Єдиний унікальний № 371/1235/24
Номер провадження № 3/371/661/24
"29" серпня 2024 р. м. Миронівка
Суддя Миронівського районного суду Київської області Кириленко М.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Військової частини № НОМЕР_1 Міністерства оборони України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , військовослужбовця ВЧ НОМЕР_1 механік малоканальної радіорелейної станції 1 радіорелейного взводу 2 радіорелейної роти радіорелейного батальйону,
за ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
19 серпня 2024 року приблизно о 09 годині 30 хвилин на території ТППД радіорелейного батальйону військової частини НОМЕР_2 адресою АДРЕСА_2 , ТВО командира радіорелейного взводу 2 радіорелейної роти радіорелейного батальйону військової частини НОМЕР_1 молодший лейтенант ОСОБА_2 виявив механіка малоканальної радіорелейної станції 1 радіорелейного взводу 2 радіорелейної роти радіорелейного батальйону військової частини НОМЕР_1 солдата ОСОБА_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння (порушення координації рухів, запах алкоголю з порожнини роту).
На позиції молодшого лейтенанта ОСОБА_2 солдат ОСОБА_1 відмовився від проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння з використанням технічних засобів та тестів. Про це був складений відповідний акт відмови військовослужбовця від проведення медичного огляду для встановлення факту вживання психоактивно речовини та стану сп'яніння від 19.08.2024 б/н.
Після чого, приблизно 10-30 молодший лейтинат ОСОБА_2 разом зі старшим бойовим медиком другої радіорелейної роти сержантом ОСОБА_3 , доставили солдата ОСОБА_1 до Миронівської опорної багатопрофільної лікарні за адресою: вул.. Благовіщенська, 96 для проходження обстеження.
Згідно висновку, щодо результатів медичного огляду з метою виявлення алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 19.08.2024 року б/н було встановлено факт перебування солдата ОСОБА_1 у стані алкогольного сп'яніння.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав в повному обсязі, щиро розкаявся.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до таких висновків.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 280 КУпАП завданням провадження в справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин, вирішення її в точній відповідності з законом. При розгляді справи про адміністративне правопорушення в обов'язковому порядку має бути з'ясовано: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують її відповідальність, тощо.
Адміністративним правопорушенням, передбаченим ч. 3 ст.172-20 КУпАП визнається розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння в умовах особливого періоду.
Вивчивши обставини, викладені у матеріалах справи, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 , які мали місце 19.08.2024 року, є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172 -20 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджена обставинами, викладеними у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення А2996 № 41 від 20.08.2024 року; витяг з наказу командира військової частини НОМЕР_1 №217 від 01.08.2024 року, витяг з наказу командира військової частини НОМЕР_1 №342 від 16.12.2022 року, витяг з наказу командира військової частини НОМЕР_1 №797 від 17.12.2022 року, пояснення ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 від 19.08.2024 року,
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, а саме виконував обов'язки військової служби в стані алкогольного сп'яніння, в умовах особливого періоду, за що передбачена відповідальність за ч. 3 ст.172 -20 КУпАП.
Згідно ч. 3 ст.172-20 КУпАП дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду, - тягнуть за собою накладення штрафу від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк від десяти до п'ятнадцяти діб.
За правилами ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Однак, вирішуючи питання щодо накладення стягнення на ОСОБА_1 , за вчинення даного адміністративного правопорушення, суд приймає до уваги положення ст.22 КУпАП, які вказують, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Відповідно до ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
При цьому, у кожному конкретному випадку суд має вирішувати питання про визнання діяння малозначним, виходячи з того, що його наслідки не представляють суспільної небезпеки, не завдали або не здатні завдати значної шкоди суспільним або державним інтересам, правам та свободам інших осіб.
Будь-яких застережень щодо неможливості застосування до даних складів адміністративних правопорушень положень ст. 22 КУпАП закон не містить.
Суд вважає можливим звільнити ОСОБА_1 , від адміністративної відповідальності за ч. 3 ст.172-20КУпАП за малозначністю і оголосити йому усне зауваження, оскільки діяння, вчинене ним, містить в собі усі ознаки, що характеризують правопорушення, передбачене ч. 3 ст.172-20 КУпАП, але внаслідок всіх конкретних обставин воно не відповідало тій суспільній небезпечності, яка є типовою для цього виду правопорушення, зокрема, його дії суб'єктивно не були направлені на заподіяння шкоди суспільним інтересам, юридичним та фізичним особам, і така шкода фактично не була заподіяна.
Отже, на переконання суду, застосування стягнення згідно санкції ч.3 ст.172-20КУпАП відносно ОСОБА_1 з урахуванням вище наведеного, буде надмірним тягарем для останнього, та не буде відповідати ст.7 КУпАП.
Обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення є щире розкаяння винного. Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суддя не встановив.
Відповідно до ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи положення ст. 33 КУпАП, беручи до уваги характер та ступінь тяжкості вчиненого адміністративного правопорушення, дані про особу порушника, щире розкаяння винного, суддя дійшов висновку про малозначність вчиненого адміністративного правопорушення та вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
Згідно з ч. 2 ст. 284 КУпАП, при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Отже провадження у справі необхідно закрити.
Керуючись ст. 22, 33, 172-20, 221, 268, 280, 283, 284 287, 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 від відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення - закрити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Миронівський районний суд Київської області.
Суддя М.О.Кириленко