Постанова від 08.08.2024 по справі 273/1722/23

УКРАЇНА

Житомирський апеляційний суд

Справа №273/1722/23 Головуючий у 1-й інст. Ковальчук М. В.

Номер провадження №33/4805/737/24

Категорія ч.1,2 ст.172-7 КУпАП Доповідач Микитюк О. Ю.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 серпня 2024 року м.Житомир

Суддя Житомирського апеляційного суду Микитюк О.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі за участю адвоката Баса А.М., прокурора Степури М.В. апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Романівського районного суду Житомирської області від 22 листопада 2023 року у справі про адміністративні правопорушення, передбачені ч.ч.1,2 ст.172-7 КУпАП,

встановив:

Постановою Романівського районного суду Житомирської області від 22 листопада 2023 року ОСОБА_1 визнано винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч.1,2 ст.172-7 КУпАП, на неї накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 3400 грн. Стягнуто з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 536,80 грн.

ОСОБА_1 в апеляційній скарзі просить скасувати постанову, закрити провадження у справі на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП. Зазначає, що протокол про адміністративне правопорушення складено з порушенням визначеного законом строку, копія протоколу не вручена під підпис. Повідомлень про надання пояснень та прибуття до управління стратегічних розслідувань в Житомирській області вона не отримувала, лист направлено на електрону пошту 02.06.2023, коли вона перебувала у відпустці за межами Житомирської області, лист УСР в Житомирській області від 28.04.2023 №3229/55/105/03-2023 є некоректним, відсутнє посилання на положення Закону, у порядку якого витребовувалась інформація, пояснення, копії документів. Датами виявлення правопорушення є 13 та 26 травня 2023, а не 30.06.2023, відомості про ознайомлення з протоколом та роз'яснення прав, передбачених ст.268 КУпАП, відсутні, протокол про адміністративне правопорушення не є належним доказом вини.

Апеляційна скарга містить клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови. В обґрунтування клопотання апелянт посилається на те, що адвокатом Пшевлоцьким О.Й. подано апеляційну скаргу 01.12.2023, постановою Житомирського апеляційного суду від 18.12.2023 повернуто, адвокатом не надано витягу до договору з зазначенням його прав або їх обмеження, 03.01.2024 -повторно подано апеляційну скаргу, 26.01.2024 - повернуто, 13.03.2024 - втретє подано апеляційну скаргу, яка 28.03.2024 - повернута. Копію постанови Житомирського апеляційного суду від 28.03.2024 отримала 09.04.2024 від представника ОСОБА_2 .

Розглянувши клопотання про поновлення строку, з метою забезпечення вільного доступу до правосуддя, реалізації положень Європейської Конвенції з прав людини та основоположних свобод, суд вважає за необхідне поновити апелянту строк наапеляційне оскарження, як такий, що пропущений з поважних причин.

Перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дослідивши доводи апеляційної скарги, заслухавши пояснення адвоката Баса А.М., прокурора Степури М.В., приходжу до наступного висновку.

Встановлено, що ОСОБА_1 , працюючи у період з 05.07.2021 року по теперішній час на посаді тимчасово виконуючої обов'язки директора КНП «Довбиський селищний ЦПМСД» Довбиської селищної ради, яка відноситься до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог статті 28 Закону в умовах реального конфлікту інтересів підписала лист-відповідь №116 від 26.05.2023 на запит Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 28.04.2023 № 3229/55/105/03-2023 про відмову у наданні запитуваної інформації та документів та не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

30.06.2023 були складені протоколи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією №,№265,266 за ч.1 та ст.172-7 КУпАП.

Як передбачено ч.ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП, неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів, є адміністративним правопорушенням. Суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пунктах 1,2 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції". У цій статті під реальним конфліктом інтересів розуміють суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.

