Постанова від 15.07.2024 по справі 229/4784/24

Справа 229/4784/24

Номер провадження 3/229/1954/2024

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 липня 2024 року м. Дружківка

Суддя Дружківського міського суду Донецької області Панова Т.Л., розглянувши матеріали, які надійшли з ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , військовослужбовця військової частини НОМЕР_2 , за ст.172-20 ч.3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

09.07.2024 року близько 13 години 30 хвилин військовослужбовець ОСОБА_1 , в умовах особливого періоду, під час виконання обов'язків військової служби, на території тимчасового розташування підрозділу військової служби в АДРЕСА_2 , був виявлений командуванням військової частини, з підозрою на стан алкогольного сп'яніння, ( із його ротової порожнини було чути запах алкоголю мав нечітку мову). ОСОБА_1 працівниками ІНФОРМАЦІЯ_3 , було запропоновано в присутності двох свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 пройти обстеження на стан алкогольного сп'яніння за допомогою алкотестера "Алконт - М", від чого ОСОБА_1 відмовився. Після чого ОСОБА_1 було видано направлення №777 від 09.07.2024 р. до медичного закладу - ІНФОРМАЦІЯ_4 з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, де обстеження Настич теж не пройшов.

ОСОБА_1 відмовився від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене у ч.3 ст.172-20 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. В матеріалах справи є заява ОСОБА_1 про розгляд справи без його участі за наявними у справі документами. ОСОБА_1 до справи надав клопотання в якому не визнав вину у вчиненні інкрімінуємого йому правопорушенні. Вважає, що суду не надано доказів виконання ним обов'язків військової служби у стані алкогольного сп'яніння, розпиття ним алкогольних напоїв на території військової частини чи військового об'єкта, з'явлення на території військової частини чи на військовому об'єкті в стані алкогольного сп'яніння.

Відповідно до ст.268 КУпАП, присутність особи-правопорушника при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене у ч.3 ст.172-20КУпАП, не є обов'язковим, суддя вважає, що справу можливо розглядати без особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки останній надав заяву про розгляд справи без його участі.

Положеннями ч.2 ст.7 КУпАП визначено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно з положеннями ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно з вимогами ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Диспозиція ч.3ст. 172-20 КУпАП визначає склад правопорушення: розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.

Порядок огляду військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил України на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції встановлено ст. 266-1 КУпАП.

Відповідно до ч. 7 ст. 266-1 КУпАП Порядок направлення військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил України для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, та проведення такого огляду здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, що затверджений Постановою КМУ №32 від 12.01.2024 р. (надалі Порядок).

Згідно вказаного Порядку огляду підлягають військовослужбовці/військовозобов'язані, щодо яких є підстави вважати, що вони виконують обов'язки військової служби або перебувають на території військових частин (установ, закладів) у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння).

Відповідно до п. 3 вказаного Порядку огляд військовослужбовців/військовозобов'язаних проводиться посадовою особою, уповноваженою на його проведення начальником органу управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах або командиром (начальником) військової частини (установи, організації, підприємства, закладу, підрозділу) Збройних Сил, іншого утвореного відповідно до законів України військового формування, а також правоохоронного органу спеціального призначення (далі - уповноважена посадова особа), з використанням спеціальних технічних засобів та тестів.

Пунктом 5 Порядку передбачено, що огляд проводиться:

- уповноваженою посадовою особою - на місці вчинення (виявлення) правопорушення, а у разі неможливості провести огляд на місці вчинення (виявлення) правопорушення - безпосередньо в органі управління, у військовій частині (в установі, організації, на підприємстві, в закладі, підрозділі) з використанням спеціальних технічних засобів (засоби вимірювальної техніки, які відповідають законодавству, що містить вимоги до таких засобів) і тестів, які мають документ про відповідність;

- лікарем закладу охорони здоров'я, який пройшов спеціальну підготовку.

