Єдиний унікальний номер 142/668/24
Номер провадження № 3/142/457/24
Іменем України
20 серпня 2024 року смт. Піщанка
Суддя Піщанського районного суду Вінницької області Нестерук В.В. розглянувши матеріали, які надійшли від відділу прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ІНФОРМАЦІЯ_2 , про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця с. Плебанівка Шаргородського району Вінницької області, громадянина України, проживаючого в АДРЕСА_1 , відповідно до протоколу військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 , 24 ПРКЗ заступника начальника відділення інспекторів прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_4 " (тип Б) відділу прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (тип Б), -
за ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
20 серпня 2024 року до Піщанського районного суду Вінницької області від відділу прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ІНФОРМАЦІЯ_2 , надійшов протокол про адміністративне правопорушення ПдРУ № 254048 від 28 червня 2024 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15КУпАП.
Відповідно до вказаного протоколу, в період з 25 травня 2024 року до 16 червня 2024 року ОСОБА_1 особисто не здійснював облікових записів в розділі 2 "Заходи з оперативної службової діяльності "Книги прикордонної служби відділення інспектоірв прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_4 ", не виконував у повній мірі вимоги керівних документів щодо ведення службової документації підрозділу, факт якого встановлено співпробітниками 5 сектору 2 відідлу 7 управління ДВКР СБ України та підтверджено результатами службового розслідування, чим порушив вимоги п. 1 додатку 1 до наказу Адміністрації Держприкордонслужби України ( у редакції наказу № 77-00 від 03 грудня 2021 року), наказ Адміністрації Держприкордонслужби України № 120 від 23 листопада 2020 року, абзацу 29 Розділу 2 "Завдання та обов'язки" посадової інструкції начальника віпс "Студена" (тип Б), затвердженої додатком 618 до наказу начальника НОМЕР_2 прикордонного загону № 1 від 13 серпня 2021 року «Про затвердження Положень та посадових інструкцій персоналу прикордонного загону", статтей 11 та 16 Статуту внутрішньої служби Збройних сил України, пунктів 2.1 та 20.1 Кодексу поведінки працівників, до функціональних обов'язків яких входить здійснення управління кордонами, затвердженого спільним наказом МВС України, МЗС України, МФ України, АДПС України, ГУДС України № 330/151/809/434/146 від 05.07.2011 року в умовах особливого періоду.
Вказані дії ОСОБА_1 в протоколі про адміністративне правопорушення кваліфіковано за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП як недбале ставлення до військовї служби вчинене в умовах особливого періоду.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення за обставин викладених в протоколі про адміністративне правопорушення не визнав, зазначив, що в період з 25 травня по 16 червня 2024 року начальником віпс "Студена" чи особою, яка виконує його обов'язки не був, а тому до його посадовимх обов'язків не входило здійснення записів до книги прикордонної служби, а начальником віпс "Студена" його було призначено лише 17 липня 2024 року, на підтвердження чого надав суду копію відповідного наказу.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до положень ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такіпитання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь урозгляді справи,про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Суд, заслухавши особу, що притягується до адміністратвиної відповідальності, вивчивши зміст протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 та долучені до нього матеріали, приходить до висновку, що провадження по справі відносно ОСОБА_1 повинно бути закрито за відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП з огляду на наступне.
Відповідно ч. 1 ст. 2 КУпАП, законодавство України про адміністративне правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
В частині 2 ст. 172-15 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.
Механізм складання протоколів про військові адміністративні правопорушення щодо військовослужбовців Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту, військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів (далі - військовозобов'язані) у Збройних Силах України та Державній спеціальній службі транспорту, які вчинили військові адміністративні правопорушення, передбачені главою 13-Б «Військові адміністративні правопорушення» Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлений Інструкцією зі складання протоколів та оформлення матеріалів про військові адміністративні правопорушення, затвердженою Наказом Міністерства оборони України від 23 жовтня 2021 року № 329
Відповідно до п. 7 Розділу 2 Інструкції до протоколу долучаються матеріали (докази), що підтверджують факт вчинення військового адміністративного правопорушення (рапорти посадових осіб, заяви, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків правопорушення, інші документи, які стосуються правопорушення). Матеріали, які долучаються до протоколу, повинні містити достовірну інформацію, відповідати вимогам законодавства та правилам діловодства. Обов'язок щодо збирання доказів та оформлення матеріалів про військове адміністративне правопорушення покладається на уповноважену посадову особу, яка складає протокол.
Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
В пункті 4 Розділу 2 зазначеної Інструкції також вказано, що у протоколі окрім іншого мають бути вказані місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення.
Слід зазначити, що суть правопорушення повинна бути описана таким чином, щоб якомога точніше відповідати фактичним обставинам правопорушення, а також диспозиції відповідної частини статті КУпАП з відповідним посиланням на нормативний акт, положення якого порушено, і частину статті КУпАП, згідно з якою настає адміністративна відповідальність за вчинені протиправні дії.
Недбале ставлення до служби передбачає невиконання або неналежне виконання службових обов'язків через недбале чи несумлінне ставлення до них. При цьому, якщо особа не мала реальної можливості взагалі проявити ставлення до своїх службових обов'язків, то не можна говорити про те, що воно було недбалим чи несумлінним (хвороба, відсутність досвіду, нетривалість служби). Недбале ставлення військової службової особи до своїх службових обов'язків характеризує, перш за все, об'єктивну сторону вчиненого і виявляється в тому, що за наявності в особи реальної можливості діяти так, як того вимагають інтереси служби, винний або взагалі не діє, не виконує службові обов'язки, або хоча і діє, але виконує ці обов'язки неналежним чином, не відповідно до закону або відповідно до нього, проте неякісно, неточно, неповно, несвоєчасно, поверхово, всупереч з установленим порядком і тією обстановкою, що склалася, тощо.
Верховний Суд України у своїй постанові від 21.05.2021 року справі № 185/12161/15-к вказав, що, при встановленні недбалого ставлення до військової служби у формі невиконання службових (посадових) обов'язків необхідно встановити, що винний зобов'язаний був вчинити ті дії, невиконання яких ставиться йому за вину. Військова службова особа може відповідати за недбале ставлення до військової служби лише у тому випадку, коли вона не тільки повинна була через свій службовий обов'язок виконати ті чи інші дії, але й могла, тобто мала реальну можливість виконати їх належним чином. Якщо військова службова особа перебувала у таких умовах, за яких не мала фактичної можливості належно виконати свої службові (посадові) обов'язки, то відповідальність за недбале ставлення до військової служби виключається.
Відповідно до ст.ст. 11, 16 Закону України «Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України», порушення яких ставиться ОСОБА_1 в провину відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, необхідність виконання завдань оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності, а також завдань, визначених міжнародними зобов'язаннями України покладає на військовослужбовців, крім іншого, такі обов'язки: свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок; бути хоробрим, ініціативним і дисциплінованим; беззастережно виконувати накази командирів (начальників). Кожний військовослужбовець зобов'язаний виконувати службові обов'язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою. Ці обов'язки визначаються статутами Збройних Сил України, а також відповідними посібниками, порадниками, положеннями, інструкціями.
Згідно ст. 17 Статуту на військовослужбовців під час перебування на бойовому чергуванні, у внутрішньому і гарнізонному наряді, а також під час виконання інших завдань покладаються спеціальні обов'язки. Ці обов'язки та порядок їх виконання визначаються законами і статутами Збройних Сил України, а також іншими нормативно-правовими актами, що приймаються на основі законів і статутів Збройних Сил України.
З долучених до протоколу про адміністративне правпорушення відносно ОСОБА_1 матеріалів, а саме з листа начальника 5 сектору 2 відідлу 7 управління ДВКР СБ України № 17/7/2/5-475нт слідує, що на ВІПС "Студена" ВПС " ІНФОРМАЦІЯ_1 " 24 ПЗ книга прикордонної служби заповнюється стороньою особою, яка не має права вести та ознайомлюватися із зазначеним документом.
Наказом ІНФОРМАЦІЯ_2 № 984-АГ від 14 червня 2024 року "Про призначення службового розслідування" по факту нанележного виконання службових обв'язків військовослужбовцями, в тому числі віпс "Студена" всп "Болган", пов'язаного з порушенням порядку ведення книг прикордннної служби, що полягає у заповненнях зазначених документів сторонніми особами, призначено службове розслідування.
З висновку службового розслідування по факту неналежного виконання службових обв'язків військовослужбовцями відділу прикордонної служби “ ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б), відділень інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (тип Б) відділу прикордонної служби “ ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) та «Велика Кісниця» (тип Б) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (тип Б) № 04.4/176/24 від 27 червня 2024 року слідує, що за результатами службового розслідування встановлено, що заступник начальника віпс «Студена» (тип Б) впс « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) капітан ОСОБА_2 під час виконання обов'язків начальника віпс «Студена» (тип Б) в період з 25 травня 2024 року до 16 червня 2024 року допустив недбале ставлення до військової служби, що виразилось в невиконані вимог керівних документів щодо ведення службової документації підрозділу, а саме нездійсненні ним особисто облікових записів до розділу 2 «Заходи з оперативно-службової діяльності» книги прикордонної служби віпс « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (тип Б) без поважних причин в період з 25 травня 2024 року до 16 червня 2024 року, чим порушив вимоги пункту 1 додатку 1 до наказу Адміністрації Держприкордонслужби України №120 від 23.11.2020 (у редакції наказу Адміністрації Держприкордонслужби України №77-ОД від 03.12.2021), абзацу 29 розділу 2 «Завдання та обов'язки» посадової інструкції начальника віпс «Студена» (тип Б) впс « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б), затвердженої додатком 622 до наказу начальника НОМЕР_2 прикордонного загону № 1 від 13.08.2021 «Про затвердження Положень та посадових інструкцій персоналу прикордонного загону», статей 11 та 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, пунктів 2.1 та 20.1 Кодексу поведінки працівників, до функціональних обов'язків яких належить здійснення управління кордонами, затвердженого спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства фінансів України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Головного управління державної служби України України №330/151/809/434/146 від 05.07.2011 року, в умовах особливого періоду, у зв'язку з чим в його діях наявний склад, адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
Також у вказаному висновку вказано, що підпунктом 1 пункту 2 наказу Адміністрації Держприкордонслужби України №120 від 23.11.2020 (у редакції наказу Адміністрації Держприкордонслужби України №77-ОД від 03.12.2021) зобов'язано командира підрозділу охорони державного кордону вести Книгу прикордонної служби відділу (окремо дислокованого відділення інспекторів) прикордонної служби (тип Б/В) (далі - Книга прикордонної служби або КПС), форма та порядок ведення якої визначено додатком 1 до підпункту 1 пункту 2 наказу Адміністрації Держприкордонслужби України №120 від 23.11.2020 (у редакції наказу Адміністрації Держприкордонслужби України № 77-ОД від 03.12.2021). Пунктом 1 пояснювальної записки щодо ведення Книги прикордонної служби визначено наступне «1. Книга прикордонної служби (далі - КПС) є документом, що відображає оперативно-службову діяльність відділу (окремо дислокованого відділення інспекторів) прикордонної служби (далі впс (віпс))КПС ведеться протягом півріччя (з 1 січня та з 1 липня) начальником впс (віпс) особисто, за його відсутності - особою, що виконує його обов'язки». Зазначено, що пояснювальною запискою щодо ведення Книги прикордонної служби не визначено конкретний перелік посадових осіб або військовослужбовців, які мають право ознайомлюватися зі змістом записів, облікованих в книзі прикордонної служби підрозділу охорони державного кордону. Відсутність даної норми вказує на те, що зі змістом записів в книзі прикордонної служби можуть ознайомитися всі військовослужбовці, які наказом начальника органу охорони державного кордону допущені до роботи з документами з грифом обмеження доступу «Для службового користування».
Також у висновку вказано, що капітан ОСОБА_3 - є заступником начальника віпс «Студена» (тип Б), з 18.07.2023, відповідно до наказу начальника НОМЕР_2 прикордонного загону від 20.07.2023 №457-ОС. В зв'язку з тим що відповідно до наказу начальника НОМЕР_2 прикордонного загону від 24.05.2024 №429-ОС начальник віпс «Студена» (тип Б) капітан ОСОБА_4 з 24.05.2024 виключений зі списків НОМЕР_2 прикордонного загону та вибув для подальшого проходження військової служби до іншого органу охорони державного кордону, капітан ОСОБА_3 , відповідно до посадової інструкції заступника начальника віпс «Студена» (тип Б), визначеної додатком 619 до наказу начальника НОМЕР_2 прикордонного загону № 1 від 13.08.2021 «Про затвердження Положень та посадових інструкцій персоналу прикордонною загону» з 24.05.2024 виконував обов'язки начальника віпс «Студена» (тип Б).
На підствердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-15 КУпАП за обставин викладених в протоколі про адміністративне правопорушення, до протоколу, окрім вищезазначених листа начальника 5 сектору 2 відідлу 7 управління ДВКР СБ України № 17/7/2/5-475нт, копії наказу ІНФОРМАЦІЯ_2 № 984-АГ від 14 червня 2024 року "Про призначення службового розслідування" та висновку за результатами його проведення, долучено також письмові пояснення ОСОБА_1 та ОСОБА_5 від 16 червня 2024 року копії витягів з наказу начальника НОМЕР_2 прикордонного загону від 24.05.2024 №429-ОС, наказу начальника НОМЕР_2 прикордонного загону від 12.07.2023 №444-ОС, наказу начальника НОМЕР_2 прикордонного загону від 20.07.2023 №457-ОС, акту про результати вивчення облікових записів в книзі прикордонної служби відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (тип Б) та копії розділу 2 з книги прикордонної служби, копію витягу із списку персоналу прикордонного загону, який допускається до роботи з справами з грифом обмеження доступу «для службого користування», службову характеристику на ОСОБА_6 , копії службових карток щодо заохочень та стягнень, застосованих до ОСОБА_1 , а також копію посадової інструкції заступника начальника відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (тип Б) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б), та копію службового посвідчення ОСОБА_1 .
