30 серпня 2024 рокусправа № 380/3896/24
Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Братичак У.В., розглянувши в письмовому провадженні, у м. Львові, в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,-
ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) звернулася з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, 79016; ЄДРПОУ: 13814885), Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (місцезнаходження: вул. Андрія Саєнка, 10, м. Фастів, Київська область, 08500; ЄДРПОУ: 22933548), в якій просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 02.01.2024 вих. №322/03-16 про відмову у переведенні ОСОБА_1 на пенсію по віку відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-XII;
- зобов?язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 з 28.12.2023 пенсію по віку відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-XII на підставі довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 21.12.2023 №01-52/803, видана Краматорською районною державною адміністрацією та від 27.12.2023 №01/01-1889Д, видана Управлінням соціального захисту населення Краматорської районної державної адміністрації.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач посилається на те, що з 22.10.2008 їй було призначено пенсію за віком, відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-XII (далі - Закон №3723-ХІІ). Відповідно до 19.12.2019 позивача на підставі її особистої заяви було переведено на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058-IV). 28.12.2023 позивач звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області зі заявою про переведення її з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закон №1058-IV, на пенсію за віком відповідно до Закону №3723-ХІІ, до заяви були додані довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 21.12.2023 №01-52/803, видана Краматорською районною державною адміністрацією та від 27.12.2023 №01/01-1889Д, видана Управлінням соціального захисту населення Краматорської районної державної адміністрації. Однак, рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 02.01.2024 вих. №322/03-16 їй було відмовлено в переведенні на попередній вид пенсії, мотивуючи тим, що такий перерахунок призведе до зменшення основного розміру пенсії.
Позивач вважає таку відмову протиправною та вказує, що відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ та пунктів 10, 12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889, у неї є право на призначення пенсії держслужбовця, з урахуванням наданих пенсійному органу довідок, тому просить позов задовольнити в повному обсязі.
Ухвалою судді від 25.03.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Від представника відповідача 1 - Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, в заперечує проти задоволення позову. Відзив обґрунтований тим, що за наявності в особи станом на 01.05.2016 певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону №3723-ХІІ. Умови призначення пенсій державним службовцям визначено Порядком призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб» (далі - Порядок №622).
Представник відповідача 1 вказує, що ОСОБА_1 до заяви про переведення на пенсію держслужбовця долучила довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 21.12.2023 №01-52/803 та від 27.12.2023 №01/01-1889Д, провівши розрахунок за матеріалами пенсійної справи, Головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області прийнято рішення від 02.01.2024 №322/03-16 про відмову у переході з пенсії за віком відповідно до Закону №1058-IV на пенсію за віком відповідно до Закону №889-VII, оскільки даний перерахунок призведе до зменшення розміру пенсії, враховуючи вищевикладене, просить відмовити в задоволенні позову.
Від представника відповідача 2 - Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому також просить суд відмовити в задоволенні позову. Відзив обґрунтований тим, що з 01.05.2016 набув чинності Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VII, яким зазначено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до статті 37 Закону №3723-XII.
Відповідно до пунктів 10 і 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VII державним службовцям за певних умов призначаються пенсії за віком відповідно до ст. 37 Закону №3723-ХІІ. Порядок призначення таких пенсій затверджено Кабінетом Міністрів України від 14.06.2016 №622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб», яка застосовується починаючи з 01.05.2016. Відповідно до цієї постанови призначення пенсій деяким категоріям осіб, право на призначення пенсії державного службовця мають особи, які:
1) не отримували пенсію відповідно до Закону №3723-ХІІ;
2) жінки, які досягли віку 60 років;
3) мають необхідний стаж державної служби, а саме: - особи, які на день набрання чинності Законом №889-VII мають не менш 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 Закону №3723-ХІІ (сім категорій посад держслужбовців, залежно від яких встановлено ранги державних службовців відповідними актами Кабінету Міністрів України);
4) мають необхідний страховий стаж відповідно до Закону №1058-IV.
Згідно з абз. 2 п. 4/7 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону №1058-IV особи, пенсію яким призначено відповідно до Закону №3723-ХІІ, розмір яких з урахуванням перерахунку, передбаченого п. 4/3 цього розділу, розрахований за нормами цього Закону, буде більший, проводиться автоматичне, без їхнього звернення, переведення пенсії на умовах, передбачених цим Законом, за матеріалами пенсійних справ.
Особи, пенсію яким переведено на пенсію на умовах цього Закону, у будь-який час можуть звернутися до органів Пенсійного фонду для переведення на пенсію відповідно до Закону №3723-ХІІ із встановленням розміру пенсії, отримуваного до такого переведення, з 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому надійшла така заява.
