Постанова від 04.09.2024 по справі 348/1635/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 348/1635/24

Провадження № 3/348/747/24

04 вересня 2024 року м.Надвірна

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

в складі: головуючого судді - Грещука Р.П.,

секретаря - Кушнірчук М.Д.,

з участю: прокурорів - ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,

особи, яка притягається до

адміністративної відповідальності - ОСОБА_3 ,

розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та жительки АДРЕСА_1 , з вищою освітою, директора Комунального закладу культури «Центр культури і дозвілля» Ланчинської селищної ради, одруженої, на утриманні має одну неповнолітню дитину, українки, громадянки України,

за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.1727, ч.2 ст.1727 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 неповідомила у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів. Крім того, остання вчинила дії та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Відповідно до постанов судді Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 21.08.2024 року справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_3 за ч.1 ст.1727, ч.2 ст.1727 КУпАП, згідно протоколів про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією від 27.06.2024 року: №482, №484, №485, №486, №487, №488, №489, №490, №491, №492, №493, №494, №495, №496, №497, №498, №499, №500, №501, №502, №503, №504, №505, №506, №507, №508, №509, №510, №511, №512, №513, №514, №515, №516, №517, об'єднано в одне провадження зі справою про адміністративне правопорушення відносно неї за ч.2 ст.1727 КУпАП, справа №348/1635/24, номер провадження 3/348/747/24, присвоївши об'єднаному провадженню номер справи - №348/1635/24, номер провадження 3/348/747/24.

Правопорушення нею вчинені при наступних обставинах.

Відповідно до розпорядження Ланчинської селищної голови №182/02.1-06 від 20.12.2021 року «Про призначення ОСОБА_3 », з 21.12.2021 року ОСОБА_3 було призначено на посаду директора комунального закладу культури «Центр культури і дозвілля» Ланчинської селищної ради Надвірнянського району Івано-Франківської області та укладено із нею контракт строком на 5 років із 21.12.2021 року по 21.12.2026 року.

У відповідності до п.1.1 Статуту, даний Центр є некомерційною організацією, самостійним закладом культури, що належить до комунальної власності Ланчинської селищної ради, і згідно п.1.4 Центр є юридичною особою, права і обов'язки якої набуває з дня державної реєстрації.

За даних обставин, виходячи і п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції», ОСОБА_3 є суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, як на посадову особу юридичної особи публічного права.

Встановлено, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_3 від імені КЗК «Центр культури і дозвілля» підписала наказ №34/01-01 від 23.09.2022 року «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі і собі особисто в розмірі 30%.

Як визначено п.1.2 Статуту, засновником (власником) зазначеного Центру є Ланчинська селищна рада і закріплено п.5.1, що вищим органом управління КЗК «Центр культури і дозвілля» Ланчинської селищної ради є - Ланчинська селищна рада.

Відповідно до листа Ланчинської селищної ради №472/02.2-09 від 07.06.2024 року, повідомлень щодо виникнення конфлікту інтересів відповідно до ст.28 ЗУ «Про запобігання корупції» у період з 01.01.2021 року по даний час від керівників закладів та установ підпорядкованих Ланчинській селищній раді - не надходило, окрім повідомлень по факту отримання листів із Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області.

Отже, із викладеного вище вбачається, що у директора КЗК «Центр культури і дозвілля» ОСОБА_3 був наявний приватний інтерес, зумовлений особистою зацікавленістю в отриманні прибутку.

Таким чином, директор КЗК «Центр культури і дозвілля» ОСОБА_3 будучи відповідно до п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, як на посадову особу юридичної особи публічного права, порушила вимоги п.2 ч.1 ст.28 даного Закону, а саме не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила вищестоящий орган - Ланчинську селищну раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а саме про намір видати наказ №34/01-01 від 23.09.2022 року «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі і собі особисто в розмірі 30%, де у ОСОБА_3 наявний приватний інтерес, зумовлений особистою зацікавленістю в отриманні прибутку, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.1727 КУпАП.

Крім того, директор КЗК «Центр культури і дозвілля» ОСОБА_3 будучи відповідно до п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, як на посадову особу юридичної особи публічного права, порушила вимоги п.3 ч.1 ст.28 Закону, а саме прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось у підписанні наказу №34/01-01 від 23.09.2022 року «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі і собі особисто в розмірі 30%, де у ОСОБА_3 був наявний приватний інтерес, зумовлений особистою зацікавленістю в отриманні прибутку, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.1727 КУпАП.

