Ухвала від 28.10.2010 по справі 2а-140/10

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-140/10 Головуючий у 1-й інстанції: Головня В.П.

Суддя-доповідач: Собків Я.М.

УХВАЛА

Іменем України

"28" жовтня 2010 р. м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: . Собківа Я.М.

суддів: Зайцева М.П.,Романчук О.М.,

при секретарі: Кравченко Д.І.

розглянувши за відсутності осіб, які беруть участь в справі, відповідно до ч.6 ст.12 КАС України у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Баранівського районного суду Житомирської області від 16 червня 2010 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного державного санітарного лікаря Баранівського району Житомирської області ОСОБА_3 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Головного державного санітарного лікаря Баранівського району Житомирської області ОСОБА_3 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення №100 від 26 квітня 2010 року, яка винесена головним державним санітарним лікарем Баранівського району Житомирської області ОСОБА_3 про накладення на нього за статтею 42 Кодексу України про адміністративні правопорушення штрафу в розмірі 204 гривні.

Постановою Баранівського районного суду Житомирської області від 16 червня 2010 року в задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, паозивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального і процесуального права, та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.

Особи, які беруть участь в справі в судове засідання не з'явилися, про дату, час та місце слухання справи були повідомлені належним чином.

Відповідно до ч.6 ст.12 КАС України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).

Відповідно до ч.1 ст. 41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів знаходить, що вона не підлягає задоволенню, а постанову суду -слід залишити без змін, виходячи з наступного.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ч.1 ст. 86 КАС України).

Як вбачається з матеріалів справи, в березні 2009 року відповідач - головний державний санітарний лікар Баранівського району Житомирської області виніс постанову №22 про припинення експлуатації селищного ринку та вніс припис №222 від 30.03. 2009 року, яким забовязав провести ремонт споруд, водогінної мережі і водовідведення на ринку, обладнати на ринку місця для продажу риби і мяса, знести самовільно побудовані павільйони, виділити місце для реалізації зерно- продуктів і товарів повторного вжитку. 26 квітня 2010 року відповідач наклав на нього штраф за невиконання зазначених вище документів.

Судом першої інстанції встановлено, що позивач ОСОБА_2 працює на посаді селищного голови Першотравенської селищної ради Барановського району Житомирської області.

Перелік обов'язків та компетенція селищного голови встановлені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Відповідно до статті 12 цього Закону, сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об'єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста. Він очолює виконавчий комітет відповідної сільської, селищної, міської ради, головує на її засіданнях.

Статтею 30 цього Закону, до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад віднесено організацію місцевих ринків, ярмарків, сприяння розвитку всіх форм торгівлі;

Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону цієї статті, сільський, селищний, міський голова

забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади; організує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету; підписує рішення ради та її виконавчого комітету; здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету; скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради; забезпечує підготовку на розгляд ради проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з інших питань самоврядування, місцевого бюджету та звіту про його виконання, рішень ради з інших питань, що належать до її відання; оприлюднює затверджені радою програми, бюджет та звіти про їх виконання; є розпорядником бюджетних коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним радою; представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства; звертається до суду щодо визнання незаконними актів інших органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права та інтереси територіальної громади, а також повноваження ради та її органів;укладає від імені територіальної громади, ради та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції ради, подає їх на затвердження відповідної ради;

При здійсненні наданих повноважень він є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою, відповідальним - перед відповідною радою, а з питань здійснення виконавчими органами ради повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що ОСОБА_2 як селищний голова, зобов'язаний був реагувати на постанову і подання, внесені головним державним санітарним лікарем Баранівського району Житомирської області, а питання, зазначені в цих документах, він зобов'язаний був винести на розгляд виконкому селищної ради або сесії селищної ради, та діяти відповідно до рішень останніх.

Таким чином, суд першої інстанції вірно відмовив в позові.

Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 ч. 1 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та ухвалено рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Таким чином, колегія суддів приходить до висновку, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновку суду першої інстанції, не відповідають вимогам законодавства та матеріалам справи.

Керуючись ст.ст. 2,5, 198, 200, 205 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 -залишити без задоволення.

Постанову Баранівського районного суду Житомирської області від 16 червня 2010 року -залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.

Касаційну скаргу на ухвалу може бути подано безпосередньо до Вищого адміністративного суду України в порядку і строки, передбачені ст. ст. 212, 254 КАС України.

Головуючий суддя:

Судді

Повний текст ухвали виготовлено 02 листопада 2010 року