Рішення від 07.08.2024 по справі 240/41178/21

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 серпня 2024 року м. Житомир справа № 240/41178/21

категорія 111060000

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Шимоновича Р.М., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Житомирського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Житомирській області про визнання протиправним та скасування рішення,

встановив:

До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) із позовом про визнання протиправною та скасування рішення № 000/11376/2406 від 17.11.2021 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску у розмірі 1154,91 грн.

Обгрунтовуючи позовні вимоги зазначив, що контролюючим органом протиправно прийнято рішення № 000/11376/2406 від 17.11.2021 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску у розмірі 1154,91 грн., оскільки його, як інваліда 2 групи, звільнено від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 23.12.2021 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Головне управління ДПС у Житомирській області (далі - відповідач) подав відзив на позовну заяву, у якому просить відмовити у задоволені позовних вимог. Зазначив, що позивачем належним чином не виконувались вимоги статті 9 Закону № 2464, а саме: єдиний внесок в період з 04.09.2013 - 07.05.2020 сплачено з порушенням законодавчо встановленого строку, у зв'язку з чим ГУ ДПС у Житомирській області винесено рішення № 000/11376/2406 від 17.11.2021 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску у розмірі 1154,91 грн., а саме: пеня на суму 1089,50 грн., штрафна санкція на суму 65,41 грн., відповідно до вимог чинного законодавства.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що згідно реєстраційних даних картки особового рахунку автоматизованих інформаційних систем ОСОБА_1 15.01.1998 було здійснено державну реєстрацію як фізичної особи, яка займається незалежною професійною діяльністю.

Відповідно до довідки до акта огляду медико-соціальної експертної комісії серії 12 ААВ №427261 від 20.05.2021 ОСОБА_1 при первинному огляді встановлено 2 групу інвалідності з 28.04.2021 по 01.06.2023

У зв'язку з невиконанням позивачем вимоги статті 9 Закону № 2464, а саме: єдиний внесок в період з 04.09.2013 - 07.05.2020 сплачено з порушенням законодавчо встановленого строку, ГУ ДПС у Житомирській області винесено рішення №000/11376/2406 від 17.11.2021 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску у розмірі 1154,91 грн., а саме: пеня на суму 1089,50 грн., штрафна санкція на суму 65,41 грн.

Вважаючи рішення ГУ ДПС у Житомирській області №000/11376/2406 від 17.11.2021 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску у розмірі 1154,91 грн протиправним, позивач звернувся з цим позовом до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до норм ст.42 Господарського кодексу України підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Податковий кодекс України пропонує фізичним особам - підприємцям (далі - ФОП) дві системи оподаткування: загальна система оподаткування та спрощена система оподаткування (єдиний податок).

Незалежно від обраної системи оподаткування ФОП зобов'язаний нараховувати та сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ).

Згідно реєстраційних даних картки особового рахунку автоматизованих інформаційних систем ОСОБА_1 15.01.1998 було здійснено державну реєстрацію як фізичної особи, яка займається незалежною професійною діяльністю (адвокат).

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VІ із змінами та доповненнями (далі - Закон №2464).

Законом України від 06 грудня 2016 року № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (далі - Закон №1774) було внесено зміни до Закону №2464, зокрема щодо нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ФОП, у тому числі ФОП - платниками єдиного податку, та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, які набули чинності з 01 січня 2017 року.

Платники єдиного внеску зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати ЄВ (п. 1 частини другої ст. 6 Закону №2464).

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина дванадцята ст.9 Закону №2464).

Відповідно до пп.4 та 5 частини першої ст.4 Закону №2464 платниками єдиного внеску є ФОП, у тому числі ФОП - платники єдиного податку, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність.

Пунктом 5 частини першої статті 4 Закону № 2464-VІ установлено, що платниками єдиного внеску є особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.

Відповідно до ч.4 ст.4 Закону №2464-VІ особи, зазначені у пунктах 4, 5 та 5-1 частини першої цієї статті, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Самозайнята особа - платник податку, який є фізичною особою - підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

Незалежна професійна діяльність - участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, приватних виконавців, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб (пп.14.1.226 п.14.1 ст.14 ПК України).

Базою нарахування ЄВ для платників, зазначених у пп.4 (крім ФОП - платників єдиного податку) та 5 частини першої ст. 4 Закону №2464, є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць. У разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такі платники зобов'язані визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом №2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (п.2 частини першої ст.7 Закону №2464 у редакції Закону №1774).

З 01.01.2017 ФОП - платники єдиного податку та ФОП, які перебувають на загальній системі оподаткування, звільняються від сплати за себе ЄВ, якщо вони є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (частина четверта ст. 4 Закону №2464 у редакції Закону №1774).

Зазначена норма не застосовується до осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Отже, з 01.01.2017 по 31.12.2020, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, не отримали дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такі платники зобов'язані визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом №2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

Судом встановлено, що відповідно до довідки до акта огляду медико-соціальної експертної комісії серії 12 ААВ №427261 від 20.05.2021 ОСОБА_1 є особою з інвалідністю 2 групи загального захворювання з 28.04.2021.