Також судом встановлено, що аналогічні правопорушення були вчинені ОСОБА_3 і в інших випадках, а саме остання:

- не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила вищестоящий орган - Ланчинську селищну раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а саме про намір видати наказ №39/01-01 від 26.10.2022 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 50% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 484 (ч.1 ст.1727 КУпАП);

- прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось у підписанні наказу № 39/01-01 від 26.10.2022 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 50% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 485 (ч.2 ст.1727 КУпАП);

- не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила вищестоящий орган - Ланчинську селищну раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а саме про намір видати наказ № 47/01-01 від 22.12.2022 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 50% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 486 (ч.1 ст.1727 КУпАП);

- прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось у підписанні наказу № 47/01-01 від 22.12.2022 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 50% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 487 (ч.2 ст.1727 КУпАП);

- не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила вищестоящий орган - Ланчинську селищну раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а саме про намір видати наказ № 2/01-01 від 24.01.2023 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 50% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 488 (ч.1 ст.1727 КУпАП);

- прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось у підписанні наказу № 2/01-01 від 24.01.2023 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 50% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 489 (ч.2 ст.1727 КУпАП);

- не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила вищестоящий орган - Ланчинську селищну раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а саме про намір видати наказ № 5/01-01 від 24.02.2023 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 50% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 490 (ч.1 ст.1727 КУпАП);

- прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось у підписанні наказу № 5/01-01 від 24.02.2023 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 50% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 491 (ч.2 ст.1727 КУпАП);

- не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила вищестоящий орган - Ланчинську селищну раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а саме про намір видати наказ № 7/01-01 від 24.03.2023 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 50% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 492 (ч.1 ст.1727 КУпАП);

- прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось у підписанні наказу № 7/01-01 від 24.03.2023 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 50% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 493 (ч.2 ст.1727 КУпАП);

- не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила вищестоящий орган - Ланчинську селищну раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а саме про намір видати наказ № 10/01-01 від 24.04.2023 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 50% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 494 (ч.1 ст.1727 КУпАП);

- прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось у підписанні наказу № 10/01-01 від 24.04.2023 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 50% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 495 (ч.2 ст.1727 КУпАП);

- не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила вищестоящий орган - Ланчинську селищну раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а саме про намір видати наказ № 12/01-01 від 24.05.2023 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 50% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 496 (ч.1 ст.1727 КУпАП);

- прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось у підписанні наказу № 12/01-01 від 24.05.2023 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 50% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 497 (ч.2 ст.1727 КУпАП);

- не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила вищестоящий орган - Ланчинську селищну раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а саме про намір видати наказ № 15/01-01 від 23.06.2023 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 30% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 498 (ч.1 ст.1727 КУпАП);

- прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось у підписанні наказу № 15/01-01 від 23.06.2023 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 30% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 499 (ч.2 ст.1727 КУпАП);

- не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила вищестоящий орган - Ланчинську селищну раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а саме про намір видати наказ № 17/01-01 від 24.07.2023 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 50% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 500 (ч.1 ст.1727 КУпАП);

- прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось у підписанні наказу № 17/01-01 від 24.07.2023 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 50% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 501 (ч.2 ст.1727 КУпАП);

- не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила вищестоящий орган - Ланчинську селищну раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а саме про намір видати наказ № 18/01-01 від 22.08.2023 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 50% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 502 (ч.1 ст.1727 КУпАП);

- прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось у підписанні наказу № 18/01-01 від 22.08.2023 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 50% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 503 (ч.2 ст.1727 КУпАП);

- не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила вищестоящий орган - Ланчинську селищну раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а саме про намір видати наказ № 21/01-01 від 22.09.2023 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 50% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 504 (ч.1 ст.1727 КУпАП);

- прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось у підписанні наказу № 21/01-01 від 22.09.2023 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 50% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 505 (ч.2 ст.1727 КУпАП);

- не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила вищестоящий орган - Ланчинську селищну раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а саме про намір видати наказ № 24/01-01 від 24.10.2023 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 50% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 506 (ч.1 ст.1727 КУпАП);

- прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось у підписанні наказу № 24/01-01 від 24.10.2023 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 50% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 507 (ч.2 ст.1727 КУпАП);