Разом з тим, копії наказу Адміністрації Держприкордонслужби України №120 від 23.11.2020 (у редакції наказу Адміністрації Держприкордонслужби України №77-ОД від 03.12.2021), який є внутрішнім, не загальнодоступним документом, та який слідує з матеріалів справи визначає зобов'язак командира підрозділу охорони державного кордону вести Книгу прикордонної служби відділу, а також форму та порядок її ведення, а також копії посадової інструкції начальника віпс "Студена" (тип Б), затвердженої додатком 618 до наказу начальника НОМЕР_2 прикордонного загону № 1 від 13 серпня 2021 року "Про затвердження Положень та посадових інструкцій персоналу прикордонного загону", порушення вимог яких ставиться в провину ОСОБА_1 , до протоколі не долучено.
Відсутність посадової інструкції начальника віпс "Студена" (тип Б) та інших відповідних документів, які регулюють порядок ведення книги прикордонної служби не дає підстав стверджувати суду, що обов'язок ведення книги прикордонної служби входив у повноваження ОСОБА_1 під час відсутності начальника віпс «Студена», неналежне виконання якого ставиться останньому у провину.
Оскільки така норма закону, як ст.172-15 КУпАП, яка інкримінується ОСОБА_1 є бланкетною, то при провадженні у справі необхідно з'ясувати, серед іншого, яку норму спеціального закону порушила особа, в чому полягає суть цих порушень із відповідним закріпленням вказаних норм, як в протоколі про адміністративне правопорушення, так і в постанові суду.
Протокол про адміністративне правопорушення не є самостійним доказом, а тому має оцінюватись у сукупності з усіма наявними матеріалами справи. Таким чином, протокол про адміністративне правопорушення та долучені до нього матіерали не дають суду можливості встановити наявність в діях ОСОБА_1 всіх ознак складу адімністративного правопорушення, зокрема його суб'єкта та об'єктивної сторонни.
Статтею 17 Закону України від 23.02.2006 року «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» передбачено, що при розгляді справ суди застосовують Конвенцію та практику Суду як джерело права».
Європейський суд з прав людини (далі ЄСПЛ) поширює стандарти, які встановлює Конвенція для кримінального провадження, на провадження у справах про адміністративні правопорушення. Наприклад, у справах «Лучанінова проти України» (рішення від 09 червня 2011 року, заява № 16347/02, «Малофєєва проти Росії» («Malofeyeva v. Russia», заява № 36673/04, «Карелін проти Росії» («Karelin v. Russia», заява № 926/08, рішення від 20 вересня 2016 року). При цьому Європейський суд робить висновок, що суд не має права самостійно редагувати фабулу правопорушення, відображену в протоколі, або відшукувати докази на користь обвинувачення, яка, по суті, становить виклад обвинувачення у вчиненні певного правопорушення, винуватість у скоєнні якого певною особою має доводитися в суді; суд також не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення. Адже діючи таким чином, суд неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що є порушенням ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
За таких обставин суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 статтею 172-15 КУпАП, не доведена належними, допустимими та достатніми доказами по справі.
Відповідно до ст. 62 Конституції України та ст. 17 КПК України, особа вважається невинуватою у вчиненні правопорушення і не може бути піддана покаранню, доки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому законом. Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні кримінального правопорушення і має бути виправданим, якщо сторона обвинувачення не доведе винуватість особи поза розумним сумнівом. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на користь такої особи.
Стандарт доведення вини «поза розумним сумнівом» означає, що при доведенні винуватості особи не повинно залишатися жодного «розумного сумніву» в цьому, тоді як наявність такого «розумного сумніву» у винуватості особи є підставою для його виправдання. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості.
Частиною 2 статті 251 КУпАП передбачено обов'язок осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, збирати докази.
Доведення вини правопорушника покладається на орган, що складає протокол про адміністративне правопорушення. Під доказуванням у провадженні у справах про адміністративні правопорушення слід розуміти процесуальну діяльність суб'єктів щодо збору, перевірки та оцінки доказів з метою встановлення об'єктивної істини у справі й прийняття на цій основі законного рішення.
Згідно зі ст. 252 КУпАП орган (посадова особа), що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до п.1 ст.247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
На підставі вищевикладеного, враховуючи, що належних, достовірних та достатніх доказів які б вказували на наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, та беззаперечно підтверджували його вину у вчиненні вказаного правопорушення, суду не надано, керуючись положеннями ст. 62 Конституції України, відповідно до яких, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом та на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь, суд приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, а тому справа про адміністративне правопорушення відносно нього підлягає закриттю на підставі п.1 ч. 1 ст.247 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 172-15, 247, 251, 252, 283, 284 КУпАП,-
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Вінницького апеляційного суду через Піщанський районний суд Вінницької області.
Суддя: