Справа №522/7791/24
Провадження №3/522/4341/24
(повний текст)
04 липня 2024 року місто Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Коваленко В.М., за участю секретаря Перебендюка Д.К., прокурорів ОСОБА_1 , Грищук Р.Р., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 , адвоката Бессараба П.А., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли із Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань НПУ стосовно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої головним спеціалістом відділу агропромислового виробництва, технічної політики та безпеки праці Управління з питань розвитку аграрного виробництва та переробної промисловості Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної державної адміністрації, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , мобільний телефон НОМЕР_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_2 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу агропромислового виробництва, технічної політики та безпеки праці Управління з питань розвитку аграрного виробництва та переробної промисловості Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної державної адміністрації, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення п.9 ч.1 ст.46 Закону України «Про запобігання корупції», при заповненні та подачі 23.03.2023 о 17 год. 09 хв. до Національного агентства з питань запобігання корупції щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, подала завідомо недостовірні відомості на суму 950 000 грн., що відрізняються від достовірних сум від 100 до 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання вказаної декларації, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, за що відповідальність передбачена за ч.4 ст.172-6 КУпАП.
За вказаним фактом стосовно правопорушниці був складений протокол про адміністративне правопорушення №1020/2024 від 16.05.2024 за ч.4 ст.172-6 КУпАП, який підписав правопорушник.
ОСОБА_2 в судовому засіданні зазначила, що своєї винуваності вона не визнає. Квартиру вона не приховувала, а розписки вона не показувала так як вони не були нотаріально засвідчені. До цього вона неодноразово подавала щорічні декларації, факт позики вона підтверджує, надавши копії розписок.
Адвокат в судовому засіданні зазначив, що протокол є необгрунтованим з тих підстав, що при заповненні та подачі 23.03.2023 о 17 год. 09 хв. до Національного агентства з питань запобігання корупції щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування відсутній такий розділ, як позика, у зв'язку з чим ОСОБА_2 це не було відображено в декларації.
Прокурор в судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_2 , її захисника та думку прокурора, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ч.4 ст.172-6 КУпАП, подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Винуватість ОСОБА_2 , а також викладені обставини підтверджуються протоколом про адміністративне правопорушення №1020/2024 від 16.05.2024, обгрунтованим висновком Управління проведення повних перевірок Національного агентства з питань запобігання корупції та іншими матеріалами.
З урахуванням викладеного, при визначенні виду адміністративного стягнення, що підлягає накладенню на правопорушника, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, вважаю за необхідне застосувати по відношенню до ОСОБА_2 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави.
Згідно ст.40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у зв'язку з ухваленням судом постанови про накладання на правопорушника адміністративного стягнення, з ОСОБА_2 підлягає стягненню сума судового збору у розмірі 605 гривень 60 копійок на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.7, 9, 33, 172-6, 251, 252, 280, 286, 283-285 КУпАП, -
Накласти на ОСОБА_2 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.172-6 КУпАП адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1 000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень в дохід держави.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 605 гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти діб з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду через Приморський районний суд м. Одеси.
Суддя: