Справа № 2а-3387/10/1770
14 жовтня 2010 р. 13год. 20хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М., за участю секретаря судового засідання Кривчук К.І., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:
представник позивача: не прибув,
представник відповідача: не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у м.Рівне
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Полісся-Вторкольормет"
про стягнення заборгованості, -
Позивач Державна податкова інспекція у м.Рівне звернувся до суду з позовом до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Полісся-Вторкольормет" про стягнення заборгованості з податку з доходів фізичних осіб у сумі 5446,92 грн.
У судове засідання представник позивача не прибув, у поданому суду клопотанні позовні вимоги підтримав повністю та просить розглянути справу за його відсутності.
Відповідач заперечень суду не надав, у судове засідання не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином. Судом не визнавалась обов'язковою участь сторін у судовому засіданні. За таких обставин суд вважає за можливе вирішити спір без участі сторін на підставі наявних у справі доказів.
Повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Полісся-Вторкольормет" виконавчим комітетом Рівненської міської ради 25.02.1999р. зареєстроване як юридична особа, дані про нього внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 14.04.2005р. Товариство зареєстроване платником податків і перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у м.Рівне з 25.02.1999р. за №040/1275.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Полісся-Вторкольормет" має статус податкового агента відповідно до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22.05.2003р. №889-IV (далі - Закон №889-IV).
Згідно з даними обліку позивача відповідач має заборгованість перед бюджетом зі сплати податку з доходів фізичних осіб у сумі 5446,92 грн.
Заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю "Полісся-Вторкольормет" виникла у зв'язку із несплатою до бюджету утриманих сум податку з доходів фізичних осіб.
12 квітня 2010 року позивачем було проведено планову виїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "Полісся-Вторкольормет" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2008р. по 31.12.2009р. За результатами даної перевірки позивачем складено акт від 12.04.2010р. №445/23-400/30318269, яким встановлено порушення відповідачем вимог податкового законодавства, а саме утримання, але неперерахування до бюджету податку з доходів фізичних осіб у сумі 5446,92грн.
ДПІ у м.Рівне 21.04.2010р. направляло ТзОВ "Полісся-Вторкольормет" лист №17463/17-123, яким було повідомлено платника про заборгованість з податку з доходів фізичних осіб у сумі 5446,92грн.
Станом на 06.07.2010 року вказана заборгованість перед бюджетом по сплаті податку з доходів фізичних осіб відповідачем не сплачена.
Ці обставини підтверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: копією повідомлення про вручення поштового відправлення відповідачу (а.с.3), копією листа ДПІ у м.Рівне до відповідача від 21.04.2010р. (а.с.4), копією довідки про взяття на облік платника податків відповідача (а.с.5), довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.а.с.7-9), інформацією Головного управління статистики у Рівненській області щодо відповідача (а.с.10), копією акта перевірки від 12.04.2010р. №445/23-400/30318269 (а.а.с.11-19), копією довідки ДПІ у м.Рівне №80/23-400/30318269 від 12.04.2010р. (а.с.20).
Статтею 67 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пп.8.1.2 п.8.1 ст.8 Закону №889-IV податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Згідно з абз. "а" п.19.2. ст.19 Закону №889-IV особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок.
Абзацом "а" п.20.2. ст.20 Закону №889-IV визначено, що фінансово відповідальними за порушення норм цього Закону є особи, визначені цим Законом податковими агентами у разі порушення ними правил нарахування, утримання та сплати до бюджету податку з доходів платника податку.
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" №1251-XII від 25.06.1991р. платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Підпунктом 3.2.1. ст.3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-III від 21.12.2000р. (далі- Закон №2181-III) визначено, що у будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.
Оскільки відповідач добровільно не перерахував до бюджету утриманих сум податку з доходів фізичних осіб, а права розпоряджатися зазначеними коштами на власний розсуд не має, то відповідно до п.3.1.1 ст. 3 Закону №2181-III активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Пунктом 11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990р. №509-XII встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За наведених обставин, зважаючи на те, що доказів сплати податкового боргу у сумі 5446,92грн. відповідачем суду не надано, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Згідно із ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Полісся-Вторкольормет" на користь місцевого бюджету м.Рівне заборгованість зі сплати податку з доходів фізичних осіб в сумі 5446,92грн.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Дудар О.М.
Постанова складена у повному обсязі 14.10.2010р.