Справа № 760/13310/24
Провадження № 3/760/4825/24
16.08.2024 м. Київ
Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Застрожнікова К.С., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.2 ст. 178 КУпАП, -
До Солом'янського районного суду міста Києва надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 578651 від 03.06.2024 року відносно ОСОБА_1 , зі змісту якого слідує, що ОСОБА_1 30.05.2024 року близько 20 год. 30 хв., перебував в громадському місці за адресою: м. Київ, вул. Олексіївська, 20/10, в стані алкогольного сп'яніння, чим вчинив дії, які ображають людську гідність та громадську мораль. Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 2 ст. 178 КУпАП.
У судове засідання, призначене на 16.08.2024 р. ОСОБА_1 викликався, однак до суду не прибув, будучи повідомленим належним чином про місце, день та час розгляду справи про адміністративне правопорушення.
Дослідивши матеріали справи та наявні у ній докази, суд дійшов до такого висновку.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Частиною 2 статтею 178 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за вчинене повторно протягом року після застосування заходів адміністративного стягнення розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль у вигляді попередження або накладення штрафу від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення ВАБ № 578651 від 03.06.2024 року слідує, що ОСОБА_1 30.05.2024 року близько 20 год. 30 хв., перебував в громадському місці за адресою: м. Київ, вул. Олексіївська, 20/10, в стані алкогольного сп'яніння, чим вчинив дії, які ображають людську гідність та громадську мораль /а.с.1/.
З протоколом ОСОБА_1 погодився, провину визнав у повному обсязі /а.с.1/.
Так, вищезазначені обставини підтверджуються рапортом інспектора сектору ЮП ВП Солом'янського УП ГУНП у м. Києві від 03.06.2024 року /а.с.2/.
До протоколу додані письмові пояснення ОСОБА_1 , у яких останній підтвердив обставини від 30.05.2024 року, які були зазначені у протоколі, визнав провину у повному обсязі та зобов'язувався так більше не вчиняти /а.с.3/.
В матеріалах справи наявна та судом досліджена постанова Солом'янського районного суду від 03.04.2024 року відносно ОСОБА_1 , відповідно до якої останнього притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП та застосовано захід впливу у вигляді попередження /а.с.5-6/.
Згідно із ст. 252 КУпАП суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 178 КУпАП
Встановлено, що ОСОБА_1 є неповнолітньою особою віком від 16 до 18 років, скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 178 КУпАП, тому відповідно до ст. 13 цього Кодексу до нього підлягають застосуванню заходи впливу, передбачені ст. 24-1 КУпАП.
Обставиною, що пом'якшує адміністративну відповідальність, суд визнає щире каяття ОСОБА_1 .
Обставини, які обтяжують адміністративну відповідальність, відповідно до протоколу не встановлено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, а саме, те, що ОСОБА_1 на момент вчинення правопорушення був неповнолітнім, ступінь вини, щире каяття, до адміністративної відповідальності не притягувався, суд вважає за можливе застосувати до нього захід впливу у виді попередження.
Оскільки, на ОСОБА_1 не було накладено адміністративного стягнення, з нього не підлягає стягненню судовий збір відповідно до положень п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ч.1 ст.178 КУпАП та на підставі ст. 24-1, ст. 38, 283, 284, 294 КУпАП, суд -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - визнати винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.178 КУпАП.
Застосувати відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , захід впливу у виді попередження.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд міста Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: К. С. Застрожнікова