Ухвала від 03.07.2024 по справі 440/1125/24

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви

та відкриття провадження в адміністративній справі

03 липня 2024 року Справа №440/1125/24

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Кравченко Т.О., вирішуючи питання про наявність підстав для прийняття позовної заяви та відкриття провадження в адміністративній справі за позовом Покровської міської ради Донецької області до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, - ОСОБА_1 , про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

встановила:

30 січня 2024 року до Полтавського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Покровської міської ради Донецької області (далі - позивач, Покровська міська рада) до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області (далі - відповідач, ГУ Держгеокадастру в області), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - ОСОБА_1 (далі - третя особа), надісланий засобами поштового зв'язку 24 січня 2024 року, в якому позивач просив:

- визнати протиправною бездіяльність ГУ Держгеокадастру в області, яка полягає у не скасуванні державної реєстрації земельної ділянки, кадастровий номер 1422782800:12:000:0797, площею 0,77 га;

- зобов'язати ГУ Держгеокадастру в області скасувати державну реєстрацію земельної ділянки, кадастровий номер 1422782800:12:000:0797, площею 0,77 га.

За результатами автоматизованого розподілу судової справи між суддями Полтавського окружного адміністративного суду справа № 440/1125/24 передана на розгляд судді Кукоба О.О.

05 лютого 2024 року суддя Полтавського окружного адміністративного суду постановив ухвалу, якою позовну заяву Покровської міської ради повернув позивачеві.

03 квітня 2024 року Другий апеляційний адміністративний суд прийняв постанову, якою задовольнив апеляційну скаргу Покровської міської ради; скасував ухвалу Полтавського окружного адміністративного суду від 05 лютого 2024 року у справі № 440/1125/24, а справу направив до Полтавського окружного адміністративного суду для продовження розгляду.

13 травня 2024 року суддя Полтавського окружного адміністративного суду постановив ухвалу, якою матеріали позову Покровської міської ради передав до Донецького окружного адміністративного суду.

13 червня 2024 року матеріали судової справи № 440/1125/24 надійшли до Донецького окружного адміністративного суду.

За результатами розподілу судової справи між суддями Донецького окружного адміністративного суду справа № 440/1125/24 передана на розгляд судді Кравченко Т.О.

20 червня 2024 року суд постановив ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Позивач усунув недоліки позовної заяви.

За наслідками з'ясування питань, визначених ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), встановлено, що позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; після усунення недоліків позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. ст. 160, 161 КАС; позовну заяву належить розглядати за правилами адміністративного судочинства і подано з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом; підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлені КАС, відсутні.

Щодо форми адміністративного судочинства, за якою розглядатиметься справа.

Ч. 1 ст. 12 КАС визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Відповідно до ч. ч. 2-3 ст. 12 КАС спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляд справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Згідно з п. 10 ч. 6 ст. 12 КАС для цілей цього Кодексу справами незначної складності, крім іншого, є справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного провадження.

Відповідно до ч. 2 ст. 257 КАС за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Ця справа не належить до тих справ, які в силу вимог ч. 4 ст. 12, ч. 4 ст. 257 КАС України мають розглядатися виключно за правилами загального позовного провадження.

Врахувавши критерії, наведені у ч. 3 ст. 257 КАС, а саме: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд дійшов висновку про можливість розгляду цієї справи за правилами спрощеного позовного провадження.

На підставі ч. 5 ст. 262 КАС справа розглядатиметься без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Щодо належного складу учасників справи.

Як на час виникнення спірних правовідносин, так і на час звернення позивача до суду з цим позовом триває широкомасштабна військова агресія російської федерації, яка слугувала підставою для введення в Україні з 24 лютого 2022 року 05 години 30 хвилин воєнного стану Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України про введення воєнного стану».

