Рішення від 12.09.2024 по справі 340/5383/24

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 вересня 2024 року м. Кропивницький Справа № 340/5383/24

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сагуна А.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання протиправними та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо непроведення перерахунку з 01.02.2023 року раніше призначеної йому пенсії на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 01.07.2024 року за №8952/1 про розмір мого грошового забезпечення станом на 01.01.2023 року;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити з 01.02.2023 року перерахунок та виплату йому пенсії з урахуванням раніше встановленого розміру його пенсії у 74 проценти відповідних сум грошового забезпечення, зазначеного у довідці ІНФОРМАЦІЯ_1 від 01.07.2024 року за №8952/1 про розмір мого грошового забезпечення станом на 01.01.2023 року, з урахуванням проведених виплат.

Позов мотивував тим, що він є пенсіонером Міністерства оборони України та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". У липні 2024 року ІНФОРМАЦІЯ_2 на виконання рішення суду оформив та подав до ГУ ПФУ в Кіровоградській області довідку від 01.07.2024 року за №8952/1 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, зумовленого зростанням з 01.01.2023 року прожиткового мінімуму для працездатних осіб, як розрахункової величини для визначення окладів військовослужбовців. Однак відповідач безпідставно відмовив у проведенні перерахунку пенсії за цією довідкою.

Від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву ( а.с.21-25) із запереченнями проти позову, мотивованими тим, що позивач пропустив шестимісячний строк звернення до суду з вимогами про перерахунок пенсії. Вказав, що востаннє підвищення грошового забезпечення військовослужбовців відбулося 01.03.2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 року "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" і з 01.01.2018 року позивачу вже проведено перерахунок пенсії, зокрема із підвищених окладів, розрахованих з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на 01.01.2018 року. Тож оскільки жодних змін щодо розмірів окладів військовослужбовців з 01.01.2018 року не відбувалося, то підстави для перерахунку пенсій не виникли. Також відповідач зазначив, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1279 від 16.12.2020 року, з квітня 2021 року фінансування виплат пенсій здійснюється централізовано Пенсійним фондом України, а ГУ ПФУ в Кіровоградській області не має таких функцій.

Розглянувши письмові докази, наявні у матеріалах справи, суд встановив наступне.

Позивачеві призначена та виплачується пенсія за вислугою років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" за №2262-XII від 09.04.1992, що підтверджується матеріалами пенсійної справи позивача (а.с.29-50).

Згідно розрахунку вислуга років позивача складає 28 років, пенсія призначена в розмірі 74 відсотків грошового забезпечення (а.с.30).

Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду 27 березня 2024 року у справі № 340/878/24, вирішено визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо відмови ОСОБА_1 в підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 року для здійснення обчислення та перерахунку основного розміру пенсії; зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року у відповідності до статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2023 року основного розміру пенсії.

В липні 2024 року Кіровоградський обласний ТЦКСП на виконання цього рішення суду підготував та направив до ГУ ПФУ в Кіровоградській області довідку від 01.07.2024 року за №8952/1 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії за нормами, чинними станом на 01.01.2023 року ( а.с.12).

Позивач у липні 2024 року звернувся до ГУ ПФУ в Кіровоградській області із заявою, у якій просив провести перерахунок його пенсії на підставі цієї довідки.

На цю заяву відповідач надав відповідь від 01.08.2024 року про те, що відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії позивача з оновленого грошового забезпечення, визначеного станом на 01.01.2023 року, оскільки Урядом рішень щодо перерахунку пенсій з вказаного періоду не приймалось (а.с.13).

Позивач, не погоджуючись з такою відмовою, звернувся до суду з цим позовом.

Вирішуючи спір, суд виходив з того, що спірні правовідносини врегульовані Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 pоку №2262-XII (надалі - Закон №2262-XII), Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 року (надалі - Порядок №45).

Преамбулою Закону №2262-XII передбачено, що держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до частини 18 статті 43 Закону №2262-XII у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Згідно з частинами 2, 3 статті 51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам, які мають право на пенсію за цим Законом, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до частини 4 статті 63 Закону №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Статтею 66 Закону №2262-XII передбачено, що рішення про відмову в призначенні пенсії або її перерахунку, зарахуванні до вислуги років для призначення пенсії окремих періодів служби в календарному обчисленні або на пільгових умовах, порушення строків і заниження розмірів пенсії може бути оскаржено до вищих органів або до суду.

Згідно з пунктом 1 Порядку №45 пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 3 Порядку №45 передбачено, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до пункту 4 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Пунктом 9 Порядку №45 передбачено, що Пенсійний фонд України та його головні управління мають право перевіряти правильність складення довідок.

Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704 від 30.08.2017 року "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (надалі - постанова КМУ №704), яка набрала чинності з 01.03.2018 року.

Постановою КМУ №704 зокрема затверджено:

- тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу (додаток 1),

- схему тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту (додаток 2),

- схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу (додаток 14),

- додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу (додаток 15),

- розміри надбавки за вислугу років військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу (додаток 16).

