Рішення від 25.06.2024 по справі 357/16204/23

Справа № 357/16204/23

Провадження № 2/357/408/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 червня 2024 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючий суддя - Цукуров В. П.,

секретар судового засідання - Чайка О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Біла Церква Київської області за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Київського обласного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення незаконного одержаної допомоги по безробіттю, -

ВСТАНОВИВ:

1. Описова частина.

Короткий зміст позовних вимог.

У грудні 2023 року Київський обласний центр зайнятості (далі - «Позивач») звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 (далі - «Відповідач») про стягнення незаконного одержаної допомоги по безробіттю.

В обґрунтування заявлених вимог Позивач посилається на наступні обставини.

18.02.2022 року Відповідач звернулася до Білоцерківської філії Київського обласного центру зайнятості із заявою про надання (поновлення) статусу безробітного. У заяві зазначила, що вона через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів у тому числі не забезпечує себе роботою самостійно.

18.02.2022 року Відповідач звернулася до Білоцерківської філії Київського обласного центру зайнятості із заявою про призначення (поновлення) виплати допомоги по безробіттю.

Білоцерківською філією Київського обласного центру зайнятості Відповідачу було надано статус безробітного (за його особистою заявою) та призначено виплату допомоги по безробіттю, відповідно до пп.1,3,4 ст.22, частини 1 ст.23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

У Білоцерківській філії Київського обласного центру зайнятості Відповідач перебувала на обліку в період з 18.02.2022 року по 11.05.2022 року як особа, що шукає роботу, відповідно до Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, йому було надано статус безробітного та встановлена допомога по безробіттю залежно від страхового стажу застрахованим особам, визнаним в установленому порядку безробітними відповідно до Законів України: «Про зайнятість населення», «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Згідно з довідкою Білоцерківської філії Київського обласного центру зайнятості від 12.12.2023 року №1175 за указаний період Відповідачу було виплачено допомогу по безробіттю в загальному розмірі 23457,07 гривень.

Подільським управлінням Київського міського центру зайнятості було проведено перевірку достовірності даних та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення Відповідачу та складено відповідний акт. Актом №87 від 29.05.2023 року Подільського управління Київського міського центру зайнятості було встановлено, що ОСОБА_1 з ТОВ «БАЙЄР» було укладено Договір про надання консультаційно-інформаційних послуг від 07.10.2021 року №К0000001766. Згідно з п.2.1. цей договір набирає чинності з дня його підписання і діє до 06.10.2022 року. Відповідно до п.7.1. Договору замовник має право в будь-який час без пояснення причин відмовитися від виконання цього договору шляхом надання письмового повідомлення виконавцю поштовим відправленням з повідомленням/рекомендованим листом. З моменту отримання виконавцем такого повідомлення даний договір припиняє свою дію. Згідно з п.3.1. договору замовник надання послуги підтверджується Актом приймання-передачі послуг, підписаним виконавцем та замовником. На підставі Акту приймання-передачі послуг від 16.11.2021 року №00000002549 до Договору про надання інформаційно-консультаційних послуг від 07.10.2021 року №К0000001766 ОСОБА_1 було сплачено замовником за надані послуги кошти в розмірі 500,00 гривень. Період надання послуги з 07.10.2021 року по 07.11.2021 року. Вказана вартість послуг включає податки та збори.

21.05.2020 року на підставі вищезазначеного акту розслідування, директором Білоцерківської філії Київського обласного центру зайнятості винесено наказ №129/01-08 про повернення ОСОБА_1 виплаченої їй допомоги по безробіттю, в сумі 23457,07 гривень за період з 18.02.2022 року по 10.05.2022 року.

04.07.2023 року Відповідачу було направлено претензію №431/14-01/01-24.

У добровільному порядку Відповідач указану суму безпідставно виплачених їй коштів не повернула.

За таких обставин, Позивач просить стягнути з Відповідача незаконно одержану допомогу по безробіттю в сумі 23457,07 гривень, а також судовий збір в сумі 2684,00 гривень.

Історія справи. Заяви та клопотання, позиції учасників справи.

22.12.2023 року ухвалою суду відкрито провадження у даній справі, постановлено провести її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження (а.с. 33).

14.02.2024 року до канцелярії суду за допомогою системи «Електронний суд» Позивачем подано відзив на позовну заяву, у якому заперечувала проти задоволення позовних вимог. До матеріалів відзиву додала копію додаткової угоди до Договору про співробітництво №К0000001766 від 01.01.2022 року (а.с. 48-49, 59).

22.04.2024 року до канцелярії суду засобами поштового зв'язку від представника Позивача надійшла відповідь на відзив на позовну заяву, у якій остання позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просила їх задовольнити (а.с. 66-67).

