Постанова від 28.06.2024 по справі 149/1679/24

Справа № 149/1679/24

Провадження №3/149/839/24

Номер рядка звіту 289

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.06.2024 року м. Хмільник

Суддя Хмільницького міськрайонного суду Войнаревич М. Г., за участі прокурора Кассая А. Ю розглянувши матеріали, що надійшли від Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 депутата Хмільницької районної ради, паспорт серії НОМЕР_1 виданого Хмільницьким МРВ УМВС України від 17.06.1996 року, ПІН 2194814706, проживаючої в АДРЕСА_1 -

за ч. 1 ст.172-6 ч. Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Справу № 149/1680/24 про притягнення до адмніністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, справу № 149/1681/24 про притягнення до адмніністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП постановою суду об'єднано в одне провадження із справою 149/1679/24 про притягнення до адміністративної відповіданості ОСОБА_2 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, присвоївши об'єднаним справам єдиний унікальний номер 149/1679/24.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення №299 від 16.05.2024 року, ОСОБА_3 , являючись депутатом Хмільницької районної ради Вінницької області, являючись пп. "б" п. 1 ч.1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Вказане правопорушення вчинене при наступних обставинах.

Під час зібрання матеріалів встановлено, що ОСОБА_1 у відповідності до протоколу № 1 першого пленарного засідання 1 сесії Хмільницької районної ради 8 скликання від 21.11.2020 було обрано депутатом Хмільницької районної ради Вінницької області.

Згідно до пп. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" ОСОБА_1 , є суб'єктом декларування та зобов'язана подавати декларації відповідно до цього Закону.

Згідно ч. 2 ст. 45 Закону суб'єкт декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подає декларацію, яка подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнавця чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції". Тобто ОСОБА_1 , є також суб'єктом відповідальності за порушення вимог фінансового контролю.

ОСОБА_1 , подавались електронні декларації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції, а саме: - 19.10.2016 року - декларація (щорічна) за 2015 рік; - 03.03.2017 року - декларація (щорічна) за 2016 рік; - 27.02.2018 року - декларація (щорічна) за 2017 рік; - 13.03.2019 року - декларація (щорічна) за 2018 рік; - 13.03.2020 року - декларація (щорічна) за 2019 рік; - 03.03.2021 року - декларація (щорічна) за 2020 рік.

У зв'язку із заповненням ОСОБА_1 , вище вказаних декларцій їй відомий порядок подачі декларацій.

Згідно наданої інформації з Хмільницької районної ради ОСОБА_1 в повному обсязі були доведені вимоги фінансового контролю.

Беручи до уваги вище вказані обставини та той факт, що ОСОБА_1 неодноразово подавала декларації та ознайомлена з вимогами ЗУ "Про запобігання корупції" вказують на умисність порушення обмежень, які розповсюджуються на ОСОБА_1 у зв'язку з заняттям посади депутата 8 скликання Хмільницької районної ради.

Отже, ОСОБА_1 являючись депутатом 8 скликання Хмільницької районної ради проігнорувала вимоги розділу VІІ "Фінансовий контроль" ЗУ "Про запобігання корупції" в чому вбачається прямий умисел на вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією.

Датою вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією є гранична дата до закінчення якої необхідно було подати декларацію, тобто 31.03.2024 року.

Таким чином, враховуючи вищевикладені факти ОСОБА_1 являючись депутатом 8 скликання Хмільницької районної ради, будучи згідно пп. "б" п.1 ч.1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно без поважних причин лише 05.04.2024 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, за що передбачена відповідальність ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення №300 від 16.05.2024 року, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді начальника відділу фінансово-господарського забезпечення виконавчого апарату Хмільницької районної ради Вінницької області, являючись пп. "б" та "в" п. 1 ч.1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п.2-7 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Вказане правопорушення вчинене при наступних обставинах.