Пунктом 2 постанови КМУ №704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 4 постанови КМУ №704 (в редакції, чинній на момент її прийняття) було установлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.

Згодом постановою Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", яка набрала чинності 28.02.2018 року, у постанові КМУ №704 пункт 4 викладено в такій редакції: "4. Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 р., на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.".

Постановою Кабінету Міністрів України №481 від 12.05.2023 року, яка набрала чинності 20.05.2023 року, у постанові КМУ №704 абзац 1 пункту 4 викладено в такій редакції: "4. Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб розраховуються виходячи з розміру 1762 гривні та визначаються шляхом множення на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.".

Верховний Суд розглядав справу №440/6017/21 у правовідносинах, пов'язаних із застосуванням пункту 4 постанови КМУ №704, та у постанові від 02.08.2022 року висловив таку правову позицію:

1) з 01.01.2020 року положення пункту 4 постанови КМУ №704 в частині визначення розрахунковою величиною для визначення посадових окладів, розрахованих згідно з постановою КМУ №704, прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, не відповідає правовим актам вищої юридичної сили, згідно із якими прожитковий мінімум як базовий державний стандарт був змінений на відповідний рік у тому числі як розрахункова велична для визначення посадових окладів, заробітної плати, грошового забезпечення працівників державних органів;

2) через зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, зокрема, згідно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2021 рік", у осіб з числа військовослужбовців виникло право на отримання довідки про розміри грошового забезпечення для перерахунку пенсії за формою, що передбачена додатком 2 до Порядку №45, з урахуванням оновлених даних про розмір посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням, які визначаються шляхом застосування пункту 4 постанови КМУ №704 із використанням для їх визначення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (через його збільшення на відповідний рік);

3) встановлене положеннями пункту 3 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №1774-VІІІ обмеження щодо застосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини для визначення посадових окладів, розрахованих згідно з постановою КМУ №704 жодним чином не впливає на спірні правовідносини, оскільки такою розрахунковою величною є, прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня календарного року. Розмір мінімальної заробітної плати не є розрахунковою величиною для визначення посадових окладів, а застосований з іншою метою - для визначення мінімальної величини, яка враховується як складова при визначенні розмірів посадових окладів та окладів за військовим (спеціальним) званням.

У цій постанові Верховний Суд наголосив, що через зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня календарного року, зокрема згідно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2021 рік", виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою КМУ №704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.

Суд установив, що у раніше виданих довідках про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії позивача за нормами, чинними на 01.03.2018 року та 05.03.2019 року ( а.с.36,38), розміри посадового окладу за відповідною посадою, з якої позивач був звільнений з військової служби, та окладу за присвоєним йому військовим званням були визначені шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 01.01.2018 року (1762 грн.), на відповідні тарифні коефіцієнти згідно з додатками 1 і 14, як це передбачено пунктом 4 постанови КМУ №704.

Відтоді попри зростання з 2020 року за Законами про Державний бюджет України розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, як розрахункової величини для визначення посадових окладів та окладів за військовими званням військовослужбовців, пенсія позивачу не перераховувалася.

Кіровоградський окружний адміністративний суд у рішенні суду 27 березня 2024 року у справі № 340/878/24 дійшов до висновку, що через зростання з 2020 року за Законами про Державний бюджет України розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб у позивача, який є пенсіонером з числа військовослужбовців, виникли підстави для перерахунку пенсії відповідно до статей 43, 63 Закону №2262-ХІІ, а отже і право на отримання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, з урахуванням оновлених даних про розмір посадового окладу та окладу за військовим званням, які визначаються шляхом застосування пункту 4 постанови №704 із використанням для їх визначення належної розрахункової величини - прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року.

У липні 2024 року Кіровоградський обласний ТЦКСП на виконання цього рішення суду оформив нову довідку від 01.07.2024 року за №8952/1 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за нормами, чинними станом на 01.01.2023 року, у якій, визначаючи розміри посадового окладу та окладу за військовим званням, застосував як розрахункову величину прожитковий мінімум для працездатних осіб, установлений на 1 січня 2023 року статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік", що призвело до зростання розміру цих видів грошового забезпечення та зміни розміру похідних від них додаткових видів грошового забезпечення (відсоткових надбавок та премії).

Загалом розмір грошового забезпечення, вказаний у цій довідці, є більшим від розміру грошового забезпечення, використаного відповідачем для останнього перерахунку основного розміру пенсії позивача, отже позивач набув право на підвищення пенсії.

Відповідач перерахунок пенсії позивача на підставі вказаної довідки не провів.

Суд зазначає, що відповідно до Закону №2262-XII та Порядку №45 перерахунок раніше призначених за цим Законом пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. Ці обставини зумовлюють обов'язок уповноважених органів скласти довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, визначивши у них розмір грошового забезпечення за відповідною посадою за нормами, чинними на день, з якого змінено розмір грошового забезпечення особам, що проходять дійсну службу, зокрема військовослужбовцям ЗСУ.

