Постанова від 04.07.2024 по справі 295/6701/24

Справа №295/6701/24

3/295/2028/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.07.2024 року м. Житомир

Богунський районний суд м. Житомира

у складі:

головуючого-судді Костенко С.М.

секретаря судового

засідання Янчук А.Ю.

представника

митниці ОСОБА_1

розглянув в відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 485 МК України, громадянку рф, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстровану та проживаючу за адресою АДРЕСА_1 , і.к. НОМЕР_1 , -

ВСТАНОВИВ:

Управлінням боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Житомирської митниці на виконання листа Департаменту організації митного контролю та оформлення Держмитслужби України від 26.12.2022 № 17-1/17-01-04/7/1819 проведено перевірку, під час якої встановлено, що 30.07.2021 року о 03 год. 03 хв. через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Виступовичі-Нова Рудня» митного поста «Виступовичі-автомобільний» Житомирської митниці громадянкою рф ОСОБА_3 ( ОСОБА_4 ) у митному режимі «тимчасове ввезення», терміном до 1 року, з метою особистого користування було ввезено легковий автомобіль марки «TOYOTA», моделі «RAUM», реєстраційний номерний знак НОМЕР_2 , кузов № НОМЕР_3 , що підтверджується відміткою в ОСОБА_5 та станом на 23.02.2023 і по даний час не вивезено за межі митної території України в установлений законодавством термін.

Згідно обліків, що містяться у ЦБД ЄАІС Держмитслужби, інших фактів перетину державного кордону вказаним транспортним засобом (крім ввезення 30.07.2021), або його поміщення в інший митний режим станом на 23.02.2023 і по даний час не встановлено.

При перевірці ОСОБА_6 станом на 23.02.2023 і по даний час строк тимчасового ввезення автомобіля не продовжено, не призупинено і не поміщено його в інший митний режим.

З наявної інформації, що міститься в електронній базі даних модуля «заяви підприємств та осіб» АСМО «Інспектор», громадянка ОСОБА_2 ( ОСОБА_4 ) до митних органів України із заявою щодо продовження терміну тимчасового ввезення не зверталась. На адресу місця реєстрації (проживання) громадянки ОСОБА_2 ( ОСОБА_4 ), наявну в ОСОБА_5 , було надіслано виклик про необхідність прибуття до митного органу за вих. № 7.19-3/20/10/7093 від 16.12.2022 для дачі пояснень по вказаному факту, але дана громадянка у визначений термін не прибула та не направила на зазначену адресу письмових пояснень.

Враховуючи вимоги Митного кодексу України та законів України від 08.11.2018 № 2612-VIII та від 16.05.2019 № 2725-VIII, згідно яких до Митного кодексу України внесено відповідні зміни, громадянка рф ОСОБА_2 ( ОСОБА_4 ) перевищила встановлений ст. 380 Митного кодексу України строк тимчасового ввезення транспортного засобу особистого користування, ввезеного нею у митному режимі тимчасового ввезення на митну територію України більше ніж на тридцять діб.

Відповідно до частини 6 статті 380 Митного кодексу України тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування повинні бути вивезені за межі митної території України з дотриманням строків, установлених відповідно до вимог цього Кодексу, або поміщені у митні режими відмови на користь держави, знищення або руйнування чи можуть бути оформлені для вільного обігу на митній території України за умови сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

Пунктом 60 частини 1 статті 4 Митного кодексу України визначено, що транспортні засоби особистого користування - це наземні транспортні засоби товарних позицій 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД та причепи до них товарної позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД, плавучі засоби та повітряні судна, що зареєстровані на території відповідної країни, перебувають у власності або тимчасовому користуванні відповідного громадянина та ввозяться або вивозяться цим громадянином у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію виключно для особистого користування, а не для промислового або комерційного транспортування товарів чи пасажирів за плату або безоплатно.

Відповідно до ст. 103 Митного кодексу України тимчасове ввезення - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари, транспортні засоби комерційного призначення ввозяться для конкретних цілей на митну територію України з умовним повним або частковим звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності і підлягають реекспорту до завершення встановленого строку без будь-яких змін, за винятком звичайного зносу в результаті їх використання.

Пунктом 33 частини 1 статті 4 Митного кодексу України встановлено, що нерезидентами є фізичні особи: іноземці та особи без громадянства, громадяни України, які мають постійне місце проживання за межами України, у тому числі ті, які тимчасово перебувають на території України.