Згідно матеріалів пенсійної справи Позивач з 22.10.2008 отримувала пенсію за віком згідно Закону №3723-ХІІ. З 19.12.2019 була переведена на пенсію за віком відповідно до Закону №1058-IV. До заяви від 28.12.2023 №7693 позивач додала довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 27.12.2023 №01/01-1889 та довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) від 21.12.2023 № 01-52/803.
Провівши розрахунок пенсійної виплати за матеріалами пенсійної справи, повідомляє, що даний перерахунок призводить до зменшення розміру пенсії.
Згідно з п. 4 Розділ XV Прикінцевих положень Закону у разі, якщо внаслідок перерахунку пенсії за нормами цього Закону розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Враховуючи вищезазначене, встановлено недоцільність переходу на пенсію за віком відповідно до Закону №3723-ХІІ, оскільки розмір пенсії зменшується.
Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.
ОСОБА_1 з 22.10.2008 було призначено пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-XII (далі - Закон №3723-ХІІ).
З 19.12.2019, оскільки розмір пенсії за віком позивача, обчислений відповідно до Закону №3723-ХІІ був менший, ніж розмір пенсії за віком, обчислений відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058-IV), позивач за її заявою була переведена на більш вигідний вид пенсії, відповідно до Закону №1058-IV, що не заперечується сторонами.
28.12.2023 позивач звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області зі заявою щодо переходу на інший вид пенсії, а саме на пенсію за віком, відповідно до Закону №3723-ХІІ, до якої також долучила довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 27.12.2023 №01/01-1889 та довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) від 21.12.2023 № 01-52/803.
За принципом екстериторіальності було визначено структурний підрозділ органу, що розглядав вказану вище заяву Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 02.01.2024 №322/03-16 позивачу було відмовлено в перерахунку пенсії, мотивуючи тим, що за змістом постанови Кабінету Міністрів України від 14.06.2016 №622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб», яка застосовується починаючи з 01.05.2016, право на призначення пенсії державного службовця мають особи, які не отримували пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу» (Закон №3723-ХІІ). За матеріалами пенсійної справи позивач з 22.10.2008 отримувала пенсію за віком згідно Закону №3723-ХІІ. З 19.12.2019 була переведена на пенсію за віком відповідно до Закону №1058-IV. До заяви позивач додала довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 27.12.2023 №01/01-1889 та довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) від 21.12.2023 № 01-52/803. Провівши розрахунок пенсійної виплати за матеріалами пенсійної справи, відповідач 2 повідомив, що даний перерахунок призводить до зменшення розміру пенсії, тому такий проводити не доцільно.
Вважаючи таку відмову необґрунтованою, позивач звернулася до суду з цим позовом.
Вирішуючи даний спір, суд застосовує такі норми права та виходить з таких мотивів.
Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Умови пенсійного забезпечення державних службовців до 01.05.2016 визначалися Законом №3723-ХІІ.
Частина перша статті 37-1 зазначеного Закону у редакції, чинній до 01.01.2015, передбачала, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом, відповідно, здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.
Проте, 01.01.2015 набрав чинності Закон України від 28.12.2014 №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» (далі - Закон №76-VIII), яким, зокрема, статтю 37-1 Закону №3723-ХІІ викладено у новій редакції, згідно з якою умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, законодавець повноваження на встановлення умов та порядку перерахунку призначених пенсій державним службовцям після 01.01.2015 делегував Уряду.
Правове регулювання Урядом зазначеного питання у період з 01 січня по 01 грудня 2015 року знайшло своє відображення у пунктах 4, 5 Постанови Кабінету Міністрів України №865, за змістом яких підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця було передумовою для перерахунку пенсії.
Так, за правилами пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України №865 у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом №3723-ХІІ, визначається в такому порядку:
1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку;
2) іншим пенсіонерам на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.
Перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням ПФУ за погодженням з Мінсоцполітики (пункт 5 постанови Кабінету Міністрів України №865).
Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», якою підвищено розміри заробітку працюючих державних службовців та яка відповідно до її пункту 6 застосовується з 01.12.2015, пункт 4 постанови Кабінету Міністрів України № 865 виключено, а пункт 5 викладено в такій редакції: «форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики».
Положень, які б закріплювали можливість перерахунку пенсії у зв'язку з підвищенням розміру заробітку працюючих державних службовців, постанова Кабінету Міністрів України №1013 не містить.
