Постанова від 08.11.2010 по справі 10650/10/1570

Справа № 2а-10650/10/1570

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 листопада 2010 року. м.Одеса

08 листопада 2010 року, об 16 год. 07 хв.

Одеський окружний адміністративний суд в складі колегії суддів:

головуючого судді Марина П.П.,

суддів: Єфіменко К. С., Іванова Е.А.

при секретарі Полторак І.Ф.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом кандидата у депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 м. Одеси з виборів депутатів Одеської міської ради Одеської області ОСОБА_1 до Одеської міської виборчої комісії Одеської області, третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача -кандидата у депутати Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 м. Одеси ОСОБА_2 про визнання назаконним та скасування протоколу про результати виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 1-60 в частині визначення результатів виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 м. Одеси, визнання незаконною та скасування постанови №1190 від 05.11.2010 року «Про визнання обраним депутата Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59», зобов'язання здійснити певні дії, зобов'язання визнати обраним депутатом Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 ОСОБА_1, -

ВСТАНОВИВ:

Кандидат у депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 м. Одеси з виборів депутатів Одеської міської ради Одеської області ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовними вимогами до Одеської міської виборчої комісії Одеської області про визнання назаконним та скасування протоколу Одеської міської виборчої комісії Одеської області про результати виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 1-60 в частині визначення результатів виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 м. Одеси, визнання незаконною та скасування постанови Одеської міської виборчої комісії Одеської області №1190 від 05.11.2010 року «Про визнання обраним депутата Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59», зобов'язання Одеську міську виборчу комісію Одеської області прийняти для встановлення підсумків голосування по виборах депутатів до Одеської міської ради по одномандатному мажоритарному округу №59 м. Одеси: протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №05333 з виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 Київського району, який підписаний членами дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №05333 01.11.2010 року об 12 год. 00 хв.; протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчий дільниці №05334 з виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 Київського району, який підписаний членами дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №05334 01.11.2010 року об 20 год. 53 хв.; протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №05335 з виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 Київського району, який підписаний членами дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №05335 01.11.2010 року об 14 год. 00 хв; протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №05336 з виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 Київського району, який підписаний членами дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №05336 01.11.2010 об 15 год. 00 хв.; протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №05337 з виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 Київського району, який підписаний членами дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №05337 01.11.2010 об 12 год. 30 хв.; протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №05338 з виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 Київського району, який підписаний членами дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №05338 01.11.2010 об 09 год. 55 хв.; протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №05339 з виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 Київського району, який підписаний членами дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №05339 01.11.2010 об 07 год. 40 хв.; зобов'язання Одеську міську виборчу комісію Одеської області визнати обраним депутатом Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 ОСОБА_1.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що за результатами підрахунку голосів виборців на 7 виборчих дільницях по мажоритарному виборчому округу №59 м. Одеси позивач одержав перемогу, більшість виборців проголосували за кандидатуру позивача, як кандидата до Одеської міської ради. Так за ОСОБА_1 було подано 1070 голосів виборців, а за найближчого опонента -ОСОБА_3 подано 1028 голосів виборців. Всі протоколи відповідних дільничних комісій, які підтверджують даний факт, з мокрими печатками та оригінальними підписами членів відповідних дільничних комісій, є в наявності та долучені до матеріалів справи. 05.11.2010 року об 08:00 позивач був присутній на засіданні Одеської міської виборчої комісії Одеської області де оголошувався протокол про результати голосування і підсумки виборів по одномандатному мажоритарному виборчому округу №59 м. Одеси. В ході зазначеного засідання позивач дізнався, що за результатами оголошеними Одеською міською виборчою комісією Одеської області найбільшу кількість голосів виборців набрав ОСОБА_3 -1085 голосів (замість 1028, які підтверджуються відповідними протоколами), проте як за позивача згідно оголошених Одеською міською виборчою комісією Одеської області проголосувало 1070 голосів. Таким чином Одеською міською виборчою комісією Одеської області в порушення вимог ст. 11 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів»невірно визначено кількість голосів виборців, поданих за кожного кандидата у депутати та невірно визначено даних кандидата у депутати, який набрав найбільшу кількість голосів.

Ухвалою суду від 07 листопада 2010 року до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача залучено кандидата у депутати Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 м. Одеси ОСОБА_2.

В судовому засіданні після початку судового розгляду справи по суті позивачем подано до суду заяву про зміну позовних вимог (як уточнення позовних вимог). Ухвалою суду у протокольній формі було відмовлено в прийнятті до провадження вказаних змін з посиланням суду на приписи ст.ст. 51, 137 КАС України.

