61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649
04.07.2024 Справа № 905/1368/23
Господарський суд Донецької області у складі судді Фурсової С.М. розглянувши клопотання розпорядника майна Козловської Діани Валеріївни про витребування інформації
у справі за заявою кредитора (заявника): Товариства з обмеженою відповідальністю «Статус Капітал Плюс» (01021, місто Київ, Печерський узвіз, будинок №13, офіс №23, код ЄДРПОУ 39425460)
до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю «ВПГ Агро Плюс» (84162, Донецька область, Краматорський район, смт. Черкаське, вулиця Бикова Леоніда, будинок №50, код ЄДРПОУ 41630528)
про банкрутство,
розпорядник майна - арбітражна керуюча Козловська Діана Валеріївна
без виклику представників сторін
У провадженні Господарського суду Донецької області перебуває справа про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «ВПГ Агро Плюс» (код ЄДРПОУ 41630528)
Так, ухвалою Господарського суду Донецької області від 21.11.2023 відкрито провадження у справі №905/1368/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «ВПГ Агро Плюс» (код ЄДРПОУ 41630528), введено процедуру розпорядження майном боржника та призначено розпорядником майна арбітражного керуючого Козловську Д.В. (свідоцтво про право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №484 від 15.03.2013).
23.11.2023 на офіційному веб-порталі судової влади України здійснено публікацію повідомлення за № 71950.
Від розпорядника майна арбітражної керуючої Козловської Діани Валеріївни отримано клопотання про витребування у Адміністрації Державної прикордонної служби України, інформацію про:
1) особу та її персональні дані, яка керувала транспортним засобом марки TOYOTA САМКУ, Vin-код № НОМЕР_1 , з номером державної реєстрації НОМЕР_2 , при перетині державного кордону 04.04.2022 у напрямку - виїзд з України.
2) особу та її персональні дані, яка керувала транспортним засобом марки ТОУОТА САМКУ, Vin-код № НОМЕР_3 , з номером державної реєстрації НОМЕР_4 , при перетині державного кордону 13.04.2022 у напрямку - виїзд з України.
Також, 04.07.2024 від розпорядника майна отримано доповнення до клопотання про витребування інформації.
Як на підставу необхідності отримання зазначеної інформації розпорядник майна зазначає.
До Господарського суду Донецької області у межах строку, встановленого для їх подання, Товариством з обмеженою відповідальністю «УЛФ-Фінанс» подавалась заява про визнання кредиторських вимог. Кредиторські вимоги заявника були обумовлені невиконанням боржником грошових зобов'язань за договорами фінансового лізингу №11438/09/21-Г від 23.09.2021, №11439/09/21-Г від 23.09.2021, № 11440/09/21-Г від 23.09.2021, № 8451/12/20-Г від 18.12.2020. Крім того, заявник вказував, що договори фінансового лізингу були достроково розірвані Товариством з обмеженою відповідальністю «УЛФ-Фінанс», як Лізингодавцем, про що боржнику направлялились відповідні повідомлення з вигою, зокрема, повернути Об'єкти лізингу.
Вказана заява була залишена Господарським судом Донецької області без розгляду за заявою ТОВ «УЛФ-Фінанс».
На умовах, визначених у договорах фінансового лізингу, боржник, як Лізингоодержувач зобов'язувався прийняти Об'єкти лізингу та сплачувати лізингові й інші платежі відповідно до Загальних умов Договору та Закону України «Про фінансовий лізинг», а випадку дострокового розірвання Договору - сплатити лізингові платежі до моменту такого розірвання та повернути Об'єкти лізингу.
На виконання умов вказаних договорів фінансового лізингу, укладених між ТОВ «УЛФ-Фінанс» та боржником, останнім було сплачено певну частину платежів.
Згідно ч. 3 ст. 44 КУзПБ, в межах проведення процедури розпорядження майном, боржника, розпорядник майна зобов'язаний, в тому числі, розглядати заяви кредиторів з грошовими вимогами до боржника, що надійшли в установленому цим Кодексом порядку; вести реєстр вимог кредиторів; повідомляти кредиторів про результати розгляду їхніх вимог; вживати заходів для захисту майна боржника; проводити аналіз фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника, встановлювати за результатами його проведення наявність або відсутність ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, вчинення незаконних дій у разі банкрутства та не пізніше двох місяців з дня відкриття провадження у справі про банкрутство, провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість, за можливості проведення санації боржника розробити план санації боржника та подати його на розгляд зборам кредиторів, а також виконувати інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
У розпорядника майна відсутні відомості про те, що боржник належним чином прийняв розірвання договорів фінансового лізингу, а відтак, за настання певних обставин, боржник може претендувати на збереження за ним права користування автомобілями та використання їх у господарській діяльності.
Такі обставини щодо наявності у боржника права користування автомобілями та використання їх у господарській діяльності можуть бути враховані розпорядником майна при визначені можливості проведення санації боржника та при розробленні плану санації боржника.
Проте, в процесі проведення інвентаризації майна боржника арбітражним керуючим не було виявлено транспортні засоби: марки TOYOTA, комерційний опис CAMRY, 2020 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_2 , № шасі/кузова НОМЕР_5 , № двигуна НОМЕР_6 та марки TOYOTA, комерційний опис CAMRY, 2021 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_7 , № шасі/кузова НОМЕР_3 , № двигуна НОМЕР_8 .
З метою розшуку зазначених вище транспортних засобів розпорядником майна арбітражною керуючою Козловською Діаною Валеріївною здійснено запит за вих. №01-34/939 від 22.05.2024 до Державної митної служби України.
