Рішення від 03.07.2024 по справі 300/3548/24

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"03" липня 2024 р. справа № 300/3548/24

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Главача І.А., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі, також - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся в суд з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (надалі, також - відповідач, ГУ ПФУ в Івано-Франківській області), в якому просить:

- визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Івано-Франківській області щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 у відповідності до ст. 37 Закону України "Про державну службу" на підставі довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №360/02-23 від 23.08.2023, виданої Білоберізькою сільською радою Верховинського району Івано-Франківської області, викладеній в листах від 15.03.2024 та 25.03.2024;

- зобов'язати ГУ ПФУ в Івано-Франківській області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 , пенсію за віком відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" з врахуванням правової оцінки наданої Івано-Франківським окружним адміністративним судом в рішенні від 17.11.2023 по справі №300/7152/23 на підставі Довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №360/02-23 від 23.08.2023 виданої Білоберізькою сільською радою Верховинського району Івано-Франківської області з дня подачі першої заяви від 15.02.2024.

Позовні вимоги мотивує тим, що з 30.08.2023 на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17.11.2023 по справі №300/7152/23, ГУ ПФУ в Дніпропетровській області, зарахувавши до стажу, який дає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" періоди перебування на посаді в органах місцевого самоврядування з 05.07.2001 по 22.04.2002 та з 23.04.2002 по 03.12.2020, а також період проходження військової служби з 12.05.1979 по 05.05.1981 та з 30.08.2023, переведено ОСОБА_1 на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу", при цьому не урахувавши довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №360/02-23 від 28.08.2023 виданої Білоберізькою сільською радою Верховинського району Івано-Франківської області. Відтак позивач звернувся до відповідача із заявами від 15.02.2024 та від 29.02.2024 про призначення пенсії державного службовця на виконання рішення суду від 17.11.2023 справа №300/7152/23, виходячи із заробітної плати згідно довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №360/02-23 від 28.08.2023. Однак, листом від 15.03.2024 відповідач відмовив позивачу в перерахунку пенсії державного службовця мотивуючи вказану відмову відсутністю підстав для урахування вказаної довідки, оскільки таке зобов'язання рішенням суду не покладено. Крім того, листом від 20.03.2024 продубльовано зміст ухвали суду від 16.02.2024 справа №300/7152/23 про відмову у прийнятті додаткового судового рішення, таким чином обґрунтовуючи виконання рішення суду від 17.11.2023 справа №300/4152/23 в повному обсязі. Позивач зазначає, що подана довідка повинні враховуватись для обчислення пенсії, так як за формою та змістом відповідають вимогам форми довідки, затвердженої Постановою Правління ПФУ №1-3 від 17.01.2017, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" та містять усі необхідні складові заробітної плати державного службовця.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 13.05.2024 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

19.02.2024 від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому проти позову заперечує та вказує, що рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17.11.2023 справа №300/4152/23 на Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області не покладено обов'язку щодо врахування довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №360/02-23 від 28.08.2023 при переведенні позивача на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу". Воднораз, на Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області не покладено жодних зобов'язань. Також зазначає, що довідка про складові заробітної плати не можуть бути враховані для обчислення пенсії державного службовця, оскільки в них зазначені складові заробітної плати особи місцевого самоврядування. Просив в задоволенні позову відмовити.

ОСОБА_1 направив суду відповідь на відзив від 06.06.2024, проте суд зазначає, що у відповідності до частин 3 статті 263 КАС України, у справах, визначених частиною 1 цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив, а тому в суду відсутні правові підстави надавати оцінку даному документу в рамках розгляду даної адміністративної справи.

Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 263 КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши в сукупності письмові докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та заперечення на позов, встановив таке.

На виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17.11.2023 по справі №300/7152/23 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, зарахувавши до стажу, який дає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" періоди перебування на посаді в органах місцевого самоврядування з 05.07.2001 по 22.04.2002 та з 23.04.2002 по 03.12.2020, а також період проходження військової служби з 12.05.1979 по 05.05.1981 та з 30.08.2023, переведено ОСОБА_1 на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" з 30.08.2023.

Однак, при переведенні позивача на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу", Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області не враховано довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №360/02-23 від 28.08.2023 виданої Білоберізькою сільською радою Верховинського району Івано-Франківської області.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.02.202 справа №300/7152/23 у задоволенні заяви ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення по справі №300/7152/20 відмовлено, зокрема, серед іншого, роз'яснено:

"Таким чином, суд констатує, що в даному випадку здійснено розгляд адміністративної справи №300/7152/23 у відповідності до вимог частини 2 статті 9 КАС України, тобто у межах позовних вимог. При цьому, обов'язку вказувати в рішенні про його виконання, а саме, в частині перерахунку пенсії в зв'язку із здійсненням переходу на інший вид пенсії на підставі довідки №360/02-23 від 23.08.2023, як про це зазначає позивач, у суду не було.