Проте, на податковому обліку як фізична особа, яка займається незалежною професійною діяльністю позивач перебуває з 08.04.1997.

Водночас, суд акцентує увагу на тому, що відповідно до досліджених судом доказів у справі, судом встановлено, що нарахування пені на суму 1089,50 грн. та нарахування штрафної санкції на суму 65,41 грн. відповідно до рішення №000/11376/2406 від 17.11.2021 про застосування штрафної санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску за період з 03.09.2013 по 07.05.2020, заборгованість складає 88866,44 грн.

Тобто, заборгованість ОСОБА_1 зі сплати єдиного внеску у розмірі 88866,44 грн за період з 03.09.2013 по 07.05.2020 виникла до моменту встановлення позивачу 2 групи інвалідності - 28.04.2021, а тому відповідачем здійснено нарахування пені на суму 1089,50 грн. та нарахування штрафної санкції на суму 65,41 грн. відповідно до рішення відповідача від 17.11.2021.

Відповідно до інтегрованої картки платника за кодом бюджетної класифікації 71040000 «Для фізичних осіб-підприємців, у т.ч. які обрали спрощену систему оподаткування та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність» обліковується заборгованість на загальну суму 88866,44 грн., яка виникла за рахунок нарахувань:

- станом на 30.09.2013 обліковується недоїмка в сумі 446^1 грн. (передано з ГУ ПФУ), яка не була сплачена;

- 04.05.2016 нараховано платником самостійно по звіту за 2015 рік на суму 17522,04 грн. по терміну сплати до 04.05.2016, недоїмка становить 17968,35 грн.;

- 03.05.2017 нараховано платником самостійно по звіту за 2016 рік на суму 11114,64 грн. по терміну сплати до 03.05.2017, недоїмка становить 29082,99 грн.;

- 27.07.2017 сплачено 11114,64 грн. відповідно до платіжного доручення N260575056 від 27.07.2017, недоїмка становить 17968,35 грн.;

- 21.12.2017 нарахування пені на суму 2133,67 грн. та нарахування штрафної санкції на суму 4790,08 грн. відповідно до Рішення про застосування штрафної санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску за період з 05.05.2016 по 27.07.2017 (Дод.12) №0005065313 від 05.12.2017, заборгованість складає 24892,10 грн.;

- 19.04.2018 нарахування єдиного внеску за січень-березень 2018 року по терміну сплати 19.04.2018 на суму 2457,18 грн., недоїмка становить 27349,28 грн.;

-02.05.2018 нарахування єдиного внеску за 2017 рік на суму 8448,00 грн. по терміну сплати 02.05.2018, недоїмка становить 35797,28 грн.;

- 02.05.2018 нараховано платником самостійно по звіту за 2017 рік на суму 14711,76грн. по терміну сплати до 02.05.2018, недоїмка становить 50509,04 грн.

- 19.07.2018 нарахування єдиного внеску за квітень-червень 2018 року по терміну сплати 19.07.2018, на суму 2457,18 грн. недоїмка становить 52966,22 грн.;

- 19.10.2018 нарахування єдиного внеску за липень-вересень 2018 року по терміну сплати 19.10.2018 на суму 2457,18 грн., недоїмка становить 55423,4 грн.;

- 21.01.2019 нарахування єдиного внеску за жовтень-грудень 2018 року по терміну сплати 21.01.2019 на суму 2457,18 грн., недоїмка становить 57880,58 грн.;

- 19.04.2019 нарахування єдиного внеску за січень-березень 2019 року по терміну сплати 19.04.2019 на суму 2754,18 грн., недоїмка становить 60634,76 грн.;

- 02.05.2019 нараховано платником самостійно по звіту за 2018 рік на суму 8166,84грн. по терміну сплати до 02.05.2019, недоїмка становить 68801,60 грн.

- 19.07.2019 нарахування єдиного внеску за квітень-червень 2019 року по терміну сплати 19.07.2019 на суму 2754,18 грн., недоїмка становить 71555,78 грн.;

- 21.10.2019 нарахування єдиного внеску за липень-вересень 2019 року по терміну сплати 21.10.2019 на суму 2754,18 грн., недоїмка становить 74309,96 грн.;

- 20.01.2020 нарахування єдиного внеску за жовтень-грудень 2019 року по терміну сплати 20.01.2020 на суму 2754,18 грн., недоїмка становить 77064,14 грн.;

Враховуючи зміни до Закону №2464, внесені Законами України від 17.03.2020 №533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОУШ-19)», від 30.03.2020 №540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОУГО-19)» та від 13.05.2020 №591-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОУГО-19)», в частині звільнення від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску за березень, квітень та травень 2020 року ОСОБА_1 , було централізовано нараховано єдиного внеску:

- 21.04.2020 нарахування єдиного внеску за січень - лютий 2020 року на суму 2078,12 грн. по терміну сплати 21.04.2020, недоїмка становить 79142,26 грн.;