Указом Президента України від 06 травня 2024 року № 271/2024 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 08 травня 2024 року № 3684-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», строк дії воєнного стану продовжений з 05 години 30 хвилин 14 травня 2024 року строком на 90 діб.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України від 12 травня 2015 року № 389-VIII «Про правовий режим воєнного стану» (далі - Закон № 389) воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Згідно з ч. 1 ст. 2 Закону № 389 правовою основою введення воєнного стану є Конституція України, цей Закон та указ Президента України про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, затверджений Верховною Радою України.

Ч. 1 ст. 4 Закону № 389 передбачено, що на територіях, на яких введено воєнний стан, для забезпечення дії Конституції та законів України, забезпечення разом із військовим командуванням запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, оборони, цивільного захисту, громадської безпеки і порядку, захисту критичної інфраструктури, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян можуть утворюватися тимчасові державні органи - військові адміністрації.

Рішення про утворення військових адміністрацій приймається Президентом України за поданням обласних державних адміністрацій або військового командування (ч. 2 ст. 4 Закону № 389).

Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону № 389 військові адміністрації населених пунктів утворюються в межах територій територіальних громад, у яких сільські, селищні, міські ради та/або їхні виконавчі органи, та/або сільські, селищні, міські голови не здійснюють покладені на них Конституції та законами України повноваження, а також в інших випадках, передбачених цим Законом.

Військову адміністрацію населеного пункту (населених пунктів) очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України за пропозицією Генерального штабу Збройних Сил України або відповідної обласної державної адміністрації.

Начальником військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів) може бути призначений відповідний сільський, селищний, міський голова.

Згідно з ч. 8 ст. 4 Закону № 389 військові адміністрації населених пунктів, районні, обласні військові адміністрації здійснюють свої повноваження протягом дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування.

Указом Президента України від 01 вересня 2022 року № 620/2022 «Про утворення військових адміністрацій» утворена Покровська міська військова адміністрація Покровського району Донецької області.

Цей Указ офіційно оприлюднений в «Урядовому кур'єрі» від 03 вересня 2022 року № 191 і набрав чинності 03 вересня 2022 року.

Предметом спору у справі, що розглядається, є протиправна, на думку позивача, бездіяльність ГУ Держгеокадастру в області, яка полягає у нескасуванні державної реєстрації земельної ділянки, кадастровий номер 1422782800:12:000:0797, площею 0,77 га.

В обґрунтування заявлених вимог, з-поміж іншого, Покровська міська рада зазначає, що бездіяльність відповідача перешкоджає реалізації Покровською міською територіальною громадою права власності на землю, зокрема раціональному використанню земель комунальної власності в межах Покровської міської територіальної громади Покровського району Донецької області.

Так, начальником Покровської міської військової адміністрації прийнято розпорядження від 19 липня 2023 року № 935рг «Про підготовку документів на земельний лот для продажу на земельному аукціоні права оренди земельної ділянки водного фонду в комплексі з розташованим на ній водним об'єктом за межами населених пунктів на території Покровської міської територіальної громади Покровського району Донецької області».

Однак, реалізація вказаного розпорядження неможлива без скасування державної реєстрації земельної ділянки, оскільки вона була сформована з порушеннями земельного законодавства.

З огляду на вказане, з метою усунення перешкод у реалізації Покровською міською територіальною громадою права власності на землю, виникла необхідність у зверненні до суду з цим позовом.

Згідно з ч. 1 ст. 2 Закону України від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі - Закон № 280/97-ВР) місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст (ч. 2 ст. 2 Закону № 280/97-ВР).

Відповідно до ст. 4 Закону № 280/97-ВР місцеве самоврядування в Україні здійснюється на принципах: народовладдя; законності; гласності; колегіальності; поєднання місцевих і державних інтересів; виборності; правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених цим та іншими законами; підзвітності та відповідальності перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб; державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування; судового захисту прав місцевого самоврядування.

Згідно з ч. 1 ст. 5 Закону № 280/97-ВР система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.

Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону № 280/97-ВР сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Згідно з ч. 1 ст. 60 Закону № 280/97-ВР територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Відповідно до ч. 5 ст. 60 Закону № 280/97-ВР органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, укладати договори в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійні договори, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.