Таке прохання позивача, викладене в поданій заяві (щодо врахування довідки №360/02-23 від 23.08.2023), не є окремою позовною вимогою.

Отже, можна дійти висновку, що при винесенні судом рішення від 17.11.2023 по справі №300/7152/23, суд вирішив усі позовні вимоги, а також визначив для відповідача спосіб виконання судового рішення шляхом зобов'язання вчинити певні дії.".

Відтак, 15.02.2024 ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою, в якій просив: при виконанні рішення суду від 17.11.2023 справа №300/7152/23, призначити пенсію за віком відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу", виходячи із заробітної плати згідно довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №360/02-23 від 28.08.2023 виданої Білоберізькою сільською радою Верховинського району Івано-Франківської області. До якої долучив, зокрема, копію довідки №360/02-23 від 28.08.2023.

Позивач повторно звернувся до пенсійного органу із заявою від 29.02.2024, долучивши, зокрема, оригінал довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №360/02-23 від 28.08.2023 виданої Білоберізькою сільською радою Верховинського району Івано-Франківської області.

Відповідач листом від 06.03.2024 направив позивач у повідомлення про виконання судового рішення в добровільному порядку, в якому повідомив, що на виконання рішення суду від 17.11.2023 справа №300/7152/23 позивачу здійснено перерахунок пенсії з 30.08.2023 відповідно до ста. 37 Закону України "Про державну службу". Після проведеного перерахунку розмір пенсії позивача становить: з 30.08.2023 - 2093,00 грн та з 01.03.2024 - 2361,00 грн.

Не отримавши відповіді за вищенаведені заяви, позивач втретє звернувся до пенсійного органу із заявою від 26.03.2024.

Листом від 15.03.2024 відповідач відмовив позивачу в перерахунку пенсії державного службовця мотивуючи вказану відмову відсутністю підстав для урахування довідки від 28.08.2023 №360/02-23, оскільки таке зобов'язання рішенням суду не покладено. Також звернув увагу, що довідка від 23.08.2023 в матеріалах пенсійної справи відсутня (натомість від 28.08.2023).

Листом від 25.03.2024 продублював позивачу зміст ухвали суду від 16.02.2024 у справі №300/7152/23 про відмову в ухваленні додаткового судового рішення щодо перерахунку пенсії на підставі довідки від 28.08.2023 №360/02-23.

Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає таке.

Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними (частини перша і друга даної статті).

Згідно з частиною третьою статті 46 Конституції України пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Пенсійне забезпечення державних службовців до 01.05.2016 було врегульоване Законом України "Про державну службу" від 16.12.93 №3723-XII (далі Закон №3723).

Натомість з 01.05.2016 набрав чинності Закон України "Про державну службу" від 10.12.2015 за №889-VIII (далі Закон №889-VIII). Пенсійне забезпечення державних службовців регулюється статтею 90 та пунктами 10-12 Прикінцевих положень Закону №889-VIII.

Згідно з частиною першою статті 90 Закону №889-VIII пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Відповідно до пунктів 10-12 Прикінцевих положень Закону України "Про державну службу" №889-VIII: державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців; перелік посад державної служби, які займали особи з числа колишніх державних службовців, що належать до певної категорії посад, передбачених цим Законом, визначається Кабінетом Міністрів України; для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Згідно частини першої статті 37 Закону №3723-XII на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі, стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Як зазначалось судом вище, на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17.11.2023 по справі №300/7152/23 позивача переведено з пенсії за віком призначеної відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію державного службовця відповідно до Закону України "Про державну службу".

Отже, позивач набув право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII на підставі пунктів 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII.

Водночас, під час виконання судового рішення, відповідач не врахував довідки від 28.08.2023 №360/02-23 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років).

З огляду на зміст частини першої статті 37 Закону №3723-XII особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, пенсія згідно Закону України "Про державну службу" призначається у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Таким чином, для визначення розміру пенсії згідно Закону України "Про державну службу" необхідно встановити розмір заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, від якого, в свою чергу, визначається розмір пенсії, що становить 60 відсотків від розміру такої заробітної плати.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 затверджено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб (далі Порядок №622).

Так, пунктом 4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб визначено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;

матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Згідно з пунктом 5 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб визначено форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

Так, відповідно до пунктів 2, 10, 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про державну службу", пунктів 9, 10 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 року №280, та пункту 5 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року №622, правління Пенсійного фонду України постановою від 17.01.2017 №1-3 затвердило форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 10 грудня 2015 року N 889-VIII "Про державну службу" пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року №3723-XII "Про державну службу".