Під час зібрання матеріалів встановлено, що відповідно до розпорядження голови Хмільницької районної ради № 32-рк від 20.04.2021 року ОСОБА_1 призначено на посаду начальника відділу фінансово-господарського забезпечення виконавчого апарату Хмільницької районної ради Вінницької області з 20.04.2021 року.

Відповідно до розпорядження голови Хмільницької районної ради № 58-рк від 11.11.2021 ОСОБА_1 начальника відділу фінансово-господарського забезпечення виконавчого апарату Хмільницької районної ради Вінницької області, було звільнено із займаної посади з 12.11.2021 року.

ОСОБА_1 у відповідності до протоколу № 1 першого пленарного засідання 1 сесії Хмільницької районної ради 8 скликання від 21.11.2020 було обрано депутатом Хмільницької районної ради Вінницької області.

Згідно до пп. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" ОСОБА_1 , є суб'єктом декларування та зобов'язана подавати декларації відповідно до цього Закону.

В примітці до статті 172-6 КУпАП зазначено, що суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацю особи, уповноваженої на виконнання функцій держави або місцевого самоврядування. Тобто, ОСОБА_1 , є також суб'єктом відповідальності за порушення вимог фінансового контролю.

ОСОБА_1 , подавались електронні декларації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції, а саме: - 19.10.2016 року - декларація (щорічна) за 2015 рік; - 03.03.2017 року - декларація (щорічна) за 2016 рік; - 27.02.2018 року - декларація (щорічна) за 2017 рік; - 13.03.2019 року - декларація (щорічна) за 2018 рік; - 13.03.2020 року - декларація (щорічна) за 2019 рік; - 03.03.2021 року - декларація (щорічна) за 2020 рік.

У зв'язку із заповненням ОСОБА_1 , вище вказаних декларцій їй відомий порядок подачі декларацій.

Згідно наданої інформації з Хмільницької районної ради ОСОБА_1 в повному обсязі були доведені вимоги фінансового контролю.

Беручи до уваги вище вказані обставини та той факт, що ОСОБА_1 неодноразово подавала декларації та ознайомлена з вимогами ЗУ "Про запобігання корупції" вказують на умисність порушення обмежень, які розповсюджуються на ОСОБА_1 у зв'язку з заняттям посади депутата 8 скликання Хмільницької районної ради та начальника відділу фінансово-господарського забезпечення виконавчого апарату Хмільницької районної ради Вінницької області.

Отже, ОСОБА_1 являючись начальником відділу фінансово-господарського забезпечення виконавчого апарату Хмільницької районної ради Вінницької області та депутатом 8 скликання Хмільницької районної ради проігнорувала вимоги розділу VІІ "Фінансовий контроль" ЗУ "Про запобігання корупції" в чому вбачається прямий умисел на вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією.

Датою вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією є гранична дата до закінчення якої необхідно було подати декларацію, тобто 02.02.2024 року.

Таким чином, враховуючи вищевикладені факти ОСОБА_1 перебуваючи на посаді начальника відділу фінансово-господарського забезпечення виконавчого апарату Хмільницької районної ради Вінницької області та являючись депутатом 8 скликання Хмільницької районної ради, будучи згідно пп. "б" та в" п.1 ч.1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст. 45 та п. 2-7 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно без поважних причин лише 02.04.2024 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, за що передбачена відповідальність ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення №301 від 16.05.2024 року, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді начальника відділу фінансово-господарського забезпечення виконавчого апарату Хмільницької районної ради Вінницької області, являючись пп. "б" та "в" п. 1 ч.1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п.2-7 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Вказане правопорушення вчинене при наступних обставинах.

Під час зібрання матеріалів встановлено, що відповідно до розпорядження голови Хмільницької районної ради № 32-рк від 20.04.2021 року ОСОБА_1 призначено на посаду начальника відділу фінансово-господарського забезпечення виконавчого апарату Хмільницької районної ради Вінницької області з 20.04.2021 року.

