Справа № 947/22127/24
Провадження № 1-кс/947/9640/24
25.07.2024 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора - ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором Спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах відділу) Одеської обласної прокуратури ОСОБА_3 про арешт майна в рамках кримінального провадження за № 42024160000000082 від 17.04.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, -
Як вбачається з клопотання про арешт майна, Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Одеській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.11.2023 року за № 42024160000000082 від 17.04.2024 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.
Процесуальне керівництво здійснюється прокурорами Спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах відділу) Одеської обласної прокуратури.
На підставі Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24.02.2022 року, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 року, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
У подальшому, строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб згідно з Указом Президента № 133/2022 від 14.03.2022 року, з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб згідно з Указом Президента № 259/2022 від 18.04.2022 року, з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб згідно з Указом Президента № 341/2022 від 17.05.2022 року, з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб згідно з Указом Президента № 573/2022 від 12.08.2022 року з 05 години 30 хвилин 21 листопада 2022 року строком на 90 діб згідно з Указом Президента № 757/2022 від 07.11.2022 року, з 05 години 30 хвилин 19 лютого 2023 року строком на 90 діб згідно з Указом Президента № 58/2023 від 06.02.2023 року, з 05 години 30 хвилин 20 травня 2023 року строком на 90 діб згідно з Указом Президента № 254/2023 від 01.05.2023 року, з 05 години 30 хвилин 18 серпня 2023 року строком на 90 діб згідно з Указом Президента № 451/2023 від 26.07.2023 року, з 05 години 30 хвилин 16 листопада 2023 року строком на 90 діб згідно з Указом Президента № 734/2023 від 06.11.2023 року, з 05 години 30 хвилин 14 лютого 2024 року строком на 90 діб згідно з Указом Президента № 49/2024 від 05.02.2024 року та з 05 години 30 хвилин 14 травня 2024 року строком на 90 діб згідно з Указом Президента № 271/2024 від 06.05.2024 року.
Правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, визначення засад організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (далі - підприємства, установи і організації), повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів встановлюється Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Згідно частини 1 зазначеного Закону, мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.
Особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, сил оборони і сил безпеки, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і час демобілізації після закінчення воєнних дій.
Відповідно до статті 3 Закону України «Про мобілізаційну підготовку
та мобілізацію», мобілізаційна підготовка та мобілізація здійснюються, зокрема, на основі принципу бронювання військовозобов'язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час.
Механізм бронювання під час дії воєнного стану військовозобов'язаних за списками військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час визначається Порядком бронювання військовозобов'язаних за списком військовозобов'язаних під час дії воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 76 від 27.01.2023 року «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час», (далі - Порядок).
Відповідно до пункту 2 Порядку, бронювання військовозобов'язаних, зазначених у пункті 1 цього Порядку, здійснюється згідно з рішенням Мінекономіки за списками військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час, погодженими Міноборони (військовозобов'язаних, які перебувають на військовому обліку в СБУ, Службі зовнішньої розвідки, - за списками, погодженими СБУ, Службою зовнішньої розвідки).
Згідно пункту 8 Порядку (у редакції від 19.01.2024 року), підприємства, установи і організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, подають список до центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у відповідній сфері, або відповідної обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації, або відповідної обласної, Київської та Севастопольської міської військової/військово-цивільної адміністрації (у разі її утворення), на території юрисдикції якої вони розташовані.
Центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у відповідній сфері, або обласна, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, або обласна, Київська та Севастопольська міські військові/військово-цивільні адміністрації (у разі їх утворення), МЗС, Секретаріат Кабінету Міністрів України проводять перевірку повноти заповнення списку, наявності наданого до нього обґрунтування, дотримання вимог щодо кількості військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню, та подають його у строк не більше ніж п'ять робочих днів з дня отримання списку на погодження Міноборони (СБУ, Службі зовнішньої розвідки).
Відповідно до Положення про Департамент економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації № 533/А-2023 від 01.08.2023 року, Департамент є структурним підрозділом Одеської обласної державної адміністрації, що утворюється головою Одеської обласної державної адміністрації, входить до її складу і в межах Одеської області забезпечує виконання покладених на нього завдань. Департамент підпорядкований голові Одеської обласної державної адміністрації, а також підзвітний і підконтрольний Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (далі - Мінекономіки) з питань реалізації єдиної державної політики економічного і соціального розвитку України.
