Рішення від 18.07.2024 по справі 480/12135/23

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40602, E-mail: inbox@adm.su.court.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 липня 2024 року Справа № 480/12135/23

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Павлічек В.О.,

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/12135/23 за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, в якому просить:

- визнати протиправним і скасувати рішення Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, оформлене повідомленням про надання субсидії № 517317 від 01.08.2022 року, про не призначення позивачу субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з 01.05.2022 року;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області призначити позивачу субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з 01.05.2022 року та здійснити перерахунок такої субсидії, виплативши позивачу утворену заборгованість з 01.05.2022 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що згідно повідомлення № 517317 від 23.03.2016 року, позивачу було призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, наступні перерахунки на опалювальний/ неопалювальний період здійснювалися без звернення споживача до 2022 року.

Позивач зазначає, що неодноразово звернувся до ГУ ПФУ в Сумській області щодо підтвердження надання йому житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг на зимовий період з жовтня 2022 року по квітень 2023 року.

Зокрема, листом № 1800-0202-8/31897 від 18.07.2023 року ГУ ПФУ в Сумській області повідомило, що останнім було отримало лист Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради від 24.05.2023 року № 12.01-30/1764/07, згідно якої у зв'язку із наявною заборгованістю з оплати житло-комунальних послуг, з 01.05.2022 року позивачу було відмовлено у призначенні субсидії.

Водночас, позивач не згодний з рішенням Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, оформленого повідомленням №° 517317 від 01.08.2022.

Позивач стверджує, що станом на момент вирішення питання про призначення/непризначення житлової субсидії (01 травня 2022 року) він не мав жодної заборгованості з оплати вартості житлово-комунальних послуг (тим більше в розмірі понад 40 НМДГ), що підтверджується відповідними рахунками на оплату ЖКП та відповідними банківськими квитанціями про сплату позивачем цих послуг.

Відтак, позивач вважає, що Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради без будь-якої фактичної та правової підстави відмовив у призначенні житлової субсидії.

Ухвалою суду відкрито провадження у цій справі та визначено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін.

Відповідачі ухвалу про відкриття провадження у цій справі отримали, але відзивів не надали.

Представник Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, подав суду клопотання про заміну відповідача Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради на належного - ГУ ПФУ в Сумській області.

Судом було відмовлено у задоволенні вказаного клопотання, також витребувано у відповідачів додаткові докази.

Відповідно до ч. 1, 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. У разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши подані сторонами докази, всебічно і повно оцінивши всі фактичні обставини, що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд встановив наступне.

Судом встановлено, згідно повідомлення №517317 від 23.03.2016 року, позивачу було призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг (а.с. 9). Як зазначено у вказаному повідомленні, та підтверджує позивач, наступні перерахунки на опалювальний/неопалювальний період здійснювалися без його звернення до 2022 року.

В зв'язку з тим, що відповідно до постанови КМ України від 16.09.2022 року №1041, починаючи з 01.10.2022 виплату призначених органами соціального захисту населення, субсидій на оплату житлово-комунальних послуг здійснюють органи Пенсійного фонду України, позивач 30.09.2022 року звернувся до ГУ ПФУ в Сумській області із заявою, в якій просив підтвердити надання йому житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг на зимовий період з жовтня 2022 року по квітень 2023 року (а.с. 9 зворотній бік).

Як зазначає в позові позивач, вказане звернення розглянуто не було.

19.04.2023 року позивач повторно звернувся до ГУ ПФУ в Сумській області із заявою, в якій просив відновити його права та виплатити належну йому субсидію (а.с. 10).

У відповідь ГУ ПФУ в Сумській області направило лист №1800-0202-8/22151 від 24.05.2023, в якому зазначило, що органами соціального захисту населення передана справа позивача до ГУ ПФУ в Сумській області як отримувача субсидії, але в ній відсутня будь-яка інформація про призначення (не призначення) житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, а тому відповідач звернувся до Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради для з'ясування причин не призначення субсидії. Також позивачу запропоновано звернутися до сервісного центру ПФУ із заявою про призначення та надання житлової субсидії (а.с. 11).

06.06.2023 року позивач втретє звернувся до ГУ ПФУ в Сумській області із заявою, зміст якої відповідав його заяві від 19.04.2023 року (а.с. 11 зворотній бік).

