Рішення від 30.07.2024 по справі 200/2974/24

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 липня 2024 року Справа№200/2974/24

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Шинкарьова І.В., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління з надзвичайних ситуацій у Донецькій області про визнання дії протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі позивач) звернувся з позовом до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області (далі відповідач), в якому просив:

визнати протиправними дії відповідача з приводу включення до складеної позивачу довідці від 13.03.2024 № 1581 про розмір грошового забезпечення військовослужбовця станом на 01.01.2023 надбавки за особливості проходження служби на рівні 20%, премії на рівні 22%;

зобов'язати відповідача підготувати довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 за штатною військовою посадою, звідки позивача було звільнено з військової служби, із обов'язковим зазначенням відомостей про: посадовий оклад; оклад за військовим (спеціальним) званням; надбавку за вислугу років у розмірі 50%; надбавку за особливості проходження служби у розмірі 50%; премію у розмірі 95%.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

На виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 06.02.2024 у справі №200/3106/23, яке набрало законної сили 07.03.2024, головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області було видано довідку від 13.03.2024 № 1581 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023, у якій було зазначено відомості про розмір посадового окладу - 7730,00 грн.; окладу за військовим (спеціальним) званням - 2040,00 грн.; надбавку за вислугу років (50%) - 4885,00 грн.; надбавку за особливості проходження служби у розмірі (20%) - 2931,00 грн.; премія (22 % посадового окладу) - 1700,60 грн. Всього грошове забезпечення для обчислення пенсії - 19286,60 грн.

Позивач не згодний з складовими грошового забезпечення, зазначеними у цій довідці, а саме розміром надбавки за особливості проходження служби та премії, у зв'язку з чим звернувся до суду з даним позовом.

Ухвалою суду від 20.05.2024 позов прийнято до провадження, призначено до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Відповідач заперечуючи проти позову, надав суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що на виконання рішення суду від 06.02.2024 у справі №200/3106/23, яке набрало законної сили 07.03.2024, відповідачем було видано довідку від 13.03.2024 № 1581 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023, у якій було зазначено відомості про розмір посадового окладу - 7730,00 грн.; окладу за військовим (спеціальним) званням - 2040,00 грн.; надбавку за вислугу років (50%) - 4885,00 грн.; надбавку за особливості проходження служби у розмірі (20%) - 2931,00 грн.; премія (22 % посадового окладу) - 1700,60 грн. Всього грошове забезпечення для обчислення пенсії - 19286,60 грн.

Судовим рішенням по справі №200/3106/23 було зобов'язане відповідача підготувати довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 без встановлення конкретних розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, зокрема надбавки за особливості проходження служби та премії.

Відповідно до п.5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-XII, затвердженого постановою КМУ від 13.02.2008 № 45, у редакції, що діяла до 24.02.2018, для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами) або її прирівняної, в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Додаткові види грошового забезпечення, а саме: надбавка за особливості проходження служби та премія до формування розміру посадового окладу не включаються.

При підготовці довідки позивачу про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії відповідачем враховано розмір грошового забезпечення, встановлений за відповідною (аналогічною) посадою.

Таким чином, розмір грошового забезпечення, зазначений у довідці відповідає розміру грошового забезпечення за відповідною (аналогічною) посадою. Такий розмір грошового забезпечення досягається за рахунок зменшення надбавки за особливості проходження служби (може бути менше 50 відсотків) та щомісячної премії (не може бути менше 10 відсотків).

На підставі викладеного відповідач вважає, що відповідач діяв правомірно, порушень прав позивача не вчиняв, протиправних дій чи бездіяльності не допускало, тому просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Ухвалою суду від 18.07.2024 витребувано у відповідача докази.

На виконання ухвали суду від 18.07.2024 відповідачем до суду надано лист від 24.07.2024 у якому зазначено, що у відповідності до наказу МВС України 20.07.2018 № 623 “Про затвердження Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту” виплата премій здійснюється щомісяця за минулий місяць під час виплати грошового забезпечення за поточний місяць. Розмір премій визначається наказом керівника органу управління (підрозділу), керівникам органу управління (підрозділу) - наказами вищих керівників (п.8. розділ ХVІ Інструкції).

Інформує, що середній розмір премії, що фактично виплачений за відповідною посадою (посадами) - головного інспектора відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Покровського районного управління Головного управління становить 280 %.

Вказує, що довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії від 13.03.2024 № 1581 виданої позивачу формувалась на підставі листа ДСНС України від 21.02.2023 № 203-2917/201.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Позивач ОСОБА_1 отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-XII, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 .

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 06.02.2024 у справі №200/3106/23, яке набрало законної сили 07.03.2024, зобов'язано Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області виготовити та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 01.01.2023, відповідно до вимог ст.43, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ст.9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та положень п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військовим званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», а також процентної надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення перерахунку основного розміру його пенсії з 01.02.2023.