- не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила вищестоящий орган - Ланчинську селищну раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а саме про намір видати наказ № 26/01-01 від 24.11.2023 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 50% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 508 (ч.1 ст.1727 КУпАП);

- прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось у підписанні наказу № 26/01-01 від 24.11.2023 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 50% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 509 (ч.2 ст.1727 КУпАП);

- не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила вищестоящий орган - Ланчинську селищну раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а саме про намір видати наказ № 29/01-01 від 22.12.2023 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 50% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 510 (ч.1 ст.1727 КУпАП);

- прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось у підписанні наказу № 29/01-01 від 22.12.2023 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 50% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 511 (ч.2 ст.1727 КУпАП);

- не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила вищестоящий орган - Ланчинську селищну раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а саме про намір видати наказ № 2/01-01 від 24.01.2024 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 30% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 512 (ч.1 ст.1727 КУпАП);

- прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось у підписанні наказу № 2/01-01 від 24.01.2024 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 30% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 513 (ч.2 ст.1727 КУпАП);

- не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила вищестоящий орган - Ланчинську селищну раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а саме про намір видати наказ № 4/01-01 від 24.02.2024 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 30% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 514 (ч.1 ст.1727 КУпАП);

- прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось у підписанні наказу № 4/01-01 від 24.02.2024 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 30% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 515 (ч.2 ст.1727 КУпАП);

- не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила вищестоящий орган - Ланчинську селищну раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а саме про намір видати наказ № 6/01-01 від 25.03.2024 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 30% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 516 (ч.1 ст.1727 КУпАП);

- прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось у підписанні наказу № 6/01-01 від 25.03.2024 «Про встановлення надбавки», згідно якого встановила надбавку до посадового окладу працівникам КЗК «Центр культури і дозвілля», в тому числі собі особисто в розмірі 30% (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 27.06.2024 року № 517 (ч.2 ст.1727 КУпАП).

В судовому засіданні ОСОБА_3 свою вину у вчиненні даних правопорушень визнала, обставини їх вчинення не спростовувала.

Пояснила, що до її призначення на посаду директора комунального закладу культури «Центр культури і дозвілля» Ланчинської селищної ради вона була керівником народно-аматорського вокального коллективу «Сонет».

Зазначила, що допустила вчинення даних правопорушень у зв'язку із незнанням законодавства і зокрема вимог Закону про обов'язок повідомлення у відповідних випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а також щодо заборони вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Ствердила, що зробила висновки, усвідомлює, що вчинила адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, щиро розкаюється у вчиненому і просить суд суворо її не карати.

Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступного висновку.

Завданням судді при розгляді справи про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст.245 КУпАП, є своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Виходячи з вимог ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

У відповідності до ч.1 ст.1727 КУпАП, відповідальність настає за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів і тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ч.2 ст.1727 КУпАП, вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суд констатує, що статтею 1 ЗУ «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до ст.28 Закону, особи зазначені у пунктах 1, 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», зобов'язані вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Відповідно до статті 1 Закону під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Потенційний конфлікт інтересів - наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об'єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Реальний конфлікт інтересів повинен складатися з трьох об'єктивних компонентів: приватний інтерес; службове повноваження, представницьке повноваження; протиріччя між ними, що впливає на об'єктивність або неупередженість рішення, діяння службової особи.

Згідно з ч.1 ст.28 Закону особи, зазначені у п.1, 2, ч.1 ст.3 цього Закону, зобов'язані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатись про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

З наведеного вбачається, що особи, на яких поширюється законодавство щодо конфлікту інтересів, повинні вживати заходів щодо недопущення його виникнення та заходів щодо його врегулювання, якщо він все-таки виник.

Виходячи зі змісту Закону, конфлікт інтересів - це ситуація, при якій службова особа виконуючи свої обов'язки має приватний інтерес (особисту заінтересованість), який хоча і не обов'язково призводить до прийняття неправомірного рішення або вчинення неправомірного діяння, але здатний До цього призвести.

Національним агентством з питань запобігання корупції у Методичних рекомендаціях від 12.01.2024 №2 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції» зазначено, що приватний інтерес може впливати на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, вчинення чи невчинення дій лише під час реалізації службових/представницьких повноважень, що є дискреційними.

