Справа № 149/1874/24
04.07.2024 Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючої судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого по АДРЕСА_1 , раніше судимого, востаннє 16.02.2022 Вінницьким міським судом Вінницької області за ч. 3 ст. 187 КК України до 7 років 6 місяців позбавлення волі, звільненого з місць позбавлення волі 05.05.2022,
До Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області надійшло подання начальника Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 про продовження відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду. Подання мотивовано тим, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі зарекомендував себе негативно, скоює адміністративні правопорушення, пов'язані з невиконанням ухвали суду про встановлення адміністративного нагляду, веде антигромадський спосіб життя. За цих підстав та відповідно до Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" просить продовжити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд з наступними обмеженнями: заборонити виходити із квартири АДРЕСА_2 з 22:00 до 06:00 год. наступної доби; заборонити з'являтись в барах, кафе, ресторанах, розважальних закладах, місцях продажу алкогольних напоїв на розлив; заборонити виїзд в особистих справах за межі м. Хмільник Вінницької області без дозволу відповідних служб; зобов'язати з'являтись для реєстрації в Хмільницький РВП ГУНП у Вінницькій області кожний 1-й та 3-й вівторок місяця до поліцейського офіцера громади Хмільницького РВП капітана поліції ОСОБА_5 , а в разі його відсутності до начальника ВВГХмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області.
В судове засідання представник Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області не з"явився.
ОСОБА_4 подав заяву про розгляд справи у його відсутність, заперечує проти продовження адміністративного нагляду.
Статтею 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що адміністративним наглядом є система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції, котрий у відповідності до ст. 2 вказаного Закону встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» особами, щодо яких встановлюється адміністративний нагляд, є засуджені до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджені два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до положень ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку, терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
При цьому, як передбачено ст. 5 вказаного Закону у поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обґрунтування доцільності таких заходів.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 раніше судимий, зокрема 16.02.2022 вироком Вінницького міського суду Вінницької області за ч. 3 ст. 187 КК України до 7 років 6 місяців позбавлення волі, звільнений з місць позбавлення волі 05.05.2022 по відбуттю покарання.
Ухвалою суду від 30.06.2023 відносно ОСОБА_4 встановлено адміністративний нагляд строком на один рік з відповідними обмеженнями.
Постановою судді Хмільницького міськрайонного суду від 14.02.2024 ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 187 КУпАП/, оскільки він 07.12.2023 та 21.12.2023 не з"явився на реєстрацію до Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області. При цьому, по епізоду від 05.01.2024 провадження закрито у зв"язку з недоведеністю його вини .
23.12.2023 та 25.12.2023 ОСОБА_4 попереджено про встановлення адміністративного нагляду.
Отже, як вбачається з матеріалів подання будь-яких доказів, що з моменту встановлення адміністративного нагляду до органів поліції надходили заяви чи скарги на діяння ОСОБА_4 від інших громадян з приводу порушення їхніх прав останнім, а також порушення ним громадського порядку, не надано. Одноразове притягнення особи до адміністративної за ч.1 ст. 187 КУпАП не свідчить про те, що особа є небезпечною для суспільства.
При цьому суд зауважує, що у матеріалах подання відсутні докази, які б свідчили, що працівниками поліції виявлялися причини та умови, що могли призвести до вчинення адміністративних правопорушень, чи уживалися заходи для їх усунення, не долучено довідок про результати проведених бесід з ОСОБА_4 як особою, відносно якого встановлено адміністративний нагляд.
Відтак, пересвідчитись, що з ОСОБА_4 проводилися превентивні заходи щодо можливої протиправної поведінки суду не представилось за можливе.
Крім того, станом на день розгляду подання, встановлений Хмільницьким міськрайонним судом адміністративний нагляд закінчився.
Враховуючи викладені обставини, суд не знайшов підстав для задоволення подання.
На підставі п. «в» ст. 3, ст. ст. 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд,
У задоволенні подання начальника Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом семи днів з дня її оголошення.
Головуюча ОСОБА_6