На запит розпорядника майна про надання інформації, Державна митна служба України надала відповідь з вих. № 19/19-02- 0/14/2669 від 31.05.2024, згідно якої, станом на 31.05.2024 за відомостями з інформаційних баз даних Держмитслужби останнє переміщення через державний кордон України:
- Транспортного засобу марки TOYOTA CAMRY, Vin-код № НОМЕР_5 , з номером державної реєстрації НОМЕР_2 , здійснено 04.04.2022 у напрямку - виїзд з України.
- Транспортного засобу марки TOYOTA CAMRY, Vin-код № НОМЕР_3 , з номером державної реєстрації НОМЕР_4 , здійснено 13.04.2022 у напрямку - виїзд з України.
При цьому, Державна митна служба України не надала інформацію, про осіб, які керували вказаними транспортними засобами при перетині державного кордону України.
Документообіг боржника не містить ані заяв, ані наказів , ані будь яких інших документів, які б дозволяли будь яким особам здійснювати перевезення лізингових транспортних засобів за кордон.
Оскільки, Державною митною службою України не надано інформацію, про осіб, які керували вказаними транспортними засобами при перетині державного кордону України, для отримання такої інформації розпорядник майна звертається до суду з відповідним клопотанням.
Крім того, 01.07.2024 Товариством з обмеженою відповідальністю «УЛФ-Фінанс» подано заяву про визнання кредиторських вимог з підстав невиконання боржником грошових зобов'язань за договорами фінансового лізингу №11438/09/21-Г від 23.09.2021, №11439/09/21-Г від 23.09.2021, № 11440/09/21-Г від 23.09.2021, № 8451/12/20-Г від 18.12.2020.
Як зауважує розпорядник майна за умови задоволення і визнання Господарським судом Донецької області цих кредиторських вимог у межах зазначеної справи про банкрутство, відсутність транспортних засобів може потягнути додаткове фінансове навантаження на боржника у вигляді застосування штрафних санкцій.
Згідно ч. 4 ст. 74 ГПК України, суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів.
Дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи встановлюються, в тому числі, за допомогою речових доказів.
Згідно ч. 1 ст. 81 ГПК України, учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу.
Згідно ч. 1 ст. 3 Закону України «Про прикордонний контроль», прикордонний контроль - державний контроль, що здійснюється Державною прикордонною службою України, який включає комплекс дій і систему заходів, спрямованих на встановлення законних підстав для перетинання державного кордону особами, транспортними засобами і переміщення через нього вантажів.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про прикордонний контроль», пропуск осіб через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами Державної прикордонної служби України за дійсними паспортними документами, а у передбачених законодавством України випадках також за іншими документами. Пропуск транспортних засобів, вантажів через державний кордон здійснюється після проходження всіх передбачених законом видів контролю на державному кордоні.
Відповідно до п. 10 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 1995 року № 57 (далі - Правила № 57) пропуск громадян через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами підрозділу охорони державного кордону.
У абзацах 1-3 пункту 12 Правил № 57 визначено, що для здійснення прикордонного контролю громадяни подають уповноваженим службовим особам підрозділу охорони державного кордону паспортні, а у випадках, передбачених законодавством, і підтверджуючі документи без обкладинок і зайвих вкладень.
Паспортні та підтверджуючі документи громадян, які перетинають державний кордон, перевіряються уповноваженими службовими особами підрозділу охорони державного кордону з метою встановлення їх дійсності та належності громадянину, який їх пред'являє. У ході перевірки документів під час виїзду з України з'ясовується наявність або відсутність підстав для тимчасового обмеження громадянина у праві виїзду за кордон.
Указані положення Правил № 57 кореспондуються з положеннями ч. 1-3 ст. 7 Закону України «Про прикордонний контроль», за якими паспортні та інші документи громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які перетинають державний кордон, перевіряються уповноваженими службовими особами Державної прикордонної служби України з метою встановлення їх дійсності та приналежності відповідній особі. При цьому, з'ясовується наявність або відсутність підстав для тимчасової відмови особі у перетинанні державного кордону.
Враховуючи що розпорядник майна позбавлений можливості самостійно отримати інформацію від Адміністрації Державної прикордонної служби України, щодо персональних даних осіб, які виїхали закордон на транспортних засобах переданих боржнику згідно договорів фінансового лізингу та з метою їх можливості їх належного розшуку в подальшому, суд вважає за доцільне задовольнити клопотання розпорядника майна арбітражної керуючої Козловської Діани Валеріївни про витребування інформації.
Керуючись 74, 81, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
Клопотання розпорядника майна арбітражної керуючої Козловської Діани Валеріївни про витребування інформації - задовольнити.
Витребувати у Адміністрації Державної прикордонної служби України (код в ЄДРПОУ 00034039, вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601, Україна, т. +380 (44) 235 11-00, адреса електронної пошти: adpsu@dpsu.gov.ua), інформацію про:
1) особу та її персональні дані, яка керувала транспортним засобом марки TOYOTA САМКУ, Vin-код № НОМЕР_1 , з номером державної реєстрації НОМЕР_2 , при перетині державного кордону 04.04.2022 у напрямку - виїзд з України.
2) особу та її персональні дані, яка керувала транспортним засобом марки ТОУОТА САМКУ, Vin-код № НОМЕР_3 , з номером державної реєстрації НОМЕР_4 , при перетині державного кордону 13.04.2022 у напрямку - виїзд з України.
Адміністрації Державної прикордонної служби України надати запитувану інформацію до Господарського суду Донецької області протягом 10 днів з моменту отримання даної ухвали.
У відповіді прохання посилатись на номер справи №905/1368/23.
Звернути увагу Адміністрації Державної прикордонної служби України, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.
Ухвала набрала чинності з моменту її підписання - 04.07.2024 та оскарженню не підлягає.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://dn.arbitr.gov.ua.
Суддя С.М. Фурсова