Судом встановлено, що 28.08.2023 Білоберізькою сільською радою видано довідку за №360/02-23 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років).

Вказана довідка відповідає формі довідки, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3.

Факт долучення вказаної довідки до заяви позивача про призначення пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" не заперечується відповідачем.

Суд звертає увагу на те, що всі відображені в довідці від 28.08.2023 №360/02-23, види оплати праці, - є складовими частинами заробітної плати позивача, з якої сплачені внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а тому така довідка має бути врахована при розрахунку розміру пенсії позивача як державного службовця.

Такий висновок суду узгоджується з положеннями пункту 1 частини першої статті 41 Закону №1058-IV, відповідно до якої до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються: суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.

В спірному випадку пенсія позивачу на підставі Закону України "Про державну службу" з 30.08.2023 призначена вперше, а тому пенсійний орган при призначенні такої пенсії повинен враховувати і подану заяву, і додані до неї документи.

Оскільки на момент такого звернення 30.08.2023 позивач мав більше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до посад державних службовців, однак не працював на посадах державної служби, він мав право відповідно до Порядку №622 на призначення пенсії з заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Суд зазначає, що наявність або відсутність 20-ти річного стажу на державній службі станом на 01 травня 2016 року враховується лише для вирішення питання щодо наявності права на призначення пенсії державного службовця, тоді як позивачу пенсія призначена, і спору щодо цього між сторонами немає.

Твердження відповідача про те, що дані спірної довідки не можуть бути враховані для обчислення розміру пенсії, оскільки містять відомості про оклад службовця органу місцевого самоврядування, є безпідставним оскільки позивач працював на посадах, які відносяться до посад державної служби, що підтверджується рішеннями Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17.11.2023 у справі №300/7152/23, що набрало законної сили.

Тому з огляду на викладене, а також з метою ефективного захисту порушеного права позивача заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню у такий належний спосіб: визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Івано-Франківській області щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 у відповідності до ст. 37 Закону України "Про державну службу" на підставі довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №360/02-23 від 28.08.2023, виданої Білоберізькою сільською радою Верховинського району Івано-Франківської області; зобов'язати ГУ ПФУ в Івано-Франківській області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 , пенсію за віком відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" з врахуванням правової оцінки наданої Івано-Франківським окружним адміністративним судом в рішенні від 17.11.2023 по справі №300/7152/23 на підставі довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №360/02-23 від 28.08.2023 виданої Білоберізькою сільською радою Верховинського району Івано-Франківської області з дня подачі першої заяви від 15.02.2024.

При цьому, суд звертає увагу, що позивачем допущено описку у зазначенні дати видачі спірної довідки 23.08.2023, замість правильного 28.08.2023, що підтверджується матеріалами спарви.

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України (пункт 1); обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії) (пункт 3); безсторонньо (пункт 4); добросовісно (пункт 5); з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації (пункт 7); пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія) (пункт 8); своєчасно, тобто протягом розумного строку (пункт 10).

Закріплений у частині першій статті 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини другої статті 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

За змістом частини першої статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Беручи до уваги приписи зазначених норм, оцінюючи наявні в матеріалах докази в їх сукупності, суд вважає, що позов слід задовольнити.

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно до частини 1 статті 132 цього Кодексу судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Таким чином, враховуючи, що заявлені позовні вимоги підлягають до задоволення, то в силу вимог частини 1 статті 132, частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на користь позивача підлягає стягненню сплачений ним судовий збір у розмірі 1211,20 грн.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 у відповідності до ст. 37 Закону України "Про державну службу" на підставі довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №360/02-23 від 28.08.2023, виданої Білоберізькою сільською радою Верховинського району Івано-Франківської області.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088, вул. Січових Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018) провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , с. Стебні, Верховинський район, Івано-Франківська область. 78722), пенсію за віком відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" з врахуванням правової оцінки наданої Івано-Франківським окружним адміністративним судом в рішенні від 17.11.2023 по справі №300/7152/23 на підставі довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №360/02-23 від 28.08.2023 виданої Білоберізькою сільською радою Верховинського району Івано-Франківської області з дня подачі першої заяви від 15.02.2024.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088, вул. Січових Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , с. Стебні, Верховинський район, Івано-Франківська область. 78722) сплачений судовий збір у розмірі 1 211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн 20 (двадцять) коп.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Відповідачам рішення надіслати через підсистему "Електронний суд".

Перебіг процесуальних строків, початок яких пов'язується з моментом вручення процесуального документа учаснику судового процесу в електронній формі, починається з наступного дня після доставлення документів до Електронного кабінету в розділ "Мої справи".

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

позивач - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 );

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088, вул. Січових Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018).

Суддя Главач І.А.