Рішення від 04.11.2010 по справі 17/82-1703

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

"04" листопада 2010 р.Справа № 17/82-1703

Господарський суд Тернопільської області у складі

судді Андрусик Н.О.

Розглянув у відкритому судовому засіданні господарську справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агробуд-Є", м. Тернопіль

до відповідача: Тернопільської міської ради, м. Тернопіль

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Тернопільське міське бюро технічної інвентаризації", м. Тернопіль

про визнання права власності та зобов"язання вчинити дії

Представник від:

позивача: Гарагуц В.Ф., уповноважений, довіреність без номеру від 25.10.10р.;

відповідача: Ахметейчук Н.М.,с старший інспектор юридичного відділу, довіреність №2958/01 від 14.12.09р.;

третьої особи: не з'явився

В судовому засіданні представникам позивача роз'яснено їх процесуальні права та обов'язки, передбачені статтями 20, 22, 81-1 Господарського процесуального кодексу України.

Судом в порядку ст. 811 ГПК України фіксація судового процесу технічними засобами не здійснювалася у зв'язку з відсутністю письмового клопотання.

Товариство з обмеженою відповідальністю „Агробуд-Є”, м. Тернопіль звернулося до господарського суду Тернопільської області з позовною заявою до Тернопільської міської ради, м. Тернопіль за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю „Тернопільське міське бюро технічної інвентаризації”, м. Тернопіль, в якій просило визнати право власності на об'єкти нерухомого майна та зобов'язати БТІ здійснити реєстрацію права власності.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що він є належним власником об'єктів нерухомого майна, що знаходяться в м. Тернополі по вул. Тролейбусна, 5, про що свідчать договори купівлі-продажу майна від 07 лютого 2002 року та 14 травня 2002 року та видані на їх підставі Тернопільським міським бюро технічної інвентаризації реєстраційні посвідчення від 06 березня 2002 року (на будівлі загальною площею 685,30 кв.м) та 05 серпня 2002 року (на будівлі, загальною площею 686,40 кв.м), котрі придбані відкритим акціонерним товариством "Агробуд", однак відповідач не визнає право власності за товариством з обмеженою відповідальністю „Агробуд-Є” .

Ухвалою господарського суду від 20.10.2010р. порушено провадження у даній справі та призначено її до розгляду в судовому засіданні 28.10.2010р. Судове засідання відкладалося на 04.11.2010р. у зв'язку з неявкою представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача та неподанням БТІ письмового відзиву на позов.

Представник позивача в судових засіданнях, на виконання вимог суду надав додаткові докази відповідності виконаної реконструкції (перепланування) приміщень пожежним, санітарним та будівельним нормам, а також докази здійснення реорганізації закритого акціонерного товариства "Агробуд". Просив суд задовольнити позов в повному обсязі.

Представник відповідача в судових засіданнях вимоги позивача заперечив з підстав, викладених у представленому суду відзиві на позов (вх. №18398 (н) від 28.10.2010 р.).

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору в судові засідання 28.10.10 р. та 04.11.2010 р. не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Від нього до початку судового засідання поступив лист № 7279/072 від 03.11.2010 р., згідно якого повідомлено про те, що станом на 03.11.2010 р. за ВАТ "Агробуд" згідно даних обліку технічної інвентаризації зареєстровано наступне майно: споруда арматурного цеху під літ. "А", площею 570,4 кв.м, відділення для виготовлення бетону під літ. "И-И", площею 114,9 кв.м., частина матеріального складу під літ. "Б", площею 686,4 кв.м., що знаходяться за адресою: вул. Тролейбусна, 5 в м. Тернополі. Дане майно зареєстровано на підставі договорів купівлі-продажу від 07.02.2002 року та 14.05.2002 року та актів приймання-передачі зазначеного майна від 08.02.2002 р., 15.05.2002 року відповідно.

Розгляд справи Товариство просило здійснювати без їхнього представника.

За таких обставин та за відсутності заперечень зі сторони позивача і відповідача суд ухвалив розглядати справу за відсутності представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши додатково подані докази в сукупності, заслухавши доводи представника позивача, заперечення відповідача, господарський суд встановив.

