Рішення від 04.09.2024 по справі 340/5216/24

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 вересня 2024 року м. Кропивницький Справа № 340/5216/24

Кіровоградський окружний адміністративний суду у складі судді Черниш О.А.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 7-А, код ЄДРПОУ 20632802)

про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, в якому просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо обмеження виплати його пенсії максимальним розміром при проведенні її перерахунку та виплати з 01.03.2024 року та 01.08.2024 року;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області перерахувати та виплачувати йому пенсію з 01.03.2024 року з урахуванням нарахованої індексації, встановленої постановою Кабінету Міністрів України №185 від 23.02.2024 року "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році", та з 01.08.2024 року з урахуванням нарахованої щомісячної доплати до пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №713 від 14.07.2021 року "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб", без обмеження її виплати максимальним розміром, та з урахуванням вже виплачених сум.

Ухвалою судді від 08.08.2024 року відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розглядати її за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву із запереченнями проти позову, мотивованими тим, що обмеження пенсійних виплат позивача здійснене на підставі статті 2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", а позивач не належить до кола осіб, на яких поширюється рішення Конституційного Суду України від 12.10.2022 року №7-р(II)/2022. При перерахунку пенсії з 01.03.2024 року згідно з постановою Кабінету Міністрів України №185 від 23.02.2024 року "Про індексацію пенсійний і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році" відповідач керувався пунктом 2 цієї постанови, яким передбачено підвищення пенсії у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом.

Розглянувши справу в порядку спрощеного (письмового) провадження, суд установив такі обставини та дійшов до таких висновків.

ОСОБА_1 проходив військову службу в Збройних Силах України, з якої у 2010 році був звільнений у запас.

З 15.10.2010 року позивачу призначена пенсія за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у розмірі 71 % відповідних сум грошового забезпечення.

У квітні 2018 року ГУ ПФУ в Кіровоградській області здійснило з 01.01.2018 року перерахунок пенсії позивача відповідно до пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення військовослужбовців за постановою Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 року "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", виходячи із 70 % відповідних сум грошового забезпечення.

З 01.07.2021 року ГУ ПФУ в Кіровоградській області встановило позивачу щомісячну доплату до пенсії у сумі 2000 грн., передбачену постановою Кабінету Міністрів України №713 від 14.07.2021 року "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб".

Між тим, за заявою позивача Кіровоградський обласний ТЦКСП оформив нову довідку №878/1 від 02.03.2021 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, за нормами, чинними на 05.03.2019 року. Згідно з цією довідкою розмір грошового забезпечення за відповідною посадою становить 28407, 50 грн.

Оскільки відповідач відмовився провести перерахунок пенсії позивача з 01.04.2019 року, той звернувся до суду з відповідним позовом, оскаржуючи також дії відповідача щодо зменшення відсоткового значення розміру його пенсії.

Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 27.04.2021 року та постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 29.10.2021 року у справі №340/1343/21 позов ОСОБА_1 задоволено частково та зобов'язано ГУ ПФУ в Кіровоградській області здійснити з 26.09.2020 року перерахунок його пенсії, виходячи з відсоткового значення розміру пенсії в 71 % сум грошового забезпечення, а також здійснити з 01.04.2019 року перерахунок пенсії на підставі довідки Кіровоградського обласного ТЦКСП №878/1 від 02.03.2021 року та здійснити виплату пенсії з урахуванням виплачених сум.

У листопаді 2021 року ГУ ПФУ в Кіровоградській області, виконуючи це рішення суду, здійснило з 01.04.2019 року та з 26.09.2020 року перерахунки пенсії позивача, виходячи грошового забезпечення, вказаного в оновленій довідці. Воднораз, виплату пенсії з 01.04.2019 року обмежено максимальним розміром - десять прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Після цього перерахунку відповідач припинив виплату позивачу щомісячної доплати до пенсії, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України №713 від 14.07.2021 року "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб".

Позивач не погодився з обмеженням максимального розміру його пенсії, перерахованої з 01.04.2019 року, та у травні 2022 року звернувся до суду з новим позовом.

Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 19.05.2023 року у справі №340/2555/23, зміненим постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 06.07.2023 року, позов ОСОБА_1 задоволено та зобов'язано ГУ ПФУ в Кіровоградській області провести з 01.04.2019 року перерахунок та виплату йому пенсії на підставі довідки Кіровоградського обласного ТЦКСП №878/1 від 02.03.2021 року без обмеження пенсії максимальним розміром, з урахуванням вже проведених виплат.

У червні 2023 року ГУ ПФУ в Кіровоградській області, виконуючи це рішення суду, здійснило з 01.04.2019 року повторний перерахунок пенсії позивача, нарахувало позивачу підвищення та індексацію, передбачену постановами Кабінету Міністрів України №118 від 16.02.2022 року "Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році", №168 від 24.02.2023 року "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році". Воднораз, розмір пенсії, належної до виплати з 01.03.2022 року та з 01.03.2023 року, знову обмежено максимальним розміром - десять прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

У вересні 2023 року позивач звернувся до суду з новим позовом, оскаржуючи дії відповідача щодо обмеження максимального розміру його пенсії та невиплати йому індексації пенсії.

Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 25.10.2023 року у справі №340/7996/23, залишеним без змін постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 06.03.2024 року, позов ОСОБА_1 задоволено та зобов'язано ГУ ПФУ в Кіровоградській області здійснити перерахунок та виплату йому пенсії з 01.03.2022 року без обмеження максимальним розміром, із урахуванням індексації, нарахованої на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 року №118 "Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році", а з 01.03.2023 року також із урахуванням індексації, нарахованої на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 року №168 "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році" із урахуванням раніше виплачених сум.

У березні 2024 року ГУ ПФУ в Кіровоградській області, виконуючи це судове рішення, здійснило з 01.03.2022 року та з 01.03.2023 року повторні перерахунки пенсії позивача, внаслідок чого розмір пенсії, належної до виплати з 01.03.2022 року, склав 23516, 54 грн., з 01.03.2023 року - 25056,29 грн.

У квітні 2024 року позивач звернувся до суду з новим позовом, оскаржуючи дії відповідача щодо невиплати йому щомісячної доплати до пенсії в сумі 2000 грн., передбаченої постановою Кабінету Міністрів України №713 від 14.07.2021 року "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб".

Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 29.05.2024 року у справі №340/2702/24 позов ОСОБА_1 задоволено та зобов'язано ГУ ПФУ в Кіровоградській області нарахувати і виплатити йому з 26.10.2023 року щомісячну доплату до пенсії в сумі 2000 грн.

У червні 2024 року ГУ ПФУ в Кіровоградській області на виконання цього рішення суду відновило нарахування та виплату щомісячної доплати до пенсії в сумі 2000 грн.

Позивач звернувся до суду з цим позовом, стверджуючи, що з 01.03.2024 року пенсія виплачується йому у заниженому/обмеженому розмірі, без нарахування індексації та доплати.

Вирішуючи спір, суд виходив з того, що умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа військовослужбовців визначає Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-XII від 09.04.1992 pоку (надалі - Закон №2262-XII).

Преамбулою Закону №2262-XII передбачено, що держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Згідно зі статтями 8, 10 Закону №2262-XII виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, особам, які мають право на пенсію згідно з цим Законом, забезпечується за рахунок коштів державного бюджету.

Призначення і виплата пенсій особам, зазначеним у статті 1-2 цього Закону, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону, здійснюються органами Пенсійного фонду України.

Статтею 15 Закону №2262-XII передбачено, що особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "з" статті 1-2 цього Закону, які мають право на пенсію за цим Законом і які є ветеранами війни, та особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", пенсії за вислугу років підвищуються в порядку і на умовах, передбачених зазначеним Законом.

Відповідно до частин 2, 3 статті 51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам, які мають право на пенсію за цим Законом, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Згідно з частиною 2 статті 55 Закону №2262-XII нараховані суми пенсії, не отримані пенсіонером з вини органу Пенсійного фонду України, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Відповідно до частини 4 статті 63 Закону №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Статтею 64 Закону №2262-XII передбачено, що у разі якщо пенсії, призначені військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію згідно з цим Законом, та членам їх сімей у попередньому календарному році та до дати індексації пенсії включно у році, в якому проводиться індексація пенсій, не перераховувалися відповідно до частини четвертої статті 63 цього Закону, для забезпечення їх індексації проводиться перерахунок пенсій у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, із застосуванням коефіцієнта збільшення, що визначається відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Сума індексації враховується під час подальшого перерахунку пенсії відповідно до статті 63 цього Закону.

