Постанова від 29.08.2024 по справі 592/10822/24

Справа № 592/10822/24

Провадження № 3/592/1840/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 серпня 2024 року м.Суми

Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Костенко Владислав Геннадійович, з участю прокурора Чухно А.В., особи яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Сумського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Суми, громадянина України, пенсіонера, працюючого охоронцем ТОВ «Сумитеплоенерго», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до витягу з наказу Головного Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області від 31.03.2023 № 104 «Про кадрові питання», прапорщика служби цивільного захисту ОСОБА_1 , водія чергової зміни групи спеціальної пожежної техніки загону технічної служби Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області виключено з кадрів Державної служби України з надзвичайних ситуацій, зі списків особового складу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області та знято з усіх видів забезпечення з 06.04.2023.

При звільненні, 06.04.2023 ОСОБА_1 ознайомився та власноручно підписав пам'ятку при звільненні із служби цивільного захисту (роботи) осіб начальницького складу та державних службовців ДСНС України щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» про те, що згідно з вимогами абзацу 2 ч. 2 ст, 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік. Останнім днем подання щорічної декларації після звільнення була дата 31.03.2024.

Однак ОСОБА_1 , після припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно подав без поважних причин щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, а подав вказану декларацію 19.04.2024 (останнім днем подання була дата 31.03.2024), чим порушив вимоги абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та п. 2 розділу ХІІІ «Прикінцевих положень» Закону України «Про запобігання корупції».

У такий спосіб ОСОБА_1 вчинив правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172 - 6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ОСОБА_1 в суді вину визнав та пояснив, що під час роботи в ДСНС та на момент звільнення його ознайомлювали з вимогами Закону України «Про запобігання корупції». У нього не було умислу на вчинення вказаного правопорушення, спрацював людський фактор, були домашні клопоти, через що забув вчасно подати декларацію.

Прокурор в суді вважав, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а тому просив притягнути останнього до відповідальності та накласти адміністративне стягнення.

Вина ОСОБА_1 також підтверджується наступними доказами.

Документами з особової справи ОСОБА_1 .

Присягою працівника органів і підрозділів цивільного захисту ОСОБА_1 прийняв 07.10.1994, про що свідчить його особистий підпис.

Наказом управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області від 08.05.2008 № 273, ОСОБА_1 присвоєно спеціальне звання прапорщик служби цивільного захисту.

Наказом управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області від 08.06.2021 № 72, ОСОБА_1 призначено на посаду водія чергової зміни групи спеціальної пожежної техніки загону технічної служби ДСНС України у Сумській області з 09.06.2021.

Наказом Головного Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області від 31.03.2023 № 104 «Про кадрові питання», прапорщика служби цивільного захисту ОСОБА_1 , водія чергової зміни групи спеціальної пожежної техніки загону технічної служби Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області виключено з кадрів Державної служби України з надзвичайних ситуацій, зі списків особового складу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області та знято з усіх видів забезпечення з 06.04.2023.

Пам'яткою з якої вбачається, що при звільненні, 06.04.2023 ОСОБА_1 ознайомився та підписав пам'ятку при звільненні із служби цивільного захисту (роботи) осіб начальницького складу та державних службовців ДСНС України щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» про попередження про спеціальні обмеження та відповідальність за вчинення корупційних правопорушень.Зокрема щодо того, що згідно вимог абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік. Останнім днем подання щорічної декларації після звільнення була дата 31.03.2024.

Листом бесіди з ОСОБА_1 від 15.02.2023, з якої вбачається, що підставою для бесіди є звільнення зі службою за підпунктом 2 пункту 176 (за віком), в ході бесіди встановлено, що останній ознайомлений з положеннями Закону України «Про запобігання корупції».

Іншими матеріалами особової справи, з яких у сукупності вбачається наступне.

ОСОБА_1 був ознайомлений із вимогами Закону України «Про запобігання корупції» та добре усвідомлював, що він є суб'єкт декларування, який припиняв діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язаний подати електронну щорічну декларацію, наступного року після припинення діяльності за минулий рік, тобто за 2023 рік. Останнім днем подання щорічної декларації після звільнення була дата 31.03.2024.

Крім того, ОСОБА_1 під час роботи в органах ДСНС ознайомлювався та власноручно підписував пам'ятки, рекомендації для державних службовців, які є суб'єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Закону України «Про запобігання корупції» та відповідальність за вчинення корупційних правопорушень, про що свідчить пам'ятка від 08.07.2011.

Інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій щодо послідовності дій користувача ОСОБА_1 у період з 01.01.2024 по 20.04.2024 з якого вбачається, що 19.04.2024 о 16:21:13 ОСОБА_1 здійснив вхід до системи та 19.04.2024 о 17:03:04 подав декларацію.

Декларацією ОСОБА_1 , дата та час подання якої вказано 19.04.2024 17:03, вид декларації та звітний період - після звільненні, щорічна за 2023 рік.

Повідомленням начальника Сумського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України на адресу Національного агентства з питань запобігання корупції про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме декларації після звільнення за 2023 рік ОСОБА_1 № 1189/42-18/01-2024 від 24.05.2024.

Поясненнями ОСОБА_1 , наданими в суді, в яких останній підтвердив, що був ознайомлений з вимогами щодо подання декларації після звільнення до 01 квітня наступного року.

Докази, присяга працівника органів і підрозділів цивільного захисту, складена 07.10.1994, послужний список вказують на те, що ОСОБА_1 відноситься до суб'єктів, на яких поширюються дія Закону України «Про запобігання корупції».

Досліджені докази є логічними і послідовними, а тому не викликають сумнівів та в сукупності поза розумним сумнівом підтверджують обставини викладені у протоколі.

Частина 1 статті 172 - 6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування урегульовано статтю 45 Закону України «Про запобігання корупції» .

Згідно з абзацом 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Про наведені норми ОСОБА_1 були відомі завчасно, йому наданий достатній час для виконання обов'язку. Проте будь-яких поважних причин невиконання такого обв'язку не встановлено. Немає жодного об'єктивного доказу, на підставі якого можна було поза розумним сумнівом вважати, що у ОСОБА_1 були поважні причини з яких він не виконав обов'язок встановлений законом. У зв'язку з цим нічого не залишається, як застосувати відповідне стягнення.

Враховуючи характер скоєного правопорушення, особу, що притягується до адміністративної відповідальності, вважаю за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст. 308 КпАП України,

ПОСТАНОВИВ:

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 850 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 605 грн 60 коп. за реквізитами: отримувач - ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

На підставі частини 1 статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до частини 1 статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у визначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Згідно з частиною 2 статті 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягнути з ОСОБА_1 подвійний розмір штрафу, тобто 1 700 грн 00 коп.

Постанова може бути оскаржена в десятиденний строк до Сумського апеляційного суду з дня її винесення.

Суддя В.Г. Костенко