Згідно ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

У відповідності до п.п.1, 2, 3 ст.28 Закону особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Суд першої інстанції повно з'ясував обставини справи, заслухав пояснення ОСОБА_1 , адвоката Пшевлоцького О.Й., прокурора, дослідив письмові докази: запит Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області від 28.04.2023 року № 3229/55/105/03-2023 про надання інформації, що адресований КНП «Довбиський селищний ЦПМСД» Довбиської селищної ради, лист-відповідь КНП «Довбиський селищний ЦПМСД» Довбиської селищної ради від 26.05.2023 №116 на запит Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області, запит Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області від 28.04.2023 №3230/55/105/03-2023 про надання інформації, що адресований Довбиській селищній раді, лист-відповідь Довбиської селищної ради від 15.05.2023 №02-16№335 на запит Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області, листа- повідомлення Довбиської селищної ради від 20.04.2023 року за №02-16 №285, адресований Управлінню стратегічних розслідувань в Житомирській області, лист- запит Довбиської селищної ради від 24.03.2023 №02-16/116, що адресований тимчасово виконуючому обов'язки директора КНП «Довбиський селищний ЦПМСД» Довбиської селищної ради ОСОБА_3 , лист-відповідь тимчасово виконуючої обов'язки директора КНП «Довбиський селищний ЦПМСД» Довбиської селищної ради від 08.03.2023 №63, адресований голові Довбиської селищної ради О.Хом'яку, наказ тимчасово виконуючої обов'язки директора КНП «Довбиський селищний ЦПМСД» Довбиської селищної ради від 29.12.2022 №62 «Про надання матеріальної допомоги, премії на оздоровлення згідно із колективним договором», колективний договір між КНП «Довбиський селищний ЦПМСД» Довбиської селищної ради та Радою трудового колективу КНП «Довбиський селищний ЦПМСД» з додатками 1-12 до нього, затверджений зборами трудового колективу КНП «Довбиський селищний ЦПМСД» Довбиської селищної ради (протокол №1 від 11.09.2018),штатний розпис КНП «Довбиський селищний ЦПМСД», затверджений тимчасово виконуючою обов'язки директора КНП «Довбиський селищний ЦПМСД» Л.Ольшевською 05.01.2022, розрахункові листи за 2022 рік по КНП «Довбиський селищний ЦПМСД» Довбиської селищної ради, лист-запит Довбиської селищної ради від 09.03.2023 №02-16 /139, адресований тимчасово виконуючому обов'язки директора КНП «Довбиський селищний ЦПМСД» Довбиської селищної ради ОСОБА_3 , лист-запит Довбиської селищної ради від 20.03.2023 №02-16 /163, що адресований тимчасово виконуючому обов'язки директора КНП «Довбиський селищний ЦПМСД» Довбиської селищної ради ОСОБА_3 , лист-запит Довбиської селищної ради від 22.03.2023 №02-16/173, адресований тимчасово виконуючому обов'язки директора КНП «Довбиський селищний ЦПМСД» Довбиської селищної ради ОСОБА_3 , письмові пояснення тимчасово виконуючої обов'язки директора КНП «Довбиський селищний ЦПМСД» Довбиської селищної ради ОСОБА_4 від 21.03.2023 № 70, що адресовані уповноваженій особі з питань запобігання та виявлення корупції в Довбиській селищній раді та структурних підрозділах селищної ради Л.Купчинській, розпорядження Довбиського селищного голови від 05.07.2021 № 91к «Про покладання на ОСОБА_1 тимчасового виконання обов'язків директора Комунального некомерційного підприємства «Довбиський селищний Центр первинної медико-санітарної допомоги» Довбиської селищної ради», розпорядження Довбиського селищного голови від 01.08.2022 № 65в «Про надання ОСОБА_5 щорічної відпустки», заяву тимчасово виконуючої обов'язки директора КНП «Довбиський селищний ЦПМСД» Довбиської селищної ради ОСОБА_6 , від 28.07.2022 про надання відпустки з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення, що адресована Довбиському селищному голові О.Хом'яку, лист-відповідь Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області від 23.05.2023 №3763/55/105/03-2023, що адресована Довбиській селищній раді на лист від 26.04.2023 №645, запит Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області від 30.05.2023 №3999/55/105/03-2023 про надання інформації, що адресований Довбиській селищній раді, лист-відповідь Довбиської селищної ради від 08.06.2023 року за №02-16№392 на запит Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області, Статут КНП «Довбиський селищний ЦПМСД» Довбиської селищної ради (нова редакція), затверджений рішенням 21сесії 8 скликання Довбиської селищної ради від 12.12.2022 №764,повідомлення Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області від 30.05.2023 № 3998/55/105/03-2023, адресоване ОСОБА_7 для прибуття до Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області і надання пояснень, лист-відповідь тимчасово виконуючої обов'язки директора КНП «Довбиський селищний ЦПМСД» Довбиської селищної ради ОСОБА_6 від 05.06.2023 №124 на повідомлення Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області, повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження за №00039958266 від 05.06.2023 року, повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб за № 00039958108 від 05.06.2023, повідомлення Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області від 08.06.2023 №4165/55/105/03-2023, адресоване ОСОБА_7 для прибуття до Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області і надання пояснень, запит (повторний) Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області від 08.06.2023 №4166/55/105/03-2023 про надання інформації, що адресований КНП «Довбиський селищний ЦПМСД» Довбиської селищної ради, лист-відповідь КНП «Довбиський селищний ЦПМСД» Довбиської селищної ради від 13.06.2023 №133 на запит Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області, лист Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області про направлення матеріалів заступнику керівника Житомирської обласної прокуратури Роксолані Гребенюк від 13 червня 2023 №4233/55/105/03-2023, лист-відповідь Житомирської обласної прокуратури, що адресована Управлінню стратегічних розслідувань в Житомирській області за результатами опрацювання поданих матеріалів за № 22/3-266вих-23 від 23 червня 2023 року, рапорти поліцейського від 13.06.2023 та від 30.06.2023, повідомлення Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області від 26.06.2023 за № 4496/55/105/03-2023, адресоване ОСОБА_7 для прибуття до Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області з метою ознайомлення з протоколами про адміністративні правопорушення і отримання їх копій, лист - відповідь КНП «Довбиський селищний ЦПМСД» Довбиської селищної ради від 28.06.2023 за №143 (без підпису посадової особи) на повідомлення Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області, копії поштових квитанції (накладних) з описом вкладеного від 30.06.2023, матеріали фотофіксації.