Серед основних завдань, Департаменту, згідно Положення є розроблення та надання Мінекономіки пропозиції щодо віднесення підприємств до тих, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, формування пропозицій до переліку таких підприємств.
Департамент очолює директор, який призначається на посаду та звільняється з посади головою Одеської обласної державної адміністрації згідно із законодавством про державну службу за погодженням з Мінекономіки.
Згідно Положення про Департамент економічної політики
та стратегічного планування Одеської обласної державної адміністрації, директор Департаменту, серед іншого:
- здійснює керівництво діяльністю Департаменту, несе персональну відповідальність за виконання покладених на Департамент завдань, сприяє створенню належних умов праці в Департаменті;
- подає на затвердження голові Одеської обласної державної адміністрації положення про Департамент;
- затверджує положення про структурні підрозділи Департаменту
та посадові інструкції працівників Департаменту, розподіляє обов'язки між ними;
- представляє інтереси Департаменту у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами обласної державної адміністрації, а за дорученням голови обласної державної адміністрації - з міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями;
- видає у межах своїх повноважень накази, організовує контроль за їх виконанням. Накази нормативно-правового характеру, які зачіпають права, свободи і законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, підлягають державній реєстрації в територіальному органі Міністерства юстиції України;
- здійснює добір кадрів;
- організовує роботу з підвищення рівня професійної компетентності державних службовців Департаменту;
- забезпечує дотримання працівниками Департаменту правил внутрішнього службового розпорядку та виконавської дисципліни;
- здійснює визначені Законом України «Про державну службу» повноваження керівника державної служби у Департаменті;
- забезпечує здійснення заходів щодо запобігання та протидії корупції.
Досудовим розслідуванням встановлено, що згідно наказу директора Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної адміністрації № 57/к від 27.07.2023 року ОСОБА_5 , з 01.08.2023 року переведено з посади головного спеціаліста відділу розвитку підприємництва та регуляторної політики управління розвитку пріоритетних напрямків економіки Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної адміністрації на посаду головного спеціаліста відділу розвитку підприємництва та інвестиційної діяльності управління розвитку пріоритетних напрямків економіки Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної адміністрації.
Серед основних посадових обов'язків ОСОБА_5 на займаній посаді, згідно посадової інструкції головного спеціаліста відділу розвитку підприємництва та інвестиційної діяльності управління розвитку пріоритетних напрямків економіки Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної адміністрації, затвердженої 10.10.2023 року виконуючим обов'язки директора Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної адміністрації ОСОБА_6 є:
- участь у відпрацюванні документів мобілізаційного плану області та розробці документів щодо організації громадського харчування та забезпечення продовольчими товарами, речовим майном особового складу оперативних груп і структурних підрозділів облдержадміністрації на запасних пунктах управління;
- участь в організації взаємодії з центральними та місцевими органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, які є виконавцями мобілізаційних завдань щодо забезпечення потреб Збройних сил України та інших військових формувань в особливий період стосовно сприяння проведенню заходів мобілізації, уточнення показників мобілізаційних планів та коригування мобілізаційних завдань;
- підготовка для керівництва Одеської обласної державної адміністрації документальних матеріалів з питань мобілізаційної готовності Департаменту економічної політики та стратегічного планування облдержадміністрації. Забезпечує виконання повноважень, передбачених Законами України «Про державну службу», «Про місцеві державні адміністрації», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про державну таємницю»;
- участь у перевірці стану мобілізаційної підготовки та мобілізаційної готовності районних державних адміністрацій та виконавчих комітетів рад міст обласного значення.
Відповідно до посадової інструкції ОСОБА_5 та статті 6 Закону України «Про державну службу», посада головного спеціаліста відділу розвитку підприємництва та інвестиційної діяльності управління розвитку пріоритетних напрямків економіки Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної адміністрації відноситься до категорії посад державної служби «В» - інші посади державної служби, не віднесені до категорій «А» і «Б».
Враховуючи вищевикладене, відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 22, ч. 1 ст. 65-1 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_5 є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення та зобов'язаний, як державний службовець, дотримуватись вимог вищевказаного закону.