Статтею 380 Митного кодексу України визначено, що тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей строк може бути продовжено митними органами з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів. Обов'язковою умовою допуску зазначених транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є реєстрація цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав, що підтверджується відповідним документом.

Транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами-нерезидентами, не підлягають письмовому декларуванню та звільняються від проведення заходів офіційного контролю, а також від подання документів та/або відомостей, що підтверджують дотримання встановлених заборон та/або обмежень щодо переміщення транспортних засобів особистого користування через митний кордон України. Пропуск таких транспортних засобів через митний кордон України здійснюється без застосування до них заходів гарантування, передбачених розділом X Митного кодексу України.

Тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування можуть використовуватися на митній території України виключно громадянами, які ввезли зазначені транспортні засоби в Україну, для їхніх особистих потреб.

Такі транспортні засоби не можуть використовуватися для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні, бути розкомплектовані чи передані у володіння, користування або розпорядження іншим особам.

Тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування повинні бути вивезені за межі митної території України з дотриманням строків, установлених відповідно до вимог цього Кодексу, або поміщені у митні режими відмови на користь держави, знищення або руйнування чи можуть бути оформлені для вільного обігу на митній території України за умови сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

У разі втрати чи повного зіпсування тимчасово ввезених транспортних засобів особистого користування внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили перебіг строку тимчасового ввезення зупиняється за умови надання митним органам власниками таких транспортних засобів достатніх доказів їх втрати чи зіпсування. Дозволяється поміщення таких транспортних засобів у митний режим знищення або руйнування.

Статтею 460 Митного кодексу України визначено, що вчинення порушення митних правил, передбачених, в тому числі статтею 481 Митного кодексу України, внаслідок аварії, дії обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб, що підтверджується відповідними документами, не тягне за собою адміністративної відповідальності, передбаченої Митним кодексом України.

Відповідно до розділу VIII Наказу Міністерства фінансів України від 31.05.2012 № 657 «Про виконання митних формальностей відповідно до заявленого митного режиму», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.10.2012 за № 1669/21981, аварія - це небезпечна подія техногенного характеру, у зв'язку з якою товари, транспортні засоби, що перебувають під митним контролем, були пошкоджені (зіпсовані, знищені, втрачені тощо) або потребували певного часу для відновлення можливості їх переміщення з метою, забезпечення виконання вимог законодавства України з питань державної митної справи; документальне підтвердження - надання митному органу відповідних документів, що підтверджують факт аварії чи дії обставин непереборної сили; обставини непереборної сили - надзвичайні та невідворотні події, що виникли незалежно від волі особи, зокрема стихійне лихо (землетрус, пожежа, повінь, зсув тощо), сезонне природне явище (замерзання моря, проток, портів, ожеледиця тощо), введення воєнного чи надзвичайного стану, страйк, громадянські безпорядки, злочинні дії третіх осіб, прийняття рішень законодавчого або нормативно - правового характеру, обов'язкових для особи, закриття шляхів, проток, каналів, перевалів та інші надзвичайні та невідворотні за таких умов події; факт аварії чи дії обставин непереборної сили - часткове чи повне пошкодження (зіпсуття, знищення, втрата тощо) товарів чи транспортних засобів, що перебувають під митним контролем, або позбавлення можливості виконання відповідною особою передбачених законодавством України з питань державної митної справи або встановлених відповідним митним органом України вимог щодо вчинення відповідних дій з товарами, транспортними засобами, що перебувають під митним контролем. Якщо факт аварії чи дії обставин непереборної сили має місце на митній території України, особа, відповідальна за виконання вимог законодавства України з питань державної митної справи щодо товарів чи транспортних засобів, що перебувають під митним контролем (власник товару або уповноважена ним особа, перевізник чи особа, відповідальна за дотримання митного режиму), повинна звернутися до митного органу, в зоні діяльності якого перебувають ці товари, транспортні засоби, із письмовою заявою, яка повинна містити відомості, що надають можливість ідентифікувати товари, транспортні засоби як такі, що перебувають під митним контролем, а також інформацію про час, місце, обставини та наслідки аварії чи дії обставин непереборної сили.

Будь-якої інформації щодо форс-мажорних обставин або обставин непереборної сили, відповідно до існуючих у митниці баз даних, від громадянки рф ОСОБА_2 ( ОСОБА_4 ), або від інших осіб з дати ввезення автомобіля в Україну по 23.02.2023 та по даний час не поступало.

