01033, м.Київ - 33, вул.Жилянська, 58б.тел. 220-81-31
про повернення позовної заяви
"30" серпня 2010 р. № 02-03/1296/8
Суддя розглянувши матеріали
за позовом Суб'єкту підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1
до Рокитнянської селищної ради
про скасування рішення, визнання протиправними дій та зобов'язання вчинення дій
встановив:
Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1 (далі по тексту: позивач) звернувся до господарського суду Київської області з адміністративним позовом до Рокитнянської селищної ради Київської області (далі по тексту: відповідач) про скасування рішення №341 від 12.08.2003 року, визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії.
Подана позовна заява не може бути прийнята до розгляду господарським судом Київської області з наступних підстав.
Згідно зі ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства (далі по тексту: КАС України) юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
При цьому, відповідно до п.1 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до ст.3 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
При цьому, згідно з рішенням Конституційного суду України від 01.04.2010 року № 10-рп/2010 у справі № 1-6/2010 за конституційним поданням Вищого адміністративного суду України щодо офіційного тлумачення положень частини першої статті 143 Конституції України, пунктів “а”, “б”, “в”, “г” ст. 12 Земельного кодексу України, пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України в аспекті конституційного подання:
- положення пунктів “а”, “б”, “в”, “г” ст. 12 Земельного кодексу України у частині повноважень сільських, селищних, міських рад відповідно до цього кодексу вирішувати питання розпорядження землями територіальних громад, передачі земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності, вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності треба розуміти так, що при вирішенні таких питань ці ради діють як суб'єкти владних повноважень;
- положення пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України стосовно поширення компетенції адміністративних судів на “спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності слід розуміти так, що до публічно-правових спорів, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів, належать і земельні спори фізичних чи юридичних осіб з органом місцевого самоврядування як суб'єктом владних повноважень, пов'язані з оскарженням його рішень, дій чи бездіяльності.
Як вбачається з позовних матеріалів, заявник подає позов в порядку адміністративного судочинства на підставі відповідних норм Кодексу адміністративного судочинства України до господарського суду Київської області, юрисдикція якого не поширюється на адміністративні спори.
Господарський процесуальний кодекс України у п.6 ч.1 ст. 12 передбачає, що господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб'єкти господарської діяльності, за винятком тих, що віднесені до компетенції адміністративних судів.
Закон України «Про судоустрій і статус суддів»від 07.07.2010 року №2453-VI у ч.3 ст.21 встановлює, що місцевими адміністративними судами є окружні адміністративні суди.
Таким чином, враховуючи вищевикладе, даний спір підсудний Київському окружному адміністративному суду.
Відповідно до п. 1 ст. 62 ГПК України суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду у господарських судах України.
Враховуючи викладене, керуючись п. 1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ухвалив:
Відмовити в прийнятті позовної заяви суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 до Рокитнянської селищної ради Київської області про скасування рішення №341 від 12.08.2003 року, визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії.
Суддя