Постанова від 31.07.2024 по справі 378/516/24

Єдиний унікальний номер: 378/516/24

Провадження № 3/378/225/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31.07.2024 року селище Ставище

Суддя Ставищенського районного суду Київської області Гуртовенко Р. В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Київській області ДСР НП України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , депутата Ставищенської селищної ради, раніше до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП не притягувалася, за ст. ст. 172-6 ч. 1, 172-6 ч. 1 КУпАП-

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшли два протоколи про адміністративні правопорушення від 09.07.2024 №2863 та № 2862 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 та ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Постановою судді від 31.07.2024р. вказані справи об'єднано в одне провадження.

За приписами ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

ОСОБА_1 , будучи депутатом Ставищенської селищної ради Білоцерківського району Київської області, являючись суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, згідно з пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «1700-VІІ та приміткою до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється дія Закону 1700- VІІ, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 розділу VII та п. 2-7 розділу XIII Закону №1700-VІІ, несвоєчасно 27.03.2024 р., без поважних причин, подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім цього, ОСОБА_1 , будучи депутатом Ставищенської селищної ради Білоцерківського району Київської області, являючись суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, згідно з пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «1700-VІІ та приміткою до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється дія Закону 1700- VІІ, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 розділу VII та п. 2-7 розділу XIII Закону №1700-VІІ, несвоєчасно 27.03.2024р., без поважних причин, подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В суді ОСОБА_1 свою вину у вчинених правопорушеннях та викладені у протоколах обставини визнав.

Прокурор подав суду висновок у справі про адміністративні правопорушення, відповідно до якого вважає, що у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Судом визнані належними та допустимими письмові докази, які у своїй сукупності підтверджують наступні обставини.

Згідно витягу з протоколу пленарного засідання Ставищенської селищної ради від 26.11.2020 р. року № 1 за ОСОБА_1 визнано повноваження депутата Ставищенської селищної ради.

Відповідно до ч. 1 ст. 49 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.

Згідно зі ст. 2 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України. Депутат місцевої ради, як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов'язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.

Закон №1700-VII до суб'єктів, на яких поширюється дія цього Закону, відносить осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в тому числі депутатів місцевих рад та посадових осіб місцевого самоврядування (п. 1 ч. 1 ст. 3 цього Закону).

Відповідно до пп. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 цього Закону суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в тому числі депутати місцевих рад.

Депутат Ставищенської селищної ради ОСОБА_1 є особою, на яку поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" №1700-VІІ від 14.10.2014р., та має нести відповідальність за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.

Відповідно до даних офіційного веб-сайту Верховної Ради України Закон України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану" (далі Закон №3384-ІХ) набрав чинності 12.10.2023р..

Отже, з 12.10.2023р. здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII Закону №1700-VII (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) відновлено у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом.

Законом №3384-ІХ внесені зміни до деяких Законів України, а саме: пункт 2-7 розділу XIII "Прикінцеві положення" Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VІІ від 14.10.2014р. викладено у такій редакції: "установити, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій етапі 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше".

Законом №3384-ІХ визначено, що за загальним правилом до 31.01.2024р. слід подати щорічні декларації (з будь-якою позначкою) за 2021-2022 звітні періоди.

Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати щорічну декларацію за 2021 та 2022 рік упродовж часу з 00:00 год., 01.01.2023р. по 23:59 год. 31.01.2024р. (граничний строк).

Проте, ОСОБА_1 порушив порядок, передбачений ст. 45 розділу VII "Фінансовий контроль" та п. 2-7 розділу XIII "Прикінцеві положення" Закону України «Про запобігання корупції" №1700-VІІ від 14.10.2014р., та подав декларації за 2021 та 2022 роки з пропуском, встановленого законом строку, а саме: 27.03.2024 р. відповідно, що вбачається з публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб щорічних декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

В суді не встановлено поважності причин несвоєчасного подання декларації суб'єктом декларування ОСОБА_1 ..

Враховуючи вищевикладене, вважаю, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Ставищенської селищної ради, являючись суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, несвоєчасно подав щорічні декларації за 2021 та 2022 роки, чим вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування).

Дослідивши матеріали справи, оцінивши всі докази в їх сукупності та взаємозв'язку, враховуючи особу ОСОБА_1 , який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, беззаперечне визнання ним вини, суд вважає за необхідне та достатнє піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією даної статті.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, є щире розкаяння винного.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, не встановлено.

Матеріалів, що характеризують особу ОСОБА_1 та підтверджують його матеріальний стан, до суду від останнього не надходило.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення слід враховувати, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, свою вину у вчиненому визнав.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір на користь спеціального фонду Державного бюджету України в розмірі 605, 60 гривень.

Керуючись ст. ст. 33, 40-1, 221, 172-6 ч. 1, 245, 251, 252, 280, 283-285, 287 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 172-6 ч. 1 і 172-6 ч. 1 КУпАП, та накласти на нього стягнення:

- за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень,

- за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень,

За правилами ч. 2 ст. 36 КУпАП остаточне стягнення за сукупністю правопорушень призначити ОСОБА_1 у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Ставищенський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Р. В. Гуртовенко