В зв'язку із не отриманням відповіді на звернення від 06.06.2023, 15.06.2023 року позивач знову звернувся до ГУ ПФУ в Сумській області із заявою, в якій просив або виплатити йому заборгованість з належної йому субсидії, або надати рішення про відмову у призначенні такої субсидії (а.с. 12 зворотній бік).

В подальшому, у відповідь на звернення позивача від 06.06.2023 року ГУ ПФУ в Сумській області надало відповідь № 25235-26042/Л-03/8-2800/23 від 30.06.2023 року, в якій зазначило, що згідно електронної особової справи структурним підрозділом з питань соціального захисту населення позивачу була призначена житлова субсидія по 30.04.2022 року. Водночас, ГУ ПФУ в Сумській області посилалася на те, що позивач не звертався за призначенням субсидії станом на 30.11.2022 року, а тому рекомендував подати таке звернення (а.с. 14).

Однак, листом № 1800-0202-8/31897 від 18.07.2023 року ГУ ПФУ в Сумській області повідомило, що останнім було отримало лист Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради від 24.05.2023 року № 12.01-30/1764/07, згідно якого у зв'язку із наявною заборгованістю з оплати житло-комунальних послуг, з 01.05.2022 року позивачу було відмовлено у призначенні субсидії (а.с. 15).

04.08.2023 позивач звернувся до ГУ ПФУ в Сумській області із заявою, в якій просив надати йому рішення про відмову у призначенні (припинення) житлової субсидії (а.с. 16).

На вказану заяву ГУ ПФУ в Сумській області надало відповідь № 1800-0202-8/36316 від 17.08.2023 року, до якої було додано повідомлення Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради №517317 від 01.08.2022 року, згідно якого позивачу не було призначено житловому субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з 01.05.2022 року у зв'язку із наявністю заборгованості з оплати ЖКП понад 40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії (а.с. 17).

Не погодившись із рішенням Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, оформленого повідомленням №517317 від 01.08.2022 та стверджуючи, що станом на момент вирішення питання про призначення/непризначення житлової субсидії (01 травня 2022 року) він не мав жодної заборгованості з оплати вартості житлово-комунальних послуг, позивач звернувся до суду з позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У силу пункту 6 частини першої статті 4 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" до повноважень Кабінету Міністрів України належить встановлення порядку надання пільг та житлових субсидій населенню в частині забезпечення надання житлових субсидій як частки вартості житлово-комунальних послуг, у тому числі їх виплати у грошовій формі.

Механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Мінсоцполітики для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі, умови призначення та порядок надання громадянам житлових субсидій визначається Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 за № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" (далі - Положення № 848, в редакції, що була чинною на час прийняття оскаржуваного рішення).

Відповідно до п. 3 Положення № 848, житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою вразливим споживачам житлово-комунальних послуг - мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком, витрати на комунальні послуги, витрати на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива в такому будинку.

Призначення житлових субсидій здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення у відповідності до п.9 Положення №848. Інформація про призначені житлові субсидії вноситься структурним підрозділом з питань соціального захисту населення до Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій.

Тобто станом на 01.08.2022 (день прийняття оскаржуваного рішення) саме відповідач - Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради був наділений повноваження щодо контролю за розподілом бюджетних коштів, спрямованих на виплату субсидій, в тому числі для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Підпунктом 5 п.14 Положення №848 визначено, що житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо:

5) структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії (крім заборгованості за послугу з постачання та розподілу природного газу, що нарахована виконавцем комунальної послуги з посиланням на рішення суду щодо норм споживання природного газу побутовими споживачами у разі відсутності лічильників газу та у зв'язку з приведенням об'ємів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов).

Відповідна норма не застосовується під час призначення субсидії громадянам на наступний період у разі, коли Мінсоцполітики не забезпечено фінансування житлових субсидій таким громадянам.

У разі коли, за даними Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, виконавцем послуги з постачання та розподілу природного газу всупереч рішенням зазначеної Комісії щодо заборони під час здійснення комерційних розрахунків за використаний побутовими споживачами природний газ приводити об'єми такого газу у відповідність із стандартними умовами відповідні нарахування проведено, заборгованість за таким виконавцем не враховується;

Житлова субсидія у випадку, передбаченому абзацом першим цього підпункту, призначається з початку опалювального (неопалювального) сезону за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження споживачем заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі) протягом двох місяців з початку такого сезону, в іншому випадку - з місяця, що настає за тим, у якому до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення надійшло документальне підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження споживачем заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).