Суд установив, що пенсія ОСОБА_1 призначена відповідно до статті 13 Закону №2262-XII у 2010 році, востаннє підлягала перерахунку за рішенням Кабінету Міністрів України відповідно до частини 4 статті 63 цього Закону з 01.01.2018 року, тож згідно зі статтею 64 цього Закону, яка діє з 2022 року, позивач має право на щорічну індексацію його пенсії та перерахунок із застосуванням відповідного коефіцієнта збільшення, у порядку, передбаченому постановами Кабінету Міністрів України.

Також позивач як учасник бойових дій має право на відповідні підвищення, доплати та надбавки до пенсії, встановлені законодавством, які підлягають перегляду у зв'язку зі зростанням на підставі законів про Державний бюджет України на відповідний рік розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який є базою для їх обчислення.

Відповідач не заперечує право позивача на додаткові надбавки і доплати та на індексацію його пенсії і здійснював відповідні перерахунки. Так, у березні 2024 року ГУ ПФУ в Кіровоградській області за матеріалами пенсійної справи провело з 01.03.2024 року перерахунок пенсії позивача відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №185 від 23.02.2024 року "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році", застосувавши до основного розміру його пенсії з урахуванням попередніх підвищень (індексацій) коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні.

Згідно з протоколом ГУ ПФУ в Кіровоградській області розмір нарахованої позивачу пенсії з 01.03.2024 року становить 28623, 29 грн., з яких:

- 20169, 33 грн. (28407, 50 грн. х 71 %) - основний розмір пенсії,

- 2823, 71 грн. - підвищення (індексація), передбачена постановою Кабінету Міністрів України №118 від 16.02.2022 року "Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році",

- 1500 грн. - підвищення (індексація), передбачена постановою Кабінету Міністрів України №168 від 24.02.2023 року "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році",

- 1500 грн. - підвищення (індексація), передбачена постановою Кабінету Міністрів України №185 від 23.02.2024 року "Про індексацію пенсійний і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році",

- 2000 грн. - щомісячна доплата до пенсії, передбачена пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України №713 від 14.07.2021 року "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" (відновлена на виконання рішення суду у справі №340/2702/24).

- 590, 25 грн. - підвищення пенсії на 25 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність учаснику бойових дій, передбачене частиною 4 статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту",

- 40 грн. - цільова грошова допомога на прожиття, передбачена Законом України "Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни".

Цим протоколом відповідач обмежив розмір пенсійної виплати, належної позивачу до виплати з 01.03.2024 року, сумою 25056, 29 грн.

У такому ж заниженому розмірі пенсія виплачується позивачу на момент розгляду справи.

За позицією відповідача, розмір пенсії має бути обмежений максимальним розміром, як це передбачено пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України №185 від 23.02.2024 року "Про індексацію пенсійний і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році", а саме десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність. Оскільки внаслідок виконання рішення суду у справі №340/7996/23 розмір пенсії позивача склав 25056,29 грн. і перевищив десять прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність (з 01.01.2024 року - 23610 грн.), то пенсія позивачу з 01.03.2024 року не підвищувалася і була збережена у розмірі 25056, 29 грн.

Така позиція відповідача обґрунтована посиланням на Закон України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" №3668-VІ від 08.07.2011 року (надалі - Закон №3668-VІ), частиною 1 статті 2 якого передбачено, що максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Митного кодексу України, законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про Національний банк України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення", "Про судоустрій і статус суддів", Постанови Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року "Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України", не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Рішенням Конституційного Суду України від 12.10.2022 року у справі №7-р(II)/2022 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), приписи статті 2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", що поширюють свою дію на Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", в тім, що вони не забезпечують соціальних гарантій високого рівня, які випливають зі спеціального юридичного статусу громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також осіб, що збройно захищають суверенітет, територіальну цілісність та недоторканність України під час агресії Російської Федерації проти України, розпочатої в лютому 2014 року. Приписи статті 2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", визнані неконституційними, втрачають чинність через шість місяців із дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Отже з 12.04.2023 року норма статті 2 Закону №3668-VІ, на яку посилається відповідач, втратила чинність.

