79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
27 жовтня 2010 р. № 2а-6380/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Дем”яновського Г.С.
за участю секретаря судового засідання Хоми Ю.Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі Львівської області до Відділу державної виконавчої служби Золочівського районного управління юстиції Львівської області про визнання дій неправомірними та скасування постанови,
Управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі Львівської області звернулося до суду з позовом до Відділу державної виконавчої служби Золочівського районного управління юстиції Львівської області, в якому просить скасувати постанову відповідача про відкриття виконавчого провадження від 01.07.2010 року ВП №20012872 з виконання виконавчого листа №2а-7253, виданого 01.06.2010 року Львівським окружним адміністративним судом. В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що вказана постанова винесена з порушенням вимог ст.ст. 19, 24, 26 Закону України «Про виконавче провадження»та п.3.6.5 Інструкції про проведення виконавчих дій, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 15.12.1999 року № 74/5, оскільки у виконавчому листі невірно вказано номер рішення за яким видано виконавчий документ, а тому підлягає скасуванню.
Позивач в судове засідання не з'явився, надіслав заяву про розгляд справи у відсутності його представника.
Відповідач в судове засідання вдруге не з”явився,хоча був належним чином попереджений про день і час розгляду справи
Суд, з'ясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов не підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі їх невиконання в добровільному порядку визначаються Законом України «Про виконавче провадження»та покладаються на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.
Частина 2 статті 19 Конституції України закріпила обов'язок органів державної влади та їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України.
Судом встановлено, що 01.07.2010 року державним виконавцем ВДВС Золочівського районного управління юстиції Львівської області винесена постанова про відкриття виконавчого провадження ВП № 20012872 з виконання виконавчого листа № 2а-7253/2008 р., виданого 01.06.2010 року Львівським окружним адміністративним судом, щодо зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі Львівської області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 невиплачене підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»з урахуванням ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»починаючи з 14 листопада 2007 року по 31 грудня 2007 року включно та з 22 травня 2008 року по 30 вересня 2008 року включно, із врахуванням виплачених сум.
Відповідно до ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження»державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення виконавчого документа до виконання і цей документ відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, та пред'явлений до виконання до органу державної виконавчої служби за належним місцем виконання рішення.
Державний виконавець у 3-денний строк з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. В постанові про відкриття державний виконавець встановлює строк для добровільного виконання рішень, який не може перевищувати семи днів.
Вимоги до виконавчого документа встановлені статтею 19 Закону України «Про виконавче провадження», частина перша якої передбачає, що у виконавчому документі повинні бути зазначені:
1) назва документа, дата видачі та найменування органу, посадової особи, що видали документ;
2) дата і номер рішення, за яким видано виконавчий документ;
3) найменування(для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код для суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника за його наявності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника за його наявності (для фізичних осіб -платників податків), а також інші відомості, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, такі як дата і місце народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника тощо;
4) резолютивна частина рішення;
5) дата набрання чинності рішенням;
6) строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.
Виконавчий документ має бути підписаний уповноваженою посадовою особою і скріплений печаткою.
З матеріалів справи вбачається, що у виконавчому документі номер судового рішення вказаний як «№ 2а-7253/2008 року». Доказів про те, що цей номер не відповідає номеру судового рішення, за яким він виданий, позивач суду не надав.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті ( вчинені ) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повно важення надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про те, що оскаржувана постанова про відкриття виконавчого провадження винесена виконавцем на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Законом України «Про виконавче провадження», а тому позов є безпідставним.
Керуючись ст.ст. 7-14, 17, 18, 49, 51, 86, 94, 128, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У задоволені позову Управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі Львівської області до Відділу державної виконавчої служби Золочівського районного управління юстиції Львівської області про визнання дій неправомірними та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 01.07.2010 року ВП №20012872 відмовити.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
У разі застосування судом ч.3 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Дем'яновський Г.С.