Отже, з 01.12.2015 по 01.06.2016 чинне законодавство, яке регламентувало пенсійне забезпечення державних службовців, підвищення розміру заробітку працюючих державних службовців не визначало як підставу для перерахунку пенсій, призначених за статтею 37 Закону №3723-ХІІ. При цьому чинна у зазначений період редакція статті 37-1 Закону №3723-ХІІ не визначала передумов перерахунку пенсій, а лише відносила вирішення такого питання до компетенції Кабінету Міністрів України.
У ході реформування системи державного управління 10.12.2015 прийнято новий закон, який регулює відносини, що виникають у зв'язку із вступом на державну службу, її проходженням та припиненням, Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VII (далі - Закон №889-VIII), який набув чинності з 01.05.2016, водночас положення Закону №3723-XII втратили чинність, в тому числі норми, якими було врегульоване пенсійне забезпечення державних службовців (крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 розділу XI Закону №889-VIII).
Натомість, у статті 90 Закону №889-VIII закріплено правило, за яким пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону №1058-IV, стаття 42 якого визначає підстави перерахунку призначених пенсій, підвищення розміру заробітку працюючих державних службовців до яких не віднесено.
Відповідно до пункту 13 Розділу XV «Прикінцевих положень» Закону №1058-IV, у разі якщо особі призначено пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу», її виплата продовжується до переведення за бажанням особи на пенсію на інших підставах або за бажанням особи поновлюється у розмірі, який було встановлено до такого переведення.
Так, суд звертає увагу, що позивач просить зобов?язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплату з 28.12.2023 її пенсії по віку відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-XII на підставі довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 21.12.2023 №01-52/803, видана Краматорською районною державною адміністрацією та від 27.12.2023 №01/01-1889Д, виданих Управлінням соціального захисту населення Краматорської районної державної адміністрації.
Між тим, здійснивши аналіз довідки від 27.12.2023 №01/01-1889Д, виданої Управлінням соціального захисту населення Краматорської районної державної адміністрації, суд звертає увагу, що така містить відомості про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), які визначені за прирівняною посадою, яку позивач займала на час звільнення, станом грудень 2023 року, тоді як позивачу первинно була призначена пенсія держслужбовця ще у жовтні 2008 року.
Таким чином, позивач фактично просить перевести її назад з пенсії за віком відповідно до Закону №1058-IV на пенсію за віком, відповідно до Закону №3723-XII, при цьому просить здійснити перерахунок такої пенсії, у зв'язку зі збільшенням заробітної плати працюючих державних службовців та враховуючи вищевказані довідки.
Подібні правовідносини вже були предметом розгляду у Верховному Суді.
Так, на підставі вищевикладеного, у постанові від 11.12.2019 у справі №513/1131/16 та від 22.11.2022 у справі №200/2037/20-а Верховний Суд дійшов висновку про відсутність підстав для перерахунку пенсій державних службовців у зв'язку із підвищенням заробітної плати працюючих державних службовців.
Як зазначалося вище, підпунктом 1 пункту 2 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII, який набрав чинності з 01.05.2016, визнано таким, що втратив чинність, Закон України «Про державну службу» № 3723-XII від 16.12.1993, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.
Тобто, з 01.05.2016 набув чинності Закон № 889-VIII, у зв'язку з чим положення Закону № 3723-ХІІ частково втратили чинність, у тому числі норми статті 37-1, яка регламентувала порядок і умови перерахунку пенсій державних службовців.
Отже, за встановлених обставин справи, в контексті наведених вимог законодавства, якими врегульовані спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що підстави для перерахунку пенсій державних службовців у зв'язку із підвищенням заробітної плати працюючих державних службовців відсутні, позаяк законодавство не регламентує ані права особи на перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною розміру заробітної плати, ані порядок і умови здійснення такого перерахунку.
Аналогічний правовий висновок викладено, зокрема, у постановах Верховного Суду від 29.08.2018 у справі № 555/2183/16-а, від 26.02.2020 у справі № 508/808/16-а, від 28.10.2020 у справі № 826/16182/18, від 22.04.2021 у справі № 712/10182/17, від 03.11.2021 у справі № 373/2149/16-а.