Беручи до уваги викладене, обставин, передбачених ст. 460 Митного кодексу України, які виключають відповідальність за ст. 481 Митного кодексу України, станом на 23.02.2023 та по даний час не встановлено.

Такий висновок узгоджується і з правовою позицією, викладеною у постанові Верховного суду від 06.06.2018 по справі № 339/198/16-а.

Слід зазначити, що статтею 68 Конституції України визначено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Беручи той факт, що у діях громадянки рф ОСОБА_2 ( ОСОБА_4 ), є склад правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 481 Митного кодексу України, 23.02.2023 у відношенні неї Житомирською митницею складено протокол про порушення митних правил № 0068/101000/23 за ч. 6 ст. 481 Митного кодексу України.

У відповідності до інформації, викладеної у довідці від 23.02.2023 про визначення вартості транспортного засобу з мережі Інтернет у справі про порушення митних правил № 0068/101000/23 встановлено, що згідно інформації сайтів мережі Інтернет - ІНФОРМАЦІЯ_2 , середня вартість автомобіля марки автомобіль марки «TOYOTA», моделі «RAUM», реєстраційний номерний знак НОМЕР_2 , кузов № НОМЕР_3 , бувший у використанні, 2000 року виробництва, тип двигуна - бензин, робочий об'єм циліндрів двигуна - 1,5 л (1497), станом на 30.07.2021 (дата ввезення ТЗ на митну територію України) складає 80 000,00 (вісімдесят тисяч) гривень.

Рішенням Богунського районного суду м. Житомира від 23.06.2023 (справа № 295/5253/23, № 0068/101000/23) ОСОБА_2 визнано винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 481 МК України, та застосовано до неї адміністративне стягнення у виді конфіскації транспортного засобу марки «TOYOTA», моделі «RAUM», реєстраційний номерний знак НОМЕР_2 , кузов № НОМЕР_3 . Рішення суду набрало законної сили 04.07.2023, постанова суду підлягає зверненню протягом трьох місяців з дня її винесення. Транспортний засіб митним органом не вилучено.

18.01.2024 до Житомирської митниці за вхідним № 611/8.19-20 надійшов лист Богунського районного суду м. Житомира від 15.01.2024, до якого додано копію постанови суду про конфіскацію транспортного засобу марки «TOYOTA», моделі «RAUM», реєстраційний номерний знак НОМЕР_2 , кузов № НОМЕР_3 та копію постанови державного виконавця від 29.12.2023.

Згідно постанови старшого державного виконавця Літиського ВДВС у Вінницькому районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) постанову про конфіскацію транспортного засобу повернуто, оскільки відповідно до відповіді Міністерства внутрішніх справ України відсутні дані про зареєстровані за боржником ОСОБА_2 транспортні засоби.

При перевірці державним виконавцем за місцем проживання та реєстрації боржника ОСОБА_2 вищезазначене майно не виявлено. Згідно наданих ОСОБА_2 пояснень автомобіль був розібраний на запчастини, запчастини продані, залишок зданий на металобрухт.

Транспортний засіб марки «TOYOTA», моделі «RAUM», реєстраційний номерний знак НОМЕР_2 , кузов № НОМЕР_3 зареєстрований не на території України.

З метою виконання рішення було оголошено в розшук майно боржника транспортний засіб марки «TOYOTA», моделі «RAUM», реєстраційний номерний знак НОМЕР_2 , кузов № НОМЕР_3 , про що винесено постанову про розшук майна боржника від 05.09.2023 реєстраційний номер виконавчого провадження 72577166, яка направлена на виконання до Національної поліції.

29.09.2023 до Відділу ДВС надійшов лист Національної поліції, згідно якого формування ІП «Гарпун» відомостями про розшук транспортного засобу боржника здійснюється виключно в електронному вигляді між АСВП та системою ІПНП, технічні можливості для внесення в «ручному» режимі відомостей про розшук транспортного засобу відсутні.

Також у листі Богунського районного суду м. Житомира викладено прохання стосовно вжиття Житомирською митницею заходів щодо порядку виконання стягнення у виді конфіскації транспортного.

У постанові старшого державного виконавця Літиського відділу державної виконавчої служби у Вінницькому районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Гаврилюка Сергія Васильовича зазначено: «боржник: ОСОБА_2 ; дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 ; адреса: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ».