Позивач та представники позивача у судовому засіданні підтримали позов в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві та просили його задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача -Одеської міської виборчої комісії Одеської області у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував, пояснивши, що Одеською міською виборчою комісією Одеської області протокол про результати виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному окрузі №1-60 взагалі не складався. Підставою для прийняття постанови «Про визнання обраним депутата Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному окрузі №59»№11 від 05 листопада 2010 року, на яку посилається позивач, є протокол Одеської міської виборчої комісії Одеської області про результати виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному окрузі №59 від 05.11.2010 року. Згідно ч.13 ст.27 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів»протокол комісії встановлює підсумки певних подій, виконаних комісією. Таким чином, даний протокол не підлягає судовому оскарженню. Статтями 72, 74, 75 «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів»чітко визначений порядок приймання протоколів про підсумки голосування територіальною виборчою комісією. Одеською міською виборчою комісією Одеської області в порядку, визначеному законодавством в її засіданні від членів відповідних дільничних виборчих комісій були отримані протоколи про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях №№ 334, 335, 336, 337, 338, 339, отже вимога позивача прийняти інші протоколи або їх копії про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях №№ 334, 335, 336, 337, 338, 339 є безпідставною та такою, що не підлягає задоволенню. Крім того, відповідач зазначив, що вимога позивача про визнання незаконною та скасування постанови Одеської міської виборчої комісії Одеської області №1190 від 05.11.2010 року «Про визнання обраним депутата Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59»є безпідставною, оскільки жодних доказів незаконності зазначеної постанови позивачем не надано, отже підстави для скасування даної постанови відсутні.

Представники третьої особи - кандидата у депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 м. Одеси з виборів депутатів Одеської міської ради Одеської області ОСОБА_2, у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечували, з підстав зазначених представником відповідача -Одеської міської виборчої комісії Одеської області.

Суд, заслухавши пояснення позивача та представників позивача, представника відповідача, представників третьої особи, допитавши свідків, перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку зі здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Зокрема, юрисдикція адміністративних судів, згідно положень пункту 6 частини 2 зазначеної статті Кодексу, поширюється на публічно -правові спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом.

Згідно ч. 1 ст. 172 Кодексу адміністративного судочинства України право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб'єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»суб'єктами виборчого процесу є: 1) виборці; 2) Центральна виборча комісія, виборчі комісії, сформовані (утворені) відповідно до цього Закону, Закону України «Про Центральну виборчу комісію»та інших законів України; 3) кандидати в депутати, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови; 4) місцеві організації партій, які висунули кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі, або одномандатному виборчому окрузі, або одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, або кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови; 5) офіційні спостерігачі від місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі, від кандидатів у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, від кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.

Судом встановлено, що згідно посвідчення №194 від 31 жовтня 2010 року ОСОБА_1 висунутого політичною партією «Фронт Змін»зареєстровано кандидатом у депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 м. Одеси (а.с.10).

Згідно ч.1 ст. 75 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»протоколи та інші виборчі документи дільничних виборчих комісій, територіальних виборчих комісій приймаються і розглядаються на засіданні відповідної територіальної виборчої комісії.

Відповідно до ч. 11 ст. 77 Закону України виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласна, районна, міська, районна у місті територіальна виборча комісія на підставі протоколів про підсумки голосування (в тому числі з позначкою "Уточнений") в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі встановлює результати виборів у цьому виборчому окрузі, про що складає протокол. До протоколу про результати виборів у відповідному одномандатному мажоритарному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів заносяться прописом та цифрами такі відомості: 1) кількість виготовлених виборчих бюлетенів; 2) кількість виборчих бюлетенів, одержаних дільничними виборчими комісіями; 3) кількість виборців, включених до списків виборців на виборчих дільницях; 4) кількість невикористаних виборчих бюлетенів; 5) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені; 6) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні; 7) кількість виборчих бюлетенів, визнаних недійсними; 8) кількість голосів виборців, поданих за кожного кандидата у депутати; 9) кількість голосів виборців, які не підтримали жодного кандидата у депутати; 10) прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності) кандидата у депутати, який набрав найбільшу кількість голосів виборців у відповідному виборчому окрузі.