З огляду на вказане, суд дійшов висновку, що у разі переведення позивачки на первинно призначену їй пенсію за віком згідно з Законом №3723-XII, пенсійна виплата буде поновлена у розмірі, який було встановлено до переведення позивача на пенсію за віком відповідно до Закону №1058-IV, при цьому в даному випадку відсутні підстави для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням нової довідки від 27.12.2023 №01/01-1889Д, виданої Управлінням соціального захисту населення Краматорської районної державної адміністрації про складові заробітної плати державного службовця станом на грудень 2023 року, оскільки чинним законодавство не передбачено можливості перерахунку пенсій державних службовців у зв'язку із підвищенням заробітної плати працюючих державних службовців, що підтверджується вищевикладеними висновками Верховного Суду.
Крім цього, суд зауважує, що довідки від 21.12.2023 №01-52/803, видана Краматорською районною державною адміністрацією та від 27.12.2023 №01/01-1889Д, видана Управлінням соціального захисту населення Краматорської районної державної адміністрації, на підставі яких позивачка просить здійснити перерахунок її пенсії, були видані за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3 Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08.02.2017 за № 180/30048.
Однак, суд вважає, що оскільки позивачка вже скористалася своїм правом на призначення пенсії за віком державного службовця відповідно до Закону № 3723-XII ще у жовтні 2008 року, тобто до набрання чинності Законом № 889-VIII, а тому їй не може бути здійснено перерахунок пенсії на підставі цих довідок та перехід на пенсію за віком відповідно до п. п. 10, 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України №889-VIII, так як ці пункти застосовуються до осіб, які реалізовують своє право на призначення пенсії державного службовця вперше після 01.05.2016.
Аналогічна правова позиція викладена Восьмим апеляційним адміністративним судом в постанові від 18 жовтня 2023 року у справі № 380/3556/23.
Так, рішенням Конституційного Суду України у справі за конституційною скаргою ОСОБА_2 щодо відповідності Конституції України (конституційності) підпункту 1 пункту 2 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (щодо гарантій соціального захисту державних службовців) від 23.12.2022 № 3-р/2022 у справі № 3-132/2018 (5462/17), визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), підпункт 1 пункту 2 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII у тім, що він унеможливив перерахунок розмірів пенсій, призначених на підставі статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ зі змінами.
Підпункт 1 пункту 2 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIIІ, визнаний неконституційним у зазначеному аспекті, втрачає чинність через три місяці з дня припинення чи скасування в Україні воєнного стану, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022 зі змінами.
Конституційний Суд Україні звернув увагу на обов'язок Верховної Ради України внормувати перерахунок розмірів пенсій осіб, яким надано право на призначення пенсії на підставі статті 37 Закону № 3723-ХІІ зі змінами, з урахуванням приписів Конституції України та цього Рішення.
Таким чином, з урахуванням Рішення Конституційного Суду України 23.12.2022 №3-р/2022, правове регулювання перерахунку пенсії держслужбовців у майбутньому зазнає змін. Однак, до врегулювання Верховною Радою України питання перерахунку пенсій, призначених на підставі ст. 37 Закону № 3723-ХІІ, підстав для такого перерахунку немає.
Аналогічні висновки викладені у постанові Верховного Суду від 28 лютого 2023 року у справі № 520/6418/21.
Отже, підсумовуючи вищевказана, суд зазначає, що за бажанням позивачки їй може бути лише поновлена виплата пенсії державного службовця, проте, в розмірі, який було встановлено до 19.12.2019, тобто до моменту переведення на пенсію за віком відповідно до Закону № 1058-IV.
В той же час, оскільки предметом розгляду даної справи є встановлення права позивача на перехід на пенсію за віком відповідно до Закону №3723-XII, однак саме з врахування довідок від 21.12.2023 №01-52/803, та від 27.12.2023 №01/01-1889Д про складові заробітної плати державного службовця станом на грудень 2023 року, суд дійшов висновку, що Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області правомірно відмовило в такому перерахунку, з огляду на відсутність підстав для врахування таких довідок, а тому рішення від 02.01.2024 №322/03-16 скасуванню не підлягає.
Крім цього, оскільки оскаржуване рішення є правомірним, а тому підстави для задоволення похідної позовної вимоги про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 з 28.12.2023 пенсію по віку відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-XII на підставі довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 21.12.2023 №01-52/803 та від 27.12.2023 №01/01-1889Д, відсутні.
Відповідно до частини 1 статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.
Частиною 2 ст. 77 КАСУ України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов висновку що у задоволенні позовних вимог необхідно відмовити.
Враховуючи висновки суду про відсутність підстав для задоволення позовних вимог, розподіл судових витрат не здійснюється.
Керуючись ст.ст.6-10, 14, 72-77, 90, 132, 159, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
у задоволені позову відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
СуддяБратичак Уляна Володимирівна