Справа № 522/13449/24
Провадження №3/522/6631/24
13 серпня 2024 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Осіік Д.В, розглянувши матеріали, що надійшли з Військової частини НОМЕР_1 про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В провадження судді Приморського районного суду м. Одеси надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . (протокол про адміністративне правопорушення серії РУМО № 235136 від 10.08.2024 року)
Ознайомившись із матеріалами справи приходжу до висновку, що даний матеріал не може бути предметом судового розгляду і підлягає поверненню на дооформлення у зв'язку з порушенням ч. 1 ст. 256 КУпАП за наступних підстав.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Положеннями ст. 251 КУпАП встановлено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку суд встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, між іншим, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.
При вивчені даного протоколу та матеріалів до нього було встановлено, що в порушення ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення відсутні відомості за якою частиною ст. 172-15 КУпАП особа притягується до відповідальності, а також відсутні відомості про місце вчинення адміністративного правопорушення.
Крім того відсутні будь-які нормативні акти на підтвердження повноважень ОСОБА_1 , відсутні накази та посадові інструкції, які б регулювали дії ОСОБА_1 .
Також, протокол про адміністративне правопорушення не містить відомостей щодо свідка ( прізвище, адреса) ОСОБА_2 , відомості про якого зазначені безпосередньо у тексті змісту правопорушення, яке інкримінується ОСОБА_1 .
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено дані про свідків вчиненого правопорушення.
Також, протокол про адмністаративне правопорушення написаний нечетабельно, що унеможливлює розгляд справи по суті.
Відповідно до абз. 5 п. 24 Постановою Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 р. № 14 визнана правильною практика тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративне правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП України , відповідному правоохоронному органу для належного оформлення .
За таких обставин суд позбавлений можливості, на виконання ст. 245 КУпАП, своєчасно, всебічно, повно і об'єктивно з'ясувати обставини справи, вирішити її в точній відповідності з законом.
Керуючись ст. 245, 251, 256, 278 КУпАП, суд,-
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 повернути для належного дооформлення до Військової частини НОМЕР_1 .
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя: