Справа № 333/4033/24
3/333/2436/24
Іменем України
28 червня 2024 р. м. Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Ковальова Ю.В., розглянувши справи про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, ФОП, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 155-1 ч.1 КУпАП, -
ФОП ОСОБА_1 , здійснюючи господарську діяльність у закусочній, розташованій за адресою: АДРЕСА_2 , як встановлено перевіркою, допустив виникнення випадків створення в РРО розрахункових документів при продажу алкогольних напоїв на суму - 472,00 грн. які повинні маркуватися відповідними марками акцизного податку (Далі МАП), без відповідних реквізитів МАП. У відповідній графі почекових даних РРО відсутня інформація про номер МАП, чим порушено п.1, п.2 ст. 3 Закону України від 06.07.95 №265/93-37 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями). Крім того, Перевіркою встановлено випадки використання режиму попереднього програмування найменувань та цін товарів, обліку їх кількості з порушенням порядку встановленого законодавством - відсутність повного найменування товару у фіскальних касових чеках при продажу товарів підакцизної групи.
Вказаними діями ОСОБА_1 порушив п.1 п.2 п.12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР (зі змінами та доповненнями), акт перевірки від 08.04.2024 № 3878/01/07/09/2310625574, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст.155-1 ч. 1 КУпАП.
Крім того, ФОП ОСОБА_1 , здійснюючи господарську діяльність у закусочній, розташованій за адресою: АДРЕСА_3 , як встановлено перевіркою, провів розрахункову операцію на повну суму покупки без застосування реєстратора розрахункових операцій, а саме: при продажу 0,05л горілки «Первак» на розлив за ціною 9,00 грн. реєстратор розрахункових операцій не застосовувався, розрахунковий документ не видавався. Крім того, відповідно до бази даних ДПС України (СОД РРО) встановлено випадки створення в РРО розрахункових документів при продажу алкогольних напоїв на суму - 260,00 грн., які повинні маркуватися марками акцизного податку (Далі МАП), без реквізитів МАП. У відповідній графі почекових даних РРО відсутня інформація про номер МАП: перевіркою встановлено випадки використання режиму попереднього програмування найменувань та цін товарів, обліку їх кількості з порушенням порядку встановленого законодавством - відсутність повного найменування товару у фіскальних касових чеках при продажу товарів підакцизної групи.
Вказаними діями ОСОБА_1 порушив п.1 п.2 п.11 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР (зі змінами та доповненнями), акт перевірки від 08.04.2024 № 3877/08/01/07/09/2310625574, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст.155-1 ч. 1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні зазначених адміністративних правопорушень визнав, підтвердивши обставини, викладені у протоколах про адміністративне правопорушення, просив його суворо не карати.
Факт скоєння ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, відповідальність за які передбачено ч. 1 ст. 155-1 КУпАП підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення №516 від 22.04.2024; актом фактичної перевірки від 08.04.2024 та іншими матеріалами справи.
Таким чином, встановлено, що в діях ОСОБА_1 , містяться ознаки правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, згідно з якою передбачена адміністративна відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
У відповідності зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її відповідно до закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.
Відповідно до вимог п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.
З огляду на те, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, однак, враховуючи, що відповідно до протоколів про адміністративні правопорушення №516 та № 517, складених 22.04.2024, правопорушення вчинено ОСОБА_1 01.01.2024 року, 15.01.2024, в період з жовтня 2023 01.03.2024, на теперішній час строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП - закінчився.
На підставі викладеного, вважаю, що провадження у вказаній справі за епізодами порушення порядку встановленого законодавством - відсутність повного найменування товару у фіскальних касових чеках при продажу товарів підакцизної групи, підлягає закриттю, в зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
При визначенні виду й міри адміністративного стягнення по іншим епізодам , згідно ст. 33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його провини, майновий стан, обставини, які пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Згідно ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи особу винного, також той факт, що дане правопорушення не призвело до настання тяжких наслідків і усі порушення були усунуті, суддя приходить до висновку, що правопорушник усвідомив протиправність своєї поведінки і є всі підстави вважати, що він не буде більше допускати подібного, тому вважаю можливим в даному випадку досягти виховних та попереджувальних заходів без застосування до нього заходів адміністративного впливу, обмежившись усним зауваженням.
Керуючись ст.ст. 22, 36, 38, 41 ч. 1, 245, 276-278, 284 КУпАП, суддя -
Провадження по адміністративній справі у відношенні ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП за епізодами порушення порядку встановленого законодавством - відсутність повного найменування товару у фіскальних касових чеках при продажу товарів підакцизної групи, у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП - закрити.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП в частині провів розрахункову операцію на повну суму покупки без застосування реєстратора розрахункових операцій та допущення виникнення випадків створення в РРО розрахункових документів при продажу алкогольних напоїв, які повинні маркуватися відповідними марками акцизного податку (Далі МАП), без відповідних реквізитів МАП- закрити, оголосивши йому усне зауваження.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ю.В. Ковальова