Справа № 2а-4391/10/1770
21 жовтня 2010 р. 11год. 55хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Томчука А.В., за участю секретаря судового засідання Маньковського Д.В., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:
прокурор: не прибув;
представник позивача: представник не прибув;
відповідач: не прибув;
представник третьої особи: не прибув;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Прокурор Костопільського району в інтересах держави в особі Костопільської
міжрайонної державної податкової інспекції , третя особа , яка не заявляє
самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача
Головна державна інспекція на автомобільному транспорті за
місцезнаходженням Територіального управління Головної державної інспекції на
автомобільному транспорті в Рівненській області
дофізичної особи- підприємця ОСОБА_2
про стягнення фінансових санкцій,
Прокурор Костопільського району звернувся до суду в інтересах держави в особі Костопільської міжрайонної державної податкової інспекції, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному транспорті за місцезнаходженням Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області, з позовом до відповідача фізичної особи- підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт - штрафу у сумі 1700,00 грн.
Прокурор у судове засідання не прибув, подав клопотання, в якому позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просить розглянути справу за його відсутності.
Представник позивача у судове засідання не прибув подав клопотання, в якому просить розглянути справу за його відсутності.
Представник третьої особи у поданому суду клопотанні позовні вимоги підтримав повністю, просить розглянути справу за відсутності представника.
Відповідач заперечень суду не надав, у судове засідання не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином. Судом не визнавалась обов'язковою участь сторін у судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе вирішити спір без участі представника позивача та відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Згідно з ч.1 ст.41 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі ( у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими в судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Судом встановлено, що 11 березня 2010 року о 14 год 10 хв. водій ОСОБА_3, керуючи транспортним засобом марки "Фольцваген" д.н.з. НОМЕР_1, який належить фізичній особі- підприємцю ОСОБА_2 надавав послуги з нерегулярних пасажирських перевезень за маршрутом Київ - Костопіль не оформивши договір із замовником транспортних послуг, що спричинило порушення вимоги ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт" (далі Закон №2344-III) у зв'язку з чим 11.03.2010 року державними інспекторами Демченко О.В. та Казіміровим А.М. складено акт.
Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Рівненській області у встановленому порядку надсилалося відповідачу повідомлення про час і місце розгляду справ про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту.
За результатами розгляду справ про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту начальником Територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області відповідно до вимог "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 (далі - Порядок), винесено постанову №0320 від 07.05.2010 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн.
На виконання пункту 29 вказаного Порядку, Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Рівненській області 07.05.2010 року фізичной особі- підприємцю ОСОБА_2 надіслані копії постанов про застосування фінансових санкцій з роз'ясненням вимог п.28 Порядку щодо перерахування фінансових санкцій на зазначені у постановах рахунки не пізніше ніж протягом 15 днів після отримання постанов.
Ці обставини підтвержені дослідженими в судовому засіданні доказами: копією постанови про застосування фінансових санкцій №0320 від 07.05.2010р. (а.с.5), копією супровідного листа №18-2-4-1127 від 07.05.2010р. про направлення копій постанов та копією фіскального чека органу поштового зв'язку від 16.07.2010р. (а.с.6), копією корінця до повідомлення про час і місце розгляду справ про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту (а.с.7), копією акту від 11.03.2010р. (а.с.8), витягом з Єдиного деравного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с.9)
Згідно з п.п.1,4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. №1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті України є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства траспорту і зв'язку України і йому підпорядковується, на яку поряд з іншими функціями покладена функція здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо врегульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Статтею 39 Закону №2344-ІII передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для нерегулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
Проте, відповідачем не було дотримано вимог цієї норми закону.
Згідно з абз.3 ч.1 ст.60 Закону №2344-ІII за порушення законодавства про автомобільний транспорт - надання послуг без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пунктом 28 Порядку встановлено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Однак, на день розгляду справи судом, відповідач фінансових санкцій - штрафу в сумі 1700,00 грн., на зазначені у постановах рахунки не перерахував, постанова Територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області про застосування фінансових санкцій у судовому порядку ним не оскаржувалася.
Статтею 121 Конституції України на органи прокуратури покладено функцію представництва інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.
Відповідно до ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991р. №1789-XII представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно з ч.4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 41, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 до Державного бюджету України фінансові санкції за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт - штраф у сумі 1700,00грн.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Томчук А.В.