31 липня 2024 рокусправа № 380/6509/24
Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Карп'як Оксана Орестівна, розглянувши у письмовому провадженні в м. Львові в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправними дій, -
До Львівського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП - НОМЕР_1 ; далі - Позивачка) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул. Митрополита Андрея, 10 м. Львів, 79016; РНОКПП - 13814885; Відповідач 1), Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Зодчих, 22, м. Вінниця, 21005, код ЄДРПОУ - 13322403; Відповідач 2 ) з вимогами:
Визнати протиправним та скасувати рішення № 913140151700 від 15.02.2024 року Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області року про відмову ОСОБА_1 в переведенні на пенсію по віку на умовах відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., Nє 52, ст. 490 із наступними змінами) та пунктів 10, 12 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року Nє 889-VIII.
Зобов?язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області перевести ОСОБА_1 з 09.02.2024 року на пенсію по віку на умовах відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" та пунктів 10, 12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року Nє 889-VII, зарахувавши до стажу, що дає право на пенсію відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" та пунктів 10, 12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року Nє 889-VIII, зарахувавши до стажу державної служби період роботи на посаді завідувача відділу реклами та бухгалтерського обліку з 01.03.1991 року по 03.03.2019 року. в редакції газети «Новий час» та комунальному підприємстві «Народний часопис «Новий час».
За результатами автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено головуючого суддю Карп'як О.О.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що оскаржуваним рішенням їй відмовлено у переведенні з пенсії за віком відповідно до вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію державного службовця за віком відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу". Оскаржуване рішення позивачка вважає протиправним, оскільки вона має стаж державної служби понад 20 років, що є підставою для переведення на пенсію державного службовця за віком відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХІІ із врахуванням пункту 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 10.12.2015 №889-VІІІ "Про державну службу".
16.04.2024 року від ГУ ПФУ у Львівській області до суду подано відзив на позовну заяву, в якому відповідач заперечив щодо задоволення позовних вимог. У відзиві представник відповідача зазначає, що права на переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України № 889 позивачка не має, оскільки зазначені нею в позовній заяві періоди роботи на посаді завідувача відділу реклами та бухгалтерського обліку з 01.03.1991 року по 03.03.2019 року в редакції газети «Новий час» та комунальному підприємстві «Нородний часопис «Новий час» не зараховуються до стажу державної служби.
Від Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області відзив на позовну заяву не надходив, про розгляд справи повідомлене належним чином.
Представником позивача подано відповідь на відзив.
Відповідно до пункту 3 частини 3 статті 246 КАС України суд зазначає, що ухвалою судді від 29 березня 2024 року відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Суд встановив наступні фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини:
ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
09.02.2024 року позивачка звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області із заявою та необхідними документами, на умовах відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» та пунктів 10, 12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року № 889- VIII.
Заяву позивача за принципом екстериторіальності було розглянуто Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області № 913140151700 від 15.02.2024 року, прийнятим за принципом екстериторіальності, розглянуто заяву від 09.02.2024 року
В рішенні зазначено зокрема наступне:
«Вік заявниці 64 роки 11 місяців.
Страховий стаж заявника становить 45 років 11 місяців 09 днів.
Результати розгляду документів, доданих до заяви :
- до заяви долучено трудову книжку НОМЕР_2 в якій зазначено з 20.07.1978 - прийнята на посаду бухгалтера Жидачівської районної газети «Радянський шлях»;
- 27.09.1990 - редакція районної газети «Радянській шлях» перейменована в редакцію газети «Новий шлях»;
- 01.03.1991- переведена з посади бухгалтера на посаду завідувача відділом реклами та бухгалтерського обліку ;
- 04.07.2001 - редакція газети «Новий шлях» зареєстровано як комунальне підприємство Народний часопис «Новий час»;
- 04.03.2019 - у результаті реорганізації шляхом перетворення комунальною підприємства народний часопис «Новий час» створено ТзОВ «Народний часопис «Новий час»;
- долучені довідки про складові заробітної плати для призначення, пенс: державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавна за вислуг років) від 07.02.2024 № 9 та довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця ( за будь-які 60 календарних місяці роботи підряд перед зверненням за пенсією)) від 07.02.2024 № 8.