Відтак, ОСОБА_5 знав та розумів, що вказаними вимогами Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що державні службовці є суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення та їм заборонено використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов'язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах.
У відповідності до ст. ст. 19, 68 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Проте, як зазначає слідчий, ОСОБА_5 , будучи державним службовцем, при здійсненні повноважень за посадою вчинив корупційний злочин за наступних обставин.
Установлено, що на території Одеської області здійснює господарську діяльність Мале підприємство у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю «Технічний науково-виробничий центр Том» (далі - МП ТОВ «ТНВЦ ТОМ»), код ЄДРПОУ 19045985, яке очолює його директор - ОСОБА_7 .
Основним видом діяльності вказаного товариства є виробництво інших машин і устаткування загального призначення, не введені в інші угруповання та інші види діяльності, серед яких, діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту, діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах, ремонт і технічне обслуговування електронного й оптичного устаткування, установлення та монтаж машин і устаткування, будівництво житлових і нежитлових будівель.
На підставі розпорядження Одеської обласної військової адміністрації від 12.03.2024 року № 244/А-2024 Мале підприємство у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю «Технічний науково-виробничий центр Том» визнано критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період на території Одеської області.
З метою забезпечення функціонування МП ТОВ «ТНВЦ ТОМ» під час дії воєнного стану, виникла необхідність у бронюванні військовозобов'язаних працівників вказаного підприємства на період мобілізації та на воєнний час, у зв'язку з чим, його директор ОСОБА_7 вирішив звернутися до відділу розвитку підприємництва та інвестиційної діяльності управління розвитку пріоритетних напрямків економіки Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної адміністрації, а саме - до ОСОБА_5 , який був відомий останньому як головний спеціаліст відділу розвитку підприємництва та інвестиційної діяльності управління розвитку пріоритетних напрямків економіки Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної адміністрації, що займається перевіркою на направленням документів щодо бронювання до Міністерства оборони України та Міністерством економіки України.
З цією метою у березні 2024 року, точний час в ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_7 прибув до робочого кабінету № 565 ОСОБА_5 , розташованого в приміщенні Одеської обласної державної (військової) адміністрації за адресою: АДРЕСА_1 , де у ході розмови надав повний пакет необхідних документів для бронювання працівників МП ТОВ «ТНВЦ ТОМ».
Як зазначає слідчий, не пізніше вказаного часу, у ОСОБА_5 виник злочинний умисел, направлений на особисте протиправне збагачення, який полягав у одержанні від директора МП ТОВ «ТНВЦ ТОМ» ОСОБА_7 неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави, поєднаному з вимаганням такої вигоди за вчинення дій, пов'язаних з отриманням, опрацюванням та подальшим погодженням Генеральним штабом Міністерства оборони України та Міністерством економіки України документів щодо бронювання працівників вказаного підприємства, в інтересах ОСОБА_7 , як того, хто надає неправомірну вигоду.
Реалізуючи свій злочинний умисел на одержання неправомірної вигоди, 09.04.2024 року, більш точний час в ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_5 , перебуваючи у приміщенні свого службового кабінету № 565 за адресою: АДРЕСА_1 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи з корисливих мотивів, використовуючи становище, яке він займає, виказав вимогу ОСОБА_7 надати йому грошові кошти без зазначенням суми у якості неправомірної вигоди за вчинення дій, пов'язаних з отриманням, опрацюванням та подальшим погодженням Генеральним штабом Міністерства оборони України та Міністерством економіки України шляхом впливу на прийняття позитивного рішення невстановленими в ході досудового розслідування особами вказаних установ, уповноваженими на виконання функцій держави щодо бронювання працівників МП ТОВ «ТНВЦ ТОМ», в інтересах ОСОБА_7 , як того, хто надає неправомірну вигоду.
