справа № 2а-1164/10/0770
рядок статзвіту -6.6.4
код - 08
10 вересня 2010 року 10 год. 40 хв. м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Іванчулинця Д.В.,
при секретарі судового засідання Семаль Т.М.,
за участю:
представника позивача -державної податкової інспекції у Рахівському районі Закарпатської області Майор І.В.,
відповідач -Рахівське виробниче управління житлово-комунального господарства, представник повторно не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою державної податкової інспекції у Рахівському районі Закарпатської області до Рахівського виробничого управління житлово-комунального господарства про стягнення заборгованості, -
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 10 вересня 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 15 вересня 2010 року.
Позивач -державна податкова інспекція у Рахівському районі Закарпатської області звернулася у суд з позовом до Рахівського виробничого управління житлово-комунального господарства, якою просить стягнути податкову заборгованість в сумі 14982,00 грн. за рахунок активів Рахівського виробничого управління житлово-комунального господарства.
Позовні вимоги мотивує тим, що Рахівське виробниче управління житлово-комунального господарства зареєстроване як комунальне підприємство розпорядженням Рахівської РДА № 36 від 12 лютого 1999 року за юридичною адресою: м.Рахів, вул. Шевченка,43 і внесено до ЄДРПОУ за № 30330511.
Рахівське ВУЖКГ не сплатило належні суми податку на додану вартість у встановлені законодавством терміни по самостійно поданій декларації, в результаті чого станом на 25 лютого 2010 року виник податковий борг у сумі 14982,00 грн. Станом на день подання позову підприємством суму податкового боргу не сплачено. А відтак. позивач просить винести рішення про стягнення податкової заборгованості в сумі 14982,00 грн. за рахунок активів Рахівського виробничого управління житлово-комунального господарства.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з мотивів, що наведені в позовній заяві.
У судові засідання, що відбулись 02 липня 2010 року та 10 вересня 2010 року, представник відповідача не з'явився, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені Главою 3 Розділу II КАС України. Заперечення проти позову відповідачем суду не надано. Оскільки суд не має відомостей про причину неявки відповідача, то розглядає справу на підставі наявних у ній даних та доказів.
Заслухавши представника позивача, розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов із наведених у ньому мотивів обґрунтований і його слід задовольнити з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, що Рахівське виробниче управління житлово-комунального господарства зареєстровано Рахівською районною державною адміністрацією Закарпатської області, про що 12 лютого 1999 року видано свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності-юридичної особи (а.с.5).
Згідно довідки АБ № 104612 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України від 23 березня 2009 року, місцезнаходженням відповідача є 90600, Закарпатська область, Рахівський район, м. Рахів, вулиця Шевченка, будинок 43 (а.с. 6).
21 грудня 2009 року Рахівське виробниче управління житлово-комунального господарства надало Рахівській ДПІ у Закарпатській області податкову декларацію з податку на додану вартість в якій самостійно визначено податкове зобов'язання зі сплати податку на додану вартість у сумі 14982 грн. (а.с.а.с.11-12).
Оскільки відповідачем податкові зобов'язання та суми штрафних санкцій за порушення податкового законодавства не було сплачено, на виконання вимог ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 від 21 грудня 2000 року, йому було надіслано податкові вимоги.
Крім того, податковий борг відповідача стверджується довідкою про суми боргу станом на 25 лютого 2010 року та обліковою карткою відповідача (а.с.а.с.7-8).
Податкові зобов'язання платника податків, нараховані контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" вважаються узгодженими у день тримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених ип.5.2.2 п.5.2 ст.5 цього закону. Станом на день подання позову підприємством вказане шодаткове повідомлення-рішення не оскаржувалось ні в апеляційному, ні в судовому порядку.
Крім того, відповідно до п.п.16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Згідно п.п.16.1.2 п.16.1 ст.16 вказаного Закону нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків -від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом; б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами -від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону. Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Відповідно до пп.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181 від 21 грудня 2000 року, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання у встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Вказана сума не сплачена відповідачем.
Враховуючи обставини встановлені у судовому засіданні, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства, і, зважаючи на це, такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд -
Позов державної податкової інспекції у Рахівському районі Закарпатської області до Рахівського виробничого управління житлово-комунального господарства про стягнення заборгованості -задовольнити.
Стягнути з Рахівського виробничого управління житлово-комунального господарства (90600, Закарпатська область, Рахівський район, м. Рахів, вулиця Шевченка, будинок 43) в дохід бюджету України суму податкової заборгованості з податку на додану вартість в сумі 14982 (чотирнадцять тисяч дев'ятьсот вісімдесят дві) гривні за рахунок активів Рахівського виробничого управління житлово-комунального господарства.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 КАС України.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий Іванчулинець Д.В.