Справа № 344/10958/24
Провадження № 3/344/4249/24
03 липня 2024 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , фізичної особи-підприємця, РНОКПП не встановлено, за ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 ставиться у вину провадження господарської діяльності без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону.
Відповідно до протоколу протоколу про адміністративне правопорушення №1723 від 13.05.2024, ОСОБА_1 вчинила провадження господарської діяльності без отримання ліцензії на проведення виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону: реалізувала алкогольні напої без ліцензії, чим порушила ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, конячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» №481/95-ВР від 19.12.1995 року (із змінами та доповненнями).
У судовому засідання ОСОБА_1 , якій роз'яснено вимоги ст.268 КУпАП, вину не визнала, просила провадження у справі за ч.1 ст.164 КУпАП закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, надала ліцензію на підтвердження того, що за адресою: АДРЕСА_1 , крім неї здійснює підприємницьку діяльність ОСОБА_2 .
Відповідно до вимог ст.1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно з вимогами ч.1 та ч.2 ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- та відеозапису.
Адміністративна відповідальність за ч.1 ст.164 КУпАП настає за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
На підтвердження вини ОСОБА_1 Головним управлінням ДПС в Івано-Франківській області надано наступні докази: протокол про адміністративне правопорушення №1723 від 13.05.2024, копія акту (довідки) фактичної перевірки №451/09-19-09-01/3073903943 від 13.05.2024.
Як вбачається з акту (довідки) фактичної перевірки №451/09-19-09-01/3073903943 від 13.05.2024, перевіркою встановлено порушення: роздрібна торгівля алкогольними напоями без наявності ліцензії. Так, 18 березня 2024 року о 13 год 12 хв реалізовано слабоалкогольний напій.
У судовому засідання ОСОБА_1 надано ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями ОСОБА_2 , адресою місця торгівлі ОСОБА_2 є АДРЕСА_1 , термін дії ліцензії: з 05 січня 2024 року до 05 січня 2025 року.
Даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, виходячи з усного пояснення ОСОБА_1 , встановлено, що реалізація алкогольних напоїв здійснюється ОСОБА_2 , яка має відповідну ліцензію.
Звертаю увагу, що об'єктом цього правопорушення законодавець визначає суспільні відносини у сфері регулювання господарської діяльності. Господарська діяльність - будь-яка діяльність особи, спрямована на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою.
У матеріалах справи не зазначені докази, які б підтверджували як факт здійснення ОСОБА_1 регулярної, постійної та суттєвої господарської діяльності з продажу одягу, так і факт отримання від підприємницької діяльності прибутку.
У той же час у акті (довідці) фактичної перевірки №451/09-19-09-01/3073903943 від 13.05.2024 при викладі обставин вчинення правопорушення відображено одиничний факт, що мав місце відповідно 18.03.2024, а не систематичну діяльність, яка має здійснюватися упродовж певного періоду часу.
Таким чином, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що докази вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, у справі відсутні.
Вважаю, що факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не знайшов свого підтвердження у судовому засіданні, а тому, відповідно до змісту п.1 ст. 247 КУпАП, провадження у даній справі необхідно закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 33, 164, 221, 247, 256, 268, 283- 285 КУпАП, -
Провадження в справі щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 КУпАП закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Олеся ЗЕЛЕНКО