Крім того, ОСОБА_5 запевнив ОСОБА_7 про те, що в силу його службових зв'язків здійснюватиме вплив на службових осіб Генерального штабу Міністерства оборони України та Міністерства економіки України.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, 24.04.2024 року після 15.00 год. ОСОБА_5 , перебуваючи у приміщенні свого службового кабінету, в ході чергової зустрічі із ОСОБА_7 повторно виказав останньому вимогу надати йому грошові кошти, завуальовано вказавши суму у 1000 доларів США, в якості неправомірної вигоди за вчинення дій, пов'язаних з отриманням, опрацюванням та подальшим погодженням Генеральним штабом Міністерства оборони України та Міністерством економіки України, шляхом впливу на прийняття позитивного рішення невстановленими в ході досудового розслідування особами вказаних установ, уповноваженими на виконання функцій держави щодо бронювання працівників МП ТОВ «ТНВЦ ТОМ», в інтересах ОСОБА_7 , як того, хто надає неправомірну вигоду.
17.07.2024 року приблизно о 11 год. 55 хв. з метою доведення свого злочинного наміру щодо одержання неправомірної вигоди до кінця, перебуваючи у своєму службовому кабінеті № 565, розташованому в приміщенні Одеської обласної державної (військової) адміністраціїза адресою: АДРЕСА_1 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи з корисливих мотивів, використовуючи становище, яке він займає, ОСОБА_5 особисто передав ОСОБА_7 пакет документів щодо бронювання працівників очолюваного ним підприємства, серед яких, наказ Міністерства економіки України № 16436 від 09.07.2024 року «Про бронювання військовозобов'язаних МП ТОВ «ТНВЦ ТОМ», після чого одержав від вказаного керівника підприємства неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 1000 доларів США, що станом на 17.04.2024 року за курсом Національного банку України становить 41 257 грн. 50 коп.,за вчинення дій, пов'язаних з отриманням, опрацюванням та подальшим погодженням Генеральним штабом Міністерства оборони України
та Міністерством економіки України документів щодо бронювання працівників МП ТОВ «ТНВЦ ТОМ».
За вказаних обставин, 18.07.2024 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України за кваліфікуючими ознаками: одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди.
Також, в ході досудового розслідування, 17.07.2024 року у період часу з 12.28 год. по 16.17 год. на підставі ухвали слідчого судді Київського районного суду міста Одеси було проведено обшук у робочому (службовому) кабінеті № 565 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у приміщенні Одеської обласної державної (військової) адміністрації за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого виявлено та вилучено мобільний телефон, грошові кошти та документи перелік яких зазначено у клопотанні.
Оскільки у органу досудового розслідування є достатні підстави, що вилучене майно могло зберегти на собі сліди вчинення кримінального правопорушення та може бути використане в якості речових доказів в рамках кримінального провадження, з метою забезпечення збереження вилученого майна, слідчий за погодженням з прокурором звертається до слідчого судді із клопотанням про арешт вилученого майна.
У судовому засіданні прокурор Спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах відділу) Одеської обласної прокуратури Полубок- ОСОБА_8 вимоги клопотання підтримала в повному обсязі та просила клопотання задовольнити.
ОСОБА_5 , його представник адвокат ОСОБА_9 та представник Одеської обласної державної (військової) адміністрації в судове засідання не з'явилися, хоча повідомлялися про дату, час та місце розгляду клопотання належним чином.
Дослідивши клопотання та матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, приймаючи до уваги думку прокурора, слідчий суддя приходить до наступного переконання.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 170 КПК України - арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи. Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно ст. 98 КПК країни речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Слідчим суддею встановлено, що органом досудового розслідування на теперішній час обґрунтовано здійснюється досудове розслідування в рамках кримінального провадження № 42024160000000082 від 17.04.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, що підтверджується матеріалами долученими до даного клопотання.
В рамках вказаного кримінального провадження 17.07.2024 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , було затримано, в порядку статті 208 КПК України, за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України за кваліфікуючими ознаками: одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди.
