Постанова від 02.09.2010 по справі 2а-4540/10/0870

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 вересня 2010 року 15:20 Справа № 2а-4540/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Гончаренко А.І., за участю представника позивача Драч В.М., відповідача ОСОБА_2, розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за заявою Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя

до Приватного підприємця ОСОБА_2

про стягнення 2125 грн. 00 коп. штрафних санкцій

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м. Запоріжжя (далі - позивач або ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя) звернулась до суду з адміністративним позовом до Приватного підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач або ПП ОСОБА_2.) про стягнення 2125 грн. 00 коп. штрафних санкцій. Позивач зазначає, що відповідачем не сплачено штрафні (фінансові) санкції за рішенням №0004242303/0 від 27.10.2009.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив їх задовольнити та надав пояснення в обґрунтування позову аналогічні викладеним у позовній заяві.

Відповідач проти позову заперечує, не погоджується зі змістом акту №0204/08/26/23/2711116553 від 14.10.2009. Вважає, що співробітники ДПІ у Жовтневому районі м.Запоріжжя порушили вимоги ст.11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», перекручують фактичні обставини, що викладені у вказаному вище акті перевірки.

Вислухавши пояснення представника позивача, пояснення відповідача, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку про можливість задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця НОМЕР_2 відповідач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

14.10.2009 ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя проведена перевірка дотримання фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

За результатами перевірки ДПІ у Жовтневому районі м.Запоріжжя складено акт перевірки №0204/08/26/23/2711116553 від 14.10.2009 згідно якого встановлено порушення п.2.2, п.2.6 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого 15.12.2004 постановою правління Національного банку України № 637, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 13.01.2005 за № 40/10320 (далі - «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні»), «Порядку ведення книги обліку доходів і витрат», затвердженого 26.09.2001 постановою Кабінету Міністрів України №1269.

Під час перевірки встановлені наступні факти: у крамниці, розташованій по АДРЕСА_2 відсутня Книга обліку доходів і витрат. 15.10.2009 до ДПІ у Жовтневому районі м.Запоріжжя ПП ОСОБА_2 надав Книгу обліку доходів і витрат підприємця, у якій, на час перевірки органом податкової служби, відсутній запис про виручку від продажу товарів з підсумком за 13.10.2009. Кошти від реалізації чайнику вартістю 425 грн. 00 коп., проданого відповідно до товарного чеку № 13/04 від 13.10.2009, не оприбутковані шляхом внесення запису до Книги обліку доходів і витрат.

Акт перевірки №0204/08/26/23/2711116553 від 14.10.2009 підписаний відповідачем без зауважень, отриманий під розпис. Заперечення на акт перевірки №0204/08/26/23/2711116553 від 14.10.2009 відповідачем не надавалися.

На підставі вказаного акту перевірки ДПІ у Жовтневому районі м.Запоріжжя 27.10.2009 винесено рішення № 0004242303/0 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 2125 грн. 00 коп. Відповідно до розрахунку фінансових санкцій, доданого до акту перевірки, згідно п.2.2, п.2.6 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», Указу Президента України № 436/95 від 12.06.1995 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» вказана штрафна (фінансова) санкція є п'ятикратним розміром неоприбуткованої суми виручки за чайник (425 грн. 00 коп. х 5 кратн.).

Сторони надали суду пояснення про те, що рішення №0004242303/0, отримане відповідачем, в адміністративному та судовому порядку не скасоване. Отже, дане рішення набуло законної сили і підлягає виконанню.

Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, відповідно п.11 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до п.2.2 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» підприємства (підприємці) здійснюють розрахунки готівкою між собою і з фізичними особами (громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, які не здійснюють підприємницької діяльності) через касу як за рахунок готівкової виручки, так і за рахунок коштів, одержаних із банків. Зазначені розрахунки проводяться також шляхом переказу готівки для сплати відповідних платежів. Підприємства (підприємці) здійснюють облік операцій з готівкою у відповідних книгах обліку.

Згідно з п.2.6 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК). Підприємствам, яким Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» надано право проводити розрахунки готівкою із споживачами без використання РРО та РК і специфіка функціонування яких унеможливлює оформлення ними кожної операції касовим ордером (продаж проїзних і перевізних документів; білетів державних лотерей; квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів тощо), дозволяється оприбутковувати готівку наприкінці робочого дня за сукупністю операцій у цілому за робочий день з оформленням касовими документами і відображенням у відповідній книзі обліку. Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.

Отже, позивачем доведено факт не оприбуткування ПП ОСОБА_2 коштів у сумі 425 грн. 00 коп., отриманих від реалізації чайнику.

Згідно п.1 Указу Президента України №436/95 від 12.06.1995 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

Відповідно до п.2 Указу Президента України №436/95 від 12.06.1995 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» штрафні санкції, передбачені цим Указом, застосовуються до осіб, зазначених у статті 1 цього Указу, органами державної податкової служби на підставі матеріалів проведених ними перевірок і подань державної контрольно-ревізійної служби, фінансових органів та органів Міністерства внутрішніх справ України в установленому законодавством порядку та в розмірах, чинних на день завершення перевірок або на день одержання органами державної податкової служби зазначених подань.

Таким чином, позивачем вірно здійснено розрахунок штрафної (фінансової) санкції, яка застосована до відповідача.

Відповідачем штрафні (фінансові) санкції до бюджету - не сплачені, заборгованість перед бюджетом не погашена.

Відповідно до п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» Державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що заявлені ДПІ у Жовтневому районі м.Запоріжжя позовні вимоги про стягнення з ПП ОСОБА_2 2125 грн. 00 коп. штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог п.2.2, п.2.6 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України; п.11 ст.10, п.11 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»; п.2.2, п.2.6 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні»; п. 1, 2 Указу Президента України №436/95 від 12.06.1995 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) 2125 грн. 00 коп. заборгованості по штрафним санкціям до державного бюджету Жовтневого району м. Запоріжжя (номер рахунку 31418541700003, код платежу 21080900, МФО 813015, ЄДРПОУ 34677124, банк одержувача: ГУДКУ у Запорізькій області).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя О.О. Прасов