про відмову у закритті провадження у справі
04 липня 2024 р. м. Чернівці Справа № 600/2376/24-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Брезіна Т.М., розглянувши в порядку письмового провадження заяву відповідача про закриття провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови,-
В поданому до суду адміністративному позові, з урахуванням уточнених позовних вимог, позивач просить суд винести рішення, яким визнати протиправною та скасувати постанову від 19.04.2024 року Військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо визначення придатним до військової служби військовозобов'язаного старшого лейтенанта запасу ОСОБА_1 .
Судом відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників адміністративної справи.
26.06.2024 р. до суду надійшло клопотання представника відповідача про закриття провадження по справі на підставі п.1 ч. 1 ст. 238 КАС України. Клопотання обґрунтоване тим, що 25.06.2024 р. було прийнято рішення направити оскаржувану постанову від 19.04.2024 року Військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 для перегляду до військово-лікарської комісії вищого рівня, а саме до Чернівецької обласної військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 . Таким чином, відповідач стверджує, що після вказаних обставин між сторонами не залишилось неврегульованих спірних питань та відсутній предмет спору.
Розглянувши в порядку письмового провадження клопотання про закриття провадження в адміністративній справі за п.1 ч.1. ст. 238 КАС України, перевіривши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 238 КАС України суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Предметом спору є оскарження постанови від 19.04.2024 року Військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо визначення придатним до військової служби військовозобов'язаного старшого лейтенанта запасу ОСОБА_1 .
За приписами 18 ч. 1 ст. 4 КАС України нормативно-правовий акт - акт управління (рішення) суб'єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування.
Наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008 затверджено Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (далі - Положення).
Відповідно до п.2.1 глави 2 розділу І Положення постанови ВЛК оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання військово-лікарської комісії з визначення причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця. Постанови штатних та позаштатних ВЛК обов'язкові до виконання.
Згідно з пп. 2.4.10 п. 2.4 глави 2 розділу I Положення у разі незгоди з висновком ВЛК оформленим постановою, така може бути оскаржена до ВЛК вищого рівня або до суду.
Аналіз вказаних норм дає підстави зробити висновок, що оскарження постанови ВЛК не зупиняє її дію, і вона є чинною до моменту її скасування ВЛК вищого рівня або судом.
Клопотання представника відповідача обґрунтоване на тому, що 25.06.2024 р. було прийнято рішення направити оскаржувану постанову для перегляду до військово-лікарської комісії вищого рівня, а тому відповідач вважає, що наразі відсутній предмет спору.
Суд не погоджується з вказаним доводами, оскільки перегляд оскаржуваної постанови військово-лікарської комісії вищого рівня не зупиняє її дію, а тому до моменту скасування (втрати чинності) постанови Військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 від 19.04.2024 р. предмет спору не припиняє свого існування. Крім того, суд звертає увагу, що предмет спору стосується виключно правомірності прийняття оскаржуваної постанови ВЛК, а не дій відповідача, пов'язаних з направленням позивача на повторний огляд до ВЛК вищого рівня.
З вказаних підстав суд відмовляє у задоволенні клопотання представника відповідача про закриття провадження по справі.
На підставі наведеного та керуючись статтями 238, 241, 243, 248 КАС України, суд, -
1. Відмовити у задоволенні клопотання представника відповідача про закриття провадження в адміністративній справі.
Згідно статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України ухвали суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково. Апеляційна скарга на ухвалу подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання.
Суддя Т.М. Брезіна