Доводи відповідача про те, що Рішення Конституційного Суду України від 12.10.2022 року №7-р(II)/2022 поширюється лише на осіб, які під час служби збройно захищали суверенітет, територіальну цілісність та недоторканість України під час агресії Російської Федерації проти України, розпочатої в лютому 2014 року, і яким пенсії призначені з 12.04.2023 року, є помилковими, оскільки у вказаному Рішенні такі умови відсутні.

Суд вважає, що до спірних правовідносин щодо обчислення пенсії, призначеної за Законом №2262-XII, необхідно застосовувати положення Закону №2262-XII з урахуванням Рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 року №7-рп/2016, які не передбачають обмеження максимального розміру таких пенсій, а не норми Закону №3668-VI.

Такий висновок відповідає правовій позиції Верховного Суду, яка висловлена у постановах від 16.12.2021 року у справі №400/2085/19, від 16.11.2022 року у справі №340/7210/21, від 21.04.2023 року у справі №380/8024/21 у подібних правовідносинах.

Цю правову позицію врахували також суди у справах №340/2555/23, №340/7996/23 за позовами ОСОБА_1 до ГУ ПФУ в Кіровоградській області, які дійшли до висновку про безпідставність застосування до спірних правовідносин положень частини 7 статті 43 Закону №2262-ХІІ, статті 2 Закону №3668-VI та підтвердили право позивача на обчислення його пенсії без обмеження її максимальним розміром.

Натомість відповідач, обчислюючи пенсію позивача, надав перевагу найменш сприятливому для позивача підходу та знову застосував положення статті 2 Закону №3668-VI, тобто правову норму, яка регулює правовідносини аналогічно нормі, що визнана неконституційною, неправильно застосував норми Закону №2262-ХІІ, проігнорував висновки суду у справах №340/2555/23, №340/7996/23.

Отже відповідач діяв всупереч вимогам верховенства права, що призвело до недоотримання позивачем нарахованих йому щомісячних пенсійних виплат та до порушення його права на отримання пенсії у розмірі, встановленому законом.

Суд зазначає, що перерахунок пенсій, призначених за Законом №2262-ХІІ, який проводиться відповідно до статті 64 цього Закону з 01.03.2024 року, не передбачає обмеження максимального розміру перерахованих пенсій, попри наявність відповідного застереження у пункті 2 постанови Кабінету Міністрів України №185 від 23.02.2024 року "Про індексацію пенсійний і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році", оскільки таке обмеження є незаконним. Чинне законодавство не містить норм, які б визначали розмір такого максимального обмеження.

Суд прийшов до висновку, що відповідач при виплаті позивачу пенсії незаконно обмежив максимальний розмір щомісячної пенсії позивача сумою 25056, 29 грн. (обчисленою станом на 01.03.2023 року на виконання рішення суду у справі №340/7996/23), фактично позбавивши позивача права на отримання нарахованих та встановлених йому відтоді підвищень, доплат на надбавок до пенсії.

Тож дії відповідача щодо обмеження максимального розміру пенсії позивача та невиплати йому пенсії у повному розмірі слід визнати протиправними та зобов'язати відповідача виплатити йому пенсію без обмеження її максимального розміру та з урахуванням усіх встановлених йому підвищень, доплат та надбавок до пенсії, починаючи з 01.03.2024 року.

Керуючись статтями 9, 90, 139, 242-246, 250, 255, 262, 263, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо обмеження з 01.03.2024 року максимального розміру пенсії ОСОБА_1 та невиплати йому пенсії у повному розмірі.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області виплатити нараховану з 01.03.2024 року ОСОБА_1 пенсію без обмеження її максимального розміру та з урахуванням усіх встановлених йому підвищень, доплат та надбавок до пенсії.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду у 30-денний строк, установлений статтею 295 КАС України.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду О.А. ЧЕРНИШ