Ухвала від 14.10.2010 по справі 2а-4886/10/1770

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

Справа № 2а-4886/10/1770

14 жовтня 2010 року м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у колегіальному складі суддів:

головуючий суддя Дудар О.М.,

судді Боймиструк С.В., Томчук А.В.,

дослідивши матеріали адміністративної справи за позовом

ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7

доРівненської районної виборчої комісії Рівненської області, треті особи Рівненська

обласна організація політичної партії "Наша Україна" та Рівненське районне

управління юстиції

про визнання протиправними дій, скасування постанов та зобов'язання вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 звернулися з адміністративним позовом до Рівненської районної виборчої комісії Рівненської області, треті особи Рівненська обласна організація політичної партії "Наша Україна" та Рівненське районне управління юстиції, про визнання протиправними дій, скасування постанов та зобов'язання вчинення певних дій.

Позивачі просять суд:

- визнати нелегітимною конференцію 27 вересня 2010 року, скасувати постанову Рівненської районної виборчої комісії від 07.10.2010р. №7 про реєстрацію кандидатів у депутати до Рівненської районної ради;

- зобов'язати Рівненську обласну організацію політичної партії "Наша Україна" засвідчити відповідні документи печаткою для повторного подання до Рівненської районної виборчої комісії документів позивачами;

- визнати незаконними дії Рівненського районного управління юстиції та зобов'язати Рівненське районне управління юстиції внести зміни щодо керівного складу партії;

- визнати протиправними дії Рівненської районної виборчої комісії, скасувати постанову Рівненської районної виборчої комісії від 07.10.2010р. №25 про відмову в реєстрації кандидатів в депутати Рівненської районної ради та зобов'язати Рівненську районну виборчу комісію зареєструвати кандидатів у депутати Рівненської районної ради (позивачів).

У відкритті провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог слід відмовити з огляду на наступне.

Як вбачається з адміністративного позову, серед іншого, позивачі оспорюють легітимність конференції Рівненської районної організації політичної партії "Наша Україна", проведеної 27 вересня 2010 року головою Рівненської районної організації політичної партії "Наша Україна" Павлюком С.І., а також просять суд зобов'язати Рівненську обласну організацію політичної партії "Наша Україна" засвідчити відповідні документи печаткою для повторного подання до Рівненської районної виборчої комісії документів позивачами.

Відповідно до ст.2 Закону України "Про політичні партії в Україні" від 05.04.2001р. N2365-III (далі - Закон N2365-III) політична партія - це зареєстроване згідно з законом добровільне об'єднання громадян - прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах.

Статетю 3 Закону N2365-III передбачено, що політичні партії провадять свою діяльність відповідно до Конституції України, цього Закону, а також інших законів України та згідно із партійним статутом, прийнятим у визначеному цим Законом порядку.

Згідно з п.7 ст.8 Закону N2365-III статутом політичної партії визначаються порядок скликання та проведення партійних з'їздів, конференцій, зборів та інших представницьких органів політичної партії.

Крім того, засвідчення будь-яких документів печаткою політичної партії теж належить до внутрішньої діяльності цієї партії.

Згідно зі ст. 17 КАС України визначено юрисдикцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ:

1. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

2. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:

1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;

4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;

5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;

6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

3. Юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи:

1) що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України;

2) що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства;

3) про накладення адміністративних стягнень;

4) щодо відносин, які відповідно до закону, статуту (положення) об'єднання громадян віднесені до його внутрішньої діяльності або виключної компетенції.

Крім того, в силу вимог ч.8 ст.85 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Ремпубліки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, мсіьких голів" від 10.07.2010р. №2487-VI до суду може бути оскаржено рішення, дії чи бездіяльність органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, закладу підприємства, установи, організації, їх посадової чи службової особи, місцевої організації партії, крім рішення чи дій, які відповідно до закону, її статуту (положення) належать до внутрішньої організаційної діяльності місцевої організації партії, засобу масової інформації та його посадової чи службової особи або творчого працівника.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі викладеного, суд вважає за необхідне відмовити у відкритті провадження у даній адміністративній справі в частині позовних вимог про визнання нелегітимною конференції 27 вересня 2010 року та про зобов'язання Рівненської обласної організації політичної партії "Наша Україна" засвідчити відповідні документи печаткою для повторного подання до Рівненської районної виборчої комісії документів позивачами.

Керуючись ст.24, п.4 ч.3 ст.17, п.1 ч.1 ст.109 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

Відмовити ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом до Рівненської районної виборчої комісії Рівненської області, треті особи Рівненська обласна організація політичної партії "Наша Україна" та Рівненське районне управління юстиції, в частині позовних вимог про визнання нелегітимною конференції 27 вересня 2010 року та про зобов'язання Рівненської обласної організації політичної партії "Наша Україна" засвідчити відповідні документи печаткою для повторного подання до Рівненської районної виборчої комісії документів позивачами.

Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу невідкладно.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Головуючий суддя О.М. Дудар

Судді С.В. Боймиструк

А.В. Томчук