Ч. 8 ст. 60 Закону № 280/97-ВР визначено, що право комунальної власності територіальної громади захищається законом на рівних умовах з правами власності інших суб'єктів. Об'єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад і передані іншим суб'єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органу, за винятком випадків, передбачених законом.

Загальна компетенція сільських, селищних, міських рад визначена ст. 25 Закону № 280/97-ВР, згідно з якою сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим Законом та іншими законами до їх відання.

Виключна компетенція сільських, селищних, міських рад визначена ст. 26 Закону № 280/97-ВР.

Так, відповідно до п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону № 280/97-ВР виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання, зокрема, як вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Отже, розпорядження від імені Покровської міської територіальної громади Покровського району Донецької області об'єктами комунальної власності, включаючи землі, та вирішення земельних питань відповідно до Закону № 280/97-ВР віднесено до компетенції Покровської міської ради.

Однак 03 вересня 2022 року повноваження Покровської міської ради, Виконавчого комітету Покровської міської ради та Покровського міського голови припинені у зв'язку з набранням чинності Указом Президента України від 01 вересня 2022 року № 620/2022 «Про утворення військових адміністрацій».

Повноваження військових адміністрацій визначені ст. 15 Закону № 389.

Згідно з ч. 1 ст. 15 Закону № 389 військові адміністрації у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України «Про оборону України», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про критичну інфраструктуру», цим Законом та іншими нормативно-правовими актами. Повноваження військових адміністрацій здійснюються ними в порядку, визначеному законами України для здійснення повноважень відповідних місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону № 389 військові адміністрації населених пунктів на відповідній території здійснюють повноваження із:

[…]

2) забезпечення ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів;

[…]

12) здійснення управління майном, яке перебуває у комунальній власності відповідної територіальної громади (крім вирішення питань відчуження, у тому числі і шляхом приватизації комунального майна та надання комунального майна в оренду на строк понад один рік);

[…]

26) вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин (крім вирішення питань відчуження з комунальної власності земельних ділянок та надання таких земельних ділянок в оренду на строк понад один рік);

[…]

Військові адміністрації населених пунктів здійснюють делеговані повноваження органів виконавчої влади, надані органам місцевого самоврядування законами України.

12 травня 2022 року з метою врегулювання особливостей здійснення повноважень органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану, спрощення процедури прийняття кадрових рішень щодо посад в органах місцевого самоврядування в умовах воєнного стану Верховна Рада України прийняла Закон України № 2259-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та органів місцевого самоврядування у період дії воєнного стану» (далі - Закон № 2259), який набрав чинності 20 травня 2022 року.

Ст. 10 Закону № 389 в редакції Закону № 2259 містить правові норми щодо неприпустимості припинення повноважень органів державної влади, інших державних органів в умовах воєнного стану.

Зокрема, ч. 2 ст. 10 Закону № 389 передбачено, що у разі утворення військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів) Верховна Рада України за поданням Президента України може прийняти рішення про те, що у період дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування:

1) начальник військової адміністрації:

крім повноважень, віднесених до його компетенції цим Законом, здійснює повноваження сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету, сільського, селищного, міського голови;

може затвердити тимчасову структуру виконавчих органів сільської, селищної, міської ради (для працівників, посади яких не включені до тимчасових штатних розписів, оголошується простій або здійснюється їх переведення на рівнозначну чи нижчу посаду);

2) апарат сільської, селищної, міської ради та її виконавчого комітету, інші виконавчі органи (з урахуванням абз. 3 п. 1 цієї частини), комунальні підприємства, установи та організації відповідної територіальної громади підпорядковуються начальнику відповідної військової адміністрації.

Згідно з абз. 1 ч. 4 ст. 10 Закону № 389 у разі прийняття Верховною Радою України рішення, передбаченого ч. ч. 2 або 3 цієї статті, начальник військової адміністрації, відповідна обласна та/або районна військова адміністрація здійснюють повноваження, передбачені відповідно ч. ч. 2 або 3 цієї статті, з дня надбання чинності зазначеним рішенням Верховної Ради України протягом строку, передбаченого цими частинами.

