Справа № 452/2237/24
про встановлення адміністративного нагляду
27 червня 2024 року м.Самбір
Самбірський міськрайонний суд Львівської області у складі головуючого судді ОСОБА_1 із участю представника Самбірського РВП ОСОБА_2 та особи, щодо якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 ,розглянувши подання начальника Самбірського РВП ГУ НП у Львівській області про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, непрацюючого, раніше неодноразово судимого:
- 23.07.2003 року Самбірським міськрайонним судом за ст.15, 185 ч.3 КК України до покарання у виді позбавлення волі на 3 роки, на основі ст. 75 КК України з випробувальним терміном на 1 рік;
- 24.11.2004 року Самбірським міськрайонним судом за ст. 185 ч.2 КК України до покарання у виді позбавлення волі на 4 роки, на основі ст. 75 КК України з випробувальним терміном на 3 роки;
- 16.09.2009 року Самбірським міськрайонним судом за ст. 309 ч. 1 КК України до покарання у виді обмеження волі на 2 роки;
- 31.01.2013 року Самбірським міськрайонним судом за ст. 309 ч.2 КК України до покарання у виді позбавлення волі на 4 роки 6 місяців;
- 31.01.2013 року Самбірським міськрайонним судом за ст. 185 ч.3, 71 КК України до покарання у виді позбавлення волі на 4 роки 6 місяців;
- 09.07.2012 року Самбірським міськрайонним судом за ст. 185 ч.3 КК України до покарання у виді позбавлення волі на 3 роки;
- 05.09.2016 року Самбірським міськрайонним судом за ст. 186 ч.2 КК України до покарання у виді позбавлення волі на 5 років, на основі ст.75 КК України 2001 року з випробувальним терміном на 3 роки;
- 06.12.2017 року Яворівським районним судом за ст. 309 ч.1 КК України до покарання у виді позбавлення волі на 1 рік;
- 01.12.2016 року Апеляційним судом Львівської області за ст. 186 ч.2 КК України до покарання у виді позбавлення волі на 4 роки;
- 14.03.2017 року Самбірським міськрайонним судом за ст. 185 ч.2 КК України до покарання у виді позбавлення волі на 4 роки 1 місяць;
- 12.06.2017 року Самбірським міськрайонним судом за ст. 185 ч.3 КК України до покарання у виді позбавлення волі на 3 роки;
- 24.09.2020 року Самбірським міськрайонним судом за ст. 185 ч.2, 185 ч.3,70, 71 КК України до покарання у виді позбавлення волі на 3 роки 7 місяців;
- 31.05.2024 року особі повідомлено про підозру вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. 185 ч. 4, ч. 1 і ч. 2 ст. 317 КК України, -
Начальник Самбірського РВП ГУ НП України у Львівській області звернувся до суду із поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 посилаючись на те, що 12.10.2023р. він був звільнений з Личаківської ВК №30, після чого прибув на постійне місце проживання у АДРЕСА_1 та став на профілактичний облік в Самбірський РВП ГУ НП у Львівській області; перебуваючи формально під адміністративним наглядом ОСОБА_3 на шлях виправлення не став, на профілактичні заходи зі сторони працівників національної поліції не реагує, оскільки умисно допустив чотири адміністративних правопорушення, за які був притягнутий до адміністративної відповідальності; на винесені йому письмові попередження не реагував. Також ОСОБА_3 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 185, ч. 1, 2 ст. 317 КК України і, разом з тим він продовжує підтримувати зв'язки з раніше судимими особами та особами, схильними до вчинення злочинів та правопорушень.
Після з'ясування обставин подання, заслуховування пояснень представника Самбірського районного відділу поліції ГУ НП України у Львівській області та особи, щодо якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду, що безпосередньо ОСОБА_3 не заперечив щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду, суд прийшов до висновку, що є підстави для задоволення подання виходячи з наступного:
Згідно п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» такий нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до ст. 6 цього Закону адміністративний нагляд не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Із копії вироку Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 24.09.2020 року та довідки про звільнення відомо, що ОСОБА_3 був засуджений за ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 185КК України і йому призначено покарання у виді позбавлення волі на строк три роки сім місяців; 12.10.2023 року звільнений після відбуття покарання, але його судимість не погашена та не знятау встановленому законом порядку.
Згідно п. «в» ч. 1 ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підставою для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону.
Із доданих до подання матеріалів та пояснення представника відділу поліції вбачається, що ОСОБА_3 після звільнення з місць позбавлення волі неодноразово робились зауваження, коли він перебував на профілактичному обліку, але безрезультатно; протягом останніх місяців чотири рази притягувався до адміністративної відповідальності та був попереджений щодо можливості встановлення адміністративного нагляду, однак, після винесених попереджень він у подальшому систематично порушував громадський порядок і права інших громадян, вчиняв інші правопорушення; крім того, 31.05.2024р. ОСОБА_3 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 185, ч. 1, 2 ст. 317 КК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється терміном від одного до двох років.
Ураховуючи наведені норми Закону, з метою запобігання вчиненням злочинів особою та здійснення стосовно нього виховного впливу, необхідно щодо ОСОБА_3 встановити адміністративний нагляд терміном на один рік. Також обмеження, які пропонуються за поданням встановити щодо дій особи є обґрунтованими, оскільки відповідають його характеристиці та можливості спостереження і контролю за його поведінкою, є передбаченими статтею 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Керуючись ст. 158 КВК України, Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд
Подання начальника Самбірського РВП ГУ НП у Львівській області про встановлення адміністративного нагляду - задовольнити.
Установити щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд терміном на один рік та застосувати стосовно нього наступні обмеження:
1. Заборонити ОСОБА_3 виходити із будинку за адресою: АДРЕСА_1 з 22год.00хв. до 06год.00хв.
2. Заборонити ОСОБА_3 виїжджати за межі м. Самбір Львівської області без відповідного дозволу Самбірського РВП ГУ НП у Львівській області.
3. Зобов'язати ОСОБА_3 з'являтися на реєстрацію до Самбірського РВП ГУ НП у Львівській області два рази на місяць.
На постанову може бути подана апеляція до Львівського апеляційного суду протягом семи діб з моменту її проголошення.
Суддя