Отже, періоди роботи в редакції ТзОВ «Народний часопис «Новий час» і посаді завідувача відділом реклами та бухгалтерського обліку, не зараховуються до спеціального стажу для визначення права на пенсію нормами Закону України «Про державну службу», відповідно і враховуються при обчисленні пенсії державного службовця заробітна плати за роботу в ТзОВ «Народний часопис «Новий час».
Оскільки, станом на 1 травня 2016 року заявниця не працювала на посад віднесених до відповідних категорій посад державної служби, то відмовлено у переведенні на пенсію за віком згідно Закону № 889 з врахуванням довідок про заробітну плату від 07.02.2024 №№8, 9, виданих Стрийською районною державною адміністрацією.
Водночас, звертаємо увагу, що довідки про заробітну плату від 07.02.2024 № №8,9, видані за посадою заступника завідуючого відділом Жидачівської РДА, а згідно трудової книжки завідувача відділом реклами та бухгалтерського обліку.
Враховуючи вищевикладене, відмовити ОСОБА_1 , в переведені на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», згідно поданої заяви від 09.02.2024 року, оскільки підстави для врахування до стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, періоду роботи в ТзОВ «Народний часопис «Новий час» на посаді завідувача відділом реклами та бухгалтерського обліку - відсутні…»
Позивачка, уважаючи зазначене рішення відповідача протиправним, звернулася з цим позовом до суду.
Предметом розгляду у цій справі є оцінка правомірності рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 15.02.2024 № 913140151700.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Закріплений у ч. 1 ст. 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях, визначено Законом України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015 (далі - Закон № 889-VIII), який набрав чинності 01.05.2016.
Згідно з пунктом 10 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України №889-VІІІ державні службовці, які на день набрання чинності вказаним Законом України займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України №3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Згідно з пунктом 11 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України №889-VІІІ перелік посад державної служби, які займали особи з числа колишніх державних службовців, що належать до певної категорії посад, передбачених вказаним Законом, визначається Кабінетом Міністрів України.
Пункт 12 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України №889-VІІІ визначає, що для осіб, які на день набрання чинності вказаним Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Тобто, Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про державну службу» №889-VIII від 10.12.2015 передбачено, що за наявності в особи станом на 01.05.2016 певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону України №3723-XII, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Обов'язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України №3723-XII після 01.05.2016 є дотримання сукупності вимог, визначених частиною 1 статті 37 вказаного Закону України та Прикінцевих та перехідних положень Закону України № 889-VIII, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.
Отже, після 01.05.2016 (дата набрання чинності Законом України № 889-VIII) зберігають право на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону України № 3723-XII лише ті особи, які мають стаж державної служби, визначений пунктами 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України №889-VIII та мають передбачені частиною 1 статті 37 Закону України № 3723-XII вік і страховий стаж.
Відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII (у редакції на час набрання чинності Законом №889-VIII) на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частиною першою статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на часу досягнення зазначеного віку.
Оцінюючи правомірність відмови відповідача 2 зарахувати до стажу, що дає право на пенсію відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» та пунктів 10, 12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року № 889- VIII період роботи на посаді завідувача відділу реклами та бухгалтерського обліку з 01.03.1991 року по 03.03.2019 року в редакції газети «Новий час» та комунальному підприємстві «Народний часопис «Новий час», суд враховує таке:
Відповідно до статті 12 Закону України "Про державну підтримку медіа, гарантії професійної діяльності та соціальний захист журналіста" від 23 вересня 1997 року № 540/97-ВР, (далі Закон № 540/97-ВР), стаж роботи журналіста в державних та комунальних суб'єктах у сфері медіа зараховується до стажу державної служби, а стаж державної служби зараховується до стажу роботи журналіста в державному або комунальному суб'єкті у сфері медіа.
Статтею 16 (в редакції статті відповідно до Закону України "Про медіа" від 13 грудня 2022 року № 2849-IX, який набрав чинності 13.12.2022 року), встановлено, що пенсійне забезпечення працівників суб'єктів у сфері медіа здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
При нарахуванні пенсії журналісту державного або комунального засобу масової інформації застосовуються норми, методика та порядок нарахування пенсії державному службовцю. При цьому період роботи в державних та комунальних засобах масової інформації прирівнюється до стажу державної служби.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 15 березня 1999 року № 377, (яка втратила чинність на підставі Постанови Кабінету Міністрів № 1038 від 28.12.2016 року), "Про реалізацію статей 14 і 16 Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", було затверджено "Перелік посад журналістів державних і комунальних засобів масової інформації, які прирівнюються до посад керівних працівників, спеціалістів апарату відповідного органу державної влади та органу місцевого самоврядування, (далі Перелік № 377).