21 вересня 2022 року відповідно до ч. 2 ст. 10 Закону № 389 Верховна Рада України прийняла постанову № 2616-ІХ «Про здійснення начальниками здійснення начальниками Добропільської, Мирноградської, Покровської та Селидівської міських військових адміністрацій Покровського району Донецької області повноважень, передбачених частиною другою статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» (далі - Постанова ВРУ № 2616), яка набрала чинності 27 вересня 2022 року.

Згідно з п. 1 Постанови ВРУ № 2616 у період дії воєнного стану в Україні та 30 днів після його припинення чи скасування:

1) начальники Добропільської, Мирноградської, Покровської та Селидівської міських військових адміністрацій Покровського району Донецької області:

крім повноважень, віднесених до їх компетенції Законом України «Про правовий режим воєнного стану», здійснюють повноваження відповідних міських рад, їх виконавчих комітетів, відповідних міських голів;

можуть затвердити тимчасову структуру виконавчих органів відповідної міської ради (для працівників, посади яких не включені до тимчасових штатних розписів, оголошується простій або здійснюється їх переведення на рівнозначну чи нижчу посаду);

2) апарати Добропільської, Мирноградської, Покровської та Селидівської міських рад та їх виконавчих комітетів, інші виконавчі органи (з урахуванням абз. 3 п. 1 ч. 2 ст. 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану»), комунальні підприємства, установи та організації Добропільської, Мирноградської, Покровської та Селидівської міських територіальних громад підпорядковуються відповідно начальнику Добропільської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області, начальнику Мирноградської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області, начальнику Покровської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області та начальнику Селидівської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області.

Таким чином, з 27 вересня 2022 року суб'єктом, який здійснює повноваження Покровської міської ради, Виконавчого комітету Покровської міської ради та Покровського міського голови, є начальник Покровської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області.

При цьому за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Покровська міська військова адміністрація Покровського району Донецької області (ідентифікаційний код 44790232) зареєстрована як юридична особа 12 вересня 2022 року; державна реєстрація припинення Покровської міської ради (ідентифікаційний код 04052933) як юридичної особи не проводилась, в стані припинення вона не перебуває.

Отже, як на час виникнення спірних правовідносин, так і на час звернення до суду з цим позовом повноваження Покровської міської ради здійснював (здійснює) начальник Покровської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області, а не безпосередньо Покровська міська рада.

Суд зауважує, що для вирішення питання щодо належного позивача визначальним є те, який орган (посадова особа) в умовах воєнного стану здійснює повноваження Покровської міської ради, а не наявність у Покровської міської ради статусу юридичної особи та, відповідно, адміністративної процесуальної правосуб'єктності.

З наведених вище мотивів суд дійшов висновку, що належним позивачем у спірних правовідносинах має бути Покровська міська військова адміністрація Донецької області, від імені якої дії її начальник.

Про обґрунтованість такого висновку також свідчить той факт, що рішення про підготовку документів на земельний лот для продажу на земельному аукціоні права оренди земельної ділянки водного фонду в комплексі з розташованим на ній водним об'єктом за межами населених пунктів на території Покровської міської територіальної громади Покровського району Донецької області, на яке покликається Покровськ міська ради, доводячи наявність її порушеного права, оформлено не рішенням Покровською міською радою, а розпорядженням начальника Покровської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області, виданим, зокрема, на підставі ст. 10 Закону № 389.

Відповідно до ч. 2 ст. 49 КАС треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Згідно з ч. 5 ст. 49 КАС про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

На переконання суду, рішення у цій справі може виплинути на права та обов'язки Покровської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області (начальника міської військової адміністрації) як суб'єкта, який здійснює повноваження Покровської міської ради, а тому наявні підстави для її залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача.