Судом встановлено, що 05 листопада 2010 року Одеською міською виборчою комісією Одеської області складено протокол про результати виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 (примірник 2), відповідно до якого ОСОБА_4 набрав 122 голосів виборців, ОСОБА_5 набрав 179 голосів виборців, ОСОБА_6 набрала 133 голосів виборців, ОСОБА_7 набрав 34 голосів виборців, ОСОБА_8 набрала 50 голосів виборців, ОСОБА_9 набрав 29 голосів виборців, ОСОБА_10 набрав 258 голосів виборців, ОСОБА_1 набрав 1070 голосів виборців, ОСОБА_11 набрав 446 голосів виборців, ОСОБА_12 набрав 517 голосів виборців, ОСОБА_13 набрав 315 голосів виборців, ОСОБА_14 набрав 72 голосів виборців, ОСОБА_2 набрав 1085 голосів виборців. З протоколу також вбачається, що кількість виготовлених виборчих бюлетенів становила 12079 (п. 1 протоколу); кількість виборчих бюлетенів, одержаних дільничними виборчими комісіями становила - 12116 (п.2 протоколу), кількість виборців, включених до списків виборців на виборчих дільницях -11844 (п.3 протоколу), кількість невикористаних виборчих бюлетенів - 6761 (п.4 протоколу), кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені -5355 (п.5 протоколу), кількість виборців, які взяли участь у голосуванні -5355 (п.6 протоколу), кількість виборчих бюлетенів, визнаних недійсними -178 (п.7 протоколу). Даний протокол підписаний головою, заступником, секретарем та трьома членами виборчої комісії і завірений печаткою. Отже з оглянутого та дослідженого наданого відповідачем примірника №1 зазначеного вище протоколу суд вважає, що даний протокол є належним та відповідає вимогам передбаченим статтею 72 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», оскільки повністю відображає передбачену вказаною статтею інформацію та належним чином засвідчений підписами членів комісії які скріплені відтиском печатки Одеської міської виборчої комісії Одеської області.

З досліджених в судовому засіданні копій протоколів дільничних виборчих комісій №05333, №05334, №05335, №05336, №05337, №05338, №05339 від 01.11.2010 року на підставі яких сформований вищевказаний протокол Одеської міської виборчої комісії про результати виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59, вбачається, що на даних виборчих дільницях встановлено наступні результати підрахунку голосів виборців щодо кандидата у депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 м. Одеси з виборів депутати Одеської міської ради Одеської області ОСОБА_1 та його опонента - ОСОБА_3:

- на виборчій дільниці №05336 ОСОБА_1 -230 голосів,

ОСОБА_3 -236 голосів (примірник 1)(а.с. 51-52).

- на виборчій дільниці №05337 ОСОБА_1 -246 голосів,

ОСОБА_3 -237 голосів (примірник 1)(а.с.53-54).

- на виборчій дільниці №05338 ОСОБА_1 -6 голосів,

ОСОБА_3 -18 голосів (примірник 1)(а.с.55-56).

- на виборчій дільниці №05339 ОСОБА_1 -3 голосів,

ОСОБА_3 -9 голосів (примірник 1)(а.с.57-58).

- на виборчій дільниці №05335 ОСОБА_1 -200 голосів,

ОСОБА_3 -178 голосів (примірник 1)(а.с.59-60).

- на виборчій дільниці №05333 ОСОБА_1 -129 голосів,

ОСОБА_3 -92 голосів (примірник 1)(а.с.61-62).

- на виборчій дільниці №05334 ОСОБА_1 -256 голосів,

ОСОБА_3 -315 голосів (примірник 1)(а.с.63-64).

В судовому засіданні позивач, представники позивача проти достовірності результатів підрахунку голосів виборців згідно досліджених у судовому засіданні належним чином засвідчених копій протоколів дільничних виборчих комісій №05333, №05335, №05336, №05337, №05338, №05339 від 01.11.2010 року не заперечували. Та зазначили, що данні результати підрахунку голосів виборців на дільницях №05333, №05335, №05336, №05337, №05338, №05339 не оскаржують.

Проте, предметом оскарження позивача є прийняття до відома протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчий дільниці №05334 з виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 Київського району м. Одеси, оскільки позивачем відповідно до ч. 8 ст. 72 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»будо отримано копії протоколів про підрахунок голосів на дільницях №05333, №05334, №05335, №05336. №05337, №05338, №05339 від 01.11.2010 року (а.с. 13-36) та встановлено що у протоколі дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчий дільниці №05334 зазначено помилкові данні щодо кількості голосів виборців відданих за кандидата депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 м. Одеси з виборів депутати Одеської міської ради Одеської області ОСОБА_1 та його опонента -ОСОБА_3 а саме: ОСОБА_1 -256 голосів, ОСОБА_3 -315 голосів (а.с.65-66), оскільки в наданої позивачу копії протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчий дільниці №05334 зазначено інші данні, а саме: ОСОБА_1 -256 голосів, ОСОБА_3 -258 голосів (а.с.16-17). Враховуючи вищезазначене, позивач вважає, що даний факт ставить під сумнів результати підрахунку голосів виборців на виборчому окрузі №59.