Також, в ході досудового розслідування, 17.07.2024 року у період часу з 12.28 год. по 16.17 год. на підставі ухвали слідчого судді Київського районного суду міста Одеси було проведено обшук у робочому (службовому) кабінеті № 565 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у приміщенні Одеської обласної державної (військової) адміністрації за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого виявлено та вилучено:
-грошові кошти, купюрами номіналом по 100 доларів США кожна,
у кількості 10 купюр з наступними серіями та номерами: HB96718950C B2, HG45339549B G7, HB17166633Q B2, MB26319432G B2, HA88006664A A1, KF20486509B F6, HL63316692F L12, HB14828147J B2, KL23918380E L12, KB27711776H B2;
-мобільний телефон марки Nokia G11, у корпусі чорного кольору
з чохлом у формі «книжки», з ІМІЕ1: НОМЕР_1 , ІМЕІ2: НОМЕР_2 , із сім-картою «Київстар» з номером НОМЕР_3 ;
-лист директора департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної (військово) адміністрації № 2405/02/02.2-14/2-24/5582 від 12.07.2024 на 1 арк.;
-лист директора департаменту економічної безпеки і оборони № 27-12/49482-03 від 11.07.2024 на 1 арк.;
-наказ заступника Міністра економіки України № 16436 від 09.07.2024 «Про бронювання військовозобов'язаних за МП ТОВ «ТНВЦ «ТОМ» на 1 арк.;
-лист першого заступника Міністра оборони України до Міністерства економіки України «Щодо бронювання військовозобов'язаних» № 220/2646/б від 25.06.2024 на 1 арк.;
-копію листа директора МП ТОВ «ТНВЦ «ТОМ» до Одеської обласної державної (військової) адміністрації № 2 від 24.04.2024 на 1 арк.;
-порядок денний засідання комісій з питань визначення підприємств, установ і організацій критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період від 07.03.2024 на 3 арк.;
-пропозиції на засідання комісії 07.03.2024 Департаменту економічної політики та стратегічного планування щодо бронювання працівників МП ТОВ «ТНВЦ «ТОМ» на 3 арк.;
-завірену копію Розпорядження начальника ООД(В)А № 533/А-2023 від 01.08.2023 та Положення про Департамент економічної політики та стратегічного планування ООД(В)А, усього на 11 арк.;
-оригінал посадової інструкції ОСОБА_5 від 10.10.2023 на 3 арк.;
-завірену копію наказу т.в.о. директора Департаменту № 32/к від 02.11.2015 «Про призначення ОСОБА_5 » на 1 арк.;
-завірену копію наказу в.о. директора Департаменту № 57/к від 27.07.2023 «Про переведення ОСОБА_5 та заява ОСОБА_5 від 27.07.2023, усього на 2 арк.;
-оригінал наказу директора Департаменту № 53/в від 21.06.2024 «Про надання відпустки ОСОБА_5 » та заява ОСОБА_5 від 21.06.2024 на 1 арк.;
-оригінал наказу директора Департаменту № 59/В від 01.07.2024 «Про внесення змін до наказу директора Департаменту від 21.06.2024 № 53/В та заява ОСОБА_5 від 01.07.2024, усього на 2 арк.;
-копію особової справи ОСОБА_5 у прошитому, пронумерованому та скріпленому печаткою Департаменту та підписом його керівника, усьогона 272 арк.
Слідчим суддею, на підставі долучених до клопотання матеріалів, встановлено, що вилучені під час обшуку грошові кошти, мобільний телефон та документи відповідають критеріям ч. 1 ст. 98 КПК України, оскільки можуть містити на собі сліди та відомості щодо вчинення кримінального правопорушення, з огляду на наступне.
Вилучені грошові кошти імовірно є предметом неправомірної вигоди в рамках кримінального провадження та можуть бути речовими доказами в рамках кримінального провадження.
Мобільний телефон може містити у собі інформацію щодо спілкування особи, затриманої за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України - ОСОБА_5 на предмет вимагання неправомірної вигоди, а тому потребує огляду з метою дослідження наявної у ньому інформації, яка може мати значення для досудового розслідування.
Вилучені документи також потребують огляду з метою встановлення наявної у них інформації, яка може мати відношення до вчинення кримінального правопорушення в рамках кримінального провадження.
У зв'язку з викладеним, слідчий суддя приходить до переконання про наявність правових підстав для застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна з метою збереження речових доказів, які можуть мати суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
Відповідно до абзацу 2 ч. 1 ст. 170 КПК України, завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Як вбачається з підстав та мети застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна, вилучене майно може бути речовими доказами в рамках кримінального провадження.
За таких обставин, слідчий суддя вважає, що існує ризик його можливої зміни або знищення, в цілях подальшого ймовірного уникнення передбаченої законом відповідальності за ймовірно вчинені дії у випадку підтвердження їх факту у встановленому законом порядку.
