Постанова від 21.10.2010 по справі 2а-8325/10/0870

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 жовтня 2010 року < Текст > Справа № 2а-8325/10/0870

9 год.30 хв.

Запорізькій окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючий суддя - Каракуша С.М.,

судді - Щербак А.А., Нестеренко Л.О.

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

ВСТАНОВИВ:

19 жовтня 2010 року кандидат на посаду міського голови м. Енергодар Анохін Анатолій Анатолійович (далі Позивач) звернувся до суду з позовом до Енергодарської міської виборчої комісії Запорізької області (далі Відповідач) про зобов'язання включити до складу дільничних виборчих комісій дільниці №22009 Атакіщева Ігоря Григоровича, дільниці №22014 Тітову Марію Сергіївну, дільниці №22016 Мартиненко Володимира Олександровича, дільниці №22017 Ребікову Ганну Валеріївну, дільниці №22018 Джічко Зінаїду Вікторівну, дільниці №22019 Бондаренко Валентину Олександрівну, дільниці №22021 Величко Світлану Миколаївну.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Позивачем було внесено подання відносно включення до складу дільничних виборчих комісій стосовно 16 осіб, з яких до складу утворених дільничних виборчих комісій №№ 22009, 22014, 22016-22019, 22021 запропоновані ним особи включені не були, у зв'язку з чим вважає, що Відповідачем порушені вимоги Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» щодо забезпечення рівності суб'єктів виборчого процесу та просить включити запропонованих ним осіб до складу утворених дільничних виборчих комісій.

Представниками позивача та відповідача подано клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження, у зв'язку з чим судовий розгляд здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши наявні матеріали, встановивши обставини справи та перевіривши їх доказами суд приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 15.10.2010 Енергодарською міською виборчою комісію Запорізької області прийнято рішення № 530 про затвердження складу дільничних виборчих комісії.

Згідно з додатками до вказаного рішення постанови сформовано склад 22 дільничних виборчих комісій № № 22001-22022.

До складу утворених дільничних виборчих комісій №№ 22009, 22014, 22016-22019, 22021 запропоновані Позивачем особи включені не були.

Порядок утворення дільничних виборчих комісій, визначення їх кількісного складу та включення поданих кандидатур до складу відповідної дільничної виборчої комісії встановлені Законом України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (далі Закон).

Відповідно до ч. 1 ст. 23 Закону, дільнична виборча комісія утворюється відповідною районною, міською (міста обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення), районною у містах Києві та Севастополі територіальною виборчою комісією не пізніш як за 15 днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії за поданнями місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати в багатомандатних або одномандатних мажоритарних виборчих округах, поданнями кандидатів у депутати в одномандатних виборчих округах, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, передбаченими частиною четвертою цієї статті.

При цьому, ч. 4 ст. 23 Закону визначено, що зазначені суб'єкти виборчого процесу мають право внесення до територіальної виборчої комісії подання щодо кандидатур до складу відповідних дільничних виборчих комісій у кількості не більше однієї особи до складу кожної дільничної комісії.

Компетенція територіальних виборчих комісій щодо прийняття рішення про визначення осіб, які підлягають включенню до складу відповідної дільничної виборчої комісії визначена абзацом 2 ч. 1 ст. 23 Закону, який також встановлює, що особи включаються до складу дільничної виборчої комісії з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму.

Відповідно до ч. 6 ст. 23 Закону, територіальні виборчі комісії одночасно з утворенням відповідної дільничної виборчої комісії призначають голову, заступника голови, секретаря такої дільничної виборчої комісії з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму за пропозиціями голови територіальної виборчої комісії, що утворює дільничну виборчу комісію відповідно до внесених подань.

При цьому, відповідно до ч. 7 зазначеної статті Закону, територіальна виборча комісія, що утворила відповідну дільничну виборчу комісію, зобов'язана невідкладно повідомити суб'єкта подання про включення поданої ним кандидатури до складу відповідної дільничної виборчої комісії.

Обов'язок територіальної виборчої комісії щодо повідомлення суб'єкта подання про включення поданих ним кандидатур передбачено лише у разі задоволення такого подання.

Як вбачається із доданих Позивачем до позовної заяви копій списків членів утворених дільничних виборчих комісій, до їх складу увійшли представники від різних суб'єктів виборчого процесу, що спростовує посилання Позивача про допущенні Відповідачем порушення Закону стосовно забезпечення рівності суб'єктів виборчого процесу.

Враховуючи, що Законом встановлена виключна компетенція територіальної виборчої комісії щодо визначення кола осіб, які підлягають включення до складу відповідної дільничної виборчої комісії, призначення голови, заступника голови та секретаря проводиться за пропозиціями голови територіальної виборчої комісії, що утворює відповідну дільничну виборчу комісію, суд приходить до висновку, що Енергодарська міська виборча комісія Запорізької області, яка затвердила склад утворених дільничних виборчих комісій з числа поданих подань суб'єктів виборчого процесу та прийняла рішення про включення до складу таких комісій інших осіб, ніж тих, стосовно яких було внесено подання позивачем, діяла в межах наданих повноважень та у спосіб, передбачений законом, у зв'язку з чим вимоги позивача про зобов'язання включити до складу утворених дільничних виборчих комісій запропонованих ним осіб є необґрунтованими та таким, що не підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. ст. 94, 172 КАС України підлягають стягненню з Позивача на користь Державного бюджету України судові витрати.

Керуючись ст. 11, 17, 19, 52, 94, 161-163, 172 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову відмовити.

Стягнути з кандидата на посаду міського голови м. Енергодар Анохіна Анатолія Анатолійовича до Державного бюджету України 3(три) грн. 40 коп.

Судові рішення за наслідками розгляду судами першої інстанції справ, визначених статтями 172-175 Кодексу адміністративного судочинства України, набирають законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження -з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Судове рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду в дводенний строк з дня його проголошення.

Головуючий С.М. Каракуша

Суддя А.А. Щербак

Суддя Л.О. Нестеренко