Беручи до уваги викладене і за основу те, що ОСОБА_2 старшому державному виконавцю Літиського ВДВС у Вінницькому районі Вінницької області пояснила, що автомобіль був розібраний на запчастини, запчастини продані, залишок зданий на металобрухт, тобто ОСОБА_2 вчинила протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, та використала транспортний засіб, стосовно якого при його ввезенні на митну територію України надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими було надано такі пільги, зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею 485 Митного кодексу України.

Відповідно до частини 2 статті 459 Митного кодексу України суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств. Посадові особи підприємств - керівники та інші працівники підприємств (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов'язків відповідають за додержання вимог, встановлених Митним кодексом України, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому законом порядку (п. 43 ч. 1 ст. 4 Митного кодексу України).

Згідно частини 1 статті 458 Митного кодексу України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Враховуючи наведене вище, з метою вирішення питання про фіксування правопорушення, передбаченого ст. 485 Митного кодексу України, управлінням боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил до управління митних платежів, контролю митної вартості та митно-тарифного регулювання ЗЕД направлено запит за № 7.19-20-02/505 від 23.01.2024 з проханням надати розрахунок сум митних платежів станом на 30.07.2021, що підлягають сплаті при ввезенні на митну територію України у митному режимі імпорт (випуск для вільного обігу) транспортного засобу марки «TOYOTA», моделі «RAUM», реєстраційний номерний знак НОМЕР_2 , кузов № НОМЕР_3 , 2000 року виробництва, тип двигуна - бензин, робочий об'єм циліндрів двигуна - 1,5 л (1497), вартістю станом на 30.07.2021 - 80 000,00 (вісімдесят тисяч) гривень.

26.01.2024 від управлінням митних платежів, контролю митної вартості та митно-тарифного регулювання ЗЕД отримано відповідний розрахунок сум митних платежів (лист від 25.01.2024 № 7.19-15-03/571), що підлягають сплаті при ввезенні на митну територію України у митному режимі імпорт (випуск для вільного обігу) транспортного засобу марки «TOYOTA», моделі «RAUM», реєстраційний номерний знак НОМЕР_2 , кузов № НОМЕР_3 , 2000 року виробництва, тип двигуна - бензин, робочий об'єм циліндрів двигуна - 1,5 л (1497), що станом на 30.07.2021 становить 68 611,07 гривень, у тому числі ввізне мито - 8 000,00 гривень, акцизний податок - 35 842,56 гривні, ПДВ - 24 768,51 гривень.

У відповідності до ч. 1 ст. 467 Митного кодексу України якщо справи про порушення митних правил відповідно до статті 522 цього Кодексу розглядаються митними органами або судами (суддями), адміністративне стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше ніж через шість місяців з дня виявлення правопорушення. Строк накладення адміністративних стягнень у справах про порушення митних правил зупиняється на час розгляду таких справ судом.

У даному випадку датою виявлення правопорушення, передбаченого ст. 485 Митного кодексу України, є 18.01.2024, тобто дата надходження до Житомирської митниці за вхідним від 18.01.2023 № 611/8.19-20 листа Богунського районного суду м. Житомира від 15.01.2024, до якого додано копії постанови суду про конфіскацію транспортного засобу марки «TOYOTA», моделі «RAUM», реєстраційний номерний знак НОМЕР_2 , кузов № НОМЕР_3 та копію постанови державного виконавця від 29.12.2023.

Беручи до уваги викладене, обставин, передбачених ст. 460 Митного кодексу України, які виключають відповідальність за ст. 485 Митного кодексу України, при складанні даного протоколу про порушення митних правил не встановлено.

Слід зазначити, що статтею 68 Конституції України визначено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Таким чином, в діях громадянки України ОСОБА_2 є склад правопорушення, передбаченого ст. 485 Митного кодексу України.

В судовому засідання представник митниці просить визнати винною ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 485 МК України та застосувати стягнення за санкцією статті, у вигляді штрафу.

ОСОБА_2 в судові засідання не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, шляхом направленням судової повістки на адресу останньої, яку згідно реєстру відстеження поштових відправлень «вручено», та шляхом розміщення оголошення на офіційному сайті Богунського районного суду м. Житомира.