Відповідно до розпорядження голови Хмільницької районної ради № 58-рк від 11.11.2021 ОСОБА_1 начальника відділу фінансово-господарського забезпечення виконавчого апарату Хмільницької районної ради Вінницької області, було звільнено із займаної посади з 12.11.2021 року.

ОСОБА_1 у відповідності до протоколу № 1 першого пленарного засідання 1 сесії Хмільницької районної ради 8 скликання від 21.11.2020 було обрано депутатом Хмільницької районної ради Вінницької області.

Згідно до пп. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" ОСОБА_1 , є суб'єктом декларування та зобов'язана подавати декларації відповідно до цього Закону.

В примітці до статті 172-6 КУпАП зазначено, що суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацю особи, уповноваженої на виконнання функцій держави або місцевого самоврядування. Тобто, ОСОБА_1 , є також суб'єктом відповідальності за порушення вимог фінансового контролю.

ОСОБА_1 , подавались електронні декларації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції, а саме: - 19.10.2016 року - декларація (щорічна) за 2015 рік; - 03.03.2017 року - декларація (щорічна) за 2016 рік; - 27.02.2018 року - декларація (щорічна) за 2017 рік; - 13.03.2019 року - декларація (щорічна) за 2018 рік; - 13.03.2020 року - декларація (щорічна) за 2019 рік; - 03.03.2021 року - декларація (щорічна) за 2020 рік.

У зв'язку із заповненням ОСОБА_1 , вище вказаних декларцій їй відомий порядок подачі декларацій.

Згідно наданої інформації з Хмільницької районної ради ОСОБА_1 в повному обсязі були доведені вимоги фінансового контролю.

Беручи до уваги вище вказані обставини та той факт, що ОСОБА_1 неодноразово подавала декларації та ознайомлена з вимогами ЗУ "Про запобігання корупції" вказують на умисність порушення обмежень, які розповсюджуються на ОСОБА_1 у зв'язку з заняттям посади депутата 8 скликання Хмільницької районної ради та начальника відділу фінансово-господарського забезпечення виконавчого апарату Хмільницької районної ради Вінницької області.

Отже, ОСОБА_1 являючись начальником відділу фінансово-господарського забезпечення виконавчого апарату Хмільницької районної ради Вінницької області та депутатом 8 скликання Хмільницької районної ради проігнорувала вимоги розділу VІІ "Фінансовий контроль" ЗУ "Про запобігання корупції" в чому вбачається прямий умисел на вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією.

Датою вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією є 02.02.2024 року тобто дата фактичного подання декларації особи яка виконує функції держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, враховуючи вищевикладені факти ОСОБА_1 перебуваючи на посаді начальника відділу фінансово-господарського забезпечення виконавчого апарату Хмільницької районної ради Вінницької області та являючись депутатом 8 скликання Хмільницької районної ради, будучи згідно пп. "б" та в" п.1 ч.1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст. 45 та п. 2-7 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно без поважних причин лише 02.04.2024 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, за що передбачена відповідальність ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнала повністю, щиро розкаюється у вчиненому, надала пояснення, які підтверджують обставини, що відповідають описам, викладеним у протоколах про адміністративне правопорушення від 16.05.2024 року № 299, 300, 301. Також зазначила, що у неї закінчився електронний підпис (ключ), дуже хворіла сестра, яка потребувала догляду. Умислу подавати із запізненням декларації не мала, критично ставиться до вчиненого, зробила для себе відповідні висновки.

Прокурор Кассай А. Ю. під час розгляду справи зазначив, що є всі підстави для притягнення ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП

Суддя вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, вислухавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, і приходить до наступного.