Відповідно до п.50 Положення №848, для призначення житлових субсидій на запит структурних підрозділів з питань соціального захисту населення у п'ятиденний строк з дня його отримання подаються відомості, зокрема, про:

суму простроченої понад три місяці (на дату подання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув, а також суму простроченої понад три місяці (на дату подання такої інформації) заборгованості з оплати абонентського обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг.

До суми такої заборгованості за послугу з постачання та розподілу природного газу не включається заборгованість, що нарахована виконавцем комунальної послуги з посиланням на рішення суду щодо норм споживання природного газу побутовими споживачами у разі відсутності лічильників газу та у зв'язку з приведенням об'ємів використаного природного газу побутовими споживачами у відповідність із стандартними умовами.

Пунктами 60 - 62, 64 Положення №848 визначено, що структурним підрозділом з питань соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня подання зазначених документів та отримання інформації відповідно до пункту 50 цього Положення приймається рішення про:

призначення житлової субсидії;

непризначення житлової субсидії (у разі, коли за результатами розрахунку житлової субсидії її розмір має нульове або від'ємне значення);

відмову в призначенні житлової субсидії (п.60).

У разі прийняття рішення про призначення (непризначення) житлової субсидії структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє заявнику про прийняте рішення протягом трьох календарних днів з дня його прийняття. При цьому структурний підрозділ з питань соціального захисту населення самостійно обирає форму такого повідомлення (в паперовому або електронному (за наявності адреси електронної пошти) вигляді та спосіб для повідомлення (особиста бесіда, поштовий зв'язок, смс-повідомлення, електронні засоби зв'язку, електронна пошта (за наявності), повідомлення через Портал Дія).

У разі прийняття рішення про відмову в призначенні житлової субсидії структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє заявнику про прийняте рішення протягом трьох календарних днів з дня його прийняття. При цьому структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує заявника про прийняте рішення в паперовому вигляді з врученням відповідного повідомлення під особистий підпис із зазначенням причин відмови і порядку оскарження прийнятого рішення (п.61).

У період дії воєнного стану в Україні структурний підрозділ з питань соціального захисту населення може повідомляти заявнику про прийняте рішення в телефонному режимі із внесенням відповідного запису до окремого журналу реєстрації інформування заявників, в якому зазначається: номер рішення структурного підрозділу; номер телефону заявника; прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) заявника; прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) посадової особи, яка здійснювала інформування; дата та час телефонного дзвінка (п.62).

Заявник має право оскаржити до суду рішення структурного підрозділу з питань соціального захисту населення щодо розміру призначеної субсидії або про відмову в призначенні житлової субсидії (п.64).

Відповідно до п.78 - 83 Положення №848, після закінчення строку отримання житлової субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють призначення житлової субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували житлову субсидію у попередньому періоді, крім домогосподарств:

у складі яких є особи, зазначені у підпункті 3 пункту 14 цього Положення (за винятком осіб, зазначених в абзацах шостому - одинадцятому підпункту 3 пункту 14 цього Положення);

у складі яких є внутрішньо переміщені особи;

у складі яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб;

які звертаються за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;

які орендують житлове приміщення для проживання і звертаються за житловою субсидією на оплату житлово-комунальних послуг (п.78).

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення без звернення громадян збирають необхідну інформацію у порядку, передбаченому цим Положенням, і протягом 10 днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення, непризначення, відмову в призначенні житлової субсидії та інформують про прийняте рішення громадян у порядку, визначеному пунктами 61, 62 цього Положення (п.79).

Домогосподарствам, зазначеним у пункті 78 цього Положення, призначення житлової субсидії на наступний строк здійснюється після подання нових заяви та декларації (п.80).

У разі отримання інформації про наявність заборгованості за житлово-комунальні послуги та/або внесків/платежів об'єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, що відповідає вимогам, визначеним у підпункті 5 пункту 14 цього Положення, житлова субсидія на наступний період не призначається, про що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує громадянина у порядку, визначеному пунктом 62 цього Положення, або відповідна інформація зазначається у платіжному документі (п.81).

