Справа № 338/1140/24
15 серпня 2024 року селище Богородчани
Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Шишко О.А., з участю секретаря Сіщук Г. Б., прокурора Негрича Н.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , який протягом 2023 року обіймав посаду заступника начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 , тобто будучи суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, несвочасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, подавши фактично декларацію 17 липня 2024 року.
В судове засідання ОСОБА_1 не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся в установленому законом порядку.
Вислухавши прокурора, який наголосив на наявності підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до такого висновку.
Встановлено, що відповідно до наказу від 06 червня 2024 року ОСОБА_1 призначений на посаду начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідно до підпункту "г" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є військові посадові особи Збройних Сил України.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Оскільки ОСОБА_1 є суб'єктом декларування, то таку декларацію він повинен був подати до 01 квітня 2024 року. Разом з тим, декларацію ОСОБА_1 подав 17 липня 2024 року, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Аналізуючи досліджені у ході судового розгляду докази, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 , який лише 17 липня 2024 року подав до НАЗК щорічну декларацію за 2023 рік, правильно кваліфіковано за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Обставини, які ставляться у вину ОСОБА_1 також підтверджені поданими суду письмовими доказами, зокрема:
- даними протоколу № 573 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, від 08 серпня 2024 року, в якому зазначено, що ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 01 квітня 2024 року, не подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, фактично подав декларацію 17 липня 2024 року; у протоколі ОСОБА_1 зазначив, що вину визнає, з протоколом згідний (а.с.2-4);
- витягом з наказу ІНФОРМАЦІЯ_3 від 06 червня 2024 року, яким підтверджується, що ОСОБА_1 , який протягом 2023 року обіймав посаду заступника начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 , призначений на посаду начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.5);
- копією витягу з Єдиного Державного реєстру декларацій та копіями електронних декларацій ОСОБА_1 , з яких видно, що декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік подана ОСОБА_1 за посадою заступника начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 17 липня 2024 року.
Наведене свідчить, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, враховую характер вчиненого правопорушення, особу винного.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність за вчинене правопорушення, судом не встановлено.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 40-1, 283 - 284 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та, накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень, який слід стягнути на р/р UA858999980313040106000009618, отримувач - ГУК в Iв.-Фр.об./ТГ Богородч./21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37951998, банк отримувача - Казначейство України (ел.адм.подат.), код класифікації доходів бюджету - 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету- "Адміністративні штрафи та інші санкції".
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605,60 грн судового збору (отримувач - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Копію постанови вручити ОСОБА_1 .
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги.
Суддя О. А. Шишко