На виконання рішення суду від 06.02.2024 у справі №200/3106/23, яке набрало законної сили 07.03.2024, відповідачем було видано довідку від 13.03.2024 № 1581 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023, у якій було зазначено відомості про розмір посадового окладу - 7730,00 грн.; окладу за військовим (спеціальним) званням - 2040,00 грн.; надбавку за вислугу років (50%) - 4885,00 грн.; надбавку за особливості проходження служби у розмірі (20%) - 2931,00 грн.; премія (22 % посадового окладу) - 1700,60 грн. Всього грошове забезпечення для обчислення пенсії - 19286,60 грн.

На звернення позивача щодо перерахунку розміру грошового забезпечення, зазначеного в довідці від 13.03.2024 №1581 для перерахунку пенсії позивача, відповідач у листі від 03.05.2024 №50 01-3423/50 повідомив, що при підготовці довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за рішенням суду від 06.02.2024 по справі 200/3106/23 було нараховано розмір грошового забезпечення який позивач отримав за посадою, яку обіймали на момент звільнення. В рішенні суду не значилось, що при перерахунку посадового окладу та окладу за спеціальне звання (шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт) повинен бути збільшено розмір грошового забезпечення від суми розміру встановленого за посадою, яку обіймав позивач до звільнення.

Вважає такі дії відповідача незаконними.

Як вбачається з виписки з відомостей грошового атестату №3, який виданий ГУ ДСНС у Донецькій області, засвідчує, що позивачу за посадою було встановлено види грошового забезпечення, зокрема, надбавка за особливості проходження служби встановлена на рівні 50%, премія - на рівні 95%.

Вважаючи дії відповідача щодо зменшення надбавки за особливості проходження служби та премії протиправними, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для її розгляду і вирішення спору по суті, суд дійшов до таких висновків.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію визначає Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Ч.1 ст. 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-XII (далі - Закон України №2262-XII), передбачено, що особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Відповідно до ч.3 ст. 52 Закону №2262-XII, перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

За змістом ч.4 ст. 63 Закону №2262-XII, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Ст.9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.

Порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України.

30.08.2017 КМУ прийняв постанову № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова № 704), якою збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців.

Отже, Кабінету Міністрів України делеговано право встановлювати умови і порядок перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для його проведення.

П. 2 Постанови № 704 встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до п.5 Постанови № 704 керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання надано право установлювати, зокрема надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, а також здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 № 260 затверджено Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам (далі - Порядок № 260), яким згідно з пунктом 1 розділу I, визначено механізм та умови виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту України та деяким іншим особам.

Порядок № 260 розроблено, зокрема відповідно до Постанови № 704.

Пунктом 2 Порядку № 260 передбачено, що грошове забезпечення включає: щомісячні основні види грошового забезпечення; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення.

До щомісячних основних видів грошового забезпечення належать: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років.

До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать: підвищення посадового окладу; надбавки; доплати; премія.

До одноразових додаткових видів грошового забезпечення належать: винагороди; допомоги.

Механізм проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначений Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок № 45), згідно із п.1 якого пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Внаслідок визнання нечинними змін до п.5 і додатку 2 Порядку № 45 рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, з 05.03.2019 діє редакція п.5 Порядку № 45, що була чинною до внесення таких змін.

Так, п.5 Порядку № 45 у редакції, чинній до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 01.02.2018 № 103, передбачено, що для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Аналіз приписів п.5 Порядку № 45 дає підстави для висновку, що для перерахунку пенсії щомісячні надбавки, доплати та премія враховуються у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Надбавка за особливості проходження служби та премія, не є складовою грошового забезпечення військовослужбовця, конкретний розмір яких установлений Кабінетом Міністрів України. Розмір цих складових грошового забезпечення не є постійним і визначається керівником в залежності від певних обставин, зокрема виходячи з наявного фонду грошового забезпечення на відповідний рік.

Виходячи з положень абз.5 п.5 Порядку № 45 такі щомісячні виплати як надбавка за особливості проходження служби та премія мають бути зазначені у відповідних довідках про розмір грошового забезпечення у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Також слід зазначити, що підхід щодо зазначення у довідках про розмір грошового забезпечення різних відсоткових показників надбавки за особливості проходження служби та премії особам, які проходять службу (кадровим військовим) у розмірі фактично виплачених сум, та пенсіонерам з числа військовослужбовців, яким довідки видаються на виконання рішень судів, у гарантовано мінімальних розмірах, є протиправним, та таким, що не ґрунтується на нормі закону.

Вказані правові висновки також відповідають правовій позиції Верховного Суду, викладеній в постанові від 05.03.2024 № 380/19324/23.

Як вбачається з виданої відповідачем довідки про розмір грошового забезпечення від 13.03.2024, надбавка за особливості проходження служби позивачем зазначена у розмірі 20% та премія - у розмірі 22%.

Відповідач, обґрунтовуючи правомірність складення спірної довідки, вказує на те, що при її складенні враховані середні розміри надбавок та премій, виплачені за даною посадою відповідно до листа ДСНС України від 21.02.2023 №203/2917/201.

Зокрема, вказує на те, що вказаним вище листом доведено до відома територіальних управлінь роз'яснення, яким чином слід проводити підготовку та оформлення довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом, зокрема, на січень 2023 року, зазначено, що розмір грошового забезпечення у довідці повинен відповідати розміру грошового забезпечення за відповідною посадою (аналогічною посадою) та такий розмір досягається за рахунок зменшення надбавки за особливості проходження служби (може бути меншим 50 відсотків) та щомісячної премії (не може бути менше 10 відсотків).

При цьому, вказаний лист не містить чіткої вказівки на те, які середні розміри надбавок та премій були виплачені за місяць, в якому виникло право на перерахунок пенсії, тобто за січень 2023 року. В листі зазначено, що він не містить нових норм права і має виключно інформаційний характер.

Відповідач також повідомив, що середній розмір премії, що фактично виплачений за відповідною посадою (посадами) - головного інспектора відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Покровського районного управління Головного управління становить 280 %.

Відомостей, щодо середнього розміру надбавки за особливості проходження служби відповідачем суду не надано.

Враховуючи зазначене, суд вважає, що вказаний відповідачем у даній справі в довідці № 1581 від 13.03.2024 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу станом на 01.01.2023 розмір премії 22% не може вважатися середнім розміром, що фактично виплачено за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, оскільки це не узгоджується зі змістом абз.5 п.5 Порядку №45 та такий розмір належним чином не обґрунтований відповідачем як такий, що можливо застосувати для розрахунку середніх розмірів премії.

Отже, у випадку позивача, розміри надбавки за особливості проходження служби та премії у відповідності до положень абз.5 п. 5 Порядку № 45 у редакції, чинній до внесення змін постановою № 103, мали бути визначені у довідках про розмір грошового забезпечення станом 01.01.2023 у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, з якої його було звільнено на пенсію.

З огляду на викладене суд доходить висновку, що відповідач протиправно визначив позивачу у довідці від 13.03.2024 № 1581 відсотковий розмір надбавки за особливості проходження служби та премії станом на 01.01.2023 у розмірах 20% посадового окладу та 22% відповідно.

Водночас, підстав для врахування надбавки за особливості проходження служби на рівні 50% та премії - на рівні 95%, як на цьому наголошує позивач, теж немає, оскільки Порядок №45 містить імперативну вказівку про врахування надбавки та премії в середніх розмірах, що фактично виплачені в місяці, в якому виникло право на перерахунок (тобто, січень 2023 року).

Таким чином, суд вважає, що відсутні правові підстави для зазначення в оновленій довідці надбавки за особливості проходження служби на рівні 50% та щомісячної премії у розмірі 95% для проведення перерахунку пенсії позивача з 01.02.2023.

Виходячи із змісту заявлених позивачем вимог та висновків суду, в даному випадку слід застосувати положення ст.9 КАС України, а саме, обрати інший спосіб захисту, який необхідний для повного відновлення порушеного права.

Отже, з врахуванням вищевикладеного, суд вважає, що позовна заява підлягає частковому задоволенню шляхом визнання протиправними дії відповідача щодо внесення у довідку від 13.03.2024 № 1581 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 відомостей про надбавку за особливості проходження служби в розмірі 20 відсотків та премії в розмірі 22 відсотків;

зобов'язати відповідача на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 06.02.2024 у справі №200/3106/23 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області для здійснення обчислення та перерахунку пенсії з 01.02.2023 із зазначенням у складі грошового забезпечення надбавки за особливості проходження служби, премії - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії позивача, за відповідною посадою у тому державному органі, звідки позивача було звільнено на пенсію.

Згідно з ч.1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених ст.78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Позивач, відповідно до норм Закону України «Про судовий збір» звільнений від сплати судового збору, доказів на підтвердження інших судових витрат суду не надано.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 243-246, 255, 293, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ; адреса зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління з надзвичайних ситуацій у Донецькій області (ЄДРПОУ 38652962; юридична адреса: 87547, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Митрополитська, буд. 175) про визнання дії протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Донецькій області щодо внесення у довідку від 13.03.2024 № 1581 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 року відомостей про надбавку за особливості проходження служби в розмірі 20 відсотків та премії в розмірі 22 відсотків.

Зобов'язати Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Донецькій області на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 06.02.2024 у справі №200/3106/23 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області для здійснення обчислення та перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2023 із зазначенням у складі грошового забезпечення надбавки за особливості проходження служби, премії - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії ОСОБА_1 , за відповідною посадою у тому державному органі, звідки позивача було звільнено на пенсію.

В іншій частині у задоволенні адміністративного позову - відмовити.

Повне судове рішення складено та підписано 30.07.2024.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя І.В. Шинкарьова