При цьому, слідчий суддя акцентує увагу, що у випадку, якщо в рамках даного кримінального провадження буде спростовано відповідність зазначеного майна категорії речових доказів, зацікавлена особа в порядку ст. 174 КПК України має процесуальне право на звернення до слідчого судді з клопотанням про скасування арешту майна.
На підставі викладеного, враховуючи наявність правових підстав для накладення арешту на вилучене майно, оскільки існує необхідність в забезпеченні його збереження, а також з метою забезпечення повного, всебічного розслідування кримінального провадження, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання про арешт майна підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 98, 132, 170-173, 309, 395 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором Спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах відділу) Одеської обласної прокуратури ОСОБА_3 про арешт майна в рамках кримінального провадження за № 42024160000000082 від 17.04.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України - задовольнити.
Накласти арешт із забороною розпорядження та користування на майно, яке було вилучене 17.07.2024 року в ході проведення обшуку у робочому (службовому) кабінеті № 565 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у приміщенні Одеської обласної державної (військової) адміністрації за адресою: АДРЕСА_1 , а саме на:
-грошові кошти, купюрами номіналом по 100 доларів США кожна,
у кількості 10 купюр з наступними серіями та номерами: HB96718950C B2, HG45339549B G7, HB17166633Q B2, MB26319432G B2, HA88006664A A1, KF20486509B F6, HL63316692F L12, HB14828147J B2, KL23918380E L12, KB27711776H B2;
-мобільний телефон марки Nokia G11, у корпусі чорного кольору
з чохлом у формі «книжки», з ІМІЕ1: НОМЕР_1 , ІМЕІ2: НОМЕР_2 , із сім-картою «Київстар» з номером НОМЕР_3 ;
-лист директора департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної (військово) адміністрації № 2405/02/02.2-14/2-24/5582 від 12.07.2024 на 1 арк.;
-лист директора департаменту економічної безпеки і оборони № 27-12/49482-03 від 11.07.2024 на 1 арк.;
-наказ заступника Міністра економіки України № 16436 від 09.07.2024 «Про бронювання військовозобов'язаних за МП ТОВ «ТНВЦ «ТОМ» на 1 арк.;
-лист першого заступника Міністра оборони України до Міністерства економіки України «Щодо бронювання військовозобов'язаних» № 220/2646/б від 25.06.2024 на 1 арк.;
-копію листа директора МП ТОВ «ТНВЦ «ТОМ» до Одеської обласної державної (військової) адміністрації № 2 від 24.04.2024 на 1 арк.;
-порядок денний засідання комісій з питань визначення підприємств, установ і організацій критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період від 07.03.2024 на 3 арк.;
-пропозиції на засідання комісії 07.03.2024 Департаменту економічної політики та стратегічного планування щодо бронювання працівників МП ТОВ «ТНВЦ «ТОМ» на 3 арк.;
-завірену копію Розпорядження начальника ООД(В)А № 533/А-2023 від 01.08.2023 та Положення про Департамент економічної політики та стратегічного планування ООД(В)А, усього на 11 арк.;
-оригінал посадової інструкції ОСОБА_5 від 10.10.2023 на 3 арк.;
-завірену копію наказу т.в.о. директора Департаменту № 32/к від 02.11.2015 «Про призначення ОСОБА_5 » на 1 арк.;
-завірену копію наказу в.о. директора Департаменту № 57/к від 27.07.2023 «Про переведення ОСОБА_5 та заява ОСОБА_5 від 27.07.2023, усього на 2 арк.;
-оригінал наказу директора Департаменту № 53/в від 21.06.2024 «Про надання відпустки ОСОБА_5 » та заява ОСОБА_5 від 21.06.2024 на 1 арк.;
-оригінал наказу директора Департаменту № 59/В від 01.07.2024 «Про внесення змін до наказу директора Департаменту від 21.06.2024 № 53/В та заява ОСОБА_5 від 01.07.2024, усього на 2 арк.;
-копію особової справи ОСОБА_5 у прошитому, пронумерованому та скріпленому печаткою Департаменту та підписом його керівника, усьогона 272 арк.
Виконання ухвали покласти на слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 .
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п'яти днів з дня її оголошення до Одеського апеляційного суду.
Слідчий суддя ОСОБА_1