Справа №-613/1204/24 Провадження №-3/613/434/24
22 липня 2024 року м. Богодухів
Суддя Богодухівського районного суду Харківської області Сеник О.С., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , фізичної особи - підприємця,
за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,
22.07.2024 до Богодухівського районного суду Харківської області надійшов для розгляду адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП ОСОБА_1 (протокол про адміністративне правопорушення № 1091/20-40-07-30 від 24.06.2024).
Як зазначено у протоколі, ФОП ОСОБА_1 24.06.2024 о 17:28 год. за адресою: АДРЕСА_2 вчинила порушення встановленого порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: проведення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій та невидача розрахункового документу; ведення з порушенням обліку товарів за місцем їх реалізації та зберігання, чим порушено п. 1, п.2, п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Відповідно до п. 2 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання : чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
За приписами ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Згідно з ч. 1 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених Законом.
За приписами ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
У протоколі № 1091/20-40-07-30 від 24.06.2024 зазначено місце вчинення порушення за адресою: АДРЕСА_2 .
Таким чином, населений пункт - місце вчинення правопорушення, відноситься до Краснокутської селищної територіальної громади Богодухівського району Харківської області.
Відповідно до Постанови Верховної Ради України №807-IX від 17 липня 2020 року «Про утворення та ліквідацію районів», у Харківській області утворено Богодухівський район (з адміністративним центром у місті Богодухів) у складі територій Богодухівської міської, Валківської міської, Золочівської селищної, Коломацької селищної, Краснокутської селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.
У відповідності до п. 3.1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій та статус суддів» (в редакції, чинній з 23.12.2022 згідно із Законом № 2808-ІХ від 01.12.2022, до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX».
Отже, вказана справа не підсудна Богодухівському районному суду Харківської області та відноситься до територіальної підсудності Краснокутського районного суду Харківської області.
Нормами КУпАП не врегульовано вирішення питання про направлення матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності з одного суду до іншого у випадку необхідності вирішення питання щодо підсудності такого матеріалу.
З урахуванням викладених обставин, адміністративний матеріал необхідно повернути до Головного управління ДПС у Харківській області для направлення за належною підсудністю.
Крім того, до адміністративного матеріалу надано копію паспорту ОСОБА_2 , яка не стосується адміністративного матеріалу, складеного щодо ОСОБА_1 .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 256, 278, 283 КУпАП, суддя -
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП повернути до Головного управління ДПС у Харківській області для доопрацювання та направлення за належною підсудністю.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.С. Сеник