Справа №461/5866/24
Провадження №3/461/2354/24
24 липня 2024 року Суддя Галицького районного суду м. Львова Павлюк О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 160 КУпАП,-
11 липня 2024 року до Галицького районного суду м. Львова надійшли справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення : № 461/5866/24, провадження № 3/461/2354/24, № 461/5866/24, провадження 3/461/2355/24 та № 461/5866/24, провадження 3/461/2357/24.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Кодекс України про адміністративні правопорушення фактично не передбачає процесуальних норм, які регламентують порядок розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення і не містить спеціальних норм, що передбачають порядок об'єднання справ про адміністративне правопорушення, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою)
17 липня 1997 року Україна ратифікувала Європейську Конвенцію про захист прав і основоположних свобод людини від 04 листопада 1950 року і Протоколи 1,2,4,7,11, чим визнала її дію в національній правовій системі, а також обов'язковість рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються тлумачення та застосування норм Конвенції.
Згідно з практикою Європейського Суду з прав людини, деякі справи про адміністративні правопорушення, за своєю суттю мають кримінальний характер та повністю підпадають під гарантії ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (п. п. 21-22 рішення у справі Надточій проти України". П.33 рішення у справі "Гурепка проти України").
Враховуючи наявність прогалин в праві стосовно процесуального врегулювання розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення, зокрема, врегулювання порядку об'єднання справ в одне провадження, приходжу до висновку, що в даному випадку правомірним і доцільним буде застосування аналогії процесуального закону - за правилами, закріпленими в КПК України.
Відповідно до частини 1 статті 334 КПК України матеріали кримінального провадження можуть об'єднуватися в одне провадження або виділятися в окреме провадження ухвалою суду, на розгляді якого вони перебувають, згідно з правилами, передбаченими статтею 217 цього Кодексу.
Згідно частини 1 статті 217 КПК України у разі необхідності в одному провадженні можуть бути об'єднані матеріали досудових розслідувань щодо декількох осіб, підозрюваних у вчиненні одного кримінального правопорушення, або щодо однієї особи, підозрюваної у вчиненні кількох кримінальних правопорушень.
Зважаючи на те, що вказані три адміністративні протоколи складені відносно однієї особи за вчинення кількох адміністративних правопорушень та одночасно розглядаються в одному суді, то справи про адміністративні правопорушення за № 461/5866/24, провадження № 3/461/2354/24, № 461/5866/24, провадження 3/461/2355/24 та № 461/5866/24, провадження 3/461/2357/24, їх слід об'єднати в одне провадження.
Керуючись ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 334, 217 Кримінального процесуального кодексу України, суд -
1. Справи про адміністративні правопорушення за № 461/5866/24, провадження № 3/461/2354/24, № 461/5866/24, провадження 3/461/2355/24 та № 461/5866/24, провадження 3/461/2357/24. відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення об'єднати та розглядати в одному провадженні, присвоївши справі № 461/5866/24, номер провадження - 3/461/2354/24.
Суддя Павлюк О. В.