У судове засідання представник Позивача не з'явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Подав до суду заяву, у якій просив здійснювати розгляд даної справи без його участі, позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просив їх задовольнити (а.с.35).

У судовому засіданні Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечувала, просила відмовити у їх задоволенні у повному обсязі.

Фактичні обставини справи, встановлені судом.

Судом встановлені наступні фактичні обставини та зміст спірних правовідносин.

18.02.2022 року Відповідач звернулася до Білоцерківської філії Київського обласного центру зайнятості із заявою про надання (поновлення) статусу безробітного. У заяві зазначила, що вона через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів у тому числі не забезпечує себе роботою самостійно (а.с. 7).

18.02.2022 року Відповідач звернулася до Білоцерківської філії Київського обласного центру зайнятості із заявою про призначення (поновлення) виплати допомоги по безробіттю (а.с.8).

У Білоцерківській філії Київського обласного центру зайнятості Відповідач перебувала на обліку в період з 18.02.2022 року по 11.05.2022 року як особа, що шукає роботу, їй було надано статус безробітної та встановлено допомогу по безробіттю. Згідно з довідкою Білоцерківської філії Київського обласного центру зайнятості від 12.12.2023 року №1175 за указаний період Відповідачу було виплачено допомогу по безробіттю в загальному розмірі 23457,07 гривень (а.с.6).

Подільським управлінням Київського міського центру зайнятості було проведено перевірку достовірності даних та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення Відповідачу та складено відповідний акт. Актом №87 від 29.05.2023 року Подільського управління Київського міського центру зайнятості було встановлено, що ОСОБА_1 з ТОВ «БАЙЄР» було укладено Договір про надання консультаційно-інформаційних послуг від 07.10.2021 року №К0000001766. Згідно з п.2.1. цей договір набирає чинності з дня його підписання і діє до 06.10.2022 року. Відповідно до п.7.1. Договору замовник має право в будь-який час без пояснення причин відмовитися від виконання цього договору шляхом надання письмового повідомлення виконавцю поштовим відправленням з повідомленням/рекомендованим листом. З моменту отримання виконавцем такого повідомлення даний договір припиняє свою дію. Згідно з п.3.1. договору замовник надання послуги підтверджується Актом приймання-передачі послуг, підписаним виконавцем та замовником. На підставі Акту приймання-передачі послуг від 16.11.2021 року №00000002549 до Договору про надання інформаційно-консультаційних послуг від 07.10.2021 року №К0000001766 ОСОБА_1 було сплачено замовником за надані послуги кошти в розмірі 500,00 гривень. Період надання послуги з 07.10.2021 року по 07.11.2021 року. Вказана вартість послуг включає податки та збори (а.с. 9).

Згідно з п.2.1 Договору про надання консультаційно-інформаційних послуг від 07.10.2021 року №К0000001766 цей договір набирає чинності з дня його підписання і діє до 06.10.2022 року (а.с. 10-12).

Відповідно до Додатку №0000000002 до Договору про надання консультаційно-інформаційних послуг від 07.10.2021 року №К0000001766 ОСОБА_1 зобов'язується надати ТОВ «БАЙЄР» консультаційно-інформаційні послуги на загальну вартість 500,00 гривень. Період надання послуг: з 07.10.2021 року по 07.11.2021 року (а.с. 14).

Згідно з Актом приймання-передачі послуг №00000002549 до Договору про надання інформаційно-консультаційних послуг №К0000001766 від 07.10.2021 року ТОВ «БАЙЄР» оплачує надані ОСОБА_1 послуги в розмірі 500,00 гривень. Період надання послуги: з 07.10.2021 року по 07.11.2021 року (а.с. 15).

Згідно з платіжною інструкцією №2370 від 17.11.2021 року указану суму коштів в розмірі 500,00 гривень було виплачено ТОВ «БАЙЄР» ОСОБА_1 (а.с. 52).

Відповідно до Додаткової угоди до Договору про співробітництво №К0000001766 від 01.01.2022 року ТОВ «БАЙЄР» та ОСОБА_1 за взаємною згодою та керуючись нормами чинного законодавства України вирішили розірвати договір про співробітництво №К0000001766 від 07.10.2021 року починаючи з 01.01.2022 року (а.с. 59).

Листом від 26.10.2023 року «Щодо договору про співробітництво №К0000001766» ТОВ «БАЙЄР» повідомило Відповідача, що товариством було допущено помилку у даті при підписанні Додаткової угоди про розірвання договору про співробітництво №К0000001766, а саме невірно вказано дату її підписання. Товариством було проведено перевірку та з'ясовано, що він діяв до 06.10.2022 року (а.с. 22).

2. Мотивувальна частина.

Вирішуючи дану справу суд керується наступними нормами процесуального та матеріального права України.

Відповідно до частини 4 статті 41 Конституції України ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Відповідно до ч. 1 ст. 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.

Імперативний обов'язок, за яким набувач зобов'язаний повернути законному власнику безпідставно набуте майно, закріплено у частині 1 статті 1213 Цивільного кодексу України.

Положеннями ст. 1215 ЦК України, передбачено, що підставами за яких безпідставно набуте майном не підлягає поверненню, крім іншого є заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншими ушкодженнями здоров'я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплату проведено фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення», безробітний - особа віком від 15 до 70 років, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів як джерела існування, готова та здатна приступити до роботи.

Визначення осіб, які вважаються безробітними, закріплено в ст. 4 Закону України «Про зайнятість населення», відповідно до якої безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу. Дана норма кореспондує з положеннями викладеними п. 14 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою КМ України від 19 вересня 2018 р. №792.

Відповідно до п.11 ст.22 Закону України «Про зайнятість населення» основними завданнями центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, його територіальних органів є здійснення контролю за використанням роботодавцями та безробітними коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Згідно ст. 43 Закону України «Про зайнятість населення» статусу безробітного може набути: особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи; особа з інвалідністю, яка не досягла встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку та отримує пенсію по інвалідності або соціальну допомогу відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» та «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»; особа, молодша 16-річного віку, яка працювала і була звільнена у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, зокрема припиненням або перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності (штату) працівників. Статус безробітного надається зазначеним у частині першій цієї статті особам за їх особистою заявою у разі відсутності підходящої роботи з першого дня реєстрації у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування.

Відповідно до ч.3 ст.44 Закону України «Про зайнятість населення» відповідальність за достовірність поданих до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, даних та документів, на підставі яких приймається рішення щодо реєстрації безробітного та призначення матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, покладається на зареєстрованого безробітного. У разі, якщо особа отримала допомогу по безробіттю без наявних на те підстав то вона зобов'язана добровільно повернути безпідставно отриману суму, в іншому разі відповідна сума виплаченої по безробіттю допомоги стягується з неї у встановленому законом порядку.

Відповідно до ч.1,2 ст.21 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Діяльність центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, спрямовується і координується Міністром - керівником центрального органу виконавчої влади у сфері соціальної політики. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, здійснює свої повноваження безпосередньо та через територіальні органи. Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 року і статутом Фонду. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом. Діяльність Фонду регулюється основами законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, Законом України «Про зайнятість населення», Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», статутом Фонду, який затверджується правлінням Фонду.

За правилами ч. 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.

Частиною 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» встановлено, що сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Для надання статусу безробітного особа, яка шукає роботу, подає заяву про надання статусу безробітного, пред'являє документи, визначені в Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу затвердженого Постановою КМУ від 19.09.2018 року №792.

У відповідності Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу особі, яка пред'явила документи, зазначені в пункті 4 цього Порядку, кар'єрний радник забезпечуватиме її супровід та організацію надання послуг.

Для прийняття рішення про надання статусу безробітного кар'єрний радник вносить відомості з документів, зазначених у пунктах 17-19 цього Порядку, до Єдиної інформаційно-аналітичної системи державної служби зайнятості та аналізує персональну картку особи, яка шукає роботу.

Рішення про надання статусу безробітного чи відмову у наданні такого статусу приймається центром зайнятості не пізніше сьомого календарного дня з дня подання особою, яка шукає роботу, заяви про надання статусу безробітного.

З рішенням про надання (відмову в наданні) статусу безробітного, визначення розміру і строку виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття, відкладення, скорочення тривалості та припинення виплати такого забезпечення особа ознайомлюється під час відвідування кар'єрного радника, про що ставить підпис у відповідному додатку до персональної картки.

Відповідно до Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України від 13.02.2009 року №60/62, постановою правління Пенсійного фонду від 13.02.2009 року № 7-1 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 березня 2009 року №232/16248, за результатами звірки або перевірки оформлюється акт, який підписується посадовими особами, що їх проводили.

Відповідно до ч.1 ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Під способами захисту суб'єктивних цивільних прав розуміють закріплені законом матеріально-правові заходи примусового характеру, за допомогою яких здійснюється поновлення (визнання) порушених (оспорюваних) прав та вплив на порушника. Таким чином, справу розглянуто в межах заявлених позовних вимог з урахуванням обраного Позивачем способу захисту права.

При цьому суд враховує, що законодавчі обмеження матеріально-правових способів захисту цивільного права чи інтересу підлягають застосуванню з дотриманням положень статей 3, 55, 124 Конституції України та статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, відповідно до яких кожна особа має право на ефективний засіб правового захисту, не заборонений законом.