Крім того, згідно з ч. 1 ст. 48 КАС суд першої інстанції, встановивши, що з позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, може за згодою позивача та особи, якій належить право вимоги, допустити заміну первинного позивача належним позивачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.

За правилами ч. 2 ст. 48 КАС якщо позивач не згоден на його заміну іншою особою, то ця особа може вступити у справу як третя особа, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, про що суд повідомляє третю особу. Якщо позивач згоден на його заміну іншою особою, але така особа не згодна на участь у справі, суд залишає позовну заяву без розгляду, про що постановляється відповідна ухвала.

Відповідно до ч. 7 ст. 48 КАС заміна позивача допускається до початку судового розгляду справи по суті.

З урахуванням наведеного та на підставі ч. 1 ст. 48 КАС суд вважає за необхідне запропонувати Покровській міській раді як особі, якій не належить право вимоги, надати згоду на її заміну на належного позивача - Покровську міську військову адміністрацію Покровського району Донецької області.

Також суд вважає за необхідне запропонувати Покровській міській військовій адміністрації Покровського району Донецької області, як особі, якій належить право вимоги, надати згоду на заміну неналежного позивача - Покровської міської ради на належного - Покровську міську військову адміністрацію Покровського району Донецької області.

Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 12, 48, 49, 171, 241, 248, 256, 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України,

ухвалила:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі № 440/1125/24 за позовом Покровської міської ради (ідентифікаційний код 04052933, місцезнаходження: 85300, Донецька обл., м. Покровськ,пл. Незалежності, буд. 11) до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області (ідентифікаційний код 39767332, місцезнаходження: 84313, Донецька обл., м. Краматорськ, бул. Машинобудівників, буд. 16), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ), про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

2. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, - Покровську міську військову адміністрацію Покровського району Донецької області (ідентифікаційний код 44790232, місцезнаходження: 85300, Донецька обл., Покровський р-н, м. Покровськ, пл. Незалежності, буд. 11).

3. Запропонувати Покровській міській раді в п'ятиденний строк з дня отримання цієї ухвали засобами електронного зв'язку надати письмову згоду на її заміну на належного позивача - Покровську міську військову адміністрацію Покровського району Донецької області.

4. Запропонувати Покровській міській військовій адміністрації Покровського району Донецької області в п'ятиденний строк з дня отримання цієї ухвали засобами електронного зв'язку надати письмову згоду на заміну первісного позивача - Покровської міської ради на належного - Покровську міську військову адміністрацію Покровського району Донецької області.

5. Розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

6. Справа розглядатиметься Донецьким окружним адміністративним судом у складі судді Кравченко Т.О. одноособово.

7. Повідомити учасників справи, що за клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи може проводитися в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву.

8. Встановити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня отримання цієї ухвали для подання до суду відзиву на позовну заяву та доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу. Відзив має бути складений та поданий з дотриманням правил, встановлених ст. 162 КАС.

9. Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву для подання до суду відповіді на відзив та документів, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до нього доказів відповідачу. Відповідь на відзив має бути складена і подана з дотриманням правил, встановлених ст. 163, ч. ч. 2-4 ст. 162 КАС.

10. Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання до суду заперечення та документів, що підтверджують надіслання (надання) заперечення і доданих до нього доказів позивачу. Заперечення має бути складено та подано з дотриманням правил, встановлених ст. 164, ч. ч. 2-4 ст. 162 КАС.

11. Встановити третім особам п'ятнадцятиденний строк з дня отримання цієї ухвали для надання пояснення щодо позову та п'ятиденний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву - для подання пояснення щодо відзиву. Пояснення має бути складено та подано з дотриманням правил, встановлених ст. 165, ч. ч. 2-4, 7 ст. 162 КАС.

12. Роз'яснити учасникам справи, що сторони мають процесуальні права та обов'язки, визначені у ст. ст. 44, 47 КАС.

13. Повідомити учасників справи, що інформацію по справі вони можуть отримати на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: http://adm.dn.court.gov.ua/sud0570.

14. Копію ухвали направити учасникам справи.

15. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Суддя Т.О. Кравченко