Оцінивши докази в їх сукупності, суд зробив обґрунтований висновок, що, будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, ОСОБА_1 в порушення вимог пункту 1 частини 1 статті 28, пункту 2 частини 1 статті 28, пункту 3 частини 1 статті 28 Закону в умовах конфлікту інтересів не надала запитуваної Управлінню стратегічних розслідувань Національної поліції України інформації та документів, не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів, тому в її діях наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч.1,2 ст. 172-7 КУпАП.

Суд першої інстанції вивчив обставини повідомлення ОСОБА_1 про складання відносно неї матеріалів про корупційне правопорушення та направлення їй копії протоколів і не виявив порушень визначеної законом процедури.

Посилання апелянта на недотримання строків складання протоколу про адміністративне правопорушення, визначеного ч.2 ст.254 КУпАП не можуть бути взяті до уваги, оскільки це не тягне жодних правових наслідків.

При апеляційному перегляді не встановлено порушення судом першої інстанції норм процесуального права чи неправильного застосування норм матеріального права. Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують. Підстави для скасування постанови відсутні.

Керуючись ст. ст.293, 294 КУпАП, суд

постановив:

Поновити строк на апеляційне оскарження постанови Романівського районного суду Житомирської області від 22 листопада 2023 року.

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Романівського районного суду Житомирської області від 22 листопада 2023 року без змін.

Постанова набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя: О.Ю.Микитюк