Відкрите акціонерне товариство „Агробуд” (далі -ВАТ „Агробуд”) згідно договорів купівлі-продажу від 07.02.2002 р. та 14.05.2002 р., що були укладені з Товариством з обмеженою відповідальністю Будівельна фірма „Тернобуд” (продавцем), стало власником нерухомого майна, а саме: споруд арматурного цеху (зазначені в плані під літ. «А»), загальною площею 570, 4 кв.м.; відділень для виготовлення бетону (в плані під літ. «И-И»), загальною площею 114,9 кв.м.; частини матеріального складу (в плані під літ. «Б»), загальною площею 686,4 кв.м., що знаходяться за адресою: м.Тернопіль, вул.Тролейбусна, 5.

Після укладення зазначених договорів право власності ВАТ „Агробуд” на перелічені об'єкти нерухомого майна було зареєстроване у Тернопільському міському бюро технічної інвентаризації (реєстраційні посвідчення на об'єкти нерухомого майна від 06.03.2002 р. та 05.08.2002 р.).

Відповідно до п.1.1. Статуту закритого акціонерного товариства "Агробуд" (далі -ЗАТ „Агробуд”), останнє створено згідно рішення зборів засновників від 27.06.2002 року, шляхом перетворення ВАТ "Агробуд" у ЗАТ "Агробуд" і є його правонаступником, про що свідчать:

- копія Статуту ЗАТ, зареєстрованого державним реєстратором Тернопільської міської ради 11.01.2008 р. із змінами, зареєстрованими 13.08.2008 р., затвердженого загальними зборами акціонерів 28.12.2007 р.;

- свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А 01 № 440155

Відповідно до ч. 7 ст. 34 Закону України "Про підприємства в Україні", чинного на момент здійснення перетворення, при перетворенні одного підприємства в інше до підприємства, яке щойно виникло, переходять усі майнові права і обов'язки колишнього підприємства.

Згідно з ч.2 ст.108 Цивільного кодексу України (далі -ЦК України), у разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов'язки попередньої юридичної особи.

Внаслідок перетворення ВАТ "Агробуд" до закритого акціонерного товариства перейшли будівлі (споруди), які знаходяться за адресою: вул. Тролейбусна, 5, м. Тернопіль. Так, згідно акту приймання-передачі від 20.05.2003 року ЗАТ "Агробуд" було передано наступне майно:

- під літ. "А" споруду арматурного цеху, площею 570,4 кв.м.;

- під літ."Б" частина матеріального складу, площею 686,4 кв.м.;

- під літ. "И-И'" відділення для виготовлення бетону, площею 114,9 кв.м.

З протоколу № 3 загальних зборів акціонерів ЗАТ "Агробуд" вбачається, що 12 вересня 2008 року акціонерами прийнято рішення про припинення закритого акціонерного товариства шляхом його поділу на дві юридичні особи: ТОВ "Агробуд-Є" (позивач у справі) та ТОВ "Агробуд-Інвест" та проведено розподіл майна між новоутвореними юридичними особами.

Як видно з п.1.1. Статуту ТОВ "Агробуд-Є", затвердженого протоколом №1 зборів учасників від 22.01.2009 року, зареєстрованого державним реєстратором Тернопільської міської ради 30.01.2009 року, останнє утворено шляхом поділу ЗАТ "Агробуд", що передбачає правонаступництво ТОВ "Агробуд-Є" частини прав та обов'язків ЗАТ "Агробуд", в тому числі, права власності на все передане майно.

ЗАТ "Агробуд" припинено 27.03.2009 року, про що свідчить запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за № 16461120004004221.

05 лютого 2009 року згідно акту передачі-прийому, підписаного між ЗАТ "Агробуд" та ТОВ "Агробуд-Є" до останнього перейшли будівлі та основні засоби виробничої бази по вул. Тролейбусній, 5, відповідно до рішень загальних зборів ЗАТ "Агробуд" від 12 вересня 2008 року та 26 січня 2009 року, а саме:

- будівля адміністративного будинку по вул. Тролейбусній, 5 (згідно інвентаризаційної справи, літ."А"), балансовою вартістю 18 672 грн., залишковою вартістю 18672 грн.;

- будівля матеріального складу (згідно інвентаризаційної справи, літ."Б"), площею 686,4 кв.м., балансовою вартістю 24938,00 грн., залишковою вартістю 18061,42 грн.;

- будівля відділу для виготовлення бетону (згідно інвентаризаційної справи, літ."И-И'"), площею 114,9 кв.м., балансовою вартістю 26060,00 грн., залишковою вартістю 18328,07 грн.;

- основні засоби виробничої бази (54 одиниці), балансовою вартістю 1178547,00 грн., залишковою вартістю 637362,00 грн.

У 2004-2005 роках ЗАТ „Агробуд” на підставі рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради "Про розгляд звернення "ЗАТ "Агробуд" № 1025 від 24.10.2004 року, яким дозволено ЗАТ "Агробуд" виконати реконструкцію арматурного цеху, розташованого за адресою: м. Тернопіль, вул. Тролейбусна, 5, здійснило його реконструкцію під адміністративно-лабораторні приміщення. У результаті реконструкції проведено надбудову 2-го поверху цього приміщення, внаслідок якої загальна площа будівлі збільшилась з 570, 4 кв.м. до 700,6 кв.м., а також внаслідок перепланування приміщення матеріального складу під літ. "Б" збільшено приміщення першого поверху (4-1) на 0,6 кв.м.

Позивач стверджує, посилаючись на положення статей 316-319 ЦК України, що він є власником реконструйованих будівель, оскільки здійснивши за власний рахунок реконструкцію нерухомого майна, яке є новоствореним об'єктом права власності, ТОВ „Агробуд-Є” стало власником даного новоствореного об'єкту нерухомого майна в силу закону.

Зазначає, що після завершення виконання будівельно-монтажних робіт з ремонту та реконструкції нерухомого майна, розташованого за адресою: м. Тернопіль, вул. Тролейбусна, 5, ТОВ „Агробуд-Є” звернулось до комунального підприємства „Місто” з проханням провести експертне дослідження завершеного будівництвом об'єкту нерухомого майна ТОВ „Агробуд-Є”, розташованого за адресою: м. Тернопіль, вул. Тролейбусна, 5, та визначити його будівельну готовність, технічний стан та придатність до експлуатації.

Відповідно до технічного висновку комунального підприємства „Місто” від 23.03.2009 р. № ТВ-6 виконана реконструкція арматурного цеху під адміністративно-лабораторні приміщення ТОВ „Агробуд-Є” не спричиняє негативного впливу на несучу здатність конструкцій будинку, стан обстеженої будівлі класифікується як задовільний, конструкції приміщень адміністративно-лабораторного будинку відповідають діючим нормативним документам згідно вимог ДБН і діючим нормативним документам по їх несучій здатності.

Як вбачається з матеріалів справи, у серпні 2010 року після завершення виконання будівельно-монтажних робіт з ремонту та реконструкції нерухомого майна під адміністративно-лабораторні приміщення, ТОВ „Агробуд-Є” звернулось до Тернопільської міської ради із заявою від 11.08.2010 р. про оформлення права власності на будівлі та споруди (згідно інвентарної справи) по вул.Тролейбусна, 5 в м.Тернополі. Однак, листом № 1846 від 20.08.2010 р. міська рада відмовила ТОВ „Агробуд-Є” в оформленні права власності на вказані будівлі та споруди, зазначивши на необхідність представлення правовстановлюючих документів з посиланням на вимоги Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно.

Оцінивши зібрані у справі докази, суд прийшов до висновку про необхідність часткового задоволення позовних вимог. При цьому суд виходить з наступного.

У відповідності до пункту 1 частини 2 статті 16 ЦК України визнання права власності на майно є одним із способів захисту права власності. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу (частина 1 статті 16 ЦК України).

Відповідно до „Державних будівельних норм України. Проектування. Склад. порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва ДБН А.2.2-3-2004", затверджених Наказом Державного комітету з будівництва та архітектури України від 20 січня 2004 р., № 8, реконструкція - це перебудова існуючих об'єктів виробничого та цивільного призначення, пов'язана з удосконаленням виробництва, підвищенням його техніко-економічного рівня та якості вироблюваної продукції, поліпшенням умов експлуатації та проживання, якості послуг, зміною основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність, функціональне призначення, геометричні розміри).

Згідно ч.1 ст. 376 ЦК України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

Цією нормою передбачено загальне правило про те, що особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво (реконструкцію) нерухомого майна, не набуває права власності на нього (ч. 2 ст. 376 ЦК України).

При наявності спору на самочинно збудоване (реконструйоване) нерухоме майно право власності може бути визнано за особою, яка здійснила самочинну реконструкцію лише у випадках, передбачених статтею 376 ЦК України, а саме: за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому законом порядку особі під уже збудоване нерухоме майно (ч.3 ст. 376 ЦК України); за особою -власником (користувачем) земельної ділянки, яка здійснила самочинне будівництво на цій земельній ділянці, якщо це не порушує права інших осіб (ч. 5 ст. 376 ЦК України).

Судом встановлено і це не заперечено сторонами у справі, що реконструкція (переобладнання) належних позивачу на праві власності нежилих приміщень є самочинною. Самочинне будівництво не може відповідно до вимог закону за актом вводу бути введеним в експлуатацію.

Між тим, завершений об'єкт самочинного будівництва (самочинної реконструкції (перепланування)) є власністю позивача, з огляду на належність саме позивачу права власності на нежитлові приміщення до його реконструкції (перепланування).

Окрім того, з матеріалів справи не вбачається порушення самочинним будівництвом (самочинною реконструкцією (переплануванням)) прав інших осіб.

Навпаки, згідно листа №03-01/715 від 27.03.2009 року, позивачу погоджено здійснену реконструкцію арматурного цеху під адміністративно-лабораторні приміщення по вул. Тролейбусній, 5 Тернопільською обласною санітарно-епідеміологічною станцією, а згідно експертного висновку № 50 ПВ від 16.04.2009 року відділу державного пожежного нагляду м. Тернопіль Головного управління МНС України в Тернопільській області встановлено, що стан конструкцій адміністративно-лабораторного будинку за адресою: вул. Тролейбусна, 5 в м. Тернополі відповідають вимогам пожежної безпеки.

Відповідно до технічного висновку комунального підприємства „Місто” від 23.03.2009 р. № ТВ-6 виконана реконструкція арматурного цеху під адміністративно-лабораторні приміщення ТОВ „Агробуд-Є” не спричиняє негативного впливу на несучу здатність конструкцій будинку, стан обстеженої будівлі класифікується як задовільний, конструкції приміщень адміністративно-лабораторного будинку відповідають діючим нормативним документам згідно вимог ДБН і діючим нормативним документам по їх несучій здатності.

В силу приписів ст. 125 Земельного кодексу України право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації. Право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації.

З метою оформлення належного права користування земельною ділянкою по вул. Тролейбусна, 5, ТОВ “Агробуд-Є” 12.05.2010 р. укладено з Тернопільською міською радою договір оренди землі, згідно умов якого в оренду ТОВ "Агробуд-Є" передано земельну ділянку, на якій розташовані вказані об'єкти нерухомості. Даний договір зареєстрований у Тернопільській регіональній філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 04.06.2010 р. за № 041066100175 та зареєстровано міською радою в книзі записів засвідчення факту реєстрації під № 3986 від 01.06.2010 р.

Відповідно до п. 15 договору оренди, земельна ділянка, загальною площею 9339,0 кв.м. передана в оренду для обслуговування будівель і споруд. На цій земельній ділянці знаходяться об"єкти нерухомого майна -будівлі та частина матеріального складу (п. 3 договору).

Строк оренди визначено сторонами у договорі -по 30 березня 2015 року (п.8 договору).

Згідно із частиною 1 статті 116 Земельного кодексу України юридичні особи набувають права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів місцевого самоврядування.

Відповідне рішення Тернопільською міською радою прийнято 30.03.10р. за № 5/33/100.

Отже, з матеріалів справи випливає, що позивач вказаною земельною ділянкою користується на законних підставах.

Частиною 1 статті 147 Господарського кодексу України встановлено, що майнові права суб'єктів господарювання захищаються законом.

З огляду на наведені обставини та приписи статті 376 ЦК України, суд вважає, що позивач набув право власності на нерухоме майно та право на проведення державної реєстрації прав власності на нерухоме майно у вигляді реконструйованого об'єкту нерухомого майна, що знаходиться по вул. Тролейбусна, 5, у м. Тернополі, згідно даних інвентаризаційної справи на нежитлові приміщення, виданої Тернопільським міським бюро технічної інвентаризації 02.03.2009 р., а саме приміщення: під літерою "А" (перший поверх) загальною площею 346,9 кв. м.; під літерою "А" (другий поверх) загальною площею 353,7 кв. м.; під літерою "Б" (перший поверх) загальною площею 654,1 кв. м.; під літерою "Б" (другий поверх) загальною площею 32,9 кв. м.; під літерою "И-И'" компресорна площею 24,5 кв. м., розчинно-бет. вузол 47,3 кв. м., розчинно-бет. вузол площею 21,1 кв. м., розчинно-бет. вузол площею 22,0 кв. м., загальною площею 114,9 кв. м.

Стосовно позовних вимог про зобов'язання здійснити державну реєстрацію права власності на об'єкти нерухомого майна слід зазначити таке.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" від 1 липня 2004 року N 1952-1V відповідна державна реєстрація - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припиненню речових прав на нерухоме майно та їх обмежень, що супроводжується внесенням даних до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обмежень.