Якщо протягом двох місяців з дати отримання повідомлення про відмову в призначенні житлової субсидії на наступний період громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або уклав договір про її реструктуризацію, або оскаржив наявність заборгованості в судовому порядку, житлова субсидія призначається з початку такого періоду.

Зазначений строк продовжується на час хвороби заявника, що підтверджується документально (п.82).

Якщо громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або уклав договір про її реструктуризацію, або оскаржив наявність заборгованості в судовому порядку в строк понад два місяці з дати отримання повідомлення про відмову в призначенні житлової субсидії на наступний період, житлова субсидія в такому разі призначається з місяця подання нових заяви і декларації (п.83).

Аналіз зазначених вище норм дає підстави для висновку, що уповноважений орган з питань соціального захисту населення може прийняти рішення про непризначення субсидії особі на наступний строк у разі надходження інформації про наявність у неї заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг. При цьому, сума такої заборгованості має перевищувати 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, наявність такої заборгованості має тривати понад три місяці (на дату надання такої інформації) та строк позовної давності такої заборгованості не минув.

Тільки при наявності сукупності всіх перелічених умов орган з питань соціального захисту населення може прийняти рішення про непризначення субсидії особі на наступний строк.

Отже передумовою прийняття такого рішення є дослідження органом з питань соціального захисту населення, отриманої відповідно до вимог Положення №848 інформації та встановлення таких обставин у сукупності:

- наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, розмір якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- термін існування такої заборгованості - понад три місяці (на дату надання такої інформації);

- строк позовної давності такої заборгованості не минув.

Судами встановлено, що в повідомленні №517317 від 01.08.2022 підставою для відмови у призначенні житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг позивачу на наступний період, зазначено наявність заборгованості з оплати ЖКП понад 40 НМД (а.с. 17).

Разом з тим, відповідачі не надали суду жодного доказу існування інформації, про наявність у позивача простроченої понад три місяці заборгованості розміром понад 40 НМДГ з оплати житлово-комунальних послуг.

Більш того, відповідачі не надали суду відзивів на позов та не виклали своїх заперечень та доводів щодо позовних вимог, при тому, що відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається саме на відповідача.

Відповідно до ч.4 ст. 159 КАС України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Згідно зі ст.75, ст.76 КАС України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Відтак суд дійшов висновку, що відповідачами не доведено правомірності дій щодо відмови у призначенні житлової субсидії з підстав наявності у позивача простроченої понад три місяці заборгованості розміром понад 40 НМДГ з оплати житлово-комунальних послуг.

Крім того, враховуючи неподання відповідачами відзиву на позов та відсутність у суду інформації щодо наявності поважних причин для цього, суд відповідно до ч.4 ст.159 КАС України, кваліфікує такі дії відповідачів як визнання позову.

Також суд констатує, що рішення про відмову позивачу у призначенні субсидії, на підставі якого складено повідомлення №517317 від 01.08.2022, суду не надано жодним із відповідачів, не дивлячись на вимогу суду, викладену в ухвалі від 07.12.2023 (а.с. 38 - 39).

З врахуванням вищенаведеного, суд приходить до висновку про те, для вірного способу відновлення порушених прав позивача, дії відповідача Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради щодо відмови у призначенні житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг позивачу на наступний термін з 01.05.2022 року слід визнати протиправними.

Також підлягають задоволенню позовні вимоги щодо зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області призначити позивачу субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з 01.05.2022 року та виплатити утворену заборгованість з 01.05.2022 року.

Задовольняючи вказані позовні вимоги, суд враховує, що Постановою КМУ від 16.09.2022 №1041 внесено зміни до Положення №848 а також запроваджено поетапну передачу функцій адміністрування житлових субсидій та пільг від органів соціального захисту населення до територіальних органів Пенсійного фонду України. Так, п.3 Постанови КМУ від 16.09.2022 №1041 визначено: Пенсійному фонду України забезпечити з 1 жовтня 2022 р. виплату та з 1 грудня 2022 р. призначення житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу.

Відповідно до норм Закону України "Про судовий збір" позивач звільнений від сплати судового збору, тому питання щодо відшкодування судових витрат у даній справі не вирішується.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на наступний термін з 01.05.2022 року.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Степана Бандери, 43, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) призначити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з 01.05.2022 року та виплатити утворену заборгованість з 01.05.2022 року.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя В.О. Павлічек