолазькому районах Харківської області із місцезнаходженням у містах Валках, селищі міського типу Новій Водолазі та селі Різуненковому Коломацького району Харківської області.
За змістом пункту 3 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» № 1402-VІІІ від 02.06.2016 року районні суди продовжують здійснювати свої повноваження до утворення та початку діяльності місцевого окружного суду, юрисдикція якого розповсюджується на відповідну територію.
Окрім того, Постановою Верховної Ради України № 807-ІХ від 17.07.2020 року «Про утворення та ліквідацію районів», що набрала чинності 19.07.2020 року, змінений адміністративно-територіальний устрій нашої Держави.
Зокрема, відповідно до підпункту 20 пункту 3 та абзаців 3 і 6 підпункту 20 пункту 1 цієї Постанови ліквідований Нововодолазький район Харківської області та утворені Красноградській район Харківської області (з адміністративним центром у місті Красноград) у складі території Старовірівської сільської територіальної громади та Харківський район Харківської області (з адміністративним центром у місті Харків) у складі території Нововодолазької селищної територіальної громади, що затверджені Кабінетом Міністрів України, тощо.
При цьому, як чітко визначив законотворець у пункті 6 своєї Постанови, у продовж тримісячного строку з дня набрання нею чинності Кабінет Міністрів України повинен привести свої нормативно-правові акти у відповідність із нею та забезпечити таке приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів.
Одночасно із цим, приписами статті 125 Конституції України, прийнятої 28.06.1996 року № 254к/96-ВР (із змінами та доповненнями), а також статтею 17 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», закріплено, що судоустрій в Україні будується за принципами територіальності, спеціалізації, інстанційності і визначається законом.
Пунктом 3-1 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» вищезазначеного Закону на законодавчому рівні унормовано, що до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до цього, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України.
Натомість, закон, який змінює існуючу систему судоустрою та приводить її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою, не прийнятий, Валківський окружний суд на цей час свою діяльність не розпочав, воєнний стан на території України не припинений та не скасований, а тому справа перебувала на розгляді належного суду.
На підставі викладеного, діючи в точній відповідності із законом, з метою зміцнення законності, виховання особи, яка вчинила це адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, керуючись статтею 125 Конституції України, прийнятої 28.06.1996 року № 254к/96-ВР (із змінами та доповненнями); статтею 17, пунктом 6 частини 2 статті 36 і пунктами 3 та 3-1 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» № 1402-VІІІ від 02.06.2016 року (із змінами та доповненнями); Постановою Верховної Ради України № 807-ІХ від 17.07.2020 року «Про утворення та ліквідацію районів»; пунктом 160 частини 1 Указу Президента України «Про реорганізацію місцевих загальних судів» № 451/2017 від 29.12.2017 року, статтею 40 Бюджетного кодексу України № 2456 - VІ від 08.07.2010 року (із змінами та доповненнями), статтею 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VІ від 08.07.2011 року (із змінами та доповненнями), абзацом 3 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» № 3460-IX від 09.11.2023 року, а також частиною 5 статті 7, статтями 23, 27, 33 - 35, 38, 40-1, частиною 4 статті 1, частиною 1 статті 130, статтями 245, 246, 249, 251, 252, частиною 2 статті 268, частиною 2 статті 277, статтями 280, 283 - 285, частиною 2 статті 287, статтями 294, 307 та 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення № 8073-Х від 07.12.1984 року (із змінами та доповненнями), -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних проступків, передбачених частиною 4 статті 121 та частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 17000,00 гривень (сімнадцять тисяч гривень 00 копійок), з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, із зарахуванням на наступні банківські реквізити: номер рахунку (IBAN): UA 168999980313020149000020001, код класифікації доходів бюджету: 21081300. Отримувач: ГУК Харківської області - код -21081300. Код отримувача (ЄДРПОУ): 37874947. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) - електронне адміністрування податку.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 гривень (шістсот п'ять гривень 60 копійок), із зарахуванням на наступні банківські реквізити: отримувач: ГУК у місті Києві /місто Київ/ 22030106. Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП електронне адміністрування податку). Номер рахунку (IBAN) UA 908999980313111256000026001. Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі її оскарження - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, інакше - постанова надсилається для примусового виконання, у порядку якого стягується подвійний розмір штрафу, тобто 34000,00 гривень (тридцять чотири тисячі гривень 00 копійок),та витрати на облік цього правопорушення, встановлені Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення особою, яку притягнуто до відповідальності, її законним представником, захисником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною 5 статті 7 та частиною 1 статті 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення, шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду через Нововодолазький районний суд Харківської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова про накладення адміністративного стягнення, яка набрала законної сили, є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами, звертається до виконання протягом трьох місяців і підлягає виконанню з моменту її винесення, за виключенням випадків, прямо передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Постанову прийнято, оформлено шляхом комп'ютерного набору та підписано суддею в одному примірнику.
Суддя С. В. Мащенко