Номер провадження 3/754/4322/24
Справа №754/10518/24
Іменем України
09 серпня 2024 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Панченко О.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Головного управління ДПС у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 ,
РНОКПП - НОМЕР_1 ,
проживаючого за адресою:
АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 3055 від 04.07.2024, складеного відносно ОСОБА_1 , 04.07.2024 ГДІ ГУ ДПС у м. Києві ОСОБА_2 при проведенні фактичної перевірки газової АЗС за адресою: м.Київ, вул. Шухевича, 14-В, що належить ТОВ "Київ Інвест Груп", код ЄДРПОУ: 38744775, податкова адреса: м.Київ, вул.Велика Васильківська, буд. 72, кв.(офіс) 147, вчинив правопорушення встановленого порядку проведення розрахунків, а саме: проведення розрахунків без застосування РРО, без використання режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії з УКТ ЗЕД та встановленого порядку обліку товарів, чим порушено п.1,2,11,12 ст.3 Закону України від 06.07.1995 №265/95 ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 155-1 КУпАП. Зазначене порушення зафіксовано в акті фактичної перевірки бланк № 1582967.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про дату час та місце судового розгляду повідомлялася належним чином, заяв та клопотань до суду не надходило.
Суд не наділений повноваженнями щодо розшуку особи, яка притягується до адміністративної відповідальності і вжив усіх можливих заходів для завчасного повідомлення про час та місце розгляду справи. Крім того, сама ОСОБА_1 не поцікавився долею складеного відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення, зайнявши пасивну позицію затягування строків судового розгляду.
Згідно п. 4 ст. 129 Конституції України однією із засад судочинства є змагальність сторін і закон не покладає на суд обов'язок збирати докази винуватості чи невинуватості особи.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, а ст. 245 цього Кодексу передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Санкцією ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, передбачена відповідальність за вчинення порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення № 3055 від 04.07.2024; актом (довідкою) фактичної перевірки №1582967 проведеної 03.06.2024;
У справі зібрано достатньо доказів на підтвердження факту порушення ОСОБА_1 п. 1,п.2 ст.3 ЗУ Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» та наявності в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, що відповідає встановленим фактичним обставинам справи.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, вважаю достатнім застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, -
Визнати винним ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП і піддати його адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 2 (двох) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 34 грн.
На підставі п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605 грн. 60 коп.
Штраф має бути сплачений не пізніше, як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вищезазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Строк пред'явлення постанови до виконання - 3 місяці.
Постанова може бути оскаржена особою протягом десяти днів з дня її винесення і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Києва.
Суддя: О.М. Панченко