Відповідно Переліку № 377, до посад журналістів державних і комунальних засобів масової інформації, які прирівнюються до посад керівних працівників, спеціалістів апарату відповідного органу державної влади та органу місцевого самоврядування відносяться:
1) в друкованих засобах масової інформації, засновниками (співзасновниками) яких є районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, районні, районні у містах Києві та Севастополі ради:
-головний редактор (редактор) заступник голови державної адміністрації, ради;
-заступник головного редактора завідуючий відділом, начальник (редактора), відповідальний відділу;
-секретар:
-редактор (завідуючий) відділу заступник завідуючого відділом, заступник начальника відділу;
-оглядач, кореспондент, головний спеціаліст, спеціаліст I і літературний працівник II категорії;
-фотокореспондент спеціаліст I і II категорії;
2) в друкованих засобах масової інформації, засновниками (співзасновниками) яких є міські (крім міст Києва та Севастополя) ради:
-головний редактор (редактор) заступник міського голови;
-заступник головного редактора завідуючий відділом (редактора), відповідальний секретар;
-редактор (завідуючий) відділу заступник завідуючого відділом;
-оглядач, кореспондент, головний спеціаліст, провідний літературний співробітник спеціаліст, спеціаліст I і II категорії;
-фотокореспондент спеціаліст I і II категорії.
Відповідно до записів в трудовій книжці позивачка із 01.03.1991 переведена на посаду завідувача відділом реклами та бухгалтерського обліку редакції газети «Новий час»; 04.07.2001 - Редакцію газети «Новий час» зареєстровано як комунальне підприємство «Народний часопис «Новий час»; 04.03.2019 року у результаті реорганізації шляхом перетворення комунального підприємства народний часопис «Новий час» створено ТзОВ «Народний часопис» «Новий час».
Згідно довідки ТзОВ «Народний часопис» «Новий час» від 30.01.2024 року № 15, ОСОБА_1 оплата праці проводилась згідно статті 14 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальної захист журналістів». Згідно цього закону посадовий оклад ОСОБА_1 , визначався як сума посадового окладу заступника завідуючого відділом Жидачівської РДА, доплати за ранг, визначеної на рівні нижчого рангу в межах категорії, до якої віднесена посада державного службовця, щомісячної надбавки за вислугу років та надбавки за інтенсивність праці.
В матеріалах справи знаходиться довідка ТзОВ «Народний часопис» «Новий час» від 07.02.2024 року № 18, з якої вбачається, що посада начальника відділу реклами та бухгалтерського обліку була прирівняна до відповідної посади державних службовців Жидачівської РДА, а саме заступника завідуючого відділом згідно Постанови від 15 березня 1999 року №377 КМУ «Про реалізацію статей 14 і 16 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів».
Отже, аналізуючи зазначене, суд вважає, що період роботи позивачки з 01.03.1991 по 03.03.2019 не підлягає зарахуванню до стажу державної служби, оскільки посада завідувача відділом реклами та бухгалтерського обліку редакції газети "Новий шлях", яка перейменована в Комунальне підприємство Народний часопис "Новий час" до стажу державної служби для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року за № 889-VIII не зараховується.
Крім того згідно відомостей з комп'ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду» (КП «ДСС»), судом встановлено, що ОСОБА_1 вже зверталася до Львівського окружного адміністративного суду із позовом в якому просила суд:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо не зарахування ОСОБА_1 періоду трудової діяльності із 01.01.1991 по 01.09.2016 в посаді завідувача відділу реклами та бухгалтерського обліку редакції газети «Новий час» до страхового стажу державної служби, зобов'язавши Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати ОСОБА_1 період трудової діяльності із 01.03.1991 по 01.09.2016 в посаді завідувача відділу реклами та бухгалтерського обліку редакції газети «Новий час» до страхового стажу державної служби для призначення пенсії та із врахуванням цього провести із 02.09.2016 перерахунок розміру її пенсії, здійснивши виплату перерахованого загального розміру пенсійних виплат із врахуванням раніше проведених виплат.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 01 серпня 2022 року у справі №380/7892/22, позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії - задоволено частково.
Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо не зарахування ОСОБА_1 періоду трудової діяльності із 01.03.1991 по 01.09.2016 на посаді завідувача відділу реклами та бухгалтерського обліку редакції газети «Новий час» до страхового стажу державної служби
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 03.12.2021 про перерахунок пенсії та переведення з одного виду пенсії на інший з врахуванням висновків суду викладених у рішенні суду.
У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 02 лютого 2023 року у справі № 380/7892/22 (пров. № А/857/12974/22), апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області - задоволено. Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 01 серпня 2022 року у справі №380/7892/22 - скасовано та прийнято постанову, якою в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії - відмовлено.
Означене рішення обґрунтоване наступним.
У мотивувальній частині Постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 02 лютого 2023 року, судом встановлено наступне: «Відповідно до записів в трудовій книжці ОСОБА_1 вона із 01.03.1991 переведена на посаду завідувача відділом реклами та бухгалтерського обліку редакції газети «Новий час». Факт роботи ОСОБА_1 в редакції газети «Радянський шлях» із 20.07.1978, а після її перейменування 27.09.1990 в редакції газети «Новий час» підтверджується довідкою № 68 від 28.09.2016, а також індивідуальними відомостями про застраховану особу ОСОБА_1 . З наведеного видно, що ОСОБА_1 не займала посади журналіста редакції газети «Новий час» та не виконувала відповідні трудові функції, натомість позивач у спірний період була завідувачем відділом реклами та бухгалтерського обліку. Таким чином, ОСОБА_1 не можна прирівнювати до журналіста в державному засобі масової інформації. Статтею 25 Закону України «Про державну службу» №3723 визначено 7 категорій посад державних службовців. В залежності від даних категорій державному службовцю встановлюється ранг про що вноситься запис в трудову книжку. Основним критерієм за яким слід визначати можливість зарахування певного періоду до стажу державної служби є встановлення за займаною посадою відповідного рангу. З трудової книжки ОСОБА_1 видно, що записи про присвоєння їй рангу державного службовця відсутні. Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 09.12.2022 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області надати суду пенсійну справу ОСОБА_1 для огляду та зобов'язано Товариство з обмеженою відповідальністю Народний часопис «Новий час» надати суду належним чином завірені копії присяги державного службовця ОСОБА_1 , наказів про присвоєння ОСОБА_1 рангу державного службовця, встановлення надбавки за вислугу років, інші накази та розпорядження щодо проходження ОСОБА_1 державної служби. Після огляду колегією суддів апеляційного суду пенсійної справи ОСОБА_1 та матеріалів наданих Товариством з обмеженою відповідальністю Народний часопис «Новий час» встановлено, що будь які дані щодо проходження ОСОБА_1 державної служби відсутні. Відсутні докази складення ОСОБА_1 присяги державного службовця, присвоєння їй рангу державного службовця, встановлення надбавки за стаж як державному службовцю, тощо. Крім того, слід зазначити, що відповідно до п.5 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою КМУ № 622 від 14.09.2016, форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики. Постановою правління ПФУ №1-3 від 17.01.2017 встановлено форми довідок про заробітну плату, що подаються для призначення пенсії державним службовцям. В матеріалах справи довідка встановленої форми про заробітну плату ОСОБА_1 , що подається для призначення пенсії державним службовцям, відсутня…».
Згідно ч.4 ст. 78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Отже, обставини, які були встановлені у Постанові Восьмого апеляційного адміністративного суду від 02 лютого 2023 року, яке набрало законної сили не підлягають доказуванню у цій справі.
Враховуючи вищезазначене, оскаржуване рішення відповідача є правомірним та таким, що відповідає вимогам закону. Відтак, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову.
Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з нормами частин першої, другої статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, разом із тим, якщо суб'єкт владних повноважень надасть докази правомірності свого рішення, то обов'язок спростувати такі докази покладається на позивача, що кореспондується із принципом змагальності сторін, закріпленому у ст. 3 КАС України.
Враховуючи наведене, суд відмовляє позивачу у задоволенні позову повністю.
За правилами ст. 139 КАС України, у разі відмови у задоволенні позову, судовий збір позивачу не відшкодовується.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд,-
У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП - НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул. Митрополита Андрея, 10 м. Львів, 79016; РНОКПП - 13814885), Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Зодчих, 22, м. Вінниця, 21005, код ЄДРПОУ - 13322403) про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити дії, - відмовити повністю.
Судові витрати стягненню не підлягає.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
СуддяКарп'як Оксана Орестівна