Справа № 128/3056/24
12.08.2024 м. Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Шевчук Л.П., отримавши адміністративний матеріал, що надійшов із ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КУпАП, -
12.08.2024 до Вінницького районного суду Вінницької області втрете після доопрацювання надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ОДВ №260 від 31.07.2024, ОСОБА_1 30.07.2024 приблизно о 22-40 год. в АДРЕСА_1 , вчинив злісну непокору законній розпорядженню начальника патруля ВЗВ ВПС, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 185 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 КУпАП передбачена відповідальність за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Протокол про адміністративне правопорушення повинен відповідати вимогам статті 256 КУпАП.
Згідно з ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Слід зазначити, що суд не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення. Адже, діючи таким чином, суд неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що є порушенням статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Так, постановою суддів Вінницького районного суду Вінницької області від 31.07.2024 та від 06.08.2024 адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 185 КУпАП повернуто до ІНФОРМАЦІЯ_1 для належного доопрацювання, оскільки у змісті протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 185 КУпАП, вказана фабула так, як вона зазначена у відповідній статті КУпАП, не розкрита.
При черговому направленні матеріалів до суду зазначені в постановах суду вимоги щодо розкриття суті вчиненого ОСОБА_1 адміністратвиного правопорушення не виконані. Зокрема, не вказано яке законне розпорядження начальника патруля ВЗВ ВПС не виконав ОСОБА_1 та яким чином проявилася злісна непокора ОСОБА_1 у невиконанні законного розпорядження начальника патруля ВЗВ ВСП.
Таким чином, суд доходить висновку, що вказані в постановах суддів від 31.07.2024 та від 06.08.2024 недоліки адміністративного матеріалу усунуто не було.
З огляду на викладене, суд вважає за доцільне повернути даний адміністративний матеріал для належного оформлення.
Слід звернути увагу, що згідно ч. 2 ст. 38 КУпАП стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, тому недоліки протоколу слід усунути негайно.
Керуючись ст.ст. 38, 251, 255-256, 260, 268, 276-277, 278, 283 КУпАП, суддя -
Повернути для належного оформлення адміністративний матеріал, що надійшов з ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Л.П. Шевчук