Справа №949/1198/24
27 червня 2024 року м. Дубровиця
Суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Отупор К.М., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Відділення поліції №1 Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 , непрацюючого,
за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №942475 від 22 лютого 2024 року, ОСОБА_1 21 лютого 2024 року о 05 год. 40 хв. був відсутній за місцем свого проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду повторно протягом року, у зв'язку із чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №942478 від 22 лютого 2024 року, ОСОБА_1 22 лютого 2024 року о 13 год. в с. Зелень по вул. Миру, відвідував магазин «Фортуна», де на розлив продавали спиртні напої, чим порушив правила адміністративного нагляду повторно протягом року, у зв'язку із чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №939475 від 22 лютого 2024 року, ОСОБА_1 22 лютого 2024 року об 11 год. 40 хв. в с. Зелень по вул. Центральна, відвідував магазин «Продукти», де вживав алкогольні напої, чим порушив правила адміністративного нагляду повторно протягом року, у зв'язку із чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №942474 від 21 лютого 2024 року, ОСОБА_1 25 січня 2024 року не з'явився на відмітку до відділення поліції №1 Сарненського РВП, чим порушив правила адміністративного нагляду повторно протягом року, у зв'язку із чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №942498 від 18 березня 2024 року, ОСОБА_1 14 березня 2024 року о 05 год. 10 хв. був відсутній за місцем свого проживання в АДРЕСА_2 , чим порушив правила адміністративного нагляду повторно протягом року, у зв'язку із чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №942500 від 27 березня 2024 року, ОСОБА_1 27 березня 2024 року о 06 год. 40 хв. був відсутній за місцем свого проживання в АДРЕСА_2 , чим порушив правила адміністративного нагляду повторно протягом року, у зв'язку із чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Вказані адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП постановами судді від 27 червня 2024 року об'єднані в одне провадження.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, подавши заяву про розгляд адміністративних матеріалів без його участі.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення та з'ясувавши повно, всебічно, об'єктивно усі обставини справи, приходжу до наступного висновку.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 10 КУпАП, адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Відповідно до ч. 1 ст. 187 КУпАП, до адміністративної відповідальності притягаються особи за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявку за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрацію в органі Національної поліції.
По ч. 2 ст. 187 КУпАП до адміністративної відповідальності притягаються особи за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Ухвалою Дубровицького районного суду Рівненської області від 30 листопада 2023 року відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 6 (шість) місяців.
На період адміністративного нагляду до ОСОБА_1 застосовано обмеження у вигляді:
1) заборони залишати межі Сарненського району без дозволу керівництва Відділення поліції №1 Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області;
2) заборони відвідувати місця, де продаються спиртні напої на розлив;
3) заборони залишати своє житло за адресою: АДРЕСА_1 в нічний час доби з 23 год. вечора по 6 год. ранку;
4) зобов'язання з'являтися для відмітки в чергову частину Відділення поліції №1 Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області щомісячно в перший та останній четвер місяця.
Згідно зі ст. 11 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 цього Закону, особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 притягувався до адміністративної відповідальності за порушення правил адміністративного нагляду, а саме: постановами Дубровицького районного суду Рівненської області від 14 грудня 2023 року та від 14 березня 2024 року, які набрали законної сили, його притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 та ч. 2 ст. 187 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді громадських робіт та штрафу відповідно.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Отже, наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.187 КУпАП підтверджується: протоколами про адміністративне правопорушення серії ВАБ №942475 від 22 лютого 2024 року, серії ВАБ №942478 від 22 лютого 2024 року, серії ВАВ №939475 від 22 лютого 2024 року, серії ВАБ №942474 від 21 лютого 2024 року, серії ВАБ №942498 від 18 березня 2024 року, серії ВАБ №942500 від 27 березня 2024 року, копією ухвали Дубровицького районного суду Рівненської області від 30 листопада 2023 року про встановлення відносно ОСОБА_1 адміністративного нагляду, копіями постанови Дубровицького районного суду Рівненської області від 14 грудня 2023 року та від 14 березня 2024 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
За таких обставин, приходжу до висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 187 КУпАП, а саме: порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, а саме: зобов'язання з'являтися для відмітки в чергову частину ВП №1 Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області щомісячно в перший та останній четвер місяця та заборона відвідувати місця, де продаються спиртні напої на розлив.
Згідно ч. 2 ст. 7 та ст. 245, ст. 280 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин кожної справи, правильного і справедливого її вирішення. Суддя зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також інші, що мають значення для правильного вирішення справи.
Постанова суду, згідно ст. 283 КУпАП, має ґрунтуватися на обставинах, встановлених при розгляді справи, на достатніх і незаперечних доказах.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно із нормою ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
З протоколів про адміністративне правопорушення вбачається, що датою вчинення правопорушень, що інкримінуються ОСОБА_1 , зазначено 25 січня 2024 року, 21 лютого 2024 року, 22 лютого 2024 року, 14 березня 2024 року та 27 березня 2024 року, при тому, що до суду дані адміністративні матеріали надійшли 27 червня 2024 року. Отже, на даний час, з дня, зазначених датами вчинення правопорушень, минув тримісячний строк, в межах якого можливе накладення адміністративного стягнення.
На підставі п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення.
Отже, враховуючи те, що на момент розгляду даної справи минуло більше як три місяці з дня вчинення правопорушення, то є підстави для закриття справи про адміністративне правопорушення у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Виходячи з вищенаведеного та керуючись ст.ст. 38, 247, 284, 287, 294 КУпАП, суд,-
Закрити провадження в справі щодо ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Дубровицький районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: підпис.
Згідно з оригіналом.
Суддя Дубровицького
районного суду Отупор К.М.