Попри те, що конституційне право на суд є правом, його реалізація покладається на учасників справи певні обов'язки. Практика ЄСПЛ визначає, що сторона, яка задіяна у ході судового розгляду справи, зобов'язані з розумним інтервалом часу сама цікавитися проваджденням у її справі, добросовісно користуватися належними їй правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Як зазначено у рішенні ЄСПЛ у справі «Пономарьов проти України» від 03.04.2008, сторони мають вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження. Заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуюються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засобі внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання (рішення ЄСПЛ у справі «Юніон Аліментарія Сандерс С.О. проти Іспанії від 07.07.1989).

Зважаючи на викладене, байдужа поведінка учасника справи, що виявляється зокрема у не отриманні повідомлень суду, не повинна схвалюватися судовою практикою. Навпаки, судова практика повинна стимулювати учасників справи використовувати прогресивні форми роботи (правова позиція ВС рішення № 560/5541/20 від 17.11.2022.

Суд, відповідно до ч.4. ст.526 МК проводить розгляд справи у відсутність ОСОБА_2 оскільки остання своєчасно та належним чином сповіщена про час та місце розгляду справи, клопотань про відкладення розгляду справи не подавала.

Заслухавши пояснення представника митниці, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.485 МК України підтверджується наступними доказами: протоколом про адміністративне правопорушення №0026/1010024 від 26.01.024; доповідною запискою від 26.01.2024; постановою Богунського районного суду м.Житомира від 23.06.2023, згідно якої ОСОБА_2 визнано винною за ст.481 ч.6 МК України, застосовано адміністративне стягнення виді конфіскації т/з марки «TOYOTA», моделі «RAUM», реєстраційний номерний знак НОМЕР_2 , кузов № НОМЕР_3 , дана постанова набула законної сили 04.07.2023, транспортний засіб митним органом не вилучено; постановою державного виконавця про повернення виконавчого документу від 19.12.2023, оскільки відповідно до відповіді МВС України відсутні дані про зареєстровані за боржником ОСОБА_2 транспортні засоби; згідно інформації з мережі інтернет, середні вартість автомобіля TOYOTA», моделі «RAUM», бувший у використанній, 2000 року виробництва, станом на 30.07.2021 складає 80 тис. гривень; службовою запискою Житомирської митниці від 25.01.2024, про розрахунок митних платежів, що підлягають сплаті при ввезені на митну територію України у митному режимі імпорт т/з «TOYOTA», моделі «RAUM», реєстраційний номерний знак НОМЕР_2 , кузов № НОМЕР_3 , 2000 року виробництва, станом на 30.07.2021 становить 68 611, 07 гривень, у тому числі ввізне мито - 8000 тис. гривень, акцизний податок -35 842,56 грн., ПДВ- 24 768, 51 гривень; довідкою про визначення вартості т/з з мережі Інтернет від 26.01.2024; довідкою про виготовлення витягу з Центральної бази даних Держмитслужби від 30.07.2021; копією листа за даними диспетчера ЗМК та пасажирського пункту пропуску; скріншотами №1, №2, №3, №4.

Таким чином, в діях громадянки ОСОБА_2 є склад правопорушення, передбаченого ст. 485 Митного кодексу України, тобто ОСОБА_2 вчинила протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів у сумі 68 611,07 гривень, та використала транспортний засіб (марки «TOYOTA», моделі «RAUM», реєстраційний номерний знак НОМЕР_2 , кузов № НОМЕР_3 ), стосовно якого при його ввезенні на митну територію України надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими було надано такі пільги.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, суд приходить до висновку про накладення на ОСОБА_2 адміністративного стягнення у виді штрафу з конфіскацією безпосередніх предметів порушення митних правил.

Керуючись ст.ст. 483, 527-529 МК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 485 Митного кодексу України та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 відсотків вартості товарів - безпосереднього предмету порушення митних правил, що становить 34 305 (тридцять чотири тисячі триста п'ять) гривень 53 коп.

Штраф стягнути на рахунок: (Отримувач Житомирська митниця, код отримувача (ЄДРПОУ) -44005610, МФО 899998, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), р/р UA028999980355749089801466726, призначення платежу: справа про порушення митних правил №0026/10100/24, ОСОБА_2 .

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави в особі ДСА України судовий збір у розмірі 605, 60 грн. Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106.

Роз'яснити особі, щодо якої застосовано адміністративне стягнення, що відповідно до частини 1 статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 (п'ятнадцять) днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно вимог ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушеником штрафу у строк, встановлений ч.1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Богунський районний суд м. Житомира протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя С.М. Костенко

Постанова підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.