- 07.05.2020 стягнення в межах виконавчого провадження в сумі 327,07 грн. відповідно до платіжного доручення №758 від 06.05.2020, недоїмка становить 78815,19 грн.;

- 29.05.2020 нараховано платником самостійно по звіту за 2019 рік на суму 1379,16 грн. по терміну сплати до 04.05.2020, недоїмка становить 80194,35 грн.;

- 20.07.2020 нарахування єдиного внеску за червень 2020 року на суму 1039,06 грн. по терміну сплати 20.07.2020, недоїмка становить 81233,41 грн.;

-19.10.2020 нарахування єдиного внеску за липень-вересень 2020 року на суму 3178,12 грн. по терміну сплати 19.10.2020, недоїмка становить 84411,53 грн.;

- 19.01.2021 нарахування єдиного внеску за жовтень-листопад 2020 року на суму 3300,00 грн. по терміну сплати 19.01.2021, недоїмка становить 87711,53 грн.;

- 30.04.2021 нараховано платником самостійно по звіту за 2020 рік на суму 0,00 грн. по терміну сплати до 30.04.2021, недоїмка становить 87711,53 грн.;

Вказане нарахування проведено, оскільки ОСОБА_1 було подано звіт за формою №Д5 29.05.2021 №21002189 за 2020 рік тип форми «початкова», який перебуває в статусі «Самозайнята особа. Звіт оброблено ПФУ» і вважається чинним яким самостійно визначено зобов'язання по сплаті єдиного внеску за січень-грудень 2020 року на суму 9595,30 грн.;

- 09.12.2021 нарахування пені на суму 1089,50 грн. та нарахування штрафної санкції на суму 65,41 грн. відповідно до Рішення про застосування штрафної санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску за період з 03.09.2013 по 07.05.2020 (Дод.12) №000/11376/2406 від 17.11.2021, заборгованість складає 88866,44 грн.

Відповідно до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-УІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», який набрав чинності з 01.01.2011, зі змінами та доповненнями визначаються правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Частиною 1 статті 4 Закону № 2464 визначено, що платниками єдиного внеску є фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця така особа користується правами, виконує обов'язки та несе відповідальність, що передбачені для платника єдиного внеску в частині діяльності, яка здійснювалася нею як фізичною особою - підприємцем (частина 4 статті 6 Закону № 2464).

Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 6 Закону № 2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Платники єдиного внеску, зазначені у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року, крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, які сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (частина 8 статті 9 Закону № 2464, в редакції, що діяла до 01.01.2018).

Платники єдиного внеску, зазначені у пунктах 4, 5 та 5 ' частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (частина 8 статті 9 Закону № 2464, у редакції, що діє з 01.01.2018).

Відповідно до частини 10 статті 9 Закону № 2464 днем сплати єдиного внеску вважається: 1) у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки податкового органу - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок податкового органу; 2) у разі сплати єдиного внеску готівкою - день прийняття до виконання банком або іншою установою - членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина 12 статті 9 Закону № 2464).

Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом № 2464 є недоїмкою та стягується з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Згідно з пунктом 2 частини 11 статті 25 Закону № 2464 (у редакції, що діє з 01.01.2015) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) сум єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Одночасно на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу (частина 10 статті 25 Закону № 2464).

Нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно (частина 13 статті 25 Закону № 2464).

Відповідно до частини 15 статті 25 Закону № 2464 рішення податкового органу про нарахування пені та/або застосування штрафів, передбачених частинами одинадцятою і дванадцятою цієї статті, є виконавчим документом.

Відповідно до підпункту 2 пункту 2 розділу VII Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за № 508/26953, зі змінами та доповненнями, (далі - Інструкція) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення починаючи з 01 січня 2015 року, накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум. При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за формою згідно з додатком 12 до цієї Інструкції. Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних ITC. При застосуванні штрафів, зазначених у цьому підпункті, приймається одне рішення на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки незалежно від періодів та кількості випадків сплати за зазначені періоди (при цьому недоїмка за кожен такий період повинна бути повністю сплачена (погашена)).

Відповідно до частини 6 статті 25 Закону № 2464 за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

Слід зазначити, що відповідно до частини 16 статті 25 Закону № 2464 строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Отже, суд дійшов висновку щодо правомірності винесення контролюючим органом рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску у розмірі 1154,91 гри., яке відбулось за період з 04.09.2013 по 07.05.2020.

Згідно з ч.1 та 2 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Відповідно до ч.1, 2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд, відповідно до ст.90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності..

Отже, виходячи з заявлених позовних вимог та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень, діяв у межах повноважень, наданих йому законодавством та довів правомірність прийнятого рішення, а тому у задоволенні адміністративного позову слід відмовити.

Питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України, не вирішується.

Керуючись ст. ст. 9, 137, 139, 242-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд

вирішив:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Житомирського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Житомирській області (вул. Юрка Тютюнника, 7, Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 44096781) про визнання протиправним та скасування рішення, - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 07 серпня 2024 року.

Суддя Р.М.Шимонович