Суд не погоджується з позицією позивача, оскільки наданий ОМВК протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчий дільниці №05334 (примірник №1) від 01.11.2010 року об 17 год. 30 хв. підписаний членами дільничної виборчої комісії та скріплений печаткою. Факт підписання та належність підписів в даному протоколі підтвердили члени комісії №05334 які допитані у судовому засіданні у якості свідків ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18.

Відповідно до ч.1 ст. 72 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»дільнична виборча комісія на своєму засіданні складає протокол про підрахунок голосів виборців з кожних місцевих виборів по кожному виборчому округу, по якому проводиться голосування на виборчій дільниці. Форма бланка протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці затверджується Центральною виборчою комісією не пізніш як за тридцять днів до дня виборів. Бланки протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців з кожних місцевих виборів по кожному виборчому округу виготовляються відповідною територіальною виборчою комісією для кожної виборчої дільниці у кількості примірників, визначеній відповідною територіальною виборчою комісією, в порядку та строки, визначені статтею 67 цього Закону для виготовлення виборчих бюлетенів. Бланки протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці передаються виборчим комісіям разом із виборчими бюлетенями в порядку та строки, визначені статтею 67 цього Закону.

Відповідно до ч. 5 ст. 72 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»протокол про підрахунок голосів виборців з кожних місцевих виборів по кожному виборчому округу, по якому проводиться голосування на виборчій дільниці, складається дільничною виборчою комісією у кількості примірників, яка на чотири більша, ніж кількість осіб, які входять до складу дільничної виборчої комісії. Примірники протоколу нумеруються і мають однакову юридичну силу. У протоколі про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці зазначаються дата і час (година і хвилини) його підписання членами дільничної виборчої комісії. Кожен примірник протоколу підписується головою, заступником голови, секретарем та іншими членами дільничної виборчої комісії, які присутні на засіданні виборчої комісії. Член дільничної виборчої комісії, присутній на засіданні дільничної виборчої комісії, зобов'язаний підписати протокол про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці. В разі незгоди з результатами підрахунку голосів, зафіксованими у протоколі комісії, член комісії підписує протокол із приміткою "З окремою думкою". Письмовий виклад окремої думки додається до відповідного протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці.

В разі відсутності підпису члена дільничної виборчої комісії у протоколі підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці проти його прізвища зазначається причина відсутності підпису. Цей протокол підписується та засвідчується печаткою дільничної виборчої комісії лише після його остаточного заповнення. Перший і другий примірники протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці мають право також підписати кандидати в депутати, кандидати на посади сільського, селищного, міського голови, довірені особи кандидатів, уповноважені особи місцевих організацій партій, офіційні спостерігачі, які були присутні на засіданні дільничної виборчої комісії при підрахунку голосів виборців.

Непідписання або відмова від підписання протоколу окремими членами комісії не має правових наслідків для дійсності протоколу.

Відповідно до ч. 10 ст. 72 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» після складення у порядку, визначеному цією статтею, протоколів з кожних місцевих виборів по кожному виборчому округу пакети з протоколами дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з кожних місцевих виборів по кожному виборчому округу, пакети з виборчими бюлетенями, контрольними талонами, предметами, а також, за наявності, окремими думками членів виборчої комісії, викладеними у письмовій формі, актами, заявами, скаргами та рішеннями, прийнятими виборчою комісією, невідкладно доставляються членами дільничної виборчої комісії до відповідної територіальної виборчої комісії у порядку, визначеному статтею 74 цього Закону. Список виборців для місцевих виборів додається до виборчої документації по виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної ради, Київської, Севастопольської міської ради.

Враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку, що відповідно до приписів Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»протоколи примірники 1,2 та інші документи невідкладно доставляються членами дільничної виборчої комісії до відповідної територіальної виборчої комісії до разом з бюлетенями.

Постанова №1190 від 05.11.2010 року про визнання обраним депутата Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 ОСОБА_2 прийнята Одеською міською виборчою комісією Одеської області на підставі протоколу ОМВК про результати виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 від 05 листопада 2010 року, який в свою чергу складений згідно даних протоколів ДВК №№05333 - 05339.

З доданих до суду протоколів ДВК №05334 позивачем та відповідачем вбачаються розбіжності, пояснень щодо розбіжностей в даних протоколах допитані у судовому засіданні у якості свідків члени дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №05334 ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18 пояснити не змогли.