Висновки суду.

Законодавець пов'язує повернення надмірно отриманих коштів, наданих у вигляді житлової субсидії, саме з недобросовісністю набувача, яку згідно ст. 81 ЦПК України має довести Позивач.

Такий правовий висновок викладено у постанові Першої судової палати Касаційного цивільного суду Верховного Суду України від 04.02.2019 року у справі №266/2069/17, постанові Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду від 04.02.2019 року у справі №532/1191/17, постанові Першої судової палати Касаційного цивільного суду у складі Верховного суду від 13.11.2019 року у справі №332/2805/18.

Як встановлено у даній справі та не оспорювалося її учасниками, між ТОВ «БАЙЄР» та Відповідачем було укладено Договір про надання консультаційно-інформаційних послуг від 07.10.2021 року №К0000001766.

Єдину виплату грошових коштів на рахунок Відповідача за вказаним договором у розмірі 500,00 гривень було здійснено 17.11.2021 року, тобто до звернення Відповідача до Білоцерківської філії Київського обласного центру зайнятості із заявами про надання (поновлення) статусу безробітного та про призначення (поновлення) виплати допомоги по безробіттю.

У свою чергу таке звернення Відповідача до Білоцерківської філії Київського обласного центру зайнятості відбулося 18.02.2022 року.

На день звернення до Білоцерківської філії Київського обласного центру зайнятості у Відповідача були наявні Додаток №0000000002 та Акт приймання-передачі послуг №00000002549 до Договору про надання консультаційно-інформаційних послуг від 07.10.2021 року №К0000001766, відповідно до яких вона надавала ТОВ «БАЙЄР» консультаційно-інформаційні послуги у період: з 07.10.2021 року по 07.11.2021 року.

Крім того, у Відповідача була наявна Додаткова угода до Договору про співробітництво №К0000001766 від 01.01.2022 року, відповідно до п.1 якої ТОВ «БАЙЄР» та ОСОБА_1 за взаємною згодою та керуючись нормами чинного законодавства України вирішили розірвати договір про співробітництво №К0000001766 від 07.10.2021 року починаючи з 01.01.2022 року.

Тобто на день звернення до Білоцерківської філії Київського обласного центру зайнятості Відповідач мала обґрунтоване переконання з приводу того, що її договірні відносини із ТОВ «БАЙЄР» було завершено.

Інформацію про те, що у Додатковій угоді до Договору про співробітництво №К0000001766 від 01.01.2022 року було допущено помилку у частині зазначення дати її підписання, а також про те, що за наслідками проведення перевірки з'ясовано, що указаний договір діяв до 06.10.2022 року, Відповідач отримала з листа ТОВ «БАЙЄР» від 26.10.2023 року, тобто більше ніж через рік, після зняття з обліку у Білоцерківській філії Київського обласного центру зайнятості.

За таких умов у матеріалах справи відсутні будь-які належні та допустимі докази на підтвердження факту недобросовісності в діях Відповідача.

На підставі оцінених доказів, встановивши характер правовідносин сторін у справі, суд дійшов висновку про відсутність підстав для стягнення із Відповідача на користь Позивача отриманої допомоги по безробіттю, оскільки відсутні належні докази на підтвердження того, що Відповідач, звернувшись до Позивача із заявою про надання (поновлення) статусу безробітного, приховав та свідомо подав недостовірні відомості щодо її перебування у договірних відносинах із ТОВ «БАЙЄР». Таким чином, оскільки перераховані грошові кошти у вигляді допомоги по безробіттю надані Позивачем за відсутності недобросовісності зі сторони Відповідача, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

Відповідно до ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим кодексом випадках.

Таким чином, справу розглянуто в межах заявлених Позивачем позовних вимог, з урахуванням обраного ним способу захисту права, на підставі наданих сторонами доказів.

Розподіл судових витрат.

Відповідно до ч.1 ст.141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Оскільки у задоволенні позовних вимог Київського обласного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення незаконного одержаної допомоги по безробіттю - відмовлено, відсутні підстави для стягнення суми сплаченого Позивачем судового збору з Відповідача на його користь.

На підставі викладеного та керуючись ст. 46 ЦК України, ст. ст. 10, 57- 60, 209, 212-215, 218, 248, 249 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

У задоволенні позовних вимог Київського обласного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення незаконного одержаної допомоги по безробіттю - відмовити.

Рішення суду може бути оскаржене до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач - Київський обласний центр зайнятості, місцезнаходження: провулок Будівельників, будинок 5-а, місто Київ, 02100, код ЄДРПОУ: 03491085.

Відповідач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 .

Повне судове рішення складено 26.06.2024 року.

Суддя В. П. Цукуров