Відповідно до ст. 129 Конституції України, розгляд і вирішення справ у судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів та у доведеності перед судом їх переконливості. При цьому в ст. 62 Конституції України закріплено, що винуватість особи повинна бути доведена у встановленому законом порядку, обвинувачення не може ґрунтуватись на припущеннях, всі сумніви стосовно доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Частиною 1 статті 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

На підставі ч. 1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» корупційне правопорушення діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Частиною 1 ст.172-6КУпАП зазначено, що відповідальність особи настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

З примітки до статті 172-6 КУпАП вбачається, що суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, зі змісту статті слідує, що диспозиція вказаної норми є бланкетною, оскільки вказує склад правопорушення, але для визначення його ознак відсилає до норм іншої галузі права або нормативних (підзаконних) актів, правил, положень, інструкцій.

Згідно з положеннями ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно ст.2 Закону України «Про запобігання корупції'відносини, що виникають у сфері запобігання корупції, регулюються Конституцією України, міжнародними договорами, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, цим та іншими законами, а також прийнятими на їх виконання іншими нормативно-правовими актами, що визначено як законодавство у сфері запобігання корупції.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Згідно п. п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10 червня 2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано 15 липня 2016 року в Міністерстві юстиції України за № 958/29088, зі змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18 серпня 2016 року, і набрало чинності з 23 серпня 2016 року, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.

Відповідно до ч. 1 ст .45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а","в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до пункту 27 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцято

Статею 280 КУпАП передбачено, що суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа), розглядаючи та вирішуючи справу про адміністративне правопорушення, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Що стосується вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП за обставин викладених у протоколах № 299, 300, 301 від 16.05.2024 року, то суд прийшов до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у цій частині за обставин викладених у протоколах, доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме: самими протоколоми про адміністративне правопорушення № 299, 300, 301 від 16.05.2024 року; копією декларацій ОСОБА_1 від 05.04.2024 року, від 02.02.2024 року та 02.02.2024 року;

копією розпорядження № 32-рк від 20.04.2021 року про призначення ОСОБА_1 на посаду начальника відділу фінансово-господарськогозабезпечення виконавчого апарату Хмільницької районної ради; копією розпорядження № 58-рк від 11.11.2021 року про звільнення ОСОБА_1 з посади начальника відділу фінансово-господарського забезпечення виконавчого апарату Хмільницької районної ради; копією протокола № 1 першого пленарного засідання 1 сесії районної ради 8 скликання від 27.11.2020 року про обрання ОСОБА_1 депутатом Хмільницької районної ради.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

З урахуванням викладеного, вважаю, що винуватість ОСОБА_1 підтверджена належними та допустимими доказами, які узгоджуються між собою. Ці докази є достатніми, оскільки в сукупності, у повній мірі, поза розумним сумнівом, доводять її вину у вчинені адміністративних правопорушень.

Положення Кодексу України про адміністративні правопорушення відображають принцип індивідуалізації адміністративної відповідальності, який означає відповідність заходу впливу, який обирається для порушника, меті адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Статтею 36 КУпАП передбачено, що при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи характер та обставини вчинених правопорушень, особу порушника, який вперше притягається до адміністративної відповідальності, ступінь його вини та майновий стан, беручи до уваги відсутність обставин, які обтяжують відповідальність, вважаю за доцільне призначити адміністративне стягнення в межах санкції, визначеної ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу в мінімальному розмірі та призначити остаточне стягнення за більш серйозне правопорушення з числа вчинених - у виді штрафу, який необхідно визначити в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таке покарання за своїм видом та мірою відповідає завданню та меті накладення адміністративного стягнення і є необхідним й достатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Окрім цього, відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, розмір якого згідно з положеннями ст. 4 Закону України «Про судовий збір», становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи вчинене, каяття правопорушника та керуючись ч. 1 ст. 12, ч. 1 ст. 21 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”, ст. ст. 33-35, 36, 40-1, 172-6, 280, 283-284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до неї стягнення, на підставі ст. 36 КУпАП, у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.

Стягнути із ОСОБА_2 в дохід держави 605,60 грн. судового збору.

Згідно ст. 307 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.

Згідно ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області через Хмільницький міськрайонний суд протягом 10 днів з моменту її винесення.

Суддя: Войнаревич М. Г.