Пунктом 1 частини 1 статті 4 вищезазначеного Закону обов'язковій державній реєстрації підлягають, зокрема, речові права на нерухоме майно, що знаходиться на території України, юридичних осіб, а саме: право власності на нерухоме майно.

Відмова у державній реєстрації права на нерухомість або правочинів щодо нерухомості, ухилення від реєстрації, відмова від надання інформації про реєстрацію можуть бути оскаржені до суду. Порядок проведення державної реєстрації прав на нерухомість та підстави відмови в ній встановлюються законом.

На даний час порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно регламентується Тимчасовим положенням про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 р. № 7/5 (далі у тексті -Тимчасове положення).

Пунктом 1.3. Тимчасового положення встановлено, що державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно здійснюють підприємства бюро технічної інвентаризації (далі - БТІ) у межах визначених адміністративно-територіальних одиниць.

Відповідно до пункту 1.4. Тимчасового положення державна реєстрація прав власності на нерухоме майно (далі - реєстрація прав) - це внесення запису до Реєстру прав власності на нерухоме майно у зв'язку з виникненням, існуванням або припиненням права власності на нерухоме майно, що здійснюється БТІ за місцезнаходженням об'єктів нерухомого майна на підставі правовстановлювальних документів коштом особи, що звернулася до БТІ.

Нормою пункту 1.5. Тимчасового положення визначено, що обов'язковій реєстрації прав підлягає право власності на нерухоме майно фізичних та юридичних осіб, у тому числі іноземців та осіб без громадянства, іноземних юридичних осіб, міжнародних організацій, іноземних держав, а також територіальних громад в особі органів місцевого самоврядування та держави в особі органів, уповноважених управляти державним майном.

На думку позивача, ухиляючись від реєстрації права власності позивача на нерухоме майно, відповідач порушує право власності ТОВ “Агробуд-Є” та протиправно не виконує власні обов'язки, передбачені вимогами нормативно-правових актів України.

Однак, такі твердження позивача суд оцінює критично, оскільки як зазначалося вище реєстрація права власності, в силу закону, здійснюється БТІ за місцезнаходженням об'єктів нерухомого майна, натомість БТІ у даній справі виступає третьою особою без самостійних вимог на предмет спору, а позов заявлено до органу місцевого самоврядування.

Окрім того, статтею 2 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" визначено державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень як офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обмежень, що супроводжується внесенням даних до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обмежень.

Згідно з ч. 4 ст. 4 цього закону державна реєстрація прав на нерухоме майно, що є у державній власності, здійснюється за заявою органу, уповноваженого в установленому порядку управляти нерухомим майном, що є у державній власності.

Відповідно до п. 10 ст. 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать, зокрема, делеговані повноваження щодо обліку та реєстрації відповідно до закону об'єктів нерухомого майна незалежно від форм власності.

Отже, вимога про зобов'язання БТІ зареєструвати право власності позивача з посиланням на приписи Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Мінюсту України від 28.01.2003р. № 615, зареєстрованого 28.01.2003р. № 66/7387, згідно п. 1.3. якого реєстрація здійснюється у комунальному підприємстві БТІ, тобто йому делеговані владні повноваження у сфері суспільних правовідносин, пов'язаних зі здійсненням від імені держави дій щодо реєстрації прав власності на нерухоме майно, відтак, БТІ в розумінні п.7 ст.4 КАС України є суб'єктом владних повноважень.

Враховуючи, що оскарження дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень з публічних правовідносин відповідно до ст. 17 КАС України належить до юрисдикції адміністративних судів і господарським судам такі спори непідвідомчі, тому по даній позовній вимозі слід припинити провадження у справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 80 ГПК України.

Статтею 4-3 Господарського процесуального кодексу України (ГПК України) визначено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами, а в силу приписів ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

За таких обставин, позовні вимоги як обґрунтовано заявлені, не заперечені належними доказами відповідачем та підтверджені документально, підлягають до задоволення частково.

В судовому засіданні 04.11.2010 р. оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду відповідно до ст. 85 ГПК України.

Витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, покладаються пропорційно на сторони у справі.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 1, 2, 42 -47, 22, 32, 34, 43, 44, 49, п. 1ст. 80, 811, 82- 85, 116, 117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити частково.