Дискреція - можливість діяти на власний розсуд, обираючи з декількох різних варіантів дій, рішень.

Дискреційні повноваження - це повноваження, які посадова особа, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто коли може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке вона вважає найкращим за таких обставин.

В даному випадку, приватний інтерес при реалізації цього повноваження стосовно себе пов'язаний з можливістю впливу на встановлення собі особисто розміру стимулюючих виплат.

Суд звертає увагу, що оскільки керівник не може об'єктивно оцінити свою роботу, то виникає суперечність між його приватним інтересом, що полягає у бажанні отримати стимулюючу виплату у вищому розмірі, та службовим повноваженням, яка впливає на об'єктивність при вчиненні зазначених дій, що є реальним конфліктом інтересів.

Крім визнання ОСОБА_3 своєї вини у вчиненні адміністративних правопорушень, її винуватість доведена зібраними та перевіреними в судовому засіданні доказами, а саме: даними протоколів про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією від 27.06.2024 року: №482, №484, №485, №486, №487, №488, №489, №490, №491, №492, №493, №494, №495, №496, №497, №498, №499, №500, №501, №502, №503, №504, №505, №506, №507, №508, №509, №510, №511, №512, №513, №514, №515, №516, №517; рапортом оперуповноваженого УСР в Івано-Франківській області ДСР НП України на ім'я начальника УСР в Івано-Франківській області (т.1 а.с.6); копією розпорядження селищного голови Ланчинської селищної ради №182/02.1-06 від 20.12.2021 року «Про призначення ОСОБА_3 » (т.1 а.с.7); копією контракту від 21.12.2021 року, укладеного строком на 5 років із 21.12.2021 року по 21.12.2026 року, з якого вбачається, що ОСОБА_3 було призначено на посаду директора комунального закладу культури «Центр культури і дозвілля» Ланчинської селищної ради Надвірнянського району Івано-Франківської області (т.1 а.с.8-12); копією статуту КЗК «Центр культури і дозвілля» Ланчинської селищної ради (т.1 а.с.13-19); копіями наказів за підписами директора КЗК «Центр культури і дозвілля» Ланчинської селищної ради - ОСОБА_3 щодо встановлення надбавок, які (накази) містяться в матеріалах справи та іншими матеріалами справи в їх сукупності.

Встановлені судом обставини та докази не спростовані особою, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_3 .

Таким чином, з'ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, що містяться в матеріалах справи, які узгоджуються між собою, оцінивши їх у сукупності, суд прийшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_3 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.1727, ч.2 ст.1727 КУпАП.

Відповідно до ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Згідно ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

При накладенні адміністративного стягнення на правопорушницю суддя врахував характер вчинених правопорушень, особу порушниці, ступінь її вини, майновий стан, обставину, що пом'якшує відповідальність: щире розкаяння винуватої у вчиненому, а тому вважає, що на підставі ч.2 ст.36 КУпАП на неї слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.

Також, у відповідності до ст.401 КУпАП із ОСОБА_3 в дохід держави слід стягнути 605 грн. 60 коп. судового збору.

На підставі наведеного, ЗУ «Про запобігання корупції», керуючись ст.ст.9, 23, 24, 27, 36, 401, 1727, 221, 245, 251, 252, 256, 280, 283, 284, 285, 287 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 визнати винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.1727, ч.2 ст.1727 КУпАП та на підставі ч.2 ст.36 КУпАП накласти на неї адміністративне стягнення - у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп., (рахунок «Адміністративні штрафи та інші санкції» стандарту IBAN з 01.01.2020 р.; Населений пункт - Надвірнянський район/м.Надвірна; Отримувач - УК у Надвiрн. р-ні/Надвірн.р./21081100; Код отримувача (ЄДРПОУ) - 37951998; Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); Номер рахунку - UA268999980313050106000009307; Код класифікації доходів бюджету - 21081100; Найменування коду класифікації доходів бюджету - Адміністративні штрафи та інші санкції).

Стягнути з ОСОБА_3 в дохід держави 605 грн. 60 коп. судового збору, (рахунок «Судовий збір на користь держави (стягувачем є Державна судова адміністрація України)», стандарту IBAN з 01.01.2020 року. Для зарахування надходжень від стягнення судового збору на користь держави: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106; Найменування коду класифікації доходів бюджету: Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України).

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.

Апеляційна скарга на постанову подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області.

Суддя Грещук Р.П.