Пунктом 6 Порядку передбачено, що уповноважена посадова особа, яка проводить огляд, застосовує спеціальні технічні засоби відеозапису. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. У разі неможливості застосування спеціальних технічних засобів відеозапису такий огляд проводиться у присутності двох свідків. Не можуть бути залучені як свідки особи, які перебувають у відносинах підлеглості з особою, стосовно якої проводиться огляд, або особи, щодо неупередженості яких є сумніви.

Згідно з п. 8 Порядку військовослужбовець/військовозобов'язаний, який відмовився від проведення огляду уповноваженою посадовою особою з використанням спеціального технічного засобу і тесту або не висловив згоду з його результатами, направляється відповідним командиром (начальником) для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.

Диспозицією ст. 172-20 КУпАП передбачена відповідальність за відмову від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.

Факт вчинення військового адміністративного правопорушення і вина ОСОБА_1 підтверджується данними протоколу №ДНК/Б-2 №777 від 09.07.2024 року про адміністративне правопорушення за ч.3 ст. 172-20 КУпАП та актом № 777 від 09.07.2024 р. огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціального технічного засобу, складеного в присутності двох свідків, з якого вбачається, що ОСОБА_1 від огляду на стан сп'яніння за допомогою спеціалізованого приладу для визначення концентрації парів алкоголю у повітрі, що видихається «АЛКОНТ - М» зав. № 00255 відмовився.

В судовому засіданні досліджені письмові пояснення свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_2 з яких також підтверджено факт відмови ОСОБА_1 від обстеження .

Відповідно копії посвідчення офіцера серія НОМЕР_3 ОСОБА_1 є військовослужбовцем військової частини НОМЕР_2 .

Відповідно до п.1 ч.3 ст.24 ЗаконуУкраїни «Про військовий обов'язок і військову службу» військовослужбовці вважаються такими, що виконують обов'язки військової служби на території військової частини або в іншому місці роботи (занять) протягом робочого (навчального) часу, включаючи перерви, встановлені розпорядком (розкладом занять).

Заперечення ОСОБА_1 , щодо не надання суду доказів виконання ним обов'язків військової служби у стані сп'яніння чи розпивання алкогольних напоїв на території військової частини (військового об'єкта) чи з'явлення на території військової частини в стані алкогольного сп'яніння,

суд не бере до уваги, з огляду на те, що ОСОБА_1 притягається до відповідальності за відмову від проходження огляду на стан алкогольного чи наркотичного сп'яніння, в умовах особливого періоду, що передбачено диспозицією ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.

Дослідивши матеріали справи суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 має місце склад адміністративного правопорушення, передбаченого у ч.3 ст.172-20 КУпАП, а саме відмова військовослужбовця від проходження огляду на стан алкогольного чи наркотичного сп'яніння, в умовах особливого періоду.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь вини, матеріальний стан, суддя вважає необхідним накласти на ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Такий вид стягнення в цьому випадку, суддя вважає доцільним і достатнім для його виправлення, а також попередження вчинення нових правопорушень.

Згідно зі ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі п.5 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 також підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 % розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме, у розмірі 605,60грн.

Керуючись ст.ст.33,172-20,283-284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого у ч.3 ст.172-20 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп.

Адміністративне стягнення у виді штрафу підлягає сплаті на користь держави, на номер рахунку UA808999980313000106000005694, отримувач коштів- Донецьке ГУК/Дружківська МТГ/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37967785 , банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету- 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: "Адміністративні штрафи та інші санкції".

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (стягувач), в особі Державної судової адміністрації України, судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.

Реквізити для сплати судового збору на користь держави:

Отримувач коштів-ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ)-37993783, Банк отримувача-Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача-UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету-22030106, Призначення платежу *;101;_________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір стягнутий з ___________ (ПІБ чи назва установи, організації з якої стягується судовий збір) на користь держави, за рішенням №_/_/__(номер рішення про стягнення судового збору).

На підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з метою примусового виконання цієї постанови, органами державної виконавчої служби з порушника буде стягнуто подвійний розмір штрафу.

Постанова про адміністративне правопорушення може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня винесення постанови.

На поставову може бути подана апеляційна скарга до Дніпровського апеляційного суду через Дружківський міський суд протягом 10 днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя: Т. Л. Панова