Визначення розміру грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій особам, які звільнені з військової служби, а також оформлення документів для перерахунку таких пенсій здійснюють уповноважені органи Міністерства оборони України - обласні ТЦКСП.

Органи Пенсійного фонду перераховують пенсії, обчислюючи їх розмір на підставі довідок, оформлених відповідними уповноваженими органами.

Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, є збільшення рівня грошового забезпечення діючих військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію за Законом №2262-ХІІ, що може бути реалізовано двома шляхами:

- через централізований механізм повідомлень та інформувань територіального органу Пенсійного фонду України органами влади, у спосіб, визначений пунктами 1-3 Порядку №45;

- за відповідною заявою пенсіонера та доданими до неї документами.

Збільшення з 1 січня календарного року розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який застосовується для визначення посадових окладів та окладів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, грошове забезпечення яких регулюється постановою КМУ №704, зумовлює зміну (збільшення) розмірів цих видів грошового забезпечення для відповідних категорій діючих військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, що відповідно до статей 43, 63 Закону №2262-XII є підставою для перерахунку пенсій, призначених за цим Законом.

За правилами частини 2 статті 51 Закону №2262-XII, пункту 4 Порядку №45 такий перерахунок пенсії повинен бути проведений з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, тобто з 1 лютого відповідного року.

Доводи відповідача щодо того, що у 2020 - 2023 роках розміри посадових окладів та окладів за військовими званнями, установлені постановою КМУ №704, для осіб рядового/офіцерського складу Збройних Сил України, які проходять дійсну військову службу, фактично не переглядалися та були збережені на рівні 2018 року, суд відхиляє та зазначає, що ця обставина не позбавляє позивача права на перерахунок його пенсії, виходячи із розміру грошового забезпечення за відповідною (прирівняною) посадою, який потенційно підлягав зміні (підвищенню) через зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб за Законами про Державний бюджет України на відповідний рік.

Твердження відповідача про те, що довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача може складатися лише на підставі сформованих органами ПФУ списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, є безпідставними та ґрунтуються на помилковому тлумаченні норм Закону №2262-XII та Порядку №45

Суд вважає, що у спірних правовідносинах відповідач допустив протиправну бездіяльність, оскільки всупереч статтям 43, 51, 63 Закону №2262-XII, Порядку №45 на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, виданої на виконання рішення суду, не здійснив перерахунок пенсії позивача, виходячи із підвищеного грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців, внаслідок чого порушено право позивача на отримання пенсії у розмірі, установленому законом.

Оскільки у спірних правовідносинах мала також місце вина Кіровоградського обласного ТЦКСП у несвоєчасній видачі довідки для перерахунку пенсії, що встановлено рішенням суду у справі №340/878/24, то відповідно до частини 3 статті 51 Закону №2262-XII перерахунок пенсії позивача має бути проведений з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Тож позов слід задовольнити та зобов'язати відповідача здійснити з 01.02.2023 року перерахунок пенсії позивача на підставі оновленої довідки та виплатити йому заборгованість за минулий час, яка виникне у зв'язку з таким перерахунком.

Щодо вимоги позивача про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії з урахуванням раніше встановленого розміру його пенсії у 74 проценти відповідних сум грошового забезпечення, то суду не надано доказів того, що між сторонами наразі виник публічно-правовий спір щодо зменшення основного розміру пенсії чи обмеження максимального розміру пенсії, перерахованої на підставі оновленої довідки, який би вимагав судового вирішення у цій справі. Тому у задоволенні позовних вимог у цій частині суд відмовляє, позаяк вони є передчасними.

Доводи відповідача про пропущення строку звернення до суду з позовом суд відхиляє, оскільки цей позов поданий у межах строку, установленого частиною 2 статті 122 КАС України, - протягом 6 місяців від дня, коли позивач дізнався про порушення своїх прав, отримавши відмову відповідача у перерахунку пенсії, викладену у листі від 01.08.2024 року.

Також, суд не приймає посилання відповідача на постанову Кабінету Міністрів України №1279 від 16.12.2020 року "Деякі питання організації виплати пенсій та грошової допомоги", якою визначено механізм фінансування пенсій та інших виплат, які згідно із законодавством проводяться за рахунок коштів Пенсійного фонду України, та зазначає, що вказане питання на є предметом спору у цій справі.

На підставі викладеного вище, суд прийшов до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.

З приводу розподілу судових витрат суд зазначає, що відповідно до частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Таким чином, враховуючи часткове задоволення позовних вимог, стягненню з Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області підлягає сума 1 000 грн.

Керуючись ст.ст.132, 139, 242-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (вул. Соборна, 7А, м. Кропивницький, 25009, ЄДРПОУ 20632802) про визнання протиправними та зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо непроведення перерахунку з 01.02.2023 року раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 01.07.2024 року за №8952/1 про розмір мого грошового забезпечення станом на 01.01.2023 року.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити з 01.02.2023 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 01.07.2024 року за №8952/1 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 року, з урахуванням проведених виплат.

В задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати на оплату судового збору в сумі 1 000 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (код ЄДРПОУ 20632802).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду А.В. САГУН