м. Вінниця
25 липня 2024 р. Справа № 120/5483/23
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Воробйової Інни Анатоліївни, розглянувши в письмовому проваджені заяву про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (військову частину НОМЕР_1 ) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії
У провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (військову частину НОМЕР_1 ) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії
15.07.2024 до суду надійшла заява позивача про встановлення судового контролю за виконанням вказаного судового рішення (подана в порядку, визначеному статтею 382 КАС України), шляхом зобов'язання відповідача подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Заява обґрунтовується тим, що рішення суду набрало законної сили, однак не виконано.
Оцінюючи подану заяву про встановлення судового контролю суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Ст.129-1 Конституції України встановлено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Згідно з ч. 2-4 ст. 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд у межах повноважень, наданих йому законом. Невиконання судових рішень має наслідком юридичну відповідальність, установлену законом.
Так, судовим рішенням у цій справі зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_2 (військову частину НОМЕР_1 ) здіснити перерахунок та виплату з 02.05.2022 р. по 27.01.2023 р. грошового забезпечення ОСОБА_1 (розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням) та допомоги на оздоровлення за 2022 р. шляхом застосування прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня відповідного календарного року згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", з урахуванням раніше виплачених сум.
Як видно із наданої позивачем інформації про виконавче провадження №74862967, листів ІНФОРМАЦІЯ_2 (військову частину НОМЕР_1 ) від 06.12.2023 р., 18.01.2024 р., останній не виконав рішення суду в частині зобов'язання здіснити перерахунок та виплату грошового забезпечення з 02.05.2022 р. по 27.01.2023 р. ОСОБА_1 (розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням) та допомоги на оздоровлення за 2022 р. шляхом застосування прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня відповідного календарного року згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", з урахуванням раніше виплачених сум.
При цьому, суд вказує, що судовим рішенням у даній справі встановлено, що з 02.05.2022 р. по 27.01.2023 р. згідно наказів АПС НОМЕР_2 прикордонний загін перебував на фінансовому забезпеченні ІНФОРМАЦІЯ_2 (військової частини НОМЕР_1 ).
Більш того, з виписки по картці позивача також вбачається. що виплата заробітної плати здійснювалась в період з травня 2022 р. по січень 2023 р. військовою частиною НОМЕР_1 , що спростовує аргументи НОМЕР_3 прикордонного загону щодо відсутності підстав для здійснення відповідних нарахувань на виконання судового рішення у даній справі.
Виходячи з практики Європейського суду з прав людини та, зокрема, рішення у справі «Шмалько проти України» від 20 липня 2004 року, виконання судового рішення є невід'ємним елементом права на судовий захист, передбаченого ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, для цілей якої виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватися як складова частина судового розгляду.
Відтак, суд вважає за необхідне зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 (військову частину НОМЕР_1 ) подати звіт про виконання судового рішення протягом одного місяця, відповідно, заява про встановлення судового контролю підлягає задоволеню.
Керуючись ст.ст. 256, 382 КАС України суд, -
заяву позивача про встановлення судового контролю задовольнити повністю.
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 (військову частину НОМЕР_1 ) подати звіт про виконання судового рішення у справі №120/5483/23 протягом одного місяця з дня отримання судового рішення.
Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Воробйова Інна Анатоліївна