Позивачем до суду не надано доказів щодо спростування відомостей викладених в протоколі ДВК №05334 (Примірник 1), який надано відповідачем до суду, крім того позивачем не надано до суду доказів щодо оскарження в судовому порядку протоколу ДВК №05334 (Примірник 1), який надано відповідачем, та рішень вищестоящої виборчої комісії щодо скасування протоколу ДВК №05334 (Примірник 1).

Судом не приймається до уваги наданий позивачем в судовому засіданні протокол ДВК №05334 (Примірник 38), оскільки згідно норм Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» дільничною виборчою комісією складається протокол у кількості примірників, яка на чотири більша, ніж кількість осіб, які входять до складу дільничної виборчої комісії, а згідно запису, як вбачається з протоколу ДВК №05334 (Примірник 1) складено 21 примірник, що унеможливлює складання примірника під номером 38 даного протоколу, крім того позивачем також не надано оригінал протоколу ДВК №05334 копію якого надано до позову в якому відсутній номер примірника та в ньому відсутні час та дата його складання.

Оскільки комісія встановлює підсумки голосування тільки на підставі даних занесених в протоколи ДВК, інші докази (пояснення свідків, фото та відео матеріали тощо) не можуть бути підставою для підведення підсумків голосування та спростування відомостей, що містяться в протоколах ДВК.

Згідно з ч. 1 ст. 70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування.

В судовому засіданні позивачем та довіреною особою позивача не надано доказів та не доведено щодо не відповідності протоколу ДВК №05334 (Примірник 1) оскільки даний протокол є належним та відповідає вимогам передбаченим статтею 72 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»та належним чином засвідчений підписами членів комісії які скріплені відтиском печатки дільничної виборчої комісії дільниці №05334 та саме він був поданий до відповідача і на підставі нього приймалось оскаржене рішення, а відповідач заперечуючи проти задоволення позову довів суду що ОМВК при складанні оскаржуваного протоколу та прийнятті постанови діяла в межах та в спосіб передбачені Конституцією та Законами України.

Частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно статті 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

На підставі вищевикладеного, з урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, оцінюючи надані сторонами у справі докази у сукупності, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги кандидата у депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 м. Одеси з виборів депутатів Одеської міської ради Одеської області ОСОБА_1 необґрунтовані та недоведені, а отже задоволенню не підлягають.

Судові витрати розподілити згідно ст. 94 КАС України.

Керуючись Законом України «Про вибори депутатів Верховної ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 94, 159 - 164, 167, 172 - 177, 254 КАС України, суд колегіальним складом, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позовних вимог кандидата у депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 м. Одеси з виборів депутатів Одеської міської ради Одеської області ОСОБА_1 до Одеської міської виборчої комісії Одеської області, третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - кандидата у депутати Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 м. Одеси ОСОБА_2, про визнання назаконним та скасування протоколу Одеської міської виборчої комісії Одеської області про результати виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 1-60 в частині визначення результатів виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 м. Одеси, визнання незаконною та скасування постанови Одеської міської виборчої комісії Одеської області №1190 від 05.11.2010 року «Про визнання обраним депутата Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59», зобов'язання Одеську міську виборчу комісію Одеської області прийняти для встановлення підсумків голосування по виборах депутатів до Одеської міської ради по одномандатному мажоритарному округу №59 м. Одеси: протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №05333 з виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 Київського району, який підписаний членами дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №05333 01.11.2010 року об 12 год. 00 хв.; протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №05334 з виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 Київського району, який підписаний членами дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №05334 01.11.2010 року об 20 год. 53 хв.; протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №05335 з виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 Київського району, який підписаний членами дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №05335 01.11.2010 року об 14 год. 00 хв; протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №05336 з виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 Київського району, який підписаний членами дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №05336 01.11.2010 об 15 год. 00 хв.; протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №05337 з виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 Київського району, який підписаний членами дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №05337 01.11.2010 об 12 год. 30 хв.; протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №05338 з виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 Київського району, який підписаний членами дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №05338 01.11.2010 об 09 год. 55 хв.; протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №05339 з виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 Київського району, який підписаний членами дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №05339 01.11.2010 об 07 год. 40 хв.; зобов'язання Одеську міську виборчу комісію Одеської області визнати обраним депутатом Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №59 ОСОБА_1 - відмовити повністю.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції в порядку та в строки встановлені статтею 177 КАС України.

Головуючий суддя /підпис/ П.П.Марин

Судді /підпис/ К.С.Єфіменко

/підпис/ Е.А. Іванов

Повний текст постанови складений 08 листопада 2010 року .

/