Справа № 488/2563/24
Провадження № 3/488/1018/24
24.07.2024 року м. Миколаїв
Суддя Корабельного районного суду м. Миколаєва Торжинська Т.В., вивчивши матеріали, що надійшли з УПП в Миколаївській області про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , паспорт серії НОМЕР_1 , орган, що видав, - 2122 від 12.06.2023 року.
- до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 184 КУпАП,
22.07.2024 року до Корабельного районного суду м.Миколаєва надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст.184 КУпАП відносно ОСОБА_1 .
Вивчивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що справа підлягає поверненню з наступних підстав.
Згідно ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Відповідно до положень ст. 255 КУпАП обов'язок щодо належного оформлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення покладається на уповноважених посадових осіб органів внутрішніх справ. Однак дані матеріали оформлені не належним чином.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
В порушення зазначених вимог протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 містить недоліки, що стало підставою для повернення протоколу постановою суду від 13.06.2024 року, а саме: до матеріалів справи не долучено свідоцтво про народження ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в зв'язку з чим не можливо встановити факт родинних відносин. Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення ВАВ № 206730 від 25.05.2024 року адреса проживання ОСОБА_1 зазначена не повністю.
Втім, даний протокол знову направлено до суду, при цьому додано довідку, в якій надано уточнення в частині зазначення повної адреси ОСОБА_1 , та не долучено свідоцтво про народження ОСОБА_2 , з посиланням на неможливість доповнення протоколу та заборону щодо внесення будь-яких змін до протоколу після його підписання особою, яка притягується до адміністративної відповідальності.
В той же час слід зауважити що з урахуванням практики ЄСПЛ, протокол фактично є доказом, яким особі ставиться у провину певні дії (бездіяльність), що становлять склад порушення, від якого особа має право захищатись.
Аналіз п. 7 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції чітко вказує про недопустимість виправлень та дописувань у протоколі, після його підписання особою, стосовно якої його складено, свідчить про те, що єдиним законним способом усунення вищевказаних порушень при складанні протоколу, є складання нового протоколу, який відповідає вимогам згаданої Інструкції, та виконання вимог ст. 254 КУпАП, зокрема - вручення його копії особі, якої останній стосується.
Більш того, протокол містить дані про здійснення відеофіксації (камера 474194), однак такого до протокол не додано.
Відтак, адміністративні матеріали підлягають поверненню до органу, який порушив адміністративне провадження для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 256, 268, 278 КУпАП, -
Адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 184 КУпАП повернути до Управління патрульної поліції в Миколаївській області для усунення недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В. Торжинська