Ухвала від 27.06.2024 по справі 753/10141/24

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/10141/24

провадження № 1-кп/753/1547/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"27" червня 2024 р. Дарницький районний суд міста Києва у складі:

головуючий суддя ОСОБА_1 ,

секретар судового засідання ОСОБА_2 ,

учасники судового провадження:

прокурор ОСОБА_3 ,

захисник ОСОБА_4 ,

у судовому засіданні в кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР № 12024105020000733 від 03.05.2024, за обвинуваченням

ОСОБА_5 ,

ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Москва РФ,

громадянки РФ, яка зареєстрована та проживає за адресою:

АДРЕСА_1 , раніше судима вироком

Дарницького районного суду м. Києва від 25 серпня 2023 року за ч. 1 ст. 309 КК України до покарання у виді обмеження волі на строк один рік, із звільненням від його відбування з

випробуванням, з іспитовим строком тривалістю один рік,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 309 К України,

встановив:

До Дарницького районного суду м. Києва 23 травня 2024 року надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР № 12024105020000733 від 03.05.2024, за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України.

Ухвалою суду від 23 травня 2024 року кримінальне провадження призначене до підготовчого судового засідання на 12 червня 2024 року.

12 червня 2024 року судом за участі стороні проведено підготовче судове засідання та за клопотанням обвинуваченої призначено їй захисника за рахунок держави з Північного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги.

Після цього, 27 червня 2024 року обвинувачена повідомила секретаря судового засідання, що до суду не прибуде, оскільки виїхала до Російською Федерації, де вона і проживає.

У зв'язку з цієї інформацію, прокурор під час судового засідання заявив клопотання про надання доручення органу досудового розслідування на проведення слідчих дій для встановлення місця перебування обвинуваченої ОСОБА_5 , оскільки наразі відсутня будь-яка інформація щодо її місця знаходження.

Заслухавши учасників, які не висловили заперечень, та дослідивши матеріали кримінального провадження, суд дійшов такого висновку.

Порядок та способи виклику особи до суду визначені у частині 1 статті 135 КПК України, а саме шляхом вручення повістки про виклик, надіслання її поштою, електронною поштою чи факсимільним зв'язком, здійснення виклику по телефону або телефонограмою.

Частиною 1 статті 323 КПК України визначено, що якщо обвинувачений, до якого не застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, не прибув за викликом у судове засідання, суд відкладає судовий розгляд, призначає дату нового засідання і вживає заходів до забезпечення його прибуття до суду.

Відповідно до частини 3 статті 333 КПК України у разі, якщо під час судового розгляду виникне необхідність у встановленні обставин або перевірці обставин, які мають істотне значення для кримінального провадження, і вони не можуть бути встановлені або перевірені іншим шляхом, суд має право доручити органу досудового розслідування провести певні слідчі (розшукові) дії. У разі прийняття такого рішення суд відкладає судовий розгляд на строк, достатній для проведення слідчої (розшукової) дії та ознайомлення учасників судового провадження з її результатами.

Отже, кримінальний процесуальний закон пов'язує можливість надання доручення органу досудового розслідування провести певні слідчі (розшукові) дії під час судового провадження виключно з існуванням обставин, які мають істотне значення для кримінального провадження, що підлягають перевірці, та за умови неможливості перевірки таких обставин в інший спосіб.

Суд констатує відсутність інформації про місце перебування обвинуваченої ОСОБА_5 . У свою чергу, судом вживались заходи для отримання відповідних відомостей.

Прогалина у відомостях з цих питань не дозволяє суду продовжити судове провадження з дотриманням засад кримінального провадження.

При цьому суд наголошує, що відповідно до частини 5 статті 333 КПК України слідчі (розшукові) дії, які проводяться на виконання доручення суду, здійснюються в порядку, передбаченому главою 20 КПК України.

Суд також зауважує, що слідчі (розшукові) дії не могли бути проведені під час досудового розслідування через те, що обставини, які їх зумовлюють, - відсутність інформації про місце перебування обвинуваченої виникли лише на стадії судового розгляду.

Відповідно до пункту 1 частини 7 статті 42 КПК України обвинувачений зобов'язаний прибути за викликом до суду, а в разі неможливості прибути за викликом у призначений строк - заздалегідь повідомити про це.

КПК України передбачено заходи впливу на обвинувачену у зв'язку з його неприбуттям у судові засідання. Однак, наразі точне місцезнаходження обвинуваченої ОСОБА_5 невідоме суду.

Також у суду відсутні докази того, що обвинувачена позбавлена можливості брати участь у судовому засіданні, зокрема у режимі відеоконференції.

У зв'язку з викладеним існує необхідність у встановленні місця перебування обвинуваченої, втім перевірити чи встановити зазначені обставини на підставі наявних матеріалів неможливо.

З огляду на викладене, для недопущення порушення прав, повноти судового розгляду та оперативності судового провадження, суд вважає за необхідне надати доручення органу досудового розслідування на проведення ряду слідчих (розшукових) дій, направлених на встановлення місця перебування обвинуваченої ОСОБА_5 , оскільки із урахуванням специфіки та особливостей судового процесу, суд не в змозі встановлювати це самостійно.

Керуючись ст.ст. 42, 333, 369-372 КПК України, суд,

постановив:

Доручити органу досудового розслідування - Дарницькому УП ГУНП у м. Києві встановити місце перебування обвинуваченої ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Москва, громадянки РФ, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Протоколи слідчих дій та документи, отримані в ході виконання судового доручення, направити до суду у строк до 12 липня 2024 року.

Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора Дарницької окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 .

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_6

Попередній документ
120077419
Наступний документ
120077421
Інформація про рішення:
№ рішення: 120077420
№ справи: 753/10141/24
Дата рішення: 27.06.2024
Дата публікації: 02.07.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Дарницький районний суд міста Києва
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші кримінальні правопорушення проти здоров'я населення; Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (25.07.2024)
Дата надходження: 23.05.2024
Розклад засідань:
12.06.2024 12:30 Дарницький районний суд міста Києва
18.06.2024 10:00 Дарницький районний суд міста Києва
25.06.2024 11:00 Дарницький районний суд міста Києва
12.07.2024 09:00 Дарницький районний суд міста Києва
16.07.2024 15:50 Дарницький районний суд міста Києва
24.07.2024 12:00 Дарницький районний суд міста Києва
27.08.2024 12:30 Дарницький районний суд міста Києва
Учасники справи:
головуючий суддя:
БОНДАРЕНКО МАРИНА СЕРГІЇВНА
суддя-доповідач:
БОНДАРЕНКО МАРИНА СЕРГІЇВНА
захисник:
Фесенко Сергій Іванович
обвинувачений:
Левчик Василіса Дмитрівна