2. Визнати за Товариством з обмеженою відповідальністю „Агробуд-Є” право власності на реконструйовані об'єкти нерухомого майна, що знаходяться по вул. Тролейбусна, 5, у м. Тернополі, а саме:

- приміщення під літерою "А" (перший поверх), загальною площею 346,9 кв. м., яке складається з наступних приміщень:

-підвал, площею 5,0 кв.м.

-тамбур, площею 6,6 кв.м.

-вестибюль, площею 31,8 кв.м

-кімната охорони, площею 8,5 кв.м.

-зал, площею 61,4 кв.м.

-коридор, площею 3,3 кв.м.

-насосна, площею 4,0 кв.м.

-паливна, площею 9,7 кв.м.

-коридор, площею 14,5 кв.м.

-архів, площею 10,9 кв.м.

-кабінет, площею 16,2 кв.м.

-кабінет, площею 16,9 кв.м.

-умивал., площею 4,4 кв.м.

-туалет, площею 1,4 кв.м.

-туалет, площею 1,4 кв.м.

-гараж, площею 21,8 кв.м.

-гараж, площею21,9 кв.м.

-тамбур, площею 2,8 кв.м.

-лабораторія, площею 44,9 кв.м.

-кабінет, площею 13,9 кв.м.

-кладова, площею 11,7 кв.м.

-туалет, площею 4,5 кв.м.

-вагова, площею 11,3 кв.м.

-лабораторія, площею 5,8 кв.м.,

-сходова, площею 12,3 кв.м.

під літерою "А" (другий поверх), загальною площею 353,7 кв. м., яке складається з:

-коридор, площею 33,9 кв.м.

-кабінет, площею 25,1 кв.м.

-кабінет, площею 39,0 кв.м.

-кабінет, площею 14,8 кв.м.

-туалет, площею 7,7 кв.м.

-кабінет, площею 24,4 кв.м.

-кабінет, площею 23,7 кв.м.

-кабінет, площею 33,6 кв.м.

-каса, площею 3,2 кв.м.

-кабінет, площею 19,1 кв.м.

-коридор, площею 16,1 кв.м.

-кабінет, площею 12,4 кв.м.

-кабінет, площею 20,0 кв.м.

-кабінет, площею 17,7 кв.м.

-кабінет, площею 40,9 кв.м.

-туалет, площею 2,8 кв.м.

-кладова, площею 2,4 кв.м.

-умивал. площею 1,1 кв.м.

-туалет, площею 1,2 кв.м.

-умивал. площею 1,1 кв.м.

-туалет, площею 1,1 кв.м.

-сходова, площею 12,4 кв.м.

приміщення під літерою "Б" (перший поверх), загальною площею 654,1 кв. м., яке складається з :

-приміщення, площею 2,7 кв.м.

-приміщення, площею 2,7 кв.м.

-приміщення, площею 2,8 кв.м.

-приміщення, площею 31,4 кв.м.

-приміщення, площею 8,0 кв.м.

-приміщення, площею 8,9 кв.м.

-приміщення, площею 34,2 кв.м.

-приміщення, площею 23,0 кв.м.

-приміщення, площею 31,0 кв.м.

-приміщення, площею 99,8 кв.м.

-приміщення, площею 32,8 кв.м.

-приміщення, площею 13,3 кв.м.

-приміщення, площею 13,5 кв.м.

-приміщення, площею 4,6 кв.м.

-приміщення, площею 139,5 кв.м.

-приміщення, площею 205,9 кв.м.

під літерою "Б" (другий поверх): приміщення, площею 32,9 кв. м.;

приміщення під літерою "И-И'", загальною площею 114,9 кв. м., яке складається з:

-компресорної, площею 24,5 кв. м.,

- розчинно-бет. вузол площею 47,3 кв. м.,

- розчинно-бет. вузол, площею 21,1 кв. м.,

- розчинно-бет. вузол, площею 22,0 кв. м.

3. В решті позовних вимог -припинити провадження у справі.

4. Стягнути з Тернопільської міської ради, м. Тернопіль, вул.. Листопадова, 5, ідент. код 34334305, - 160,50 грн. в повернення сплачених судових витрат на користь товариства з обмеженою відповідальністю „Агробуд-Є”, м. Тернопіль, вул. Тролейбусна, 5, ідент. код 36362266.

Наказ видати після набрання рішенням суду законної сили.

На рішення суду, яке не набрало законної сили, сторони та прокурор мають право подати апеляційну скаргу, протягом десяти днів з дня підписання рішення "08" листопада 2010 року, через